Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

A ja 15 lutego na WKU idę. Jutro jadę zdjęcie wyrobić, zaświadczenie z eLO wziąłem. Tylko dowodu jeszcze nie wyrobiłem :lol:, ale wkrótce wyrobię, bo w domu mi rzyć trują.

Do 15 lutego raczej dowodu nie wyrobisz :wink:

 

Ja mam podobną sytuację i nie wiem właśnie czy panowie z WKU zadowolą się legitymacją :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 15 lutego raczej dowodu nie wyrobisz :wink:

 

Ja mam podobną sytuację i nie wiem właśnie czy panowie z WKU zadowolą się legitymacją :lol:

Wiem, wiem ;). Z miesiąc się czeka na dowód.

 

Paszport?

Tjaa, okaże im paszport, mam nadzieję, że nie będą mi truć rzyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm stare czyli te w formie książeczki czy jakieś nowe na wzór dowodu o których nie wiem ? Ja okazywałem kiedyś i nie pluli się aż tak. Jak na razie z wojskiem to mam spokój ,ale pewnie nie na długo :lol: Będzie trzeba w końcu odsłużyć i mieć to z głowy. Tylko praca ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

jaka jest szansa że mnie wezmą do woja ?

 

15 lutego komisja,mam astme oskrzelową i alergie na roztocza,trawy,drzewa,sierść,kurze,pyłki itp

to wszystko mam od dziecka praktycznie,mam wszystkie badania ze szpitala,badania są z lat 92-2002,ostatnie z 2002 jest robione w szpitalu wojskowym :P,wynik badań ? : potrzebne leczenie lekami wziewnymi itp itd.

 

Do tego mam papiery ze szpitala psychiatrycznego z taką jedną karteczką od psychiatry ... ze mam za sobą próbe samobujczą w wieku 16-17 lat... + papiery od lekarzy z pogotowia ktore było u mnie nieraz jak robiłem awanture w domu ;/

No i że mam przebytą depresje,nauczanie indywidualne mialem bo byłem niezdolny do pracy w grupie i tak dalej...

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia autentyczna: dwie osoby w tym samym wieku (nazwijmy je A i B), maja komisje tego samego dnia (bo ten sam rocznik). Postac A ma astme duzo silniejsza od B, do tego widac ze osobnik nieciekawy i nie wyglada na normalnego (imprezki + cpanie). Wynik po badaniach:

A: kat. A

B: kat. D

 

Z czym zaznaczam, ze osoba B, procz malej astmy jest w 100% zdrowa -> fuck, jak trafie na taka sama komisje to sie pochlastam jak dostane A :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

jaka jest szansa że mnie wezmą do woja ?

 

15 lutego komisja,mam astme oskrzelową i alergie na roztocza,trawy,drzewa,sierść,kurze,pyłki itp

to wszystko mam od dziecka praktycznie,mam wszystkie badania ze szpitala,badania są z lat 92-2002,ostatnie z 2002 jest robione w szpitalu wojskowym :P,wynik badań ? : potrzebne leczenie lekami wziewnymi itp itd.

 

Do tego mam papiery ze szpitala psychiatrycznego z taką jedną karteczką od psychiatry ... ze mam za sobą próbe samobujczą w wieku 16-17 lat... + papiery od lekarzy z pogotowia ktore było u mnie nieraz jak robiłem awanture w domu ;/

No i że mam przebytą depresje,nauczanie indywidualne mialem bo byłem niezdolny do pracy w grupie i tak dalej...

Wedlog mnie to komisja uzna ze jestes idealnym kandydatem na sluzbe w iraku :lol2:

 

Ale zeby nie bylo: powiesz ze sie zapisales do szkoly i rozpoczynasz tego i tego nic nie podpisujesz i musza dac ci z tydzien dwa czasu od rozpoczenia tejze szkoly na doniesienie papierow o pobieraniiu nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc odsłużyc? isc do woja na pełne 9 miesięcy, czy jakimiś drogami na skróty?

 

Po prostu iść do woja ,a jak to dalej się potoczy to się okażę. Główny problem to praca i jeszcze raz praca, której za nic nie chcę stracić ,dlatego staram się już teraz o jakiś urlop bezpłatny na dłuższy okres. Żeby nie było jest to dobrze płatna praca.

 

 

ryba z tymi komisjami już tak jest :/ Wlepiają kat A bez opamiętania nawet tym co nie nadają się do wojska. Nawet ci niby zdrowi często się nie nadają do biegania z AK ,bo mają 2 lewe ręce do wszystkiego. Dlatego uważam że jak najszybciej trzeba zrobić wojsko zawodowe . Nie powinno się zmuszać nikogo do odbywania pełnej służby czy przydzielania byle kogo. Zaraz ktoś napiszę pewnie ,że żyjemy w państwie i mamy pewne prawa jak i obowiązki ;) ,ale to przecież w niczym nie przeszkadza by stworzyć o wiele lepsze wojsko z ludźmi co tego chcą i się nadają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakies 80% dostaniesz A i bedziesz musial sie odwolywac. kolega z astma dostal A

lol stary to Twoj kolega tak dostał... wiesz? ja tak samo moge powiedziec...

 

"na jakies 80% dostaniesz D. kolega z astmą dostał D"

 

... bo moj dostał D

 

mowilem juz, ze to zalezy od komisji :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol u mnie badania wygladaly tak:

zmierzyli wzrost, wage, ile cm mam w klacie. Przeczytalem 1 linijke cyferek pokazalem stopy i koniec xD nawet 5min tam nie siedzialem ;/

Zeby u nich dostac kat. D to chyba trzeba byc chodzaca choroba ; \ (sluchajac tych co dostali A a mieli "pol" segregatora papierkow z chorobami)

 

 

BTW jak ktos ma prawko to niech zabierze ze soba, nie wiem co to daje :P ale prosili mnie o nie :P tylko ze zapomnialem ;-)

Edytowane przez ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilem juz, ze to zalezy od komisji :angry:

z tego co tu ludzie pisza wszystkie komisje sa takie same ;) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak mnie będą chcieli do woja <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to są debile i oficjalnie powiem co myśle o RP ....

 

Mam astme ! dusze sie jak biegam,nie moge wyjść nawet po schodach normalnie :/,alergia ??? CODZIENNIE SIE BUDZE RANO Z KATAREM , oczy mi łzawią i tak dalej ;/

 

Miałem na tyle duże powikłania że trzeciego migdałka z przełyku musieli mi wycinać :/

 

no a już nie mówie o tym że jestem po przebytej depresji .....i próbach samobujczych...wszystko jest udokumentowane przez lekarza psychiatry ze szpitala itp itd..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej komisji albo dadza A albo D/E lub wysla cie na badania. jak wysla na badania to przebadaja i dostaniesz D. jak dostaniesz A piszesz odwolanie i za jakis czas masz nastepna komisje na ktorej dostaniesz D. ta druga jakas wazniejsza jest. slyszalem ze w mojim rejonie odbywa sie w szpitalu wojskowym i tam robia wszystkie badania ktore sa potrzebne zeby potwierdzic to co mowisz.

 

oglonie nie masz co sie bac napewno cie nie wezma, mozliwe ze bedziesz musial napisac to podanie i przejsc badania jeszcze raz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, byłem drugi raz na komisji (bo mnie wysłali jeszcze do okulisty) i - ku mojemu zdziwieniu - pytają się mnie czy chcę:

 

- kategorię A z paragrafami na alergię i krótkowzroczność,

- kategorię D.

 

Po długim namyśle wybrałem D, ale nie jestem do końca przekonany czy dobrze zrobiłem. Nie będzie w przyszłości jakichś problemów z pracą? To znaczy wiem, że w służbach mundurowych (żołnierz kontraktowy, policjant, strażak) z D nie ma się szans na otrzymanie pracy (nie żebym chciał, no ale...), ale czy poza tym mogą być w przyszłości jakieś problemy? Pracodawcy w ogóle patrzą na kategorie? Czy ktoś z autopsji może stwierdzić, że D utrudniło mu sprawę w życiu?

 

Z drugiej strony niby z paragrafami przy A też tak chętnie nie biorą (znaczy oni mi tego nie mówili, ale tak słyszałem...).

 

Jestem teraz pełen sprzeczności, co bym wybrał, to bym się zastanawiał czy dobrze zrobiłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz pełen sprzeczności, co bym wybrał, to bym się zastanawiał czy dobrze zrobiłem. ;)

Jak już pytali, którą kategorię chcesz, to może trzeba było się ich zapytać, którą oni by polecali? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracodawcy w ogóle patrzą na kategorie? Czy ktoś z autopsji może stwierdzić, że D utrudniło mu sprawę w życiu?

Piszesz uregulowany albo nieuregulowany, w ankiecie o prace i tyle.

 

Jezeli bedziesz mial isc do pracy, gdzie beda potrzebne badania lekarskie, a one potwierdza jakas Twoja chorobe, to pewnie nie dostaniesz pracy w ktorej ona (ta choroba) przeszkadza :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej komisji albo dadza A albo D/E lub wysla cie na badania. jak wysla na badania to przebadaja i dostaniesz D. jak dostaniesz A piszesz odwolanie i za jakis czas masz nastepna komisje na ktorej dostaniesz D. ta druga jakas wazniejsza jest. slyszalem ze w mojim rejonie odbywa sie w szpitalu wojskowym i tam robia wszystkie badania ktore sa potrzebne zeby potwierdzic to co mowisz.

 

oglonie nie masz co sie bac napewno cie nie wezma, mozliwe ze bedziesz musial napisac to podanie i przejsc badania jeszcze raz.

 

 

to poprawiłeś mi chumor bo komisja 15 lutego ....

Babcia mówi że z takimi papierami (głównie te ze szpitala psychiatrycznego) jak je zobaczą to z miejsca dostane D/E ....nikt by nie chciał żebym powtórzyl samobuja w wojsku .....bo kto by za to odpowiadał ?? komisja za to ze mnie dopuścila do woja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludki z kategorią D wzywani są co jakiś czas na ćwiczenia rezerwy? W sumie nie żeby mi to przeszkadzało, bo jakieś tam przeszkolenie by się w sumie przydało, militaria niby też lubię. :)

 

Ach, nie wiem czy dobrze zrobiłem, że się pokusiłem na to D. ;)

 

PS Wie ktoś może w jakich zawodach nie można NA 100% pracować, gdy ma się kategorię D? Policja, Straż pożarna, Zawodowy (kontraktowy) żołnierz i co jeszcze?

 

edit: Chociąż jak czytam np. tu (znalezione za pomocą Google): http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3231.msg46529 , to niektórzy twierdzą, że kategoria D nawet w Straży nie przeszkadza (a przynajmniej nie zawsze)...

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po komisji :)

złożyłem wszystkie papiery,i lekarz mi chciał odrazu dać D ale powiedział że nie moze bo nie mam żadnych świeżych badań i dostałem skierowanie do neurologa,pumologa i psychiatry :D,jak zrobie badania to mam im donieść

Do neurologa dlatego że jak kazali mi stanąć na prawej nodze to nie moglem sie utrzymać i sie wywróciłem :|

Zapytałem sie co dostane a lekarka : a co byś chciał a ja mówie że D,no to ona mówi że dostane tylko musze przynieść te wyniki badań i że mam sie nie martwić hehe:D

Do tego krzywy kręgoslup mam i wzrost 191 cm

 

Dziś pokazałem im w sumie : Zaświadczenie od lekarza psychiatry o próbie samobujczej i leczeniu lekami psychotropowymi itp itd,papiery z astmy(elergiczna przewklekła astma oskrzelowa o przebiegu łagodnym),wyniki badań że mam alergie i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie.

Dzisiaj na mnie przyszła kolej (komisje mam 2 marca) i mam takie pytania:

na odwrocie swistka jest napisane, że mam im przyniesc jakies zaswiadczenie stwierdzajace poziom wykształcenia lub pobierane nauki.

- Czyli tak prostym jezykiem co mam im przyniesc?

 

No i 2, znacznie powazniejsza sprawa:

dnia 26 lutego wyjezdzam w interesach na tydzien do Danii. Komisje mam 2 marca wiec ni huhu nie dam rady.

Jak mam ja przełozyc?

Na odwrocie jest niby napisane ze do prezydenta mam isc jak mam jakis wazny powód wiec kolejne pytanie:

- Chyba mam isc do jakiegos pełnomocnika a nie prezydenta nie?

- Jak wyglada takie przełozenie komisji (jakies papiery, dokumenty trzeba wypełniac)?

- Jaki mam podac wazny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam z wadami wzroku, w czolg traficie :D

no, tylko że w swój :lol:

 

Piszesz uregulowany albo nieuregulowany, w ankiecie o prace i tyle.

ja nic nie pisałem... do pracy mnie przyjęli, zapytali co z wojskiem... powiedziałem, że chłopaki się tym zajmą :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...