Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

do wojska nie chce isc bo to dla mnie strata czasu, ktory mozna lepiej wykorzystac. moze bym poszedl, gdyby byla tam naprawde mozliwosc rozwiniecia sie fizycznie czy nauczenia czegos. a jak mam najpierw dostac w dupe a pozniej sie opierdalac i pic to ja wole sobie spokojnie prowadzic zycie jakie prowadze do tej pory.

komisje powinienem miec w ciagu najblizszego miesiaca i w zwiazku z tym pytanie: jak patrza na niedowage ( 57,5 kg przy 179 wzrostu ;p) oraz na krzywy kregoslup. z tego co wiem jak sie nie ma minimum 3 letniej histroii choroby to szybkie zalatwienie sobie zaswiadczen to nie jest taka prosta sprawa, wiec nawet nie zamierzam. z czystej ciekawosci tlyko pytam czy jest szansa ze dostane cos innego niz A. problemow ze wzrokiem ani plaskostopia nie mam i nie chce zeby mi prawo jazdy zabrali ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niedowaga ich nie rusza... <_< A szkoda bo wzrok mam idealny (taki mi lekarka powiedziala :mrgreen: )... Sluch tez... Moze cos z kregoslupem.. Mam dopiero 17 lat mozna by cos skombinowac bo rowniez uwazam wojsko troche za strate czasu.. No coz jak mnie wezma to pojde...

Mam.. Biora alergikow ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra niech bedzie i A. jesli sie dostane na studia to pewnie sobie skocze na ten 6cio tygodniowy kursik wakacyjny troche sie poruszac i sobie zalatwie szybko sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie dostane na studia to pewnie sobie skocze na ten 6cio tygodniowy kursik wakacyjny troche sie poruszac i sobie zalatwie szybko sprawe.

1301967[/snapback]

no jak nie masz plecoof to tak łatwo sie na ten qrsik nie załapiesz bo ilosc miejsc jest bardzo ograniczona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie masz plecoof  to tak łatwo sie na ten qrsik nie załapiesz  bo ilosc miejsc jest bardzo ograniczona ;)

1302451[/snapback]

 

Przepraszam ale o czym ty piszerz?! bylem w ubieglym roku i bylo malo ludzi...pisze jak to bylo w moim przypadku a czy sie jakas ustawa/przepis nie zmieni tego nie wiem. Na poczatku bylo tak ze jak ktos nie zdal wszystkiego w czerwcu to nie mogl byc brany na ten kurs..ale sie okazalo ze bylo malo ludzi to nagle cos sie w przepisach zmienilo i juz brali obojetne czy ktos mial zdane czy nie..tylko wybierali pierwszy badz drugi termin.

 

Jesli bedzie za duzo to Ci szczesliwcy, ktorzy nie beda mieli takiej wspanialej mozliwosci uczestniczenia w tym kursie zostana automatycznie(tzn po ukonczeniu studiow) przeniesieni do rezerwy w stopniu szeregowego...ale o to ze miejsc nie bedzie to ja bym sie nie martwil :} No a ci co pojda i zdadza na koncu egzamin to wyjda jako kaprale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak w wojsku tylko wszystko pzyzspieszone....2 tygodnie do przysiegi nie wyjdziesz z budynku(po przysiedze mielismy stalki i od 16-21.29 moglismy wychodzic bez problemu a na weekendy PJ)...duzo zajec teoretycznych troche praktycznych...wszystko zalezy od jednostki i na jaka specjalizacje zostaniesz wybrany(czyli jaka jednostka)...ja bylem np w Koszalinie w jednostce przeciwlotniczej to z rakiet sobie na kubach czy osach nie moglismy postrzelac wiadome :P ale np kolega byl w Toruniu i z Haubicy strzelali. No i kałach wiadome ja mialem tylko raz :/ a wczesniej wspomniany kolega kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to do ksiazeczki dodawali taka karteczke, ktora mowila co trzeba zrobic jak sie ja zgubi badz jak sie

wyjezdza np zagranice itp.....ale jesli zgubiles to powinienes o ile pamietam bezzwlocznie udac sie do swojego WKU i zglosic ten fakt..

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

wlasnie dostalem awizo do odebrania (wezwanie na komisje 2) po 2 tygodniach jak mialem czas to odebrac polazlem na poczte dalem babce awizo do odebrania i spytalem sie jej czy nie mogla by tam wpisac ze nie zyje;) a ona ok... no to wziela tam napisala cos adresat nie zyje ble ble... kiedy moga sie znowu o mnie upomniec robil juz ktos tak?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szogo w mojej "okolicy" zgadzałoby sie tylko to że trza było miec te egzaminy odrazu zaliczone a co do ilosci miejsc to tak jak mowie 10 chetnych na 1 wolne a chetni byli min z UŚ i politechniki ślaskiej 2 moich kumpli sie załapało to mowili że mieli tam normalnie jak na wakacjach troszke teori 2 razy z kałacha i tyle z wojska ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak ja mam przechlapane?

 

Jestem 2 lata mlodszy [tzn mam 17 lat i pisze maturke] wiec nawet jak SKONCZE studia to bede w wieku poborowym i mnie to zabojczo martwi... Nie wiem co z tym fantem zrobic, ale czuje sie z tym troche glupawo...

 

Co sadzicie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na ochotnika zglosilem i mialem mozliwosc wybrania sobie zakresow obowiazkow jakie beda mnie interesowaly i wybralem sobie

JW 3209 - Elbląg - obsluga urzadzen radio lokacyjnych

I nie rozumiem czemu sie niektorzy tak boja woja. Ono wcale takie straszne nie jest, a teraz jak trwa 9, czy tam 10 miechow to moment....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojsko to dla mnie poprostu ograniczenie wolnosci... wolnosci, ktora polega imo na swobodzie dokonania wyboru, czyli - czy chce isc do woja czy nie - powinno zalezec tylko odemnie... NIENAWIDZE robic czegos pod przymusem... :/ (to ma byc wolny kraj?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nawet jak SKONCZE studia to bede w wieku poborowym i mnie to zabojczo martwi... Nie wiem co z tym fantem zrobic, ale czuje sie z tym troche glupawo...

 

Co sadzicie :) ?

1326660[/snapback]

nie booj żaby każdy absolwent uczelni wyższej wedługo corocznych rozporządzen jest przenoszony do rezerwy . po prostu po studiach pojedziesz do WKU i tam ci wbija w KW rezerwe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile teraz trwa wojsko ?

Slyszalem ze od stycznia 2005 jest 10 miesiecy, a od lipca 2005 ma byc juz 9, ile z tego jest prawdą ?? :)

 

A i jaka jest wyprawka ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie.

A nie orietujecie sie czy jest jeszcze szkólka ?

I czy jak sie idzie na ochotnika to czy mozna sobie wybrac jednostke w ktorej sie chce slozyc ? bo chcialbym isc do krakowa do destantu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sledzisz to forum co sekunde, minute po mnie odpisales :)

Wlasnie tez mi sie zdaje ze juz nie ma tej szkólki bo trwała 3 miesiace, wiec zostaje 6 miechów armi a to przleci :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem 1051466[/snapback]

heheh

 

to byłeś obok mnie.. ja jestem teraz w 10 batalionie rozpoznawczym strzelców konnych to ostatnia brama jak się jedzie na żary .. ty byles w pierwszej.. na pancerną chodzimy często do kiosku i po ciepłe żarcie.. tak to jest luzzz pozdro

 

ubdate. poczytałem troszke i .... :

 

1) pobór na wiosne idzie jeszcze na 10 miechów latawce już na 9

2) na szkółke teraz idzie każdy trwaja 2,5 miesiąca ale weszła ustawa że nie można awansować na Z-ce ( zasadnicza służba ) więc do końca zostaje się szeregowym ( " Pagon czysty , honor rezerwisty " ) :D

3) później po szkólce cześć żołnierzy zostaje ( tam dalej ) reszta rozsyłana jest po jednostkach macierzystych

4) z własnego doświadczenia wiem że opowieści o wojsku, fali itp. są maksymalnie przesadzone. Ten pobór co przyszedł teraz na zimie czyli w lutym miał porostu hajlajf patrząc wstecz chodźby na wiosmenów z '04 którzy teraz wychodzą

5) z poboru na pobór z wojska robią się coraz bardziej kolonie ...

6) fala - jako takowej nie ma są tylko pewne tradycje ( mało, łapki z kielni, kolejność przy posiłkach, rejony ... itd )

7) i dużo dużo innych ..

 

peace

 

 

ubdate

 

chemy zalozyć z kumplami reggaowy zespoł pacyfistyczny "Białe mewy" albo " Ah, ten MoN"

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...