Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Czlowieku przemysl raz jeszcze co napisales. Tu sie urodziles wychowales ojczyzne ma sie tylko jedna tak jak matke!

 

To jakieś nieporozumienie, ojczyzn

 

Czy rozumiesz sens i wymowe tego slowa ? 8O

Chyba sie troszke pomyliles.

 

no wiec wlasnie...chyba chodzilo mu o ot, ze mozna byc obywatelem kilku krajow na raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki OT, nie wiem czemu, ale mam przeczucie, ze do 100 - 200 lat Polski znowu nie bedzie :/ mamy powtorek z Rzeczpospolitej Szlacheckiej :(taki OT, nie wiem czemu, ale mam przeczucie, ze do 100 - 200 lat Polski znowu nie bedzie :/ mamy powtorek z Rzeczpospolitej Szlacheckiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ X ] - TAK!!!, Jestem AfroEuropejczykiem :wink: :lol:

---

A tak na serio to czy nie uwazacie, ze calkiem spory wplyw na obronnosc Polski (na +) mialoby wprowadzenie powszechnego dostepu do broni ?

Np. takie "glupie" juesej :wink: - Przeciez tam jest tyle broni w rekach obywateli, ze NIKT przy uzyciu broni konwencjonalnej im nie podskoczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia.. chcesz aby byl nastepny Irak? w Iraku tez wszyscy mieli bron. a jak jeszcze np lepper dorwalby sie do wladzy to bylby murowany kolejny Irak... paranoja.

poza tym w usa tez duzo ludzi ma bron i co? maja chyba najwieksza przestepczosc na swiecie , wlasnie z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypadalo by powiedziec "a co wy <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiecie o patriotyzmie"

 

ktory z was walczyl w I/II WŚ albo chociarz w Powstaniu Warszawskim :?: :?: :?:  

 

NIKT tak wiec niemieszajcie woja z patriotyzmem przywolujac opinie ze "polska to kraj jak kazdy inny", "to durny kraj, wyjezdzam"

bo zaloze sie gdybysmy mieli powtorke z 39 to wiekszosc z was pierw poleciala by do WKU a potem chocby z kamieniami na front :x

a te wyjatki ktore by wtedy wyjechaly (uciekly) mialy by takiego kaca ze... :?

 

to tyle mysle ze dobrze naswietlilem sprawe i dalem wam do myslenia

Tu się z Tobą w większości zgodzę. Na pewno podczas wojny nie spieprzałbym gdzieś daleko, a w jakiś sposób starałbym się bronić kraju. Co nie zmienia jednak faktu, że IMHO pójście do wojska na rok nie ma nic wspólnego z patriotyzmem i nie jest to większości potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed, nie chodzi mi koniecznie o Polske.

Moglbym w tej chwili zmienic narodowosc. To czyni mnie kosmopolita. To, ze nie jestem patryjota to nie znaczy, ze nie poszedlbym za Polske ale o to, ze nie poszedlbym za zadnym panstwem, ktorego obywatelem bym byl.

Nie istnieje w moim przekonaniu takie cos jak granice. Mialbym mozliwosci to odrazu wyprowadzilbym sie po prostu tam gdzie bedzie mi lepiej. W Polsce wiem, ze jak czegos nie wykombinuje, moze nawet nie oszukam to niczego nie wskuram w moim zyciu. Studia to byl czas stracony bo system zadbal o kilkudziesieciowy procent bezrobocia. Wiem, ze glowna wada Polakow to narzekanie na innych ale nie na siebie dlatego wzialbym sprawy w swoje rece i wypierniczal z tego kraju gdzie pieprz rosnie, a nie robil za wola aby go odbudowywac podkladajac sie.

 

A jezeli mowa o bladnieciu w oczach to wiekszosci ludzi, ktora zabilaby tylko za poglady lub za nic nie znaczace granice panstwa (byle jakiego) sa dla mnie niezrozumiali i nie bede nawet z takimi dyskutowal. No bo z takim przekonaniem idzie sie do wojska. Uczysz sie bronic granic panstwa za cene wlasnego jak i cudzego zycia. G.Ó.W.N.O. !!!

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!! Jak tak można !! Mam kategorie A i niemam zamiaru sie migać od woja. Narazie studiuje, ale jak będe armi potrzebny po szkole, to ide. Jestem polakiem i jestem z tego dumny, niewiadomo co by sie dzialo nigdy niezmienie narodowosci !! BTW- nie jestem chory na głowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, moge zrozumiec Twoje poglady, chociaz nie popieram ich, ale nie moge zrozumiec tego ostatniego epitetu ?

Kiedys rozmawialem na taki sam temat z kolega i prawie sie pobilismy.

Piszac tego posta bylem tak powsciagliwy jak nigdy przy okazji rozmowy o wojsku wiec wyladowujac sie ulzylo mi jak se napisalem co o tym mysle. I nie bylo to nawet w 1/100 potwierdzeniem mojego podniecenia i podniesienia adrenaliny w czasie jak pisze na ten temat.

Mowi sie, ze w towarzystwie nie rozmawia sie na 3 tematy. U mnie istnieje o jeden wiecej - wlasnie wojsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stawką ... Otóż mam ją na 23 październiika, ale w tym czasie będe w szpitalu :? I co mam zrobić ??? Mam wysłać kogoś, żeby przekazał że jestem w szpitalu, czy niezwłocznie po wyjściu z jakimś zaświadczeniem lecieć do nich ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stawką ... Otóż mam ją na 23 październiika, ale w tym czasie będe w szpitalu  :?  I co mam zrobić ??? Mam wysłać kogoś, żeby przekazał że jestem w szpitalu, czy niezwłocznie po wyjściu z jakimś zaświadczeniem lecieć do nich ???

najlepiej powiadomic ich przed pobytem w szpitalu ew jesli bedziesz tam krotko to poprostu przyjdz nastepnego dnia na komisje, tylko uwazaj bo jak bedziesz zwlekal tydzien lub dluzej to ci wysla straz miejska zeby cie doprowadzila... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stawką ... Otóż mam ją na 23 październiika, ale w tym czasie będe w szpitalu  :?  I co mam zrobić ??? Mam wysłać kogoś, żeby przekazał że jestem w szpitalu, czy niezwłocznie po wyjściu z jakimś zaświadczeniem lecieć do nich ???

najlepiej powiadomic ich przed pobytem w szpitalu ew jesli bedziesz tam krotko to poprostu przyjdz nastepnego dnia na komisje, tylko uwazaj bo jak bedziesz zwlekal tydzien lub dluzej to ci wysla straz miejska zeby cie doprowadzila... :(

Co Wy gadacie ?

 

Przeciez teraz Blantmen idzie tylko do urzedu miejskiego... Idz za kilka dni, lub wyslij kogos po ten swistek !

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stawką ... Otóż mam ją na 23 październiika, ale w tym czasie będe w szpitalu  :?  I co mam zrobić ??? Mam wysłać kogoś, żeby przekazał że jestem w szpitalu, czy niezwłocznie po wyjściu z jakimś zaświadczeniem lecieć do nich ???

najlepiej powiadomic ich przed pobytem w szpitalu ew jesli bedziesz tam krotko to poprostu przyjdz nastepnego dnia na komisje, tylko uwazaj bo jak bedziesz zwlekal tydzien lub dluzej to ci wysla straz miejska zeby cie doprowadzila... :(

Co Wy gadacie ?

 

Przeciez teraz Blantmen idzie tylko do urzedu miejskiego... Idz za kilka dni, lub wyslij kogos po ten swistek !

 

 

Pozdro.

no to sorry bo ja zrozumialem ze ma sie juz stawiac na komisje... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam tego posta i jak slysze jakie niektorzy maja podejscie do niektorych spraw to mnie poprostu przeraza. Ludzie OJCZYZNA JEST JEDNA i tam gdzie sie wychowales a nie tam gdzie stoi twoje S600 chata itp. Jak karzdy bedzie sobie wybielal co dla niego jest ojczyzna to na pewno nigdy dobrze w Polsce nie bedzie. Narzekacie ze Rzad i ze wojsko i za kradna a wy kochacie ten kraj tak bardzo i macie te same zasady jak ci

co doprowadzili ten kraj do obecnego stanu.

 

2

Obecnie przebywam na emigraci (niestety mino mijej woli poprostu tak wyszlo) i mimo ze mam tu duzo wiecej niz mialem w Polsce chcialbym to mi nie odbilo i pogladow nie zmienilem nie wstydze sie powiedziec z kad jestem i nie zmienilem sobie ojczysny na "the U.S".

 

Do wszystkich co chca na zachod. Luadzie zapomnijcie ze was przyjma z otwartymi rekami dadza po S600 i domu (z basenem sauna itp) i jeszcze bedziecie zarabiac taka kase ze lo. Predzej dostaniecie taka szkole zycia jakiej nie ma w zadnym wojsku i na pewno nie raz bedziecie za Polska tesknic. Jak mawiaja wszexzie dobre gdzie na snie ma.

 

3

Do wszystkich co w czasie wojny chca sie oddalic w bezpieczne miejsce macie chlopaki racje na cholere sie bic jak mozna z okupantem zyc w "zgodzie". Moze za wspolprace da S600 moze pochandlowac sie bedzie dalo i wogole. Nie warzne ze inni gina a niech se gina. Ja jestem bezpieczny a jak juz wroga wypedza to wyjde na powierzchnie dorwe sie do wladzy i nakradne tyle ze mojej rodzinie na kilka pokolen wystarczy.

A jak nie wypedza to przecierz z wrogiem da sie zyc. Byle tylko byc bezpieczny i moze jeszcze przy okazji bogaty.

 

Do wszystkich co maja poglady jak wyzej: Wymigujcie sie od wojska jak tylko mozecie. Po co jeszcze dobijac wojsko polskie.

 

Cieawe ilu jest ludzi co mysla podobnie jak co niektorzy tutaj bo jak duzo to mi zal tych co gineli za Polske. Ludzie oni walczyli o wolnosc a nie z samowolke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieawe ilu jest ludzi co mysla podobnie jak co niektorzy tutaj bo jak duzo to mi zal tych co gineli za Polske. Ludzie oni walczyli o  wolnosc a nie z samowolke.

Nic dodać, nic ująć. "Młodzież jest przyszłością narodu". Już zaczynam sie obawiać o losy naszego kraju.... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieawe ilu jest ludzi co mysla podobnie jak co niektorzy tutaj bo jak duzo to mi zal tych co gineli za Polske. Ludzie oni walczyli o  wolnosc a nie z samowolke.

Nic dodać, nic ująć. "Młodzież jest przyszłością narodu". Już zaczynam sie obawiać o losy naszego kraju.... :x

Dopiero zaczynasz ?? 8O

Widac dlugo byles "opetany" bezpodstawnym optymizmem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopuje stary temat ale nie będe nowego zakładał bo się coraz większy bajzel na forum robi ;)

 

Mianowicie mam pytanie - jestem krótkowidzem (-3, obie gały), czy jest jakaś szansa że dostanę kat. D ?? Bardzo bym się z tego cieszył ;) Dodam jeszcze że 18 skończyłem w sierpniu i do tej pory nie dostałem żadnego wezwania itp. I mam nadzieję że wogóle o mnie zapomnieli ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nie zapomną o tobie :wink: Co do wzroku ... Kat. E (bo D już nie ma o ile dobrze pamięam) nie dostaniesz, ja mam prawie -2 i dostałem A :evil: Ale wiesz co zrób. Zanim się stawisz na komisji odwiedź okuliste, i powiedz mu, że potrzebujesz zaświadczenie odnośnie wady wzroku dla wojska. Kolege odesłali z komisji po taki świstek bo go nie miał. Najlepiej jeśli leczysz się u specjalistów (alergolog na przykład) to weź i od niego zaświadczenie. Wszystkie papierki się liczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien oni nie zapominaja :twisted: a nieraz juz kolesie przychodzili ze stertami papierkow na wieksze "dolegliwosci" od twojej , bez skutku oczywiscie BTW juz skonczyłes edukacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed, nie chodzi mi koniecznie o Polske.

Moglbym w tej chwili zmienic narodowosc. To czyni mnie kosmopolita. To, ze nie jestem patryjota to nie znaczy, ze nie poszedlbym za Polske ale o to, ze nie poszedlbym za zadnym panstwem, ktorego obywatelem bym byl.

Nie istnieje w moim przekonaniu takie cos jak granice. Mialbym mozliwosci to odrazu wyprowadzilbym sie po prostu tam gdzie bedzie mi lepiej. W Polsce wiem, ze jak czegos nie wykombinuje, moze nawet nie oszukam to niczego nie wskuram w moim zyciu. Studia to byl czas stracony bo system zadbal o kilkudziesieciowy procent bezrobocia. Wiem, ze glowna wada Polakow to narzekanie na innych ale nie na siebie dlatego wzialbym sprawy w swoje rece i wypierniczal z tego kraju gdzie pieprz rosnie, a nie robil za wola aby go odbudowywac podkladajac sie.

 

A jezeli mowa o bladnieciu w oczach to wiekszosci ludzi, ktora zabilaby tylko za poglady lub za nic nie znaczace granice panstwa (byle jakiego) sa dla mnie niezrozumiali i nie bede nawet z takimi dyskutowal. No bo z takim przekonaniem idzie sie do wojska. Uczysz sie bronic granic panstwa za cene wlasnego jak i cudzego zycia. G.Ó.W.N.O. !!!

Dziekuje.

Kaeres, mamy bardzo podobne zdanie na ten temat. Trwanie od setek lat w przekonaniu, że idiotycznie pojęty patriotyzm usprawiedliwia morderstwa przyzwyczaiło ludzi do tego stanu rzeczy. Jeszcze dziwniejsze dla mnie jest to, że żołnierze jak to stado baranów na rozkaz zabija inne stado baranów, a niewinne ofiary tej bezdennej głupoty są traktowane jako nieodłączny element tego debilnego spektaklu. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie mam pytanie - jestem krótkowidzem (-3, obie gały), czy jest jakaś szansa że dostanę kat. D ?? Bardzo bym się z tego cieszył ;)

Zdolny do walki z czołgami :lol: :lol:

 

A tak serio to na pewno dostaniesz A, chyba, że jeszcze coś znajdą :wink:

Ja wręcz chciałem dostać A... do wojska i tak nie pójdę (studia) a pracodawcy krzywym wzrokiem patrzą na tych co mają inną niż A kategorię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mic_s . Jak czytam, to właśnie naszło mnie przekonanie, że kategoria wojskowa to wielkie ryzyko. Chcesz mieć A, bo wiesz, że po studiach pracodawca nie będzie na Ciebie źle patrzył, jednak jeśli niedajboże wylecisz z uczelni, to wtedy już totalnie przechlapane, bo armia się o Ciebie upomni i jesteś w głębokiej pupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mic_s . Jak czytam, to właśnie naszło mnie przekonanie, że kategoria wojskowa to wielkie ryzyko. Chcesz mieć A, bo wiesz, że po studiach pracodawca nie będzie na Ciebie źle patrzył, jednak jeśli niedajboże wylecisz z uczelni, to wtedy już totalnie przechlapane, bo armia się o Ciebie upomni i jesteś w głębokiej pupie.

Ryzyko zawsze jest, ale trzeba czynić starania, żeby nie wylecieć co mi się udaje (jeszcze?) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...