Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma się wada wzroku a wojsko?

Miał ktoś taką sytuację?

Jeszcze z dwa lata mi brakuje,ale jak to w PL nic nie wiadomo,czy będą brać od 09 czy nie...

Mój tata wprawdzie już ponad 40 na liczniku, ale jak brali go do woja to szedł przekonany, że dostanie A, a przyznali mu D, z powodu wady wzroku... dodam tylko, że sam o tej wadzie nie wiedział, wykryli to dopiero tam, pomijając to, że nawet nie musi okularów do tego nosić, normalnie widzi, czyta małe i duże literki, a wada była tylko w lewym oku, także różnie może być ;).

 

Nijak się, żaden problem, chyba że na tyle poważna aby mocno utrudniała życie. -2.5 sfera, -0.5 cylinder na każdym jeszcze spokojnie kwalifikuje na kategorie A. Natomiast za ograniczone pole widzenia kumpel dostał D.

Ciekawe, a jakieś inne przykłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, a jakieś inne przykłady?

Większość znajomych okularników dostawała A, ale ta większość miała standardowe wady jak ja (krótko/dalekowzroczność, astygmatyzm, albo jedno + drugie). Raczej bez ekstremalnych wad to D nie dadzą. Innych przykładów z wadami wzroku związanych nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to forum na którym siedzą sami "komputerowcy", czyli duża część ludzi posiadających jednocześnie wadę wzroku + skrzywienie kręgosłupa - a za to (połączenie tych 2 wad) o ile dobrze pamiętam przysługuję kategoria D.

 

Dobrze pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to forum na którym siedzą sami "komputerowcy", czyli duża część ludzi posiadających jednocześnie wadę wzroku + skrzywienie kręgosłupa - a za to (połączenie tych 2 wad) o ile dobrze pamiętam przysługuję kategoria D.

 

Dobrze pamiętam?

Tak tylko, że kręgosłup muszą mieć jak Quasimodo, a oczy jak Stępień z 13 Posterunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dostalem dzisiaj liscik z WKU z prosba o stawienie sie w celuy powolania do czynnej sluzby wojskowej :mur: Mam teraz takie male pytanko. Jestem Studentem pierwego roku informatyki, i pani z dziekanatu powiedziala ze szkola bedzie powiadamniala WKU, widocznie tego nie zrobili :mur:

Czy moge im spokajnie zawiesc zaswiadczenie o nauce i miec z nimi spokoj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dostalem dzisiaj liscik z WKU z prosba o stawienie sie w celuy powolania do czynnej sluzby wojskowej :mur: Mam teraz takie male pytanko. Jestem Studentem pierwego roku informatyki, i pani z dziekanatu powiedziala ze szkola bedzie powiadamniala WKU, widocznie tego nie zrobili :mur:

Czy moge im spokajnie zawiesc zaswiadczenie o nauce i miec z nimi spokoj?

W twoim interesie było zanieść do WKU papier o pobieraniu nauki, szkoła szkołą, ale to do ciebie należy obowiązek. Bierz papier i śmigaj do WKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bylo to w moim interesie, ale ladna pani z dziekanatu mnie zapewniala ze szkola bedzie powiedamiac. :damage_wall:

Koleje pytanie:

Jezeli mam sie stawic na 5 listopada to czy moge oddac zaswiadczenie wczesniej??

Nie ważne jest czy oni powiadamiają czy nie, musisz zanieść osobiście bo inaczej będą Ci to co chwilę przysyłać.

Tak możesz iść wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Przyszło jakies wezwanie na służbe wojskową na 19 listopada. Najciekawsze że jestem w trakcie obrony licencjatu i nawet terminu jeszcze nie mam wyznaczonego a tutaj świstek. Czyby kamasze czy przeniesienie do rezerwy. Z tego co czytałem to jakies młodsze roczniki miały mieć jeszcze ciepło do końca tego roku bo potem spokój - kategoria i rezerwa. Sam nie wiem co mam o tym myślec bo wojsko to w mojej obecnej sytuacji strata czasu i pieniędzy a tu ślub niedługo się szykuje....biednemu to zawsze wiatr w oczy, ch. w d. i gorzka czekolada...

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Przyszło jakies wezwanie na służbe wojskową na 19 listopada. Najciekawsze że jestem w trakcie obrony licencjatu i nawet terminu jeszcze nie mam wyznaczonego a tutaj świstek. Czyby kamasze czy przeniesienie do rezerwy. Z tego co czytałem to jakies młodsze roczniki miały mieć jeszcze ciepło do końca tego roku bo potem spokój - kategoria i rezerwa. Sam nie wiem co mam o tym myślec bo wojsko to w mojej obecnej sytuacji strata czasu i pieniędzy a tu ślub niedługo się szykuje....biednemu to zawsze wiatr w oczy, ch. w d. i gorzka czekolada...

Ponoć 1981/82 przenoszą do rezerwy - tak mówiła mi babka w WKU w zeszłym roku (chodzi oczywiście o absolwentów uczelni). Ale jeśli jeszcze się nie obroniłeś, to musisz im zawieźć zaświadczenie z budy, że studiujesz - pewnie powiedzą ci, że za 1-2 miechy masz się zgłosić z dyplomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche się dowiedziałem a propo tego co do mnie do omu przyszło (jestem w pracy):

1. List zwykły a nie polecony

2. Wezwanie do WKU a nie do jednostki wojskowej

3. Nie jest napisane na wezwaniu, że celem jest przykładowo "odebranie karty powołania"

 

Więc tak naprawdę może to być jakaś bzdura, na co oczywiście liczę. Kumpel w zeszłym roku pomimo iż dostał kategorię, miał jeszcze raz komisję lekarską itd. Może to o to chodzi. Will see jak się dodzwonię do WKU bo póki co nikt nie odbiera :( :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zaliczylem wizyte w WKU. Do momentu obrony nadal mam odroczenie i całkiem przypadkowo Pani z dziekanatu którą pozdrawiam wypisała mi papier do końca grudnia :rolleyes: . Więc mam nadzieje że ominie mnie ten ostatni przymusowy pobór, a po obronie zawitam do nich z dyplomem i przybija tą upragniona rezerwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zaliczylem wizyte w WKU. Do momentu obrony nadal mam odroczenie i całkiem przypadkowo Pani z dziekanatu którą pozdrawiam wypisała mi papier do końca grudnia :rolleyes: . Więc mam nadzieje że ominie mnie ten ostatni przymusowy pobór, a po obronie zawitam do nich z dyplomem i.....

...i bedziesz czekal 12miesiecy na rezerwe;] Bo przez ten okres nadal beda mogli cie wezwac do odbycia ZSW;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i bedziesz czekal 12miesiecy na rezerwe;] Bo przez ten okres nadal beda mogli cie wezwac do odbycia ZSW;]

I robią to coraz chętniej - w przypadku WKU pod które podlegam :damage_wall:

W przyszłym roku powiedziano mi, że zintensyfikują pobór absolwentów ale nie do ZSW tylko na 3 miesięczne szkolenie wojskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I robią to coraz chętniej - w przypadku WKU pod które podlegam :damage_wall:

W przyszłym roku powiedziano mi, że zintensyfikują pobór absolwentów ale nie do ZSW tylko na 3 miesięczne szkolenie wojskowe.

ZSW w przypadku studentow = 3miesiace;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pecha tak jak ja (tez 84) to na przeszkolenie Cię maksymalnie wezmą. Ja dostałem na karteczce wczoraj hasło "celem powołania do Z.S.W" więc jak będzie z tym szkoleniem to zobaczymy - wezwanie mam na 19stego obrone mam 15stego więc luz. Ja tam bym nawet poszedł bo czytałem że te trzy miechy mijają jak strzał z bata i jest ciekawie, ale szkoda mi troche niewypłacanej pensji z pracy bo ślub w czerwcu i troszke grosza trzeba by odłożyć a 3 miechy w tym przypadku to dużo w plecy a przecież nikt mi za to nie zwróci.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie, ZSW to ZSW i trwa 9 miesięcy, a 3 miesiące dla absolwentów to przeszkolenie a nie ZSW - nie mylmy pojęć ;) Pozdrawiam.

Kto myli ten myli....

http://www.wojsko-polskie.pl

 

Ile trwa służba zasadnicza?

-Obecnie trwa 9 miesięcy

 

Ile trwa służba zasadnicza dla absolwentów szkół wyższych?

-Obecnie trwa 3 miesiące

 

Ile trwa służba zasadnicza dla studentów (INACZEJ PRZESZKOLENIE WAKACYJNE:)

-Obecnie trwa do 6`ciu tygodni

 

Ile trwa służba zastępcza

-Obecnie trwa 18 miesięcy, 6 miesięcy dla absolwentów szkół wyższych

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, najpierw przedstawię swoją sytuację: rocznik 84, od lipca br. jestem magistrem, od kwietnia pracuję.

 

Dostałem dziś polecony z WKU o treści mniej więcej takiej: przyjść z zaświadczeniem z uczelni/dyplomem oraz z książeczką wojskową.

Mam się bać czy po prostu chcą mi wbić przeniesienie do rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, najpierw przedstawię swoją sytuację: rocznik 84, od lipca br. jestem magistrem, od kwietnia pracuję.

 

Dostałem dziś polecony z WKU o treści mniej więcej takiej: przyjść z zaświadczeniem z uczelni/dyplomem oraz z książeczką wojskową.

Mam się bać czy po prostu chcą mi wbić przeniesienie do rezerwy?

Uczelnia pewnie nie doslala dyplomu i sam mosisz go doniesc, a ksiazeczka jest dowodem tożsamości :)

rezerwe dostajesz po roku od PRZYNIESIENIA DYPLOMU:), qmplowi nie wyslali dyplomu z uczelni, siedzial miesiecy zadzwonil sie spytac, okazalo sie ze ma dowiesc...i od momentu dowiezienia rok sie liczy...

 

Na 99% stawiasz sie w celu uzupelnienia danych...ale mozesz dostac tez rezerwe;) jesli skonczyles np agroturystyke :P i im sie nie przydasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak to jest z tym podobrem w 2009r?

Bo kurde juz sam nie wiem. Na stronie monu ani słowa. Co prawda w mediach nadaja ze niby w 2008 ostatni podob i potem tylko kategoria ale jak do tej pory zadna ustawa sie nie pojawiła.

Pytam bo w 2009 pisze mature i mysle o emigracji takze jest do dla mnie bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak to jest z tym podobrem w 2009r?

Bo kurde juz sam nie wiem. Na stronie monu ani słowa. Co prawda w mediach nadaja ze niby w 2008 ostatni podob i potem tylko kategoria ale jak do tej pory zadna ustawa sie nie pojawiła.

Pytam bo w 2009 pisze mature i mysle o emigracji takze jest do dla mnie bardzo istotne.

wymeldowanie tymczasowe na X lat i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymeldowanie tymczasowe na X lat i po kłopocie

btw jezeli macie mozliwosc to zdawajcie PO na studiach ;) bo z tego co sie orientuje pobory zostana zawieszone a nie zniesione ;] a to roznica. Zaden kraj do obrony 40 milionow ludzi nie przeznacza 120k zolnierzy ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...