Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się co teraz jest grane z WKU?

W uczelni w sekretariacie kobita mi non stop powtarza, że mam czekać aż WKU przyśle świestek i dopiero mogę wziąć zaświadczenie, że pobieram naukę (drugi rok studiów, w zeszłym roku musiałem w pazdzierniku dostarczac papier do WKU). No i cisza, WKU sie nie odzywa, od Pani w okienku słyszę ten sam tekst. Czyżby coś się zmieniło (że nie trzeba samemu na własną rękę nosić świstka tak jak w zeszlym roku?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5 kopnij tą panią w plecy z czaknorisowego półobrotu , z tego co mi wiadomo zaswiadczenie o pobieraniu nauki powinni ci wypisac na własne życzenie (nawet jakbyś miał je pobierac co miesiac) niewazne czy to do wku zus-u itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie zadam pytanie... Jak to jest, jezeli mam kategorie A, i chodze do szkoly zaocznej... No i teraz mam w D wojo. Ale dostalem propozycje wyjazdu za granicei do pracy, i wiem, ze szkole moge zawiesic, ale jak to jest z wojskiem beda mnie scigac za granica? Przyjada komandosi z czerwonymi beretami i mnie zabiora na sile :lol:? Czy jak ta sprawa wyglada?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymeldowujesz sie/ ktos z rodziny zglasza, ze jestes za granica i powinni dac spokoj (przynajmniej bratu mojej dziewczyny dali, a juz nawet bilet mu przyslali do domu ;))

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie czy jak jestm zapisany do pewnej szkoly to jesli teraz zrezygnuje to kiedy wku sie o mnie upomni? cofna to odroczenie ktore dostalem na czas nauki czy zaczekaja do konca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofną bo sekretariat jest zoobowiązany do zadzownienia do wku i potwierdzenia rezgynacji z nauki. Najprawdopodobniej miesiąc po rezygnacji się odezwą ;). Hyh jestem w rezerwie i mam w nosie 3 miechy szkolenia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoła ma obowiązek w jakimś tam terminie zgłosić WKU ,zę już nie jesteś uczniem/studentem.W praktyce roznie z tym bywa,jeśli nagle przestaniesz chodzić na uczelnie ,to zanim ktoś się kapnie i wykreśli z listy studentów może minąć rok.

 

Co do wyjazdów,wystarczy ,że ktoś pojdzie do WKU(w przypadku gdy przyślą wezwanie)i powiedzą ,ze syn wyjechał za graicę.To powinno wystarczyć,być moze powiedzą coś w stylu"jak przyjedzie niech się zgłosi",abo za jakichś czas(kolejny pobór) przyślą kolejne wezwanie.

Gorzej jeśli w ogóle olejemy wezwanie-nikt nie przyjdzie,nikt nie zadzwoni.Wtedy należy spodziewać się wizyty np.dzielnicowego ,który wybada co i jak.

 

Żandarmów nie ma się co obawiać,ponieważ dopóki nie jesteśmy żołnierzami ,nie podchodzimy pod ich jurysdykcję.Odwrotnie-jak jesteś już żołnierzem, policja nic do nas nie ma(wzywają od razu żandarmów).

Np. -historia której byłem świadkiem,na ul.Piłsudskiego w Łodzi(centrum miasta),leży sobie kompletnie napruty człowieczek.Przejeżdżający patrol policji zainteresował się jegomościem-nic dziwnego ,bo "odpoczywał" na środku jezdni-i gdy zorientowali sie ,że to żołnierzyk ,zamówili mu taksówkę do jednostki,w postaci furgonu ŻW .

Gdy go odwieźli( do Leżnicy -25 Brygada Kawalerii Powietrznej),odpoczynek kontynuował w wartowni,a ściślej mówiąc w areszcie.Co dalej nie wiem-ale na pewno znaleźli mu jakieś pasjonujące zajęcie(służby,albo kopanie transzei).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofną bo sekretariat jest zoobowiązany do zadzownienia do wku i potwierdzenia rezgynacji z nauki. Najprawdopodobniej miesiąc po rezygnacji się odezwą ;).

no to lipa :> musze cos innego wymyslec ;) bo ukonczylem L.O w "innym" terminie bez matury ;) i teraz na mature ukrywajac sie w jakies szkole policealnej, a ze matura blisko, a ze ta szkola mi pomaga tylko w wojsku to szkoda troche czasu i kasy ;) musze zadzwonic do wku izapytac co oni proponuja;) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przysłali świstek niedawno. Piszę że powołanie do Służby ,ale wezwanie jest na ul. Obornicką we Wrocławiu (to jest WKU) ,a kumpel po bilet był w zupełnie innym miejscu. Mam 23 lata na karku skończyłem ogólniak i teraz mam obawy bo 2 lata nic nie wysyłali ( na wcześniejszym świstku też pisali ,że do czynnej służby wojskowej ,a babka się spytała czy mam zaświadczenie i dostałem odroczenie ) ,a teraz takie coś. Myślicie że to po Bilet ? Mimo że wszyscy mnie zapewniają ,że tam w WKU na obornickiej (dawniej był na Soltysowickiej ) biletów nie wydają.Mam się stawić 22 stycznia czyli już niedługo. Myślałem by się zapisać do jednej szkoły policealnej (2 lata ) Technik Informatyk w Cosinus. Byłem tam dzisiaj i babka w sekretariacie mi powiedziała ,że mogę się ubiegać o zaświadczenie do WKU ,ale dopiero jak się zacznie semestr letni czyli połowa lutego. Jest szansa by tych tyranów z WKU przekonać ,aby zmienili datę dostarczenia zaświadczenia (o ile w ogóle się zgodzą na odroczenie) ? Do szkoły mogę się zapisać już jutro co i by tak mi się uśmiechało, bo o studiach to raczej na razie nie myślę, a taka szkoła to lepsze niż nic. No i do woja to mi się nie uśmiecha iść. Jeszcze dojdzie do jakiegoś wypadku przy czyszczeniu bronii albo komuś się pomyli rzeczywistość z AA czy Counter Strike. Różnie wariaci trafiają do woja ;) (tak sobie żartuje oczywiście :) )

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a mi w poniedzialek przyszlo wezwanie do wku po: "karte powolania" (to chyba ten bilecik). wczesniej juz mialem badania itp. no ale mam dla nich zaswiadczenie ze sie ucze wiec mam nadzieje ze mnie nie zgarnia bo za pare miechow mnie czeka matura, ktora z reszta juz powinnienem miec za soba w zeszlym roku. no ale ze rozne glupie rzeczy sie robi, zawalilem 3 klase, do matury nie podszedlem i teraz mam replaya trzeciej klasy, co najlepsze w liceum zaocznym. nie chcialem ogladac paru nauczycieli 4ty rok wiec sie przenioslem do innej szkoly, no a ze moja byla szkola miala tak oryginalne profile to nie chcieli mnie przyjac do innego "normalnego" liceum wiec trafilem do zaocznego. jak myslicie, nie doczepia sie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - bilet Ci tam wydadzą

 

jak ja byłem w wku to zaniosłem im zaświadczenie że złożyłem papiery do szkoły i powiedziałem że będe się uczył, pozatym ten ich cały szef który tam był powiedział mi że moge się odraczać na naukę bez problemu ( tzn powiedzieć że chcę się uczyć dalej i idę do szkoły i potem dowieźć im papiery)

 

moje wku jest w Głogowie

 

 

CarsonPoland - też chodziłem do państwowej , ale przeniosłem się do prywatnej i mam spokój liczy się papier że się uczysz, mnie wzywali chyba 3 razy w tamtym roku raz nawet było tak że z 20 paru osób wyszedłem tylko ja i jeszcze 1 gość a reszta dostała bilety

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - bilet Ci tam wydadzą

 

jak ja byłem w wku to zaniosłem im zaświadczenie że złożyłem papiery do szkoły i powiedziałem że będe się uczył, pozatym ten ich cały szef który tam był powiedział mi że moge się odraczać na naukę bez problemu ( tzn powiedzieć że chcę się uczyć dalej i idę do szkoły i potem dowieźć im papiery)

 

moje wku jest w Głogowie

Sęk w tym że tam nikt z moich znajomych ( co byli albo są w woju ) po bilet nie był a należą do tego samego WKU co ja i mieszkają niedaleko mnie. Nie pamiętam jaka to była ulica ale nie było to WKU na pewno. :) Zapiszę się jutro i będę się starał. Teraz było głośno że znów potrzebują ileś tam żołnierzy ,więc będzie więcej powołań ,a wcześniej jakoś w czerwcu znajomy sam się zgłosił do woja i go nie chcieli. Sam już nie wiem. Będę próbował jakoś ich przekonać by poczekali ale znając ich to może być z tym ciężko. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moglem isc w kwietniu do woja na ochotnika [; gdzies teraz bym wychodzil i spokoj by byl ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moglem isc w kwietniu do woja na ochotnika [; gdzies teraz bym wychodzil i spokoj by byl ;)

Z takiego samego założenia wychodziłem dlatego poszedłem w kamasze po pierwszym wezwaniu (a miałem możliwości "kombinowania" na zdrowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie jest za pozno ;) mozesz isc teraz albo za jakis czas znow powiesz: "kurde moglem isc w ........ do woja na ochotnika [; gdzies teraz bym wychodzil i spokoj by byl" :lol:

teraz to nie bardzo bo matura w maju;) ale na studiach napewno zapisze sie na to szkolenie w wakacje:> a jak nie to napisze o slozbe zastepcza w prewencji sobie odrobie :P bede sie mscil na kolegach ktorych nie lubie :twisted:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że najlepiej mieć to z głowy ,ale rozstawać się z moją obecną pracą i najpewniej do niej nie wrócić byłoby hmm mało zabawne. mechl!n i dobrze zrobiłeś i ja tak mogłem zaraz po skończeniu LO jak nie pracowałem. No ale nie poszedłem i teraz muszę kombinować ,albo iść. Wole to pierwsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest 3tygodniowe przeszkolenie. trzeba zaliczyc PO czy cos. pozniej niesiesz papier do WKU i jak cie nie wezma w wakacje to po studiach dostajesz rezerwe i czesc ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że tam nikt z moich znajomych ( co byli albo są w woju ) po bilet nie był a należą do tego samego WKU co ja i mieszkają niedaleko mnie. Nie pamiętam jaka to była ulica ale nie było to WKU na pewno. :) Zapiszę się jutro i będę się starał. Teraz było głośno że znów potrzebują ileś tam żołnierzy ,więc będzie więcej powołań ,a wcześniej jakoś w czerwcu znajomy sam się zgłosił do woja i go nie chcieli. Sam już nie wiem. Będę próbował jakoś ich przekonać by poczekali ale znając ich to może być z tym ciężko. :|

Musi to byc tam, bo przeciez WKU wystawia bilety :) Moze Twoi qmple mieszkali kolo ciebie ale meldunek maja gdzie indziej - dlatego szli bo bilet w inne miejsce. Wiadomo przeciez ze w miastach przewaznie sa 2 WKU. Jedno miejskie, drugie powiatowe :)

Dzieki Bogu ja juz nie musze ich odwiedzac

 

:mur: ----> :huh: ----> :damage_wall: ----> B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dostalem propozycje wyjazdu za granicei do pracy, i wiem, ze szkole moge zawiesic, ale jak to jest z wojskiem beda mnie scigac za granica? Przyjada komandosi z czerwonymi beretami i mnie zabiora na sile :lol:? Czy jak ta sprawa wyglada?

Mogą skierować sprawę do sądu, że unikasz obywatelskiego obowiązku :), który jest powszechny...

 

kurde moglem isc w kwietniu do woja na ochotnika [; gdzies teraz bym wychodzil i spokoj by byl ;)

albo osłaniał namiot bosa w iraku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi to byc tam, bo przeciez WKU wystawia bilety :) Moze Twoi qmple mieszkali kolo ciebie ale meldunek maja gdzie indziej - dlatego szli bo bilet w inne miejsce. Wiadomo przeciez ze w miastach przewaznie sa 2 WKU. Jedno miejskie, drugie powiatowe :)

Dzieki Bogu ja juz nie musze ich odwiedzac

 

:mur: ----> :huh: ----> :damage_wall: ----> B-)

 

To już teraz bez znaczenia ;) Bo dostałem odroczenie na jakiś czas. Za rok jakbym przerwał naukę to babka mi obiecała ,że tym razem mnie wezmą bez patrzenia. Do tego czasu jednak spróbuję się na to przygotować. To nie to że nie chce iść ,bo coś tam mi się nie podoba ,ale obecnie moja dziewczyna nie pracuję. Ja muszę jej jakoś pomagać i oczywiście opłacać rachunki za które ona nie ma obecnie z czego. Będąc w wojsku bez pracy to jednak mi tylko zaszkodzi. Także rok mam spokoju i nie muszę się martwić o utratę pracy jak na razie. Prawdą jest że wojsko może komuś zrujnować życie ;) ,no może zdestabilizować na parę lat. Powinni zrobić to wojsko zawodowe ,i kto chce to idzie ,a nie na siłę ciągnąć nie patrząc ,że ktoś pracuje etc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel z mojego bloku ( ztym ze kilka lat temu) ożenił sie zaraz po przysiedze jego zona była juz w ten czas w 4-5 miesiacu ciazy i przez reszte poobytu w armi on dostawał duuzo wiekszy zołd a jako ze był 1 zywicielem rodziny ;] jego zonka odbierała jakies 7 -8 stowek miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel z mojego bloku ( ztym ze kilka lat temu) ożenił sie zaraz po przysiedze jego zona była juz w ten czas w 4-5 miesiacu ciazy i przez reszte poobytu w armi on dostawał duuzo wiekszy zołd a jako ze był 1 zywicielem rodziny ;] jego zonka odbierała jakies 7 -8 stowek miesiecznie

nie no normalnie 700zł to wypas, ktoś chętny?

 

Żołnierzy atakuje grzybica

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...