Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

heheh

 

to byłeś obok mnie.. ja jestem teraz w 10 batalionie rozpoznawczym strzelców konnych to ostatnia brama jak się jedzie na żary .. ty byles  w pierwszej.. na pancerną chodzimy często do kiosku i po ciepłe żarcie.. tak to jest luzzz pozdro

1336250[/snapback]

No wiem ktora; jak lazilismy na pododdziale alarmowym (posterunek nr 1 [?]), to do niej dochodzilismy B)

Nie wiem czy wiesz, ale jak juz chodziliscie na pancerna, to mozna bylo sie w brovarek* zaopatrzyc (Wiadomosc dla trepow => bezalkoholowy ofkors :wink: :lol: ) - w ******* obok wejcia do ******

Tylko ciiiiii... :>

 

*od baniaka w gore nie sprzedaje :ph34r:

5) z poboru na pobór z wojska robią się coraz bardziej kolonie ...

To akurat fakt; ale pare lat temu ta jednostka byla w tak zwanym "trojkacie bermudzkim" czyli - Żary-Żagań-Świętoszów.

Wszystko zalezy gdzie sie trafi - w niektorych jednoskach fala nadal jest.

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o browarkach to wiem .. :D heh.. dobre bo czasami przychodzi chęć spić piane.. a co do fali to zgadzam się że zależy gdzie się trafi ale to i tak już nie jest to co kilka lat temu ... 191 d.d.c peace

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko, czy jak sie idzie na ochotnika do armi to idzie sobie wybrac jednostke gdzie sie chce słuzyc ? kumpel z klasy mowil ze byl na ochotnika z 6 lat temu i wybieral sobie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko, czy jak sie idzie na ochotnika do armi to idzie sobie wybrac jednostke gdzie sie chce słuzyc ? kumpel z klasy mowil ze byl na ochotnika z 6 lat temu i wybieral sobie.

 

Pozdrawiam

1340670[/snapback]

tak. choć to nie jest tak że możesz wybrać ze wszystkich jednostek w kraju , ale masz do wyboru troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko, czy jak sie idzie na ochotnika do armi to idzie sobie wybrac jednostke gdzie sie chce słuzyc ? kumpel z klasy mowil ze byl na ochotnika z 6 lat temu i wybieral sobie.

 

Pozdrawiam

1340670[/snapback]

Wszystko zależy od trepa w WKU który wypisuje bilet :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko, dzieki za odpowiedzi.

Narazie zastanawiam sie nad desantem. Skoro mowicie ze sa do wyboru jakies to wybiore sobie gdzies nie zadaleko od katowic np. kraków :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fala zawsze była, jest i będzie - takie moje zdanie ;)

Myślę jednak że wszystko ma swoje granice - tak samo fala. Niektóre momenty tego filmu nakręconego przez anglików to IMHO przegięcie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki mały problem...

 

Chcę zrezygnować z teraźniejszej szkoły i wyjechać za granicę na okres 3-4 miesięcy... Tak na początek... I teraz tutaj rodzą się kłopoty... Skoro zrezygnuję ze szkoły, to mogą mnie zwinąć do wojska... Mam odroczenie do marca 2009. Co mi możecie doradzić w tej sytuacji? Wiary chyba nie zmienię, ale może jest jakiś sprawdzony sposób na to, żeby wojsko się od nas w legalny sposób odwaliło...? Wiadomo, ze innej kategorii już nie dostanę... Słyszałem, że można napisać podanie do wku, żeby dali nam 'urlop' na max 12 miesięcy... Słyszałem także, że są szkoły, w których się tylko płaci kaskę i można mieć spokój... CO ROBIĆ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poborowemu przysługują trzy odroczenia, każde na okres do max. 12 miesięcy i w kiedy to umotywujesz to nie powinno być problemu. Idź do WKU i im naściemniaj ;)

 

ja miałem tak, we wrześniu dostałem powołanie, polazłem do WKU, pokaząłem że się uczę (mają burdel w papierach) i mnie odroczyli do 30 czerwca tego roku z tego powodu właśnie.

 

A jak nie będzie Cię w kraju to myśłę że nie będą szukać bo wątpie że rozsyłać będą listy gończe za Tobą na granice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki mały problem...

 

Chcę zrezygnować z teraźniejszej szkoły i wyjechać za granicę na okres 3-4 miesięcy... Tak na początek... I teraz tutaj rodzą się kłopoty... Skoro zrezygnuję ze szkoły, to mogą mnie zwinąć do wojska... Mam odroczenie do marca 2009. Co mi możecie doradzić w tej sytuacji? Wiary chyba nie zmienię, ale może jest jakiś sprawdzony sposób na to, żeby wojsko się od nas w legalny sposób odwaliło...? Wiadomo, ze innej kategorii już nie dostanę... Słyszałem, że można napisać podanie do wku, żeby dali nam 'urlop' na max 12 miesięcy... Słyszałem także, że są szkoły, w których się tylko płaci kaskę i można mieć spokój... CO ROBIĆ? ;)

A jak często masz im dowozić potwierdzenie że się uczysz?

bo jeśli co pół roku to póki co nie ma problemu - możesz swobodnie jechać na te pare miesięcy - można też sie zawsze zapisać na jakieś studium itp :)

Będąc za granicą na pewno nie będą cie zbyt zaciekle ścigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często masz im dowozić potwierdzenie że się uczysz?

Z tego co wiem to przepis mówi że dwa tygodnie od rozpoczęcia nauki masz im donieść stosowny papier. Ja donosiłem przez cztery lata ale i tak się pomylili....lolol :). Natomiast trzeba by było sprawdzić jak yto jest po Nowym Roku ale w sierpniu jak czytałem jakiś artykuł miało być że pobór od teraz ma być raz w roku - w lutym i na dziewięć miesięcy. Powtarzam, trzeba to skonfrontować z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie Cię w kraju to myśłę że nie będą szukać bo wątpie że rozsyłać będą listy gończe za Tobą na granice :D

dla mnie przyslali wezwanie do wojska (czy cokolwiek to sie nazywa) z kilka tygodni temu i ciotka w polsce zalatwila w jakims urzedzie ze jestem za granica i po wszystkim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przepis mówi że dwa tygodnie od rozpoczęcia nauki masz im donieść stosowny papier. Ja donosiłem przez cztery lata ale i tak się pomylili....lolol :). Natomiast trzeba by było sprawdzić jak yto jest po Nowym Roku ale w sierpniu jak czytałem jakiś artykuł miało być że pobór od teraz ma być raz w roku - w lutym i na dziewięć miesięcy. Powtarzam, trzeba to skonfrontować z rzeczywistością.

Nie zrozumiałes do konca o co chodzi - podam przyklad - kumpel pojechal zawiezc w pazdzierniku ten świstek - dostał odroczenie na 3 lata (studia dwustopniowe) z tymże ma co pół roku dostarczać zaświadczenie o tym że się uczy :lol: - więc w rzeczywistości jest to odroczenie na pół roku tak jakby

Ja nie zawoziłem tego papierka - póki co mi nic nie przyszło - jak przyjdzie to wezme zaświadczenie że studiuje i im zawioze

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma podane że uczy się od od 200-2005 roku to generalnie jest odroczony na ten okres ale od komendanta jednostki WKU zależy czy on odroczy go powoła czy też nie. Dlatego musi biegać i dostarczać.

 

A jak Ci przyjdzie zaświadczenie to może byc różnie, generalnie Ci się należy ale miałem kumpla który podobnie myślał że szkoła mu załatwi to sama czyli będzie wysyłać i jakiez było jego zdziwienie jak przyszło mu wezwanie do woja i mało tego ledwo się wybronił bo ten akurat porucznik mówił że teraz to nie ma tłumaczenia bo sobie pokpił. W zasadzie uratowało go tylko to że chodził na Polibudę.

 

IMHO rób jak uważasz niemniej ja wolę dmuchac na zimne żeby później nie mieć problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że mnie czeka komisja już niedługo (czekam na wezwanie). mam nadzieję, że dostanę jak najniżej możliwą kategorię.

 

powiem tak: z więzienia (szkoła) do więzienia (wojsko) - to nie dla mnie. jak będzie trzeba to wyjeżdżam do stanów i wrócę po 30tce.

 

pozdrawiam uciekających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogą ścigać dożywotnio, więc ucieczka nic nie da...

Do 24 roku życia ścigają choć tydzień temu przepisy znów się zmieniły i ten czas jest skrucony tylko niepmiętam o ile.

 

@AAF Na komisje lepiej się staw dostaniesz kat.zdrowotną ,,A,, i możesz sobie wyjechać gdzie chcesz,pamiętaj że komisja jest obowiązkowa.

 

Co do Legii to po odsłużeniu wojska w Polsce możesz sobie tam iść bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw coś takiego:

 

" Nieżyciowe przepisy głoszą: zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z marca 1993 roku polscy obywatele mogą przyjąć obowiązki w obcym wojsku lub obcej organizacji wojskowej po uzyskaniu zgody właściwego organu, jakim jest - w zależności od sytuacji - minister spraw wewnętrznych, minister obrony narodowej lub konsul Rzeczpospolitej Polskiej. Decyzję w sprawie przyjęcia służby w obcym wojsku wydaje się na pisemny wniosek obywatela polskiego. Wniosek taki powinien zawierać w szczególności określenie obcego wojska, w którym obywatel polski ma zamiar przyjąć służbę oraz wskazanie państwa, w którym służba ta będzie pełniona. Zgoda jest wydawana jedynie wówczas, gdy służba w obcej formacji nie narusza interesów państwa i nie jest zakazana przez prawo międzynarodowe. Nie jest ona natomiast udzielana obywatelom polskim, podlegającym z mocy prawa obowiązkowi służby wojskowej, jeżeli zainteresowany jest: poborowym; żołnierzem rezerwy, któremu wydano kartę mobilizacyjną; został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo uchylania się od obowiązku służby wojskowej, za nie zgłoszenie się do służby lub samowolne jej opuszczenie. Takiej zgody nie otrzymają także ci, którzy odbywali, bądź odbywają służbę zastępczą.

Powyższe zasady są ustanowione przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z 24 marca 1993 roku w sprawie udzielania zgody na przyjmowanie obowiązków w obcym wojsku lub obcej organizacji wojskowej (opublikowanego w Dzienniku Ustaw RP nr 25 z 5 kwietnia 1993 roku pod poz. 111). UWAGA! W świetle tych przepisów służba w Legii Cudzoziemskiej bez wspomnianej wyżej zgody jest karana sądownie!"

 

Ten przepis nawet chyba uległ ostatnio zmianie iemniej wszystko i tak sprowadza się do tego że aby służyć w obcej armii trzeba mieć na to pisemną zgodę bo inaczej nie będzie to uznane jako zasadnicza służba wojskowa. Nie iwem czy pamiętacie ale jakiś czas temu była spora zadyma w Opolu bo tam Ci którzy mieli podwójne obywatelstwo woleli w BW służyć i właśnie aby uregulować prawnie takie osoby zostały wprowadzone zmiany.

 

Następnie jeżeli po półtorej roku po ukończeniu 18 lat nie upomniało się o Ciebie wojsko to prawdopowo masz spokój. Natomiast kiedy przyszło wezwanie i go nie odebrałeś będziesz ścigany do starości. Od 3 stycznia zaczeły obowiązywać nowe przepisy dotyczące poboru. Zamiast dotychczasowego wieku granicznego 24 lub 28 lat dla osób uczących się, do kiedy mogł być powołany poborowy do zasadniczej służby wojskowej, teraz już po 18 miesiącach o pełnoletności zostanie on przeniesiony do rezerwy. Po 18 miesiacach od stawienia się w WKU możecie spać spokojnie ;] a więc jak skończysz 19,5 rok życia masz już luzik. Jezeli będziesz celowo unikał służby to będą Cie ścigać do 50 roku życia.

 

 

A jeżeli chodzi o Legię to wcale nie jest to taka prosta sprawa, jeżeli dostaniesz się juz do Strasburg'a to musisz przejść wstępną weryfikację patrzą na: wiek, stan ciała czyli tatuaże, nacięcia, blizny itp., dalej wstępna rozmowa z oficerem bo musza zbadać co masz w główce. Potem z resztą chętnych zabierają Cię do Aubagne 15 km od Marsylii. Tam w Głównej Kwaterze Francuskiej Legii Cudzoziemskiej znajduje się główny punkt werbunkowy oraz tam stacjonuje 1. Regiment Etrangere. Teraz przez dwa tygodnie dostajesz tak po tyłku że się żyć odechciewa i ogólnie rycie bańki na nowo. Dopiero jak to przeżyjesz to możesz z siebie być dumny bo dostałeś się do tej elitarnej jednostki (tutaj jest jeszcze element patek zielone = jesteś warunkowo w Legii, czerwone = jesteś już w Legii). Jeżeli mnie pamięć nie myli to z poboru ohotników w ilości 800 sztuk dostaje się 10-20 chłopa. Więc defakto to Oni Cię wybierają a nie Ty ich :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to właśnie jest z tymi 18oma miesiącami? czy to nie jest tak że jesli ktos teraz dostał odroczenie to mu narazie nie bije ten licznik? dopiero jak uplynie 18 miechow od czasu konca odroczenia bedzie mial rezerwe? dobrze rozumiem?

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 24 roku życia ścigają choć tydzień temu przepisy znów się zmieniły i ten czas jest skrucony tylko niepmiętam o ile.

 

@AAF Na komisje lepiej się staw dostaniesz kat.zdrowotną ,,A,, i możesz sobie wyjechać gdzie chcesz,pamiętaj że komisja jest obowiązkowa.

 

Co do Legii to po odsłużeniu wojska w Polsce możesz sobie tam iść bez żadnych problemów.

 

oczywiście na komisję się stawie. właśnie czekam na "zaproszenie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalem pare dni temu wezwanie cytuje "w celu zasadniczej sluzby wojskowej" . Szkole (ogolniak) ukonczylem w zeszlym roku.W tym czasie zaswiadzenie do WKU ,ze sie ucze, zanosilem ze 4 -5 razy (Nauka sie przedluzyla o rok). Teraz jak skonczylem szkole powiedzieli mi w WKU ze po 2005 moge miec problemy mimo podjecia dalszej nauki.

 

Otoz chcialbym wiedziec czy jakbym teraz sie zapisal na 2 letnia szkole policealna ktora dziala na zasadach publicznych i wydaje zaswiadczenia do WKU, (bo jak napisalem dostalem wezwane do "zasadniczej sluzby wojskowej" ,a nie w celu dostarczenia papierow stwierdzajacych ze dalej sie ucze) ,mam szanse na odroczenie? Mam kategorie A oczywiscie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz chcialbym wiedziec czy jakbym teraz sie zapisal na 2 letnia szkole policealna ktora dziala na zasadach publicznych i wydaje zaswiadczenia do WKU, (bo jak napisalem dostalem wezwane do "zasadniczej sluzby wojskowej" ,a nie w celu dostarczenia papierow stwierdzajacych ze dalej sie ucze) ,mam szanse na odroczenie? Mam kategorie A oczywiscie.

Raczej tak, ale zamiast sie pytac czym predzej sie gdzies zapisz/rozpocznij nauke. Bo jak bedziesz zwlekal moze sie okazac za pozno... Szczegoly znajdziesz w przepisach ktore sa podstawa prawna powolania do wojska, ktore organ Ci zapewne wskazal, wzywajac Cie do powszechnego obowiazku obrony RP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze stawienie sie na komisji jest obowiazkowe, ale jak to jest? Najpierw idziez do komisji rekrutacyjnej, i tam moga przydzielic kategorie, jezeli dostane np. D to juz nie ide do drugiej komisji na badania?? A i jak wygladaja te badania, bo bardzo mnie to ciekawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...