Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

No i byłem. Babka w okienku od razu na wstępie zapytała się mnie kiedy miałem ostatnio komisję (nie pytając czy gdzieś studiuję/uczę się) . Podałem mniej więcej datę. (7 lat temu) Myślałem , że mnie wyślą na kolejne badania, ale babka poinformowała mnie, że zostałem przeniesiony do rezerwy. Do tego poinformowała mnie, że dostanę kolejne wezwania, ale nie sprecyzowała o co chodzi. Nie miałem przy sobie książeczki wojskowej o którą prosiła, więc podejrzewam, że chodzi o jakiś wpis.

Ja tak zrobiłem, a komisje też miałem około 6 lat temu i komendant WKU "zaprosił" mnie do Świętoszowa dobrze, że miałem papier z uczelni bo inaczej już bym w 4 pancernych się bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w 2009 roku faktycznie nie beda brali do ZSW to tak.

 

Ale mam pewne watpliwosci co do studentow. Bylem w WKU i zapytalem sie, co sie stanie jesli obronie sie (w 2008 roku) i bede musial pochwalic sie dyplomem w WKU. Uslyszalem, ze maja prawo mnie wziac na 3 miesiace na obowiazkowe szkolenie w ciagu 12 miesiecy. Jesli nie zdaza to po 12 miesiacach kieruja delikwenta do rezerwy. W 2009 roku ma byc tak samo w przypadku studentow. Osoby, ktore nie chcialy studiowac moga isc na ochotnika na ZSW, a jesli nie to maja spokoj. Uslyszalem tez, ze ZSW ma byc przywrocona w 2013/2014 roku.

 

Tak wiec przesunalem obrone na 2009 rok. I tuz po obronie profilaktycznie wybiore inny kierunek (zgodnie z zainteresowaniami).

 

Moze w przyszlym roku cos sie jeszcze zmieni, ale wole nie ryzykowac. Mam swietna prace, kredyt, czekam na klucze do chaty, do wojska mi nie po drodze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nadzieje ze nie bede sie musial wypowiadac w tym watku, ale jednak sie nie udalo...

 

za miesiac koncze 25lat, dzis rodzice w skrzynce pocztowej znalezli liscik z wku ze mam sie zjawic z ksiazeczka wojskowa i dyplomem ukonczenia studiow. studiuje wieczorowo na politechnice i ostatnia sesje mam juz za soba, pozostaje mi jeszcze obrona, ktorej termin wstepnie jest okreslony na 15listopada tego roku, ale jak znam zycie to raczej nie wyrobie i bede sie bronil w marcu. Jako ze niedawno bralem slub to plan mialem taki ze po obronie znajde fajna prace, a tu co ? ...do woja wzywaja <_< ?

 

Devil, po cichu licze na podobne rozwiazanie jak u Ciebie

Dostałem podobne wezwanie, z tym że termin obrony nie był jeszcze dokładnie znany (wiedziałem tylko że będzie w październiku tego roku), wiec uśmiechnąłem się do pani w dziekanacie i dostałem zaświadczenie, że praca dyplomowa z złożona i obrona będzie w ciągu 3 miesięcy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nadzieje ze nie bede sie musial wypowiadac w tym watku, ale jednak sie nie udalo...

 

za miesiac koncze 25lat, dzis rodzice w skrzynce pocztowej znalezli liscik z wku ze mam sie zjawic z ksiazeczka wojskowa i dyplomem ukonczenia studiow. studiuje wieczorowo na politechnice i ostatnia sesje mam juz za soba, pozostaje mi jeszcze obrona, ktorej termin wstepnie jest okreslony na 15listopada tego roku, ale jak znam zycie to raczej nie wyrobie i bede sie bronil w marcu. Jako ze niedawno bralem slub to plan mialem taki ze po obronie znajde fajna prace, a tu co ? ...do woja wzywaja <_< ?

 

Devil, po cichu licze na podobne rozwiazanie jak u Ciebie

Chłopie to bierz akt ślubu i spoko go przedstaw w WKU.Jak zobaczyli mój akt ślubu to od razu dostałem wpis w książeczkę przeniesiony do rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to bierz akt ślubu i spoko go przedstaw w WKU.Jak zobaczyli mój akt ślubu to od razu dostałem wpis w książeczkę przeniesiony do rezerwy.

Nie ma takiego przepisu/paragrafu wiec raczej mozesz to zawdzieczac życzliwości kogos w WKU:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Aż mnie korci żeby znowu sie przejść do WKU i spytać jak to jest w moim rejonie (Pomorze, Malbork koło Gdańska), ciekawe co by powiedzieli na ten temat. A byłem tam zaledwie kilka dni temu donieść papier, że się uczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 5 lat temu było inaczej. 2 lata temu kaczki zaczęły smyrać przy ustawie i zmieniły wiele fajnych zapisów.

Nie Kaczyńscy tylko Sikorski. Nie śledziłeś dokładnie rozporządzeń Ministra Obrony. To Sikorski zlikwidował 6 tygodniowe szkolenia wojskowe dla studentów, którym można było szybko zaliczyć wojsko. Także zniósł przeniesienie do rezerwy w wieku 26-27 lat czy też po okazaniu dyplomu licencjata/magistra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Kaczyńscy tylko Sikorski. Nie śledziłeś dokładnie rozporządzeń Ministra Obrony. To Sikorski zlikwidował 6 tygodniowe szkolenia wojskowe dla studentów, którym można było szybko zaliczyć wojsko. Także zniósł przeniesienie do rezerwy w wieku 26-27 lat czy też po okazaniu dyplomu licencjata/magistra.

A w czyim rządzie on był wtedy. Bez zgody "najjaśniejszego" by nie przeszło więc.... Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez te szkolenia są nadal. Mnie na uczalni poinformowali, że od drugiego czyli trzeciego semestru roku studiów mogę się załapać. Trwają do trzech miesięcy czyli troszke dłużej ale są :).

 

http://www.mon.gov.pl/strona.php?idstrona=92

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ogarniam to tylko na 2gim roku ;) bardzo wazne jest zgloszenie sie na ochotnika na przeszkolenie w trakcie studiow ;) wtedy moga nas sciagnac na 6 tygodni ale nie musza... jezeli ktos sie nie zglosi to idzie na 3 miechy po ukonczeniu studiow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az z ciekawosci zapytalem w dziekanacie i poprzegladalem strone UW oraz tablice z ogloszeniami. Brak informacji o szkoleniu 6 tygodniowym - tylko 3 miesieczne. To w sumie na to samo wychodzi co po skonczeniu studiow z ta roznica, ze moga kogos wylosowac lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie na to samo wychodzi co po skonczeniu studiow z ta roznica, ze moga kogos wylosowac lub nie.

 

Różnic apolega na tym, że jeźeli sam zaliczysz w trakcie studiów ten kurs to później nie będziesz miał problemów (oczywiście teoretycznie) z dostaniem się np. do straży pożarnej/granicznej czy policji. Będziesz miał ZS zaliczoną. Natomiast po studiach mogą ale nie muszą Cię wylosować :D. Oczywiscie to się tez pewnie zmieni skoro obowiązek ZS zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jakis czas temu zaczelo sie polowanie na poborowych. (Miejmy nadzieje, ze ostatni raz).

 

Dzis i ja dostalem wezwanie ZWYKLY LIST (nie polecony), WRZUCONY DO SKRZYNKI (nie wreczony do rak wlasnych).

W lisciku tym karteczka z wezwaniem na konkretny dzien i wytlumaczenie, jakie to konsekwencje groza za niestawienie sie i najlepsze; wiekszosc zdan konczy sie przypadkowym slowem. Juz tlumacze o co chodzi; wiekszosc zdan jest niedokonczonych, przyklad - ostatnie slowo w zdaniu 'za' albo 'grozi' :damage_wall:

 

Widac, ze na szybkosci wszystko robione byle jak najwiecej nalapac. Jakbym nie widzial pieczatek i podobnych listow u znajomych to bym nie uwierzyl, ze to prawdziwe :lol2:

 

Zaniose im zaswiadczenie, ze sie dalej ucze. Napewno beda sie pluc, ze tak nie wolno po 3 latach w 1 szkole zaczynac 2. No, ale i tak im sie nie dam. Nie mam zamiaru tracic 9 miesiecy na ten syf :wink: (W tym momencie pewnie ktos wyskoczy, ze to obowiazek obywatelski i inne takie 'mądrości').

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie beda zbyt skrupulatni i nie miales jakiejs konkretnej dziury podczas edukowania sie to dadza Ci spokoj. A jak migales sie jak ten kolo w TVN, ktory trzy razy zmienial studia i nie konczyl semestrow to mozesz miec problem.

 

W moim WKU za to dowiedzialem sie, ze w tym roku nie bylo lapanki absolwentow za to w przyszlym ma byc ale zagrozenie dla mojej specjalnosci jest raczej male :) Chyba, ze bedzie malo ofiar to i po mnie moga siegnac.

 

Do mnie jak juz, to wysylaja polecone. Jesli nie odbierze sie dwoch z kolei poleconych to trzeci przynosza osobiscie policjanci (sasiad tak mial) i zabieraja delikwenta na posterunek, a potem do WKU.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis i ja dostalem wezwanie ZWYKLY LIST (nie polecony), WRZUCONY DO SKRZYNKI (nie wreczony do rak wlasnych).

(...)

Również jakiś czas temu dostałem zwykły list do skrzynki pocztowej. Też było jakieś nieskładne i pisane na szybko ;]

W zasadzie poszedłem tylko dlatego, że miałem zaświadczenia z dwóch szkół (studia i policealna) - gdyby nie to, pewnie poczta by zgubiła tą kopertkę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za którymś razem by Ci ją dostarczyła osobiście ŻW czy tam Policja ;) Po studiach chętnie biorą niestety. Zwłaszcza jak to jest jakiś kierunek z ich zainteresowaniem. Znajomy z pracy ma obronę w tą środę i już zaczyna się chłop zamartwiać, że będzie z kałachem biegać. Zwykle wolał to robić w COD4. I jeszcze mogą go wysłać gdzieś do jakiejś dziury po za Wrockiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do interesujących armię kierunków to ostatnio w modzie są: logistyka/transport, inżyniera lądowa/budowlana, psychologia. Jakoś mniej ostatnio nękają elektroników, informatyków etc.

 

Nic tylko uczyć się, uczyć najlepiej na zakładkę. Będziemy mieli super wykształcone społeczeństwo :damage_wall:

 

W końcu prywatne uczelnie też muszą z czegoś żyć :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za którymś razem by Ci ją dostarczyła osobiście ŻW czy tam Policja ;)

Tak, ale jak udowodnią, że przesyłka nie została zagubiona na poczcie? Z listem poleconym jest co innego, ale takie wrzucane do skrzynki to można sobie olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

 

Chcialbym sie dowiedziec co jest w koncu z tym wojskiem ...

 

Dostalem wezwanie na zeszla srode ale nie poszedlem bo mialem prace na nocke

 

 

Nastepnego dnia listonosze z urzedu miasta w Gliwicach przyniesli Mi wezwanie na tydzien pozniej (Ta sroda co bedzie teraz) Tak wiec chcialbym sie dowiedziec co jest w koncu z tym wprowadzeniem w pelni zawodowej armii bo slyszalem mase poglosek ze podobno jeszcze przez 2 lata maja byc pobory przymusowe, od innych osob ze wojsko ma byc do konca tego roku tylko przymusowe... A chcialbym to wlasnie tez wiedziec bo pomimo ze sie ucze zaocznie i pracuje chcialbym miec mozliwosc na przyklad wziecia kredytu w banku na samochod bez sluchania pytania o stosunek do sluzby wojskowej. Tak wiec chcialbym sie dowiedziec o prawdziwa wersje na temat WKU

 

Licze na odpowiedz Moze nie dzisiaj bo jest 02:10 ale jutro zajze tu napewno

 

Z Gory dziekuje za rzetelna odpowiedz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

 

Chcialbym sie dowiedziec co jest w koncu z tym wojskiem ...

 

Dostalem wezwanie na zeszla srode ale nie poszedlem bo mialem prace na nocke

 

 

Nastepnego dnia listonosze z urzedu miasta w Gliwicach przyniesli Mi wezwanie na tydzien pozniej (Ta sroda co bedzie teraz) Tak wiec chcialbym sie dowiedziec co jest w koncu z tym wprowadzeniem w pelni zawodowej armii bo slyszalem mase poglosek ze podobno jeszcze przez 2 lata maja byc pobory przymusowe, od innych osob ze wojsko ma byc do konca tego roku tylko przymusowe... A chcialbym to wlasnie tez wiedziec bo pomimo ze sie ucze zaocznie i pracuje chcialbym miec mozliwosc na przyklad wziecia kredytu w banku na samochod bez sluchania pytania o stosunek do sluzby wojskowej. Tak wiec chcialbym sie dowiedziec o prawdziwa wersje na temat WKU

 

Licze na odpowiedz Moze nie dzisiaj bo jest 02:10 ale jutro zajze tu napewno

 

Z Gory dziekuje za rzetelna odpowiedz :P

Z tego co wiadomo to mają odpuścić sobie łapanki od stycznia 2009, ale nic nie jest pewne. Jeśli się uczysz to zanieś im papier, lepiej zanieść teraz i mieć spokój niż później odkręcać jak już przyjdzie wezwanie po bilet po co kombinować niepotrzebnie. Niektóre banki oferują kredyty nawet bez uregulowanej służby wojskowej, ale o tym też już było pisane chyba w topicu o bankach czy o kontach bankowych nie pamiętam nie mniej jednak ten temat był już poruszany wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wada wzroku a wojsko?

Nijak się, żaden problem, chyba że na tyle poważna aby mocno utrudniała życie. -2.5 sfera, -0.5 cylinder na każdym jeszcze spokojnie kwalifikuje na kategorie A. Natomiast za ograniczone pole widzenia kumpel dostał D. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zez naprzemienny,spory kąt(prościej mówiąc,nie widzę obuocznie).Tyle że w najbliższym czasie czekają mnie ok. 4 operacje na mięśniach. Po tym nastąpi podwójne widzenie,na końcu(mam nadzieję)proste oczy. Jak na razie to kategoria D?

Na 100% będę miał soczewki ze względu na osłabiony wzrok. Tylko żeby mnie nie wzięli po tym wszystkim ;/

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...