Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Na zawodowego jest dużo wolnych etatów. Wręcz można sobie wybrać w jakiej jednostce chcemy służyć. I do żandarmerii też szukają chętnych. Coś mi się wydaje, że jeszcze będą pobory do armii, a to wojsko 'zawodowe' to jeden wielki niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1575772,0,1,tusk-zo...,wiadomosc.html

 

a tak w ogóle teraz tusk rozmawia ze studentami na UJ i poruszono ten temat, wygląda na to że poborów NIE będzie oO, siedzi obok niego tam też Klich i oboje to potwierdzają

 

tu ciut więcej: http://www.wp.mil.pl/pl/artykul/6208 (news oficjalny!)

 

I jeszcze to:

"W roku 2009 i w latach następnych nadal będzie pobór w ścisłym znaczeniu tego słowa czyli ocena przydatności młodych mężczyzn do służby wojskowej. Nie będzie jednak już powołań do pełnienia zasadniczej służby wojskowej, czyli obowiązkowych wcieleń do wojska. W roku 2009 dawna nazwa poboru zostanie zamieniona na "kwalifikacje wojskową" dla uniknięcia nieporozumień związanych z myleniem poboru z powołaniem."

"Od 1 stycznia 2010 roku będzie w Polsce armia zawodowa - powiedział Bogdan Klich."

czyli w 2009 będą tylko komisje lekarskie dla wszystkich, a potem juz tylko dla chętnych, dobrze rozumuję? :D

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kwalifikacja wojskowa" będzie raczej zawsze lub co jakiś czas, bo w razie ewentualnego konfliktu wojsko zawodowe musi być zasilane rezerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła teściowa mi mówiła, że w telewizji podawali że 3miesięcznych szkoleń też ma nie być (albo dla ochotników). Kumpel na mokotowie był w WKU i się dowiadywał jak to jest z 3 miesiecznym szkoleniem - kobitka mu powiedziała, że jak będzie chciał to pójdzie, a jak nie to nie - bo mają bardzo dużo chętnych. Czas pokaże. Ja już jestem po obronie i niedługo trzeba będzie zanieść dyplom - a wtedy się dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła teściowa mi mówiła, że w telewizji podawali że 3miesięcznych szkoleń też ma nie być (albo dla ochotników). Kumpel na mokotowie był w WKU i się dowiadywał jak to jest z 3 miesiecznym szkoleniem - kobitka mu powiedziała, że jak będzie chciał to pójdzie, a jak nie to nie - bo mają bardzo dużo chętnych. Czas pokaże. Ja już jestem po obronie i niedługo trzeba będzie zanieść dyplom - a wtedy się dowiem :)

Tez dzis bylem na WKU Mokotów i albo u nich ktos cos sieje farmazony albo media to robia. Media: 2-4 grudnia ostatnie wcielenie do woja. WKU: wcielenia sa do konca grudnia. WTF? Moze ktos w koncu potwierdzi na 100% jak to jest?? Na razie mam do 18 grudnia przesuniecie, ale byloby milo wiedziec czy po dzisiejszym dniu faktycznie mi nic juz nie grozi i tylko porzadek w papierach musza miec czy szansa zalapania sie do WP jeszcze istnieje.

 

A najlepsze, ze musze im doniesc kwity z liceum, bo ich dzis nie mialem. Czemu? Bo jak zadzwonilem do mojego ogolniaka to uslyszalem, ze: "Pan pisal jeszcze stara mature, a teraz jest juz nowa i ja nie wiem co zrobic, bo nie mam takich druczkow" :lol:

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzis bylem na WKU Mokotów i albo u nich ktos cos sieje farmazony albo media to robia. Media: 2-4 grudnia ostatnie wcielenie do woja. WKU: wcielenia sa do konca grudnia. WTF? Moze ktos w koncu potwierdzi na 100% jak to jest?? Na razie mam do 18 grudnia przesuniecie, ale byloby milo wiedziec czy po dzisiejszym dniu faktycznie mi nic juz nie grozi i tylko porzadek w papierach musza miec czy szansa zalapania sie do WP jeszcze istnieje.

no albo mamy kilku premierów Donaldów, albo ja nieuważnie oglądałem wczorajsze fakty. Miedzy 2-4 Grudnia jest ostatnie wcielenie poborowych. Piszą o tym na OFICJALNEJ stronie MONu. Po prostu wszędzie, w każdym WKU, niezależnie w jakiej mieścinie mają straszny BURDEL i są niedoinformowani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. W tym roku rozpocząłem studiowanie, parę dni temu doszedłem do wniosku, że kierunek mi się totalnie nie podoba, i przestane chodzić. Wziąłem papierek z dziekanatu że się uczę, zaniosłem do WKU, i dostałem odroczenie chyba do października. Oznacza to, że będę miał spokój do lutego, czy mogą mnie do tego czasu wziąć ?(w lutym zapisze się na studia na inny kierunek) np. dlatego że będę miał więcej niż 3 nieobecności na jakiś ćwiczeniach czy coś :/ ? Jest możliwość zapisania się teraz do jakiejś policealnej żeby dostać papier do WKU ?

Uczelnia zglosi im ze olales studia przy najblizszej okazji (wykresla cie z listy studentow) np nie zaliczona sesja, a wtedy wku szybko sie o ciebie upomni, kumpel odpadl ze studiow i za tydzien mial wezwanie:D

Lepiej ic wez urlop dziekanski na rok;] i wtedy masz na 100% spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onetowe komentarze jak zwykle miażdżą :D

 

właśnie na TVN24 jest konferencja prasowa Klicha

 

EDIT:

 

na konferencji Klich raz jeszcze podkreślił ze właśnie maja miejsce ostatnie przymusowe wcielenia do WP. Natomiast jutro ma zapaść decyzja na temat o którym pisał LPC, tj. delikwentów którzy uchylali się od służby wojskowej

Edytowane przez TripleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw na jakim poziomie teraz będą zarobki przeciętnego żołnierza.

na początek 2100zł brutto+dodatki... czyli bida aż piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to słyszeć że w końcu będzie spokój z tym wojskiem. Miałem już dosyć bieganie co pół roku po zaświadczenie do WKU :D Jestem ciekaw na jakim poziomie teraz będą zarobki przeciętnego żołnierza.

o tym tez dzis bylo na konferencji...

 

juz dokladnie nie pamietam jak to Klich mowil, ale byla mowa o podwyzkach oraz o funduszu dla żołnierzy na poczyt oplacenia wynajmu mieszkan. Pewnie w wieczornych wiadomosciach powiedza dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek 2100zł brutto+dodatki... czyli bida aż piszczy.

A czego bys sie spodziewal na poczatek, bez zadnego wyksztalcenia ;) z tego co ogarniam pensje oficerow zaczynaja sie od ~4k ;) ... Co nie zmienia faktu, ze i tak maja prze****ne xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w woju zle nie zarabiaja. kuzyn st. szer. ma na reke w miesiacu ~2-2,5k zl z dodatkami a wiecej ma wolnego niz pracy. jest kierowca i co jakis czas ma jakis wyjazd na pare dni to tez ma dodatkowa kase za to. w grudniu dochodzi 13 wiec nie jest zle. a i od nowego roku ma dojsc ~700zl na czynsz/kredyt mieszkaniowy itp

podoficer ma ~3k na start, a oficer ~4k zl

jak nie uda mi sie skonczyc studiow to tez chyba pojde na trepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mysle ze powinni w telewizji trochę głośniej zatrąbić na temat tych pensji wysokich (bo to co ostatnio pokazali wzbudziło we mnie gromki śmiech - 1700 brutto - to jak Ci ludzie mają czuć się zachęceni, którzy chcą do wojska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zarobki żołnierzy zawodowych?

Zarobki żołnierzy zawodowych są ustalone rozporządzeniem MON. Do stawek podstawowego uposażenie należy doliczyć także dodatki.

Roz. MON w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych:

 

 

STAWKI UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH

 

generał - 14.400;

generał broni - 12.150, 11.550, 11.100;

generał dywizji - 10.350, 9.850, 9.450;

generał brygady - 8.800, 8.400, 8.050;

pułkownik - 7.500, 6.940, 6.450, 6.030;

podpułkownik - 5.470, 5.160, 4.950, 4.800;

major - 4.550, 4.400, 4.310, 4.230;

kapitan- 3.920, 3.840, 3.770;

porucznik - 3.660, 3.600;

podporucznik -3.540;

starszy chorąży sztabowy - 3.350;

starszy chorąży - 3.230;

chorąży - 3.120;

młodszy chorąży - 3.020;

starszy sierżant - 2.930;

sierżant - 2.860;

plutonowy - 2.800;

starszy kapral - 2.750;

kapral - 2.700;

starszy szeregowy - 2.200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoficer ma ~3k na start, a oficer ~4k zl

Jeśli to zarobki na rękę to całkiem nieźle. Tak jak napisał bamboocha od czasu do czasu premia, trzynastka. Mnie akurat nie dziwią podwyżki w armii, ZSW idzie do likwidacji to coś z tą kasą trzeba zrobić :wink:

 

A i trzeba się odpowiednio postarać aby wylecieć z wojska poza takimi sytuacji jak odmówienie wyjazdu na misję. Ciekawe czy dojdzie do takiej sytuacji, że wojsko będzie odbierać pracowników z rynku prywaciarzom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu żołnierzowi należy się mieszkanie, nie zapominajcie ;)

HAHAHA dobry zart.

Jak nie masz zony, wyzej niz kapral i dziecka...to dostaniesz mieszkanie na jednostce;] pokoj z 11 kolesiami;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA dobry zart.

Jak nie masz zony, wyzej niz kapral i dziecka...to dostaniesz mieszkanie na jednostce;] pokoj z 11 kolesiami;]

Zgadza się.

 

A co do samego poboru do zasadniczej służby. To rzeczywiście obecnie jest ostatni pobór. Jednak co do tej daty, to nie ma pewności, media mogą sobie mówić jedno, ale jak przyjdzie liścik, to ani Pani Krystyna z gazowni, ani Tomasz Lis nie pomoże. Poza tym, to że masowe pobory się kończą, to wcale nie oznacza, że nie będzie ich wogóle. Do 2010r ma powstać zawodowa armia. Jednak na dzień dziejszy jest narazie 80.000 zawodowych żołnierzy. Do 2010 ma ich być 120.000, czyli 30.000 więcej. Wg statystyk, rocznie do wojska zgłasza się 4.000 ochotników, także nie ma szans na uzupełnienie tej róznicy w 2 lata. Dlatego WKU będzie nadal ścigać tych, który od służby się uchylali, nie odbierali listów, siedzieli za granicą itp itd. Nawet do 60 roku zycia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Do 2010r ma powstać zawodowa armia. Jednak na dzień dziejszy jest narazie 80.000 zawodowych żołnierzy. Do 2010 ma ich być 120.000, czyli 30.000 więcej. Wg statystyk, rocznie do wojska zgłasza się 4.000 ochotników, także nie ma szans na uzupełnienie tej róznicy w 2 lata. Dlatego WKU będzie nadal ścigać tych, który od służby się uchylali, nie odbierali listów, siedzieli za granicą itp itd. Nawet do 60 roku zycia ...

No. I dlatego bardzo dobrze jest mieć w książeczce wojskowej adnotację: Wypisany z NATO, tj. przeniesiony do rezerwy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie zlych informatorow. Mieszkanie z wojska w tym momencie mozesz dostac tylko na czas pelniania sluzby... pozniej, jak murzyn zrobi swoje to murzyn moze odejsc ;] Co najzalosniejsze przeokrutnie wych****i ludzi ktorzy do 2004 roku nie nabyli praw mieszkaniowych. Duza czesc z nich, gdyby nie obiecane mieszkanie nigdy by sie nie zaciagnela. Wyjatkowo perfidna instytucja imho.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...