Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, ale co w takim razie będzie z obecnymi i przyszłymi absolwentami i 3 miesięcznym szkoleniem wojskowym na które mogą być wezwani :?: Będą przeniesieni do rezerwy :?:

 

Czemu nic nie mówią na ten temat :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co w takim razie będzie z obecnymi i przyszłymi absolwentami i 3 miesięcznym szkoleniem wojskowym na które mogą być wezwani :?: Będą przeniesieni do rezerwy :?:

 

Czemu nic nie mówią na ten temat :?:

potrzebuja trepów...po studiach (nawet agroturystycznych) idziesz na 3miesieczne przeszkolenie do szkoly podoficerskiej (po 5 letnich studiach startowac mozesz na oficerke) myslisz ze oni takich ludzi nie maja?

Szansa na wojo po studiach jest w promilach...(spójrz na poprzednie lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona monu już zamulona ;)

 

www.wp.mil.pl

 

sprobujcie wejsc, ja nie moge

xD

 

 

przed chwilą była konferencja na tvn24, wszycy co teraz są odroczeni z powodu nauki zostali przeniesieni do rezerwy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuja trepów...po studiach (nawet agroturystycznych) idziesz na 3miesieczne przeszkolenie do szkoly podoficerskiej (po 5 letnich studiach startowac mozesz na oficerke) myslisz ze oni takich ludzi nie maja?

Szansa na wojo po studiach jest w promilach...(spójrz na poprzednie lata)

Chodzi mi tylko i wyłącznie o pieczątkę i przeniesienie do rezerwy, które mogę okazać w banku. To czy mam na jakieś szkolenie 3 miesięczne iść czy nie to akurat mi wisi. Będę miał najwyżej 3 miesięczny urlop i tyle.

 

No nic, trzeba poczekać na oficjalne rozporządzenie Klicha.

 

 

przed chwilą była konferencja na tvn24, wszycy co teraz są odroczeni z powodu nauki zostali przeniesieni do rezerwy!

 

Oby to było prawdą, a nie błędem dziennikarskim :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu pełne oficjalne info, pełno tego na necie. B)

 

http://wiadomosci.onet.pl/1875470,11,item.html

No coś mi się nie chce wierzyć. Niczym niewierny toman, nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Skądś wojsko musi wziać tych brakujacych żołnierzy. No chyba, że pociągną tych chińczyków, którzy budują na Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie nie będę musiał biegać do tego WKU żeby pokazać kwitek że niby się uczę :D W końcu zrobili coś pożytecznego w tej Polsce. Kto będzie chciał to pójdzie do woja a kto nie wiadomo. Co do zarobków to nie tak źle mają obecnie u prywaciarza jest gorzej przez wszechobecny krach. Chyba trzeba to opić jakoś ^^

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwierzę jak zobaczę pieczątkę i zostanę przeniesiony do rezerwy, aby po następnych wyborach nie zdziwić się, że powołania "przypadkiem" wrócą :wink:

 

Można będzie wreszcie studiować tylko dla przyjemności i własnego samorozwoju a nie od papierka do papierka :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc temat do zamknięcia :lol2:

Ja bym go zostawił, mówią że na świecie są dwie pewne sprawy śmierć i podatki, ja bym do tego jeszcze dodał to, że politycy kłamią i póki oficjalnie nie będę miał jakiegoś papierka w stylu "dziękujemy nie jesteś nam potrzebny" to wole dalej zanosić papierki o nauce lepiej dmuchać na zimne. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... ja dowoziłem papiery z uczelni w piątek i babka żebym za rok wysłał do nich ten papierek : x

Zapewne wpadła w rutyne i nie potrafi się odzwyczaić od formułki. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... ja dowoziłem papiery z uczelni w piątek i babka żebym za rok wysłał do nich ten papierek : x

Oni po prostu chca miec porzadek w papierach. Kumpel jak w zeszlym roku mial z nimi przejscia to tak wlasnie uslyszal, ze tak naprawde WKU nie ma absolutnie zadnego biznesu w tym, zeby na chama ludzi do armii wcielac, tylko jak to w wojsku - porzadek musi byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni po prostu chca miec porzadek w papierach. Kumpel jak w zeszlym roku mial z nimi przejscia to tak wlasnie uslyszal, ze tak naprawde WKU nie ma absolutnie zadnego biznesu w tym, zeby na chama ludzi do armii wcielac, tylko jak to w wojsku - porzadek musi byc ;)

 

Czyli jak porządek musi być to gonić do nich po wpis do książeczki (po mimo tego ze jestem na dziekance) i prosić o przeniesienie do rezerwy ?

Czy lepiej się jeszcze wstrzymać?

Był może ktoś tam ostatnio z Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to mają być kolejne wezwania dla tych co mają odroczenia z powodu nauki. Mi kazali okazać książeczkę wojskową jak byłem ostatni raz, ale jej przy sobie nie miałem, a w przeciwieństwie do niektórych piszących babka mi powiedziała, że to będą ostatnie wcielenia .Czyli nie pytając się o nic więcej wyszedłem. Nie wiem o co chodziło z tą książeczką. Może chcieli mnie wziąć do Woja, albo przenieść od razu do rezerwy. Ale to co mi babka w okienku mówiła, a był to październik, sprawdziło się. Czyli chyba mogę spać spokojnie, ale wolałbym mieć jednak jakieś potwierdzenie o tym, że jestem przeniesiony do rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znajdź numer do swojego WKU i zadzwoń się dowiedz. Po co masz jeździć w tą i z powrotem. Co do 3 miesięcznych szkoleń, podobno również mają być zniesione a odpowiednie rozporządzenie ma wejść w życie z dniem 3 stycznia.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno... To co sobie Pan Klich pogadał to sobie pogadał, ale jeśli w ogóle mają przenosić odroczonych do rezerwy to mają się pojawić akty prawne. Tak mi powiedziano. Jak się pojawią to wtedy będzie można się zgłosić o wpis do książeczki.

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem z ciekawości do WKU na Ochocie w Wawie z pytaniem czy już coś wiedzą nt. przeniesienia do rezerwy. I usłyszałem, że WKU czekają na odpowiednie rozporządzenie, które musi uchwalić sejm i podpisać Prezydent. Kiedy to będzie dokładnie nie wiadomo (możliwe, że na początku przyszłęgo roku), ale cały proces może potrwać nawet pół roku czyli od uchwalenia rozporządzenia do wprowadzenia go w życie i zastosowanie się do niego przez WKU.

 

Co do trzymiesięcznych szkoleń dla absolwentów to dowiedziałem się, że w moim WKU wybrało się na nie pięć osób w tym roku i byli to ochotnicy. Poza tym WKU nie ścigało nikogo na siłę aby wcielić tylko w celu uzupełnienia ewidencji.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock, dodzwoniłeś się do jakiejś blondynki, która nie bardzo wie co mówi.

Rozporządzenia nie podpisuje prezydent, tylko Minister Obrony i wcale nie przechodzi przez Sejm. Platformersi wybrali tę drogę, bo obawiają się weta brata mniejszego w przypadku ustawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zainteresowało, że postępowanie wobec rozporządzenia wygląda jakby miała to być ustawa.

 

Czy Prezydent by zawetował :?: Wątpię, gdyż do armii zawodowej mają iść ludzie, którzy wiążą z wojskiem swoją przyszłość lub ich to pasjonuje. A poprzez łapankę odpowiednich ludzi nie znajdą poza takimi co nie mają kompletnego pomysłu na życie. Stąd zniesienie kosztownej ZSW.

 

Szkolenie wojskowe dla absolwentów byłoby ok gdyby trwało miesiąc i było faktycznie intensywnym szkoleniem na którym możnaby wiele się nauczyć i faktycznie podczas ewentualnego konfliktu nie stać jak kretyn z karabinem nie wiedząc jak go przeładować czy usunąć zacięcie, a potem nie trafić w cel oddalony o 200 metrów. WF i musztra to nie wszystko.

 

Niech się w takim razie śpieszą z odpwiednimi pracami. Święta tuż, tuż, potem będzie, że się komuś zapomniało etc. :wink:

Brak pieczątki potrafi momentami nieźle utrudnić życie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Prezydent by zawetował :?: Wątpię, gdyż do armii zawodowej mają iść ludzie, którzy wiążą z wojskiem swoją przyszłość lub ich to pasjonuje. A poprzez łapankę odpowiednich ludzi nie znajdą poza takimi co nie mają kompletnego pomysłu na życie.

Stary, czy Ty wiesz kim jest prezydent naszego kraju? Takie logiczne argumenty do niego nie przemawiają. Wszystko co on robi wynika z jego gigantycznych kompleksów i weto byłoby na bank. Wiadomość sprzed ponad roku:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,wid,9420...mosc_prasa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale spójrz na to z innej strony. Nas nie będzie ścigać armia, zostanie wprowadzone wojsko zawodowe niby ok - ale USZCZUPLONE o 40 tys żołnierzy.

 

Owszem, w obecnych czasach nie grozi nam konflikt zbrojny mogący naruszyć integralność naszych granic więc posiadanie przez pewien czas uszczuplonej armii nie jest aż tak niebezpieczne. Zanim armia wyszkoli kandydatów też musi upłynąć odpowiednio dużo czasu. Armia zawodowa będzie wymagać nowoczesnego sprzętu i nie mówię tu o F-16, helikopterach nowej generacji (które nadal nie zostały kupione) ale o najprostszej broni, oprzyrządowaniu. Trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu aby nawet najprostsze wyposażenie umieć efektywnie wykorzystywać. To nie ZSW gdzie strzela się ze ślepaków.

 

Ale rzuć okiem na historię choćby 1939 rok. Francja i Anglia nam pomogli :?: Nie, woleli czekać aż się wykrwawimy. I tak wykrwawialiśmy się przez trzy tygodnie zanim ktoś się przynajmniej oburzył. Francja z tą swoją linią Maginota wytrzymała 2 tygodnie gdyż Belgia ogłosiła neutralność.

 

Każdy ubolewał nad zbombardowanym Londynem, Paryżem, a o zrównanej z ziemią Warszawie w zagranicznych filmach dokumentalnych nikt nie wspominał. A to my, Polacy walczyliśmy na każdym froncie. I co z tego mamy :?:

 

Co było na konferencji w Teheranie, Jalcie :?: Churchil powiedział (to nie jest dosłowny cytat): "że Polska powinna się cieszyć, że wogóle istnieje. A Lwów jak i Królewiec nam się nie należy. Porównano nas do gęsi, który chce się udławić"

 

Czy myślisz, że NATO stanie w naszej obronie :?: Tylko po to zostaliśmy przyjęci do NATO aby przesunąć hipotetyczną linię frontu z Renu na Odrę.

 

Jaki Kaczyński by nie był - jedno jest pewne, jest patriotą.

 

Armia zawodowa powinna zacząć powstawać kilka lat temu i powoli rozrastać się, a nie powstać tak nagle ad-hoc złożona częściowo z niewyszkolonych ludzi i wyposażonych w przestarzały sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...