Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

moze masz zmiany pigmentowe.

Niewazne, ale z tym A to dali plamę.. jak bedziesz w okopach to niech cie na pierwszą linie puszczają bys jak w ruskie armi - nie cedził swoim w plecy :)

 

Ja mam jedną nogę krotszą, krzywy kręgosłup przez to, niedomykajaca sie zastawkę, newrwice, alergie, nadwage - i tez mam A.. choc nie wiem czym to idzie, bo kolega miał tylko wade wzroku (astygmatyzm -2.0) i dostał D :?

 

 

 

jednkaze skonczylem studia - i tych dziadów wojskowych nie stac na oficerska dla mnie :) la la la la la.. jestem wolny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też dostałem A.

Oczywiście nie obyło się bez paragrafów, ale tak jak u Arniego - "nie upośledzające sprawności ustroju".

W tym dniu co byłem ja, to prawie wszystkim dali A, jedynie jeden kumpel który miał 3 miesiące wcześniej rozcięte płuco i jakieś mięśnie na plecach dostał B (odroczka na 12 mies.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grupie co ja bylem jeden kolo dostal D za "otylosc uposledzajaca sprawnosc ustroju" na oko ze 120kg mial i ok 180cm wzrostu moze troszke mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w czwartek ide na komisje. Ma pytanie. Mam wade wzroku -3 i -3.5 ale nosze szkla kontaktowe. Troche trudne bedzie mi sie w nich poruszac w woju (musze zdejmowac je na noc) czy ktos mial podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tatuażami? Dostaje się A i paragraf czy moze D? ;]]

Mi akurat nic nie jest wiec pewnie bedzie A...AAle.. jeszcze nie mam wezwania ;]

 

Kumpel byl 16.03 bez dowodu, paszportu etc. tylko z legitką szkolną to go kolegium postraszili ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi dadza ci paragraf i tyle.

 

za tatuaz tego nie jestem pewien ale chyba jak jest w widocznym miejscuto nie biora. kurde trzeba bylo sobiie cos tymczasowo namalowac henna [; gdzies na twarzy albo cos. przynajmniej bym wiedzial jak to jest na 100% [;

 

jak ja bylem to przynajmniej fajne laski byly w rejestracji (tam co wypytuja o stan cywilny czy ma sie dzieci etc. [; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na komisji i dostalem D za to ze mam wyrok(zawiasy).Lekarze skierowali mnie do Poradni Zdrowia Psychicznego :blink: :D pogadalem z psychiatra i spoko lajt.

Kumpel powiedzial ze ma 2 sprawy w toku za pobicie(a nie ma :D)i takze D.

Jednak najbardziej rozbwail, zdziwil mnie fakt iz kumpel ktory mial ok.8-12 spraw (tylko wszystkie ma umozone :blink: )przyniosl sterte papierow z policji i dali mu.....A.

Po tym wszyscy moi kumple nie mogli sobie wybaczyc czemu nie powiedzieli ze byli karani albo maja sprawy w toku.

Mam pytanie czy kat.D ma jakis wiekszy wplyw na praca lub tympodobne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kat.D ma jakis wiekszy wplyw na praca lub tympodobne??

Większy nie:> Mniejszy czasem miewa. Niektórzy pracodawcy chcą wiedzieć jaką masz kategorie, żeby mieć informacje czy jest szansa że Cie wezmą jeszcze do wojska, a inni chcą poprostu wiedzieć jak u Ciebie ze zdrowiem fizycznym (więc lepiej im jest spytać o kategorie i później o ewentualne powody braku A, niż przepytywać o wszystko po kolei). Pomijam oczywiście fakt, że jak wymagane są badania lekarskie, to już im nieco leży jaką masz kat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja komisja zbliza sie wiec chcialem zapytac was o co nie co zwiazanego z wojem otoz mam krzywy zgryz (nosze aparat) jednak jest on na tyle duzy ze mam nadliczbowe zeby bedzie ich ponad 11 wszystko udokumentowane wedlug specjalisty chirurga szczekowego, do tego spory tradzik ktory wymaga czestych wizyt (tak napisal dermatolog) rowniez udokumentowane i problemy ze soba - nie ucze sie bo sie ze mnie smieja w szkole..prosze o nie nasmiewanie sie ze mnie tutaj..jest szansa ze dostane "D" ?

Edytowane przez stanko19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel powiedzial dzis ze jest gejem [; dostal A :D

 

stanko masz spore szanse na D za uposloedzone zucie czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STanko19 - powiem ci tak, zgryz raczej nie przeszkadza, chyba ze bys poszedł na sapera i byc musial przegryzać czerwony lub niebieski przewód :) . trądzik tez za bardzo nie jak pisali poprzednicy. Co do depresji, problemów z osobowością.. to jesli nie są naprawde duże - nie masz szans na d. Ja mialem stwierdzoną ostra nerwice i mam tez D.

Przy czym zespół amotywacyjny jest o wiele mniej niebezpieczny niz nerwica.. gdyz amotywka najwyzej zanizy twoja sprawnosc, a taki nerwus jak ja to albo zawału dostanie, albo pół kompani wystrzela...

 

Ja znałem przypadek goscia który się palił na wojsko od małego. Chcial byc komandosem i wogole.. miał taka kondycję ze terminator by sie nie powstydził... a dostał D.. bo byl za bardzo napalony :?

bali sie czy taki gosc jest normalny...

bo kto do wojska chce isc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde [; moglem tez sie napalic na komandosa :D

co to jest zespół amotywacyjny?? szukam w guglu ale same stronki o marihuanie mi wyskakuja

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STanko19 - powiem ci tak, zgryz raczej nie przeszkadza, chyba ze bys poszedł na sapera i byc musial przegryzać czerwony lub niebieski przewód :) . trądzik tez za bardzo nie jak pisali poprzednicy. Co do depresji, problemów z osobowością.. to jesli nie są naprawde duże - nie masz szans na d. Ja mialem stwierdzoną ostra nerwice i mam tez D.

Przy czym zespół amotywacyjny jest o wiele mniej niebezpieczny niz nerwica.. gdyz amotywka najwyzej zanizy twoja sprawnosc, a taki nerwus jak ja to albo zawału dostanie, albo pół kompani wystrzela...

 

Ja znałem przypadek goscia który się palił na wojsko od małego. Chcial byc komandosem i wogole.. miał taka kondycję ze terminator by sie nie powstydził... a dostał D.. bo byl za bardzo napalony :?

bali sie czy taki gosc jest normalny...

bo kto do wojska chce isc :)

moge miec na tyle problem ze soba ze bede poraz kolejny probowal popelnic samobojstwo gdy beda sie ze mnie smieli w wojsku..na kim spoczywa wtedy wina ? na komisji ktora nie podeszla do tego odpowiednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko19 - proby samobójcze to juz coś innego. Jesli kiedykolwiek byles na intensywnej - to masz to w karcie. Jesli nadal sie lecxysz, biezesz jakies psyhotropy - to tez cos innego.

 

A taka moja osobista rada (tez mam problemy z tym jak "mnie widzą") -

jesliby w wojsku sie z ciebie smiali - to znaczy ze jesteś normalny.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja komisja zbliza sie wiec chcialem zapytac was o co nie co zwiazanego z wojem otoz mam krzywy zgryz (nosze aparat) jednak jest on na tyle duzy ze mam nadliczbowe zeby bedzie ich ponad 11 wszystko udokumentowane wedlug specjalisty chirurga szczekowego, do tego spory tradzik ktory wymaga czestych wizyt (tak napisal dermatolog) rowniez udokumentowane i problemy ze soba - nie ucze sie bo sie ze mnie smieja w szkole..prosze o nie nasmiewanie sie ze mnie tutaj..jest szansa ze dostane "D" ?

Po pierwsze, weź się facet w garść!!! To, że inni się z ciebie śmieją nie znaczy, że jesteś od kogoś gorszy, świadczy to tylko o niedorozwoju umysłowym ludzi którzy nie rozumieją tego, że niektórych dosięga nieszczęście, choroba. Musisz stawić czoła światu chłopie, nie możesz całe życie chować się w domu. Trądzik minie, zęby się wyprostują, ale ty możesz dużo stracić rezygnując z tego powodu z nauki... Także staw czoła światu, nie można się chować przed wszystkim.

 

Po drugie...Jedyna szansą jest przedstawienie w twoim wypadku jakichś papierów od psychiatry/psychologa... Jeśli nie to ZAPOMNIJ!!! o D!!! Ja też noszę aparat, MUSZĘ być co 2tyg u ortodonty. Jest to poważna sprawa, nie jakaś tam moja zachcianka z powodu estetyczno-kosmetycznego.

Jak poszedłem z tym na komisję (złożyłem podanie o ponowną, bo pierwsza była już daaaawno temu) to mnie wyśmiali, potraktowali jak debila/symulanta. Było tam sześcioro lekarzy, a każdy z nich reprezentował sobą poziom... nawet nie wiem jak to określić. W każdym razie nie licz na kategorię B... Jak chcesz zrobić użytek z tych papierów, to złóż poprostu podanie o odroczenie. Nie powinno być problemów.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wogole nie boje pewnie powiecie ze to kolejny hojrak ale nikt tymbardziej komisja nie wie co siedzi w głowie czlowieka chorego psychicznie musza liczyc sie z tym ze taki czlowiek moze byc nieobliczalny sprobojcie sobie wyobrazic czlowieka ktory od 2 lat nie wychodzi z domu. prawda jest taka ze nie musze miec na to papierkow ale zanim ja pojde do wojska beda musieli mnie pozbawic zycia a jezeli to zrobia to ktos za to beknie - nie bojcie sie ich nikt nie moze nas zmusic do pojscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz chodzi ze moze... a jak sie wezmą za ciebie to ci tak zatrują zaycie ze bedziesz mial naprawdę kartotekę na odziale psyhiatrycznym.

 

Wojsko ma zagwarantowanie prawnie i ustawowo ze moze sobie ludzi ciagać w wieku poborowym - a za to jest kara wiezienia.. a uwiez ze wolalbys isc do wiezienia niz do wojska. Jesli ci zle z wojskiem mozesz sobie zrobic sluzbe zastepczą - np nie wiem.. moze by ci pasowalo jako wolontariusz w osrodku dla dzieci niepelnosprawnych albo kostnica.. da sie zalatwic.

Są przeciez religie nawet które do wojska nie chodza i sobie ludzie jakos to łatwią. ale wszystko musi byc NA PAPIERKU..

Mozesz w ciagu 14 dni zlozyc odwolanie od decyzji komisji.

Mozesz latwic chorobowe zeby nie isc do jednostki..

Ale nie mozesz sobie powiedziec = oni mi mogą...

bo uwiez oni MOGĄ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sam się zgłosiłem do wojska, faktycznie nie wybierałem się do polskiej armii ale co mi tam. Będzie to jakaś odmiana i okazja do zmiany myślenia. Czasami zderzenie się z szarą rzeczywistością pomaga. Teraz czekam na wezwanie a później decyzja jaki kurs wybrać tzn. jakie uprawnienia (C+E, nurek, maszyny inżynieryjne itp.). Jak się uda to na koszt państwa będę mógł poszaleć jakimś WZT a i w cywilu papier sie przyda. A nie wykluczone że może spodoba mi się do takiego stopnia że może zostane już trepem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy to, że ktoś był karany ma jakiś wpływ na werdykt komisji ? :lol: :D lub jakieś konsekwencje ? :P

 

EDIT:

OK byłem na komsiji i dostałem skierowanie do psychiatry :lol:

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy nie:> Mniejszy czasem miewa. Niektórzy pracodawcy chcą wiedzieć jaką masz kategorie, żeby mieć informacje czy jest szansa że Cie wezmą jeszcze do wojska, a inni chcą poprostu wiedzieć jak u Ciebie ze zdrowiem fizycznym (więc lepiej im jest spytać o kategorie i później o ewentualne powody braku A, niż przepytywać o wszystko po kolei). Pomijam oczywiście fakt, że jak wymagane są badania lekarskie, to już im nieco leży jaką masz kat.

 

 

 

w takim przypadku wystarczy wpisać w cv: "uregulowany stosunek do służby wojskowej"

 

napewno nie zapytają o kategorie

 

a jak ktoś chce D to niech se walnie dziare w widocznym miejscu

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś chce D to niech se walnie dziare w widocznym miejscu

na czole? [;

no bo nie wiem gdzie mozna by sie wydziarac. twarz, szyja, dlon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czole? [;

no bo nie wiem gdzie mozna by sie wydziarac. twarz, szyja, dlon?

szyja i dłonie ;) tak, że jak włożysz mudndur to będzie ona widoczna ;)

 

tylko wtedy masz tak samo z robotą :lol:

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier wczoraj wlasnie dostal D.

Mial klopoty z reka, potwierdzone papierami i opinia bieglego lekarza.

Nic nie sciemnial wiec jezeli ktos ma na serio zrypane zdrowie to nie pojdzie do woja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dostalem A i 3 paragrafy. co one oznaczaja i co mi daja ?

też mam 3 paragfafy :lol:

- blizna pooperacyjna

- okresowy nieżyt nosa

- cechy osobowości nieprawidłowej nieznacznie upośledzające zdolności apadaptacyjne :lol: (taką opnię dostałem od psychiatry jak mnie wysłali :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...