Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli idziesz na studia tak jak piszesz to idziesz do sekretariatu po zaświadczenie że się uczysz i zanosisz do WKU i dostajesz odroczkę, tylko że tak nie można ciągle. Albo przeniosą Cię do rezerwy albo wybierzesz służbę zastępczą ( co i jak było pisane ). WKU może szukać Cię bodajże do 50roku życia. Więc lepiej wojsko załatwić za młodu.

 

Kategoria także zależy od komisji... :)

Jak skończy studia to nie ma szans na służbę w wojsku, bo taka nie istnieje w przypadku absolwentów wyższych uczelni. Jedyne co go może spotkać to przeszkolenie trwające od 14 - 90 dni, które w przypadku np. woj. Opolskiego jeszcze nigdy sie nie odbyło. Ponadto jeśli nie wybiera sie na uczelnie techniczną, medyczną czy psychologie to wojsko sie nim nawet nie zainteresuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edyne co go może spotkać to przeszkolenie trwające od 14 - 90 dni...

I zazwyczaj dziwnym trafem trwa ono 90 dni. Oczywiście jeśli się będzie miało pecha i wezmą do woja. Ale i tak najlepiej jak chyba od razu do woja wezmą po studiach bo uregulowany stosunek do służby jednak się przydaje przy szukaniu pracy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak najlepiej jak chyba od razu do woja wezmą po studiach bo uregulowany stosunek do służby jednak się przydaje przy szukaniu pracy,

podobno rząd ma walczyć z bezrobociem i emigracją a w sposób oczywisty utrudniają młodym szukanie pracy w Polsce, bo z pewnością jest wiele osób które chciałby podjąć pracę tuż po ukończeniu liceum.

oczywiście odwołuję sie do mężczyzn, bo to nas ścigają jak przestępców xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

We wtorek mam komisje lekarską.

Co trzeba wziąć ze sobą, już teraz musze miec zaświadczenie o nauce?

Świadectwo ukończenia podstawówki, gimnazjum (jeśli takowe posiadasz :P), dowód osobisty. Jeśli chcesz dostać one way ticket to nie musisz brać zaświadczenia o nauce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie że się uczy z obecnej szkoły, dowód os, jedno zdjęcie facjaty -format taki jak do dowodu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pss kategoria A i odroczenie do konca sierpnia, potem mam donieść zaświadczenie z uczelni.

zaświadczenie z jakiejś tam budy możesz przynieść nawet w listopadzie ,,, kto by się tych terminów trzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie, dziś przyszedł zwykły list, oczywiście wezwanie do stawienia się w WKU w celu powołania do czynej służby wosjkowej na 23 kwietnia. Zawaliłem sesję zimową i skreślili mnie z listy studentów na uczelni. Z początkiem maja zamierzam składać papiery na nową uczelnię, gdyż mam zamiar dalej się uczyć a do wojska jakoś mnie mnie nie ciągnie. Tak się zastanawiam co zrobić z tym wezwaniem, olać je? jeśli tak to za jaki czas może przyjść nowe?

Edytowane przez Pziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pziel - w wku też są normalni ludzie , jedź i powiedz że chcesz się uczyć i w maju składasz papiery na uczelnie , a papiery do odroczenia przywieźiesz , bo inaczej i tak przyjedzie policja albo żandarmeria , więc lepiej pojechać i porozmawiać niż potem mieć problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pziel - w wku też są normalni ludzie , jedź i powiedz że chcesz się uczyć i w maju składasz papiery na uczelnie , a papiery do odroczenia przywieźiesz , bo inaczej i tak przyjedzie policja albo żandarmeria , więc lepiej pojechać i porozmawiać niż potem mieć problemy

Jeśli pojedzie i powie, że się nie uczy to w maju jest już w armii.

 

Czyli jak, pojechać dzień wcześniej czy wtedy kiedy mam się stawić, bo jak pojadę wtedy kiedy mam się stawić to będą chcieli mi bilecik dać i papa. I co ważne do kogo ?

Tak jak pisze wyżej po pierwsze list przyszedł zwykły rozumiem, że leżał w skrzynce i nikt go nie podpisywał nigdzie ?? Jeśli tak to olej to za trzy-cztery tygodnie przyjdzie drugi jeśli zwykły olej to czekaj, aż przyjdzie polecony, albo zadzwonią np. z policji i się zapytają czego się nie zgłaszasz, najważniejsze jest to, żebyś przeczekał do września, względnie czerwca. Nie bój się, że przyjdą Ci na chatę i zawiną jak kryminalistę co najwyżej dzielnicowy zadzwoni/przyjdzie spytać dlaczego się nie stawiasz i powie żebyś się stawił.

Jeśli masz możliwość (niektóre szkoły policealne dają jeszcze możliwość) zapisz się do jakiejś szkoły zgodnej z programem MEN (szkoła policealna) itp. tak żeby armia honorowała papier i zanieś im wtedy ten świstek ze szkoły.

Jak masz pytania to pisz na PW, przerabiałem już to kiedyś i uwierz mi nie jedź do nich nie mów, że wywalili Cię z uczelni teraz w woju mają takie braki, że od razu w ten sam dzień dostaniesz do ręki bilet i jak już wejdziesz do WKU to nie masz szans, żebyś nie wyszedł bez biletu, a jak masz bilet to anulowanie tego będzie strasznie trudne możliwe, ale po co jak można łatwiej.

 

PS. Na postulat pt. ale ja idę na studia Pan w armii odpowie Ci, a skąd mamy to wiedzieć, ze Pan pójdzie i bilecik Ci wystawi, więc jak ktoś pisał wyżej w wojsku pracują ludzie, ale powie Ci takie jest prawo Pan się nie uczy, więc idzie do wojska i na nic twoje tłumaczenia pamiętaj brakuje im tyle tysięcy ludzi w wojsku, że muszą łapać jak leci.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab - widzę że orientujesz się w sprawie , mnie też chcieli zawinąć 2 lata temu po tym jak wyleciałem ze szkoły , z tym że poszedłem do innej szkoły, złożyłem papiery i wziąłem potwierdzenie złożenia papierów a następnie pojechałem na wezwanie do wku , w czasie rozmowy powiedziałem że chcę się uczyć i przedstawiłem papiery że zapisuję się do szkoły (złożyłem podanie) , Pan który siedział za biurkiem przyjął ten papier i kazał przynieść papiery ze szkoły we wrześniu, we wrześniu dowiozłem te papiery, i w tym tamtym roku dowiozłem na 2 rok szkoły i mam spokój , a teraz od września zaczynam studium i znowu trzeba będzie się wybrać z papierami do wku.

 

ehh też liczę na armię zawodową , nie chcę i nie mam zamiaru marnować sobie 9 miesięcy w wojsku mam za dużo do stracenia , może za 2 lata nie będzie trzeba już kombinować itp :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab - widzę że orientujesz się w sprawie , mnie też chcieli zawinąć 2 lata temu po tym jak wyleciałem ze szkoły , z tym że poszedłem do innej szkoły, złożyłem papiery i wziąłem potwierdzenie złożenia papierów a następnie pojechałem na wezwanie do wku , w czasie rozmowy powiedziałem że chcę się uczyć i przedstawiłem papiery że zapisuję się do szkoły (złożyłem podanie) , Pan który siedział za biurkiem przyjął ten papier i kazał przynieść papiery ze szkoły we wrześniu, we wrześniu dowiozłem te papiery, i w tym tamtym roku dowiozłem na 2 rok szkoły i mam spokój , a teraz od września zaczynam studium i znowu trzeba będzie się wybrać z papierami do wku.

 

ehh też liczę na armię zawodową , nie chcę i nie mam zamiaru marnować sobie 9 miesięcy w wojsku mam za dużo do stracenia , może za 2 lata nie będzie trzeba już kombinować itp :-(

2 bilety anulowane w mojej karierze także jakieś doświadczenie mam.

 

Najlepiej choćby nawet 20 razy robić pierwszy semestr w szkole policealnej to lepiej płacić i spać spokojnie, aż do czasu kiedy sytuacja stanie się na tyle normalna, że armia będzie zawodowa jak w całym NATO i zginie ostatni komunistyczny wymysł.

Jednak jest problem bo o ile politycy chcą to wojskowi już nie bardzo bo nie będzie miał kto sprzątać tego całego syfu i dlatego tak bardzo potrzebują ludzi z łapanki brakuje im teraz chyba około 60 tys ludzi, a chętnych brak dlatego jak komuś powinie się noga na uczelni to łapią bo mogą i potrzebują.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej choćby nawet 20 razy robić pierwszy semestr w szkole policealnej to lepiej płacić i spać spokojnie

A coś się zmieniło? Bo do policealnej to mozna było chodzic spokojnie pod warunkiem ze się nie ukonczyło 22 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś się zmieniło? Bo do policealnej to mozna było chodzic spokojnie pod warunkiem ze się nie ukonczyło 22 lat.

Bodajże 24, ale znam ludzi co mają po 25 lat zanoszą taki papierek WKU łyka i na razie się nie czepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojedzie i powie, że się nie uczy to w maju jest już w armii.

Dokładnie tego się obawiam, jakoś nie wierzę w to że ludzie tam pracujący zrozumieją, zresztą już parę razy się przejechałem na "zyczliwości" innych także jestem sceptycznie nastawiony.

 

list przyszedł zwykły rozumiem, że leżał w skrzynce i nikt go nie podpisywał nigdzie ??

Dokładnie zwykły liścik.

 

najważniejsze jest to, żebyś przeczekał do września, względnie czerwca

Czyli robię tak, składam papiery w maju, uczelnia na którą chcę się dostać z początkiem maja rozpoczyna nabór i co dalej, cały proces rekutacji trochę potrwa.

Edytowane przez Pziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab - to tak jak ja tylko że mnie już 3 razy chcieli zawinąć , ale tak jak mówię skończyłem teraz liceum, potem idę na 2 letnie studium , a potem znowu idę na 2 letnie studium , myślę że za 4 lata się w końcu ten koszmar skończy :-(

 

Pziel - twoja sytuacja jest trochę kiepska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to jest dokładnie niby w 2010 roku ma być wojsko zawodowe a ja bym miał odroczenie i kat.A i by zrobili zawodowe to automatycznie idę na rezerwę ?.Aha i w wieku 18 lat dostaje wezwanie i mi wtedy kat. dadzą tak ?

Edytowane przez Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab - to tak jak ja tylko że mnie już 3 razy chcieli zawinąć , ale tak jak mówię skończyłem teraz liceum, potem idę na 2 letnie studium , a potem znowu idę na 2 letnie studium , myślę że za 4 lata się w końcu ten koszmar skończy :-(

 

Pziel - twoja sytuacja jest trochę kiepska

To zależy co rozumiesz przez słowo zawinąć ja już 2 razy miałem bilet w ręce do jednostki raz przez ich błąd drugi raz przez mój dlatego teraz choćby do 30 to będę kimał na Polibudzie, ale mam nadzieję, że szybciej będzie armia zawodowa.

 

Z tego co widzę nie jest źle napisałem Pziel na PW co i jak, ale są jeszcze szkoły policealne co przyjmują zapisze się na pierwszy semestr najlepiej na jakiś kierunek gdzie właśnie pierwszy semestr jest darmowy weźmie papier o pobieraniu nauki pojedzie do WKU da im, a w czerwcu zrezygnuje ze studium co by za drugi semestr nie policzyli w październiku bierze papier ze studiów jedzie do WKU i ma na rok spokój.

Najważniejszy jest papier o pobieraniu nauki bez tego nie ma co do nich jechać bo bez szemrania wystawią bilet.

 

 

Mam pytanie jak to jest dokładnie niby w 2010 roku ma być wojsko zawodowe a ja bym miał odroczenie i kat.A i by zrobili zawodowe to automatycznie idę na rezerwę ?.Aha i w wieku 18 lat dostaje wezwanie i mi wtedy kat. dadzą tak ?

Jeśli będzie zawodowe, a jak na razie na to się nie zanosi politycy coś mówią, ale wojskowi są przeciwni teraz mają nie dobór ludzi w armii jak jeszcze zawieszą pobór to kolejne parę tysięcy im odpłynie no i kto będzie wtedy cały ten syf w armii sprzątał. To jest problem takie, że będzie więcej oficerów sztabowych (czyli dobrze ustawionych leni) niż wojaków frontowych, to tak jak we Wrocku jak był NIK i sprawdził wyszło, że więcej jest wykładowców niż studentów w Wyższej Szkole Oficerskiej (ponad 60 wykładowców na ponad 40 studentów przy np. Polibudzie jest to odpowiednio 2000 wykładowców na 30000 studentów) i dlatego nie wierzę jakoś szczególnie w słowa polityków o zawieszenia poboru już w 2010 roku oczywiście powinno już dawno go nie być bo jakoś Czesi, Słowacy i Węgrzy dali radę, a Polska ostatni kraj w NATO z praktykami rodem z komunizmu.

 

Tak kategorie otrzymasz na pierwszej komisji wojskowej w wieku 18-19 lat.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zawodowe, a jak na razie na to się nie zanosi politycy coś mówią, ale wojskowi są przeciwni teraz mają nie dobór ludzi w armii jak jeszcze zawieszą pobór to kolejne parę tysięcy im odpłynie no i kto będzie wtedy cały ten syf w armii sprzątał. To jest problem takie, że będzie więcej oficerów sztabowych (czyli dobrze ustawionych leni) niż wojaków frontowych, to tak jak we Wrocku jak był NIK i sprawdził wyszło, że więcej jest wykładowców niż studentów w Wyższej Szkole Oficerskiej (ponad 60 wykładowców na ponad 40 studentów przy np. Polibudzie jest to odpowiednio 2000 wykładowców na 30000 studentów) i dlatego nie wierzę jakoś szczególnie w słowa polityków o zawieszenia poboru już w 2010 roku oczywiście powinno już dawno go nie być bo jakoś Czesi, Słowacy i Węgrzy dali radę, a Polska ostatni kraj w NATO z praktykami rodem z komunizmu.

 

Tak kategorie otrzymasz na pierwszej komisji wojskowej w wieku 18-19 lat.

No zastanawiam się w jakim ja kraju żyje na Czechach na Słowacji sobie poradzili a u nas jak zwykle jakieś problemy i ciągną ludzi na siłę do wojska nie wiem co mam o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to wszystko nie koliduje z prawami człowieka? ustrój komunistyczny jest znany z tego że łamie te prawa, a obowiązkowy pobór do wojska jest właśnie wymysłem komunistów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to jest dokładnie niby w 2010 roku ma być wojsko zawodowe a ja bym miał odroczenie i kat.A i by zrobili zawodowe to automatycznie idę na rezerwę ?.Aha i w wieku 18 lat dostaje wezwanie i mi wtedy kat. dadzą tak ?

w roku, ktorym konczysz 18 lat dostajesz wezwanie na rejstracje przedpoborowa. w roku, ktorym konczysz 19 lat dostajesz wezwanie na komisje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obowiązkowy pobór do wojska jest właśnie wymysłem komunistów .

:damage_wall: :damage_wall: :wink: :wink: :wink: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :rolleyes:

 

 

a to ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...