Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, proponuję się zorientować. 6 tygodni w wakacje i z głowy.

6 tygodni to nie jest mało :mur:

 

 

Tak naprawdę to wszystko wyjdzie w praniu w przyszłym roku, pozostaje mieć tylko pobożne życzenia... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu pisza teraz byl ostatni pobor czyli z tego wnioskuje w 2010 jak skoncze szkole to bede mial spokoj 3091322[/snapback]

6 tygodni to nie jest mało :mur:
Ta, pewnie i tydzień byłoby za długo? ;)

W porównaniu do zwykłej służby zasadniczej powiedziałbym że to tyle co nic. A i sama służba wygląda nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie pogadaliście sobie ponarzekaliście, a to najprawdopodobniej plotka. ;) Ponoć wczoraj w radiu Zet Klich wypowiadał się, że nie będzie żadnego wcielenia do wojska do 2013r. Od 01.01.2009 będzie zawieszone tak jak było planowane oprócz ochotników i tych co idą na 3 miesięczne przeszkolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie pogadaliście sobie ponarzekaliście, a to najprawdopodobniej plotka. ;) Ponoć wczoraj w radiu Zet Klich wypowiadał się, że nie będzie żadnego wcielenia do wojska do 2013r. Od 01.01.2009 będzie zawieszone tak jak było planowane oprócz ochotników i tych co idą na 3 miesięczne przeszkolenie.

Ja tez tak na poczatku uwazalem, ze plotka... Nigdzie na stronach MON'u nie moge tego wyczytac, zadnych info w TV, nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1821491,11,item.html

 

 

"Nie będzie poboru do wojska w 2009 roku"

Bogdan Klich

 

W przyszłym roku w ogóle nie będzie poboru, a od 2010 roku do wojska pójdą tylko ochotnicy. W ten sposób minister obrony narodowej Bogdan Klich dementuje informacje pojawiające się w mediach o możliwości utrzymania poboru - wbrew wcześniejszym obietnicom rządu.

Minister Klich przypomniał, że obecni 19-latkowie będą musieli stawić się na komisję lekarską, otrzymają kategorię, ale nie zostaną wcieleni do wojska.

 

Rezygnacja z wcieleń do wojska jest pierwszym krokiem do profesjonalizacji polskiej armii. Zgodnie z rządowym planem, do końca 2009 roku polskie wojsko ma być w pełni uzawodowione. Obecnie Sejm pracuje nad pierwszymi dwoma ustawami wprowadzającymi ten proces w życie. Kolejne cztery mają trafić do Sejmu do końca roku.

Panowie jak już jesteśmy w temacie to mam pytanie. Mam 21 lat, co roku donoszę odroczenie o nauce do WKU. W tym miesiącu też tak zrobię. Szkołę kończę (przy dobrych wiatrach lol) we wrześniu 2009 roku.

 

Pytanie: Czy wówczas będę już wolnym człowiekiem? Czy muszę jednak znowu iść do jakiejś szkoły, aby zanieść kolejne odroczenie aż do 2010 roku?

 

Po prostu chodzi mi o to czy mój rocznik (i wszystkie inne starsze od mojego) - 1987 - też będzie zwolniony z poboru i w ogóle od tego całego [ciach!]a.

 

Z góry dzięki za info, sam szukałem ale mam mieszane informacje.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem, nie wiem co zrobić.

Mam kategorie A, po ukończeniu szkoly średniej wyjechałem (jakieś 3 lata temu) za granicę. Przed wyjazdem nie dostałem "bilecika".

I teraz: żeby podjąć jakąkolwiek prace w Polsce muszę mieć uregulowaną służbę.

Niewiem co będzie z osoboami które mają przyznaną kategorię, ale nie były w woju.

Ostatnio dzwoniłem do WKU, powiedziano mi że zgłosić mogę sie do końca października i pod koniec grudnia / początek stycznia rozpoczął bym 9 miesieczne lenistwo :)

Pytanie: co będzie jak sie nie zgłosze???

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem, nie wiem co zrobić.

Mam kategorie A, po ukończeniu szkoly średniej wyjechałem (jakieś 3 lata temu) za granicę. Przed wyjazdem nie dostałem "bilecika".

I teraz: żeby podjąć jakąkolwiek prace w Polsce muszę mieć uregulowaną służbę.

Niewiem co będzie z osoboami które mają przyznaną kategorię, ale nie były w woju.

Ostatnio dzwoniłem do WKU, powiedziano mi że zgłosić mogę sie do końca października i pod koniec grudnia / początek stycznia rozpoczął bym 9 miesieczne lenistwo :)

Pytanie: co będzie jak sie nie zgłosze???

Osoby, ktore migaly sie od wojska w sposob wyjazdu z kraju nie informujac o tym WKU, beda scigane przez prokurature przez okres 10 lat, gdzies czytalem ten artykul, chyba nawet wstawilem tutaj linka do tego...

 

Gdybys ich poinformowal, to bys mial rok czasu na prace za granica, jesli bys sie uczyl to tez no problem, ale jesli ich nie informowales, i tak sobie poleciales, mozesz miec problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby, ktore migaly sie od wojska w sposob wyjazdu z kraju nie informujac o tym WKU, beda scigane przez prokurature przez okres 10 lat, gdzies czytalem ten artykul, chyba nawet wstawilem tutaj linka do tego...

aby tak było to wpierw musiałby mieć postawione zarzuty, a wątpię że zaczną ciągać po sądach nawet milion obywateli Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sie nie migałem, byłem na tych badaniach lekarskich co robią przed wojskiem. Nigdy tak naprawde nie robiłem niczego żeby uniknąć wojska, a do wyjazdu zmusiła mnie sytuacja.

Teraz to nie jestem ani w Polsce zameldowany... :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem że ma stronę ale zmyliło mnie to że w podpunkcie "Do Szkoly Podoficerskiej WL w Poznaniu moze ubiegać się osoba: ....... " nie jest wymienione prawko a w wymaganych dokumentach tak i nie byłem pewien.

Jeszcze jedno pytanko - dla żołnierzy zawodowych szkolenie trwa 3 miesiące ale jak pójdę jako szeregowy to po jakim czasie będę mógł się o nie ubiegać ? Jest to jasno określone czy zależy od widzi mi się przełożonych ??

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy WKU wzywa zazwyczaj (jakie dni października) jeśli ktoś nie doniósł papierka z uczelni? (uczelnia nie chciała mi dziś go wydać bo nie przydzielili mi daty egzaminu warunkowego a więc to nie moja wina nawet).

 

czy w ogóle trzeba donosić ten papierek, że ja się nadal uczę skoro na 2 poprzednich (2 już im dałem) jest data ukończenia studiów wrzesień 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że paru znajomych z roczników 83, 82 dostało wezwania i.. zostali przeniesieni do rezerwy ;). U mnie na razie cisza, ale ten dzień z pewnością nadejdzie i mnie chyba wezmą. Czuje to w kościach, więc zaczynam zbierać zagubione ciepłe skarpetki w szafkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem sam zaraz po tym jak rok rozpocząłem... odroczony do lutego 2010r... wtedy naukę kończę ;p ogólnie syf jakich mało gdzie... w 5 szufladach mnie szukała [przy okazji 3 razy pytając o moje imię] aż w końcu okazało się że moje papiery leżą za nią w kartonie po ch wie czym...potem okazało się że musiałem mieć świadectwo ukończenia budy ... ofc trzeba było śmigać z powrotem z Gniezna do Wrześni... po powrocie okazało się że wku otwarte jest do 15.30 ale interesantów przyjmują do 14.30... na drugi dzień jak przyjechałem [ czyli 3 raz po jeden głupi wpis :mur:] okazało się że świadectwo było im potrzebne tylko by dopisać ukończony kierunek :mur: a jak się pytałem czy można dosłać świadectwo pocztą to nie... boże... jak najmniej do czynienia z tą organizacją... syf i na wszystkich z pyskiem...

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie. Zacząłem studia w tym roku i kiedy byłem ostatnio na WKU to gośc mówił mi żeby dostarczyc zaświadczenie o nauce do 14dni od rozpoczęcia nauki. Teraz pytanie: czy mogę to zaświadczenia wysłać listem poleconym czy musze się tam osobiście wstawić żeby wręczyć im ten świstek ?

Nie bardzo mam kiedy i czym tam jechac dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie. Zacząłem studia w tym roku i kiedy byłem ostatnio na WKU to gośc mówił mi żeby dostarczyc zaświadczenie o nauce do 14dni od rozpoczęcia nauki. Teraz pytanie: czy mogę to zaświadczenia wysłać listem poleconym czy musze się tam osobiście wstawić żeby wręczyć im ten świstek ?

Nie bardzo mam kiedy i czym tam jechac dlatego pytam.

Wszystkie odroczenia służby wojskowej m.in te z powodu pobierania nauki dostarcza się tylko i wyłącznie osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...