Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Dostal ktos z was wezwanie "Na podstawie art................w sprawie kwalifikacji wojskowej(Dz.U.2009.33.263).....do osobistego stawienia sie........."

Tzn ze pieczatka i papa, witaj rezerwa?

Pewnie wezwanie na komisję wojskową dostaniesz kategorię w stosunku do aktualnego zdrowia i tyle.

Tak jak pisałem, a to potwierdzenie tego.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd rząd poinformował o zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej, dramatycznie spadła liczba chętnych na studia wyższe. Dlatego też podjęto decyzję, że pobór powraca dla dobra polskiego społeczeństwa. - Jeśli nawet odroczenie wojska ma być jedyna motywacją do nauki, to dobrze - powiedział Wirtualnej Polsce oficer dyżurny polskiego wojska.

Hmm, czyzby pretendent do tytulu "najglupsza wypowiedz/decyzja od czasu wynalezienia tostera co opieka z 2 stron"?

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wra...,wiadomosc.html

 

 

Biorac jednak pod uwage date sadze ze to moze byc zart <_<

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś po komisji, nie wiem jak było kiedyś ale teraz badania były na poziomie bilansu u pielęgniarki :lol2:

 

Najlepszy był wojskowy, co miał niby zachęcać do zostania w służbie, puścił prezentacje (którą defacto widziałem rok temu w szkole) dla tych co jeszcze nie wyszli i czekali na książeczkę po czym zaczął gadać z 2 typem o swoim nowym telefonie i chwalić się 5mp GPS'em i netem, wyszło na to że leciała z 10 razy (zapętliła się).

 

Ogólnie śmiechowe i luzackie :P no i był niezabezpieczony hasłem router urzędowy, to sobie pośmigałem po necie.

 

Swoją drogą jaki sens mają teraz B i D ? Tylko redukują teoretycznie ilość zawodów, które można wykonywać.

 

[up] to żart, z resztą słaby (jak i samo wp ostatnimi czasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jestem po prostu zbulwersowany!

 

Dziś rano smacznie sobie śpię, 8:00 patrzę, o jeszcze 30 min i dopiero muszę wstawać (na 9 do pracy miałem) nagle dzwonek do drzwi, olewam, myślę sobie jak listonosz to przejdę się na pocztę, daleko nie mam, dzwonek powtarza się kilku krotnie, to wstaję, otwieram a tam policja :blink: . Mówię, że zaraz wychodzę i nigdzie nie wchodzą, a typ mi pokazuje nakaz zawiezienia mnie na komisję WKU i że może stosować do tego środku bezpośredniego przymusu. To ja mu mówię, że chyba coś im się pomyliło, ja mam na 6.06 i pokazuję karteczkę, a ten, że nie. No fajnie, musiałem iść do samochodu, jechać na komisję, tan pan urzędnik z mojego miasta (10k ludzi) stwierdził z uśmiechem, że się wtedy pomylił a teraz mam zostać na komisję. Jako "bonus" że trochę ze mną przycięli w c**** byłem obsłużony jako jeden z pierwszych, ale to nie zmienia faktu, że wyrywają mnie z łóżka, po 2h snu (położyłem się o 6) bo jakiś ********** się pomylił (a mam to wezwanie nawet 2 razy - obie kartki na 6.06). :angry: .

 

Myślę nad jakąś skargą, mam w ogóle szanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Jezeli wszyscy beda sie tak migac t ciekawe kto tam pojdzie ?

Nikt nie pomysli tez o tym ze wojsko jednak jest krajowi potrzebne.

Ale czego wymagac od malolatow ?

Tej odrobiny patriotyzmu ? chyba nawet nie wiedza co to jest :?

Ja bylem i nie zaluje.

Też byłem i nie żałuję "straconego" czasu-a poszedłem na ochotnika.

Co to za facet co nie był w woju-zwykła p.i.z.d.a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Przy okazji poruszyć należy kwestię komisji poborowych. Toż to totalna porażka!!! Znam parę osób, które naprawdę chciały iść do wojska (nie jakies psychole!) i... nie dostały się. Znaleziono jakieś duperele zdrowotne itp. A często zdarza się, że nawet z chorobami serca, albo wręcz niepełnosprawni sa wcielani do armii!!! Nie kumam tego.

Tu nie ma co kumać-jak nie pójdzie do syfu synalek jakiegoś biznesmena który ma załatwione "kwity" od znachora,to wezmą za niego jakiegoś kaleczniaka (był ze mną w woju taki jeden wykrętas,że nawet w cywilu ledwo łaził ).

W wojsku się liczy każda sztuka i musi się zgadzać,czyli cytując po wojskowemu-SZTUKA jest wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za facet co nie był w woju-zwykła p.i.z.d.a!

A facet który był w wojsku? Cwaniak, prostak, alkoholik i na koniec analfabeta. Na szczęście dla wojska zdarzają się wyjątki...

 

Temat był wałkowany miliony razy. Poczytaj kilka stron wstecz.

W skrócie: pić i palić już się dawno nauczyłem, "wydzierać się" po innych też potrafię, zarozumiały jestem tylko czasami i to mi wystarcza. Inne zdolności oraz wiedza nabywana w wojsku nie są mi potrzebne ani w pracy, ani w domu.

 

był ze mną w woju taki jeden wykrętas,że nawet w cywilu ledwo łaził

Nic dziwnego - kolejne głupie przepisy, które wydają się być lepsze niż zdrowy rozsądek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co kumać-jak nie pójdzie do syfu synalek jakiegoś biznesmena który ma załatwione "kwity" od znachora,to wezmą za niego jakiegoś kaleczniaka (był ze mną w woju taki jeden wykrętas,że nawet w cywilu ledwo łaził ).

W wojsku się liczy każda sztuka i musi się zgadzać,czyli cytując po wojskowemu-SZTUKA jest wielka.

Sztuka się liczy jak nie masz musisz kraść tego uczą w wojsku ? Nie kradnę cholera jestem p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem i nie żałuję "straconego" czasu-a poszedłem na ochotnika.

Co to za facet co nie był w woju-zwykła p.i.z.d.a!

wedlug mnie na ochotnika, aby odbebnic ten rok (nie mowie o zawodowym) ida tylko slabe, zagubione jednostki z IQ <70, ktore nie maja najmniejszego pojecia co zrobic ze swoim zyciem i to nazwalbym kure*** zalosnym posunieciem B-)

 

chocbym mial przeplynac atlantyk zabka to nie dam sie tam zaciagnac, zaden kaczor jeden z drugim nie bedzie mi mowil co mam w zyciu robic, ale zapewne dla ciemnego ludu takie wojsko to swietna sprawa :)

Edytowane przez ULLISSES
wycieczka osobista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam - jutro idę na tę całą komisję i chciałbym sie dowiedzieć co mam oprócz dowodu ze soba zabrać. Ksiazeczke zdrowia, zaswiadczenie ze szkoły ? Kilka osob mi mowilo ze nic takiego nie trzeba tylko dowod, ew. prawko, natomiast na wezwaniu jest napisane, ze trzeba dowod, dokumenty lekarskie, zdjecie 3x4 ( :o ) i zaswiadczenie ze szkoły. Co wy panowie mieliscie przy sobie ?

 

z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

dowód i zdjęcie jest potrzebne bo nie dostaniesz książeczki inaczej

 

jak masz jakieś schorzenia czy coś to dokumenty lekarskie też weź, aczkolwiek to i tak wszystko jedno teraz jaką kategorię dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie jestem na bieżąco... Znowu są pobory? A co z osobami, którym nie udało się na studiach czy w innych szkołach? Zostaną teraz wcielone do służby? Z tego co czytałem na początku roku miało to inaczej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie się nie uczę.

Dopiero teraz od października idę na studia.

Rok temu byłem odroczyć służbę i jakiś wojak rzekł mi, iż mam się stawić w czerwcu 2009.

Termin przyszedł i co teraz robić?

Muszę się tam stawić, czy olać to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było... ale zapytam.

W środe mam WKU, w tym dniu mam pracę(praktykę), legalnie jestem zwolniony, czy muszę brać urlop? Jak to wytłumaczyć szefowi, który ma swój świat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo badanie to raz dwa... ale co innego stać w kolejce [; Dokładnie nie pamiętam ale wiem że przyjechałem rano a wyszedłem po południu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co kumać-jak nie pójdzie do syfu synalek jakiegoś biznesmena który ma załatwione "kwity" od znachora,to wezmą za niego jakiegoś kaleczniaka (był ze mną w woju taki jeden wykrętas,że nawet w cywilu ledwo łaził ).

W wojsku się liczy każda sztuka i musi się zgadzać,czyli cytując po wojskowemu-SZTUKA jest wielka.

[ciach!]lisz jakbys szmate gryzł. podobalo Ci sie w wojsku to bardzo fajnie. ale te Twoje chore teorie to bys sobie darowal.

wiecej jest debili i nierobów w wojsku! mam kilka naocznych przykładów.

po wojsku od razu zasiłek przez rok i nic nie robić!! płaszczyć DUPE bo mamusia da jedzonko!

a jak ktos nie poszedl do wojska (STRACIC ROK ŻYCIA) tylko na zaoczne i pracować i zarabiać to w/g Ciebie p.i.z.d.a. :lol: :damage_wall: daj spokoj....

 

poza tym teraz to jest przedszkole/wakacje a nie wojsko

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wojsku od razu zasiłek przez rok i nic nie robić!!

(STRACIC ROK ŻYCIA)

Widać poinformowany w temacie jesteś świetnie <_< Z tego co się orientuje to zasiłek jest przez pół roku, a sama służba 9 miesięcy jak sie myle niech mnie ktoś poprawi :] I nie spinaj się tak bo Ci żyłka pęknie :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RadeX - gratuluję refleksu :>

 

Aha, co do straty czasu - wydaje mi się to oczywiste. Jak ktoś nie chce być żołnierzem, to przy maksymalnym wysiłku przełożonych będzie najwyżej marnym żołnierzem. Jak chce być, to i tak znajdzie sposób, żeby dostać się w kamasze, czy to pobór, czy zawodowe wojsko. Tak jak odwieczny problem rodziców, których dzieci zamiast prawnikami czy lekarzami chcą być artystami-plastykami albo ratować świat w Greenpeace.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać poinformowany w temacie jesteś świetnie <_< Z tego co się orientuje to zasiłek jest przez pół roku, a sama służba 9 miesięcy jak sie myle niech mnie ktoś poprawi :] I nie spinaj się tak bo Ci żyłka pęknie :lol:

szczegoly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam od siebie 3 grosze :)

2006 - zasadnicza służba wojskowa (zmech = mięsko armatnie ;)

2007-2009 - służba nadterminowa st. szer. (zmech = dalej mięsko armatnie)

2009 - zawodowa służba wojskowa st. szer. (zmech = ciągle mięso armatnie)... i jak dla mnie jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...