Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem D :D

Powody:

 

- brak śledziony

- blizna pooperacyjna

- wada wzroku (-3,5)

- wada postawy

- płaskostopie (to akurat nie wiem skąd się wzięlo :o)

 

Jeszcze tylko wyjazd we wrześniu do Garwolina po przeniesienie do rezerwy i do wojny mam spokój :)

a wygladasz tak jak na avatarze ? :D

 

co do wojska to wg mnie wyglada to tak, jesli nie chcesz isc i potrafisz myslec to nie pojdziesz

czasy kiedy zw za wszelka cene chciala cie udupic minely spory czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toście mi doradzili, dzisiaj wpadła policja, naszczęście byłem poza domem i stary mi później powiedział. Pytali, gdzie jestem i tak dalej. Jestem teraz u rodzinki i czekam do niedzieli, bo wtedy wyjeżdżam. Najgorsze, że muszę do tego czasu siedzieć i nawet nie wychodzić z chaty, nawet się nie spakowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia XD policja przylazła, będziesz poszukiwany listem gończym.

wyluzuj, bo niektórzy jak słyszą policja to od razu panika ;] (w ogóle to pisałem by zapobiegliwe na te kilka dni zmienić lokum ;] )

 

jak już wcześniej wspominałeś, wymeldowałeś się, rodzina zakomunikowała psiakom że przebywasz za granica i w czym problem ? myślisz że Ty jeden tak kombinujesz ?

 

a jak przychodzą na chatę to nie maja prawa przeszukiwać pomieszczeń, bo z pewnością nakazu sądu nie otrzymali ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie też się wszystko okazuje takie oczywiste, ale zazwyczaj wielce się potem mylę. Nawet nie spodziewałem się, że w święta przyjdzie ktoś w tej sprawie. Dobrze przynajmniej, że nie ma kontroli na granicy, bo byłoby krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL :| Dostałem wezwanie. Że niby się nie stawiałem na 3 wezwania. A żadnego w skrzynce nie znalazłem od listopada 2007. Albo gdzieś zaginęły ,albo sam nie wiem. I co dziwne nie było żadnej Policji , a wezwanie znalazłem w skrzynce na listy. Napisali że jak nie wyjaśnie to sprawę skierują do sądu. Dzisiaj dzwoniłem do WKU i wyjaśniłem ,że żadnego wezwania od listopada nie dostałem. A na ostatnim się stawiłem. Wytłumaczyłem ,że zawsze przychodzę. Babka powiedziała ,że mam przyjść niezwłocznie ,bo chcą mi przedłużyć odroczenie ,ale muszę się zapisać na uczelnie. :lol: Im dałej gadałą tym bardziej się dziwiłem. Myślałem ,że będzie mi kazała jakoś to wytłumaczyć.

 

Co do uczelni to ponoć nie jest jeszcze za późno. Także we Wtorek będę coś działał. A jak nie to odwołanie na komisję lekarską,bo przecież wzrok mi się pogorszył i to dość mocno. Dwa lata temu jak byłem na badaniach to miałem chyba ok -3 także (zgubiłem okulary i nie nosiłem prawie rok + Call of Duty 4 po kilka godzin dziennie ;) ) jest jakaś szansa. Do tego płaskostopie. Coś tam jeszcze się wymyśli. Wątpię by mi dali D ,ale spróbować muszę. Wiem że to troszkę żałosne ,ale...

 

Umowa mi się szykuje ,a raczej aneks z już całkiem niezłą sumką. Jak nic nie wskuram to kolejne odwołanie ,ale w tym czasie już będę miał urlop bezpłatny (dobrze żyję ze swoim pracodawcą ) i na zmywak do UK ;) Byle nie marnować 9 miesięcy na totalną bzdurę jaką jest wojsko poborowe.

 

Peace!

 

P.S co do policji to nie ma co panikować. Oni po prostu mają obowiązek Ci dostarczyć wezwanie ,albo Ciebie doprowadzić. Nie wsadzą Cię do paki na 10 lat. Także spokojnie Craudo

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I co dziwne nie było żadnej Policji...

mieszkasz w duzym miescie, nie ma co sie stresowac, gorzej maja ci z mniejszych miescowosci/wiosek, tam nie trzeba długo wykazywac braku checi wstopienia do wojska zeby "dzielnicowy" zapukal do twoich drzwi Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w międzyczasie złapie jakieś choróbsko z brudu :lol2:

 

Kosiarz_1987 - teraz na zapisywanie się do szkoły raczej za późno ;]

Rok temu zapisalem sie na uczelnie pod koniec maja, takze bez paniki, zawsze jest wyjscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

LOL :| Dostałem wezwanie. Że niby się nie wstawiałem na 3 wezwania.

To chyba dobrze że nie szedłeś wstawiony na wezwanie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

literówka ;)

Jak nie to może jakaś służba zastępcza. ;)

no nie wiem ;] trwa chyba dłużej i zaiwaniasz za grosze, wg mnie strata czasu, obecnie kiepsko z nasza służbą zdrowia więc jeszcze na salowego się załapiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak nie to może jakaś służba zastępcza. ;)

Zgłoś się do prewencji, kiboli rozganiać :wink: Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem D :D

Powody:

 

- brak śledziony

- blizna pooperacyjna

- wada wzroku (-3,5)

- wada postawy

- płaskostopie (to akurat nie wiem skąd się wzięlo :o)

 

Jeszcze tylko wyjazd we wrześniu do Garwolina po przeniesienie do rezerwy i do wojny mam spokój :)

a ta blizna to gdzie? nie wiecie czy taka po przepuklinie tez się nada ? ;]

 

i jeżeli byłem w szpitalu 2 lata temu na wątrobę to wystarczy im zanieść wypis ze szpitala czy lepiej teraz do lekarza się przejść po jakiś papier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wypis ze szpitala i idź do swojego lekarza, powiedz jak sprawa wygląda. Dla wku ważne są papierki, im więcej ich masz tym lepiej dla Ciebie. Oczywiście jeśli nie chcesz iść do woja.

 

O tego bym nie chciał. Żadnej pracy w szpitalu. Właśnie przeczytałem ,że taka służba trwa w moim przypadku trwałą by 18 miesięcy ,więc postoję.

ale Ci płacą papkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ci płacą papkę :D

fajnie pracować 18 miesięcy po ~640zł ? :D

nie sądzę ;]

po kilku miesiącach będziesz się zastanawiał czy czasem nie oszalałeś godząc sie na pracę za 'murzyńską' płacę.

 

oferty pracy to w 90% Szpitale i Domy opieki społ.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie wiem ile płaca, ale myślałem że coś więcej. Skąd masz info że tyle ? - jeśli można wiedzieć.

 

2948502[/snapback]

Jestem na tyle zdrowy ,że nie mam skłonności samobójczych :D

dokładnie ;] ... jesteś w oddziale prewencji bez żadnej broni, niczego, jedynie można zarobić w dziób ;]

zazwyczaj takich ziomków wysyłają na festyny itp, byś stał w tym przypałowym i niewymiarowym mundurze .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos jak wyglada sprawa gdy wyjedzie sie za granice aby uniknac woja i chce sie wrocic?? kuzyn chce zjechac tu na urlop i wlasnie scigali go, żw nachodzila ciotke itp

hmmm jeśli przyjeżdża tylko na urlop to nie może się stąd poprostu wymeldować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było, ale przedarcie się przez te 45 stron zabrałoby mi wieczność.

 

Czy jeśli zaniosę na WKU historię choroby/coś tam od lekarza, to czy później moge mieć z tego tytułu jakieś problemy? Czy później gdziekolwiek jest notka o powodzie takiej a nie innej kategorii ? (Fizyczne/Psychiczne problemy?). Po prostu mogę mieć opcję na 'D' tylko nie wiem czy warto, bo jak mi namieszają to później będzie klops.

 

Bo komisja dotycząca głównej nagrody w konkursie 'Do broni' - 9 miesięcznych wakacji sponsorowanych przez WKU - czeka mnie 17 kwietnia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie dostajesz książeczkę wojskową i finito. Później starasz się o pracę czy co tam to mówisz, że masz uregulowany stosunek z wojskiem i tyle. No chyba, że masz problemy psychiczne to pewnie wyślą Cię do szpitala w celu leczenia. Jak masz "normalne" choroby lub co bądź próbujesz dostać D i masz udokumentowane to masz szansę na D. Wszystko zależy od komisji i od tego co powiesz na niej.

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie dostajesz książeczkę wojskową i finito. Później starasz się o pracę czy co tam to mówisz, że masz uregulowany stosunek z wojskiem i tyle. No chyba, że masz problemy psychiczne to pewnie wyślą Cię do szpitala w celu leczenia. Jak masz "normalne" choroby lub co bądź próbujesz dostać D i masz udokumentowane to masz szansę na D. Wszystko zależy od komisji i od tego co powiesz na niej.

 

Pozdro :wink:

 

Nie no, nie mam zamiaru tam iść i udawać świra :D Po prostu mam możliwość mhm, załatwienia historii choroby (cały przebieg, wyleczony etc.) i właśnie czy wtedy mnie gdzieś nie wyślą. Bo zdrowy jestem, a 9 miesięcy z życia to sporo. Potrzebuje 'D' bo przez ten rok chce popracować, zarobić $$ na studia, zrobić IELTS i spróbować sił na Bucks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wady wzroku - kumpel ma na jednym oku -5,5 na drugim -5,75 - dostał kategorie A, bo D jest dopiero od -6 na oku ;/

Ja również dostałem A - mimo że mam astme.

A to dlatego że na spirometr trzeba było czekać 3 miesiące - tyle czasu nie dałą mi jednak komisja wojskowa :/

Ide na studia - czy mając kategorie A, co by się nie działo, będę musiał iśc na jakis okres do woja? Aktualnie 3 klasa LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem A - mimo że mam astme.

A to dlatego że na spirometr trzeba było czekać 3 miesiące - tyle czasu nie dałą mi jednak komisja wojskowa :/

Ide na studia - czy mając kategorie A, co by się nie działo, będę musiał iśc na jakis okres do woja? Aktualnie 3 klasa LO

Jeśli idziesz na studia tak jak piszesz to idziesz do sekretariatu po zaświadczenie że się uczysz i zanosisz do WKU i dostajesz odroczkę, tylko że tak nie można ciągle. Albo przeniosą Cię do rezerwy albo wybierzesz służbę zastępczą ( co i jak było pisane ). WKU może szukać Cię bodajże do 50roku życia. Więc lepiej wojsko załatwić za młodu.

 

Kategoria także zależy od komisji... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz na studia tak jak piszesz to idziesz do sekretariatu po zaświadczenie że się uczysz i zanosisz do WKU i dostajesz odroczkę, tylko że tak nie można ciągle. Albo przeniosą Cię do rezerwy albo wybierzesz służbę zastępczą ( co i jak było pisane ). WKU może szukać Cię bodajże do 50roku życia. Więc lepiej wojsko załatwić za młodu.

 

Kategoria także zależy od komisji... :)

hmm a od przyszłego roku czy za 2 lata w ogóle nie ma zniknąć pobór? Bop wtedy to by było po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...