Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale spójrz na to z innej strony. Nas nie będzie ścigać armia, zostanie wprowadzone wojsko zawodowe niby ok - ale USZCZUPLONE o 40 tys żołnierzy.

Te 40 tyś więcej to nic innego jak mięso armatnie, armia z poboru to najgorsza armia.

 

Armia zawodowa powinna zacząć powstawać kilka lat temu i powoli rozrastać się, a nie powstać tak nagle ad-hoc złożona częściowo z niewyszkolonych ludzi i wyposażonych w przestarzały sprzęt.

Uzawodowienie armii w końcu musi nastąpić, więc od czegoś trzeba zacząć.

Utrzymywanie poboru to wyrzucanie pieniędzy które przydadzą się na tworzenie armii zawodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 40 tyś więcej to nic innego jak mięso armatnie, armia z poboru to najgorsza armia.

powiedz to ruskim, oni ida na ilosc...:] nie na jakosc... prawda jest taka ze przy konflikcie nawet mieso jest potrzebne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz to ruskim, oni ida na ilosc...:] nie na jakosc... prawda jest taka ze przy konflikcie nawet mieso jest potrzebne;)

Tylko nie każdy chce być mięsem :D Tak w ogóle to ruskie jakąś wojnę wygrali tym mięsem II WŚ wygrali dzięki aliantom i ich sprzętowi i pieniążkom w Afganie dostali w Czeczeni też, zasadniczo oni pokazują jak nie powinna wyglądać armia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy chce być mięsem :D Tak w ogóle to ruskie jakąś wojnę wygrali tym mięsem II WŚ wygrali dzięki aliantom i ich sprzętowi i pieniążkom w Afganie dostali w Czeczeni też, zasadniczo oni pokazują jak nie powinna wyglądać armia.

Rosja też przechodzi na zawodowstwo. Nikogo normalnego nie stać na wyszkolenie żołnierza i wysłanie go do cywila. Zresztą Jasiu po 3 miesięcznym przeszkoleniu to nie żołnierz tylko cywil z umiejętnością salutowania i rozpoznawania stopni.

 

@Grimlock

Co do stopniowego wprowadzania armii zawodowej to tak jest już od dawna. Tam gdzie jest sprzęt tam są zawodowcy. Z poboru chyba jest już tylko piechota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na dzień dzisiejszy nie dostałbyś żadnej kartki, ponieważ komisja lekarska i cały ten pobór odbywa się w październiku danego roku.

 

nie wiem natomiast czy nie kazali by ci się jednak stawić w WKU, wydaje mi się że nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapamiętajcie sobie raz na zawsze pobory to jest wszystko związane z ewidencjonowaniem ludzi i komisja lekarska natomiast to co dotyczy już pójścia do wojska zawsze bylo wcieleniem do ZSW i tylko to się skończyło natomiast pobory będą nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapamiętajcie sobie raz na zawsze pobory to jest wszystko związane z ewidencjonowaniem ludzi i komisja lekarska natomiast to co dotyczy już pójścia do wojska zawsze bylo wcieleniem do ZSW i tylko to się skończyło natomiast pobory będą nadal.

Dokładnie tak: pobór w jezyku potocznym funkcjonuje jako wcielenie. Natomiast pobor = ewidencja/badania a wcielenie to wcielenie czyli to faktyczne wojsko, koszary, kocenie itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że pod koniec listopada br dostałem wezwanie żeby stawić się w WKU w celu odbycia ZSW, ponieważ planowo miałem teraz mieć ukończone studia licencjackie. Nauka mi się przedłużyła o rok (lenistwo i te sprawy ;)) więc grzecznie 9 grudnia zaniosłem zaświadczenie, że nadal studiuję. Pani z WKU przyjęła, żadnych problemów nie robiła, ale na odchodne powiedziała mi, żebym za rok przyszedł z dyplomem :lol: Zdziwiło mnie, bo już wtedy było wiadomo, że w 2009 nie będzie poborów. Ale nie odezwałem się ani słowe, tylko przytaknąłem, bo stwierdziłem, że jeśli zacznę się wypytywać dlaczego, po co itp to zaczną coś podejrzewać, że celowo się migam od woja.

 

A propos uzawodowienia armii, nie rozumiem przeciwników tej idei. To już dawno nie te czasy gdzie przeciwnicy spotykali się na polu i toczyli walkę a ilość żołnierzy miała znaczenie. Teraz naciskając jeden przycisk można zmieść z powierzchni Ziemi miasto i ważniejsze staje się wyszkolenie oraz zaopatrzenie w sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że pod koniec listopada br dostałem wezwanie żeby stawić się w WKU w celu odbycia ZSW, ponieważ planowo miałem teraz mieć ukończone studia licencjackie. Nauka mi się przedłużyła o rok (lenistwo i te sprawy ;)) więc grzecznie 9 grudnia zaniosłem zaświadczenie, że nadal studiuję. Pani z WKU przyjęła, żadnych problemów nie robiła, ale na odchodne powiedziała mi, żebym za rok przyszedł z dyplomem :lol: Zdziwiło mnie, bo już wtedy było wiadomo, że w 2009 nie będzie poborów. Ale nie odezwałem się ani słowe, tylko przytaknąłem, bo stwierdziłem, że jeśli zacznę się wypytywać dlaczego, po co itp to zaczną coś podejrzewać, że celowo się migam od woja.

A co ma prowadzenie ewidencji do tego czy wcielenia będą czy nie, WKU musi wiedzieć co skończyłeś, by w przypadku mobilizacji wiedzieli gdzie Cię skierować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma prowadzenie ewidencji do tego czy wcielenia będą czy nie, WKU musi wiedzieć co skończyłeś, by w przypadku mobilizacji wiedzieli gdzie Cię skierować.

A jakie niby ma znaczenie czy skończę studiować bankowość czy też nie? Tak na logikę. Bo ja nie widzę żadnego powiązania, oni dobrze wiedzą co studiuję. Irytuje mnie ta instytucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W październiku ubegłego roku dostałem wezwanie na rejestracje przedpoborowych do mojego urzędu miasta i tam też sie udałem, po czym dostałem potwierdzenie tejże rejestracji. Tak sobie ona leżało, az do tego tygodnia gdyż uswiadomiłem sobię, ze na owym potwierdzeniu znajduję sie m.in. taki zapis:

 

"2.Przedpoborowy w roku, w ktorym kończy 19 lat zycia, obowiązany jest stawić się przed wójtem lub burmistrzem, powiatową komisją lekarską i wojskowym komendantem uzupełnień, nawet gdyby nie otrzymał wezwania imiennego do poboru"

 

I chodzi o to, że ja 19 lat kończę 2 lutego.... Wezwania jednak nie dostałem i teraz zastanawiam się, czy tak w ogóle to pobór jeszcze w tym roku jest (nie sledziłem szczerze mówiąc całej tej sprawy) i czy jeżeli tak, to czy muszę teraz stawiać się we wszystkich tych miejscach w tym tygdoniu ? Bo szczerze mówiąc 4 pkt. tegoz potwierdzenia mówi o karach, nawet pozbawienia wolności, więc muszę to załatwić jak należy :)

 

Edit: zle na początku zrozumiałem co tam było napisane :) - wiem przynajmniej z mam na to cały rok :P, teraz tylko czy przyszyłaja jeszcze wezwania ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez matex34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko czy przyszyłaja jeszcze wezwania ?

Pewnie tak, w koncu badania i przydzielanie kategorii zdrowia nadal obowiazuje.

AFAIR w okolicach kwietnia, maja mozesz sie spodziewac 1 dnia wolnego od szkoly/pracy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj z tą maturą, hehe to tylko jeden dzień, a nie ma nic przyjemniejszego niż nachylanie się bez bokserek przed komisją hehee

Fajna komisja. Ja nie musiałem nawet gaci ściągać, a od tablicy do badania wzroku kazali mi ustać jakiś metr :damage_wall:

 

Niestety, A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, najlepiej marnować kasę na poborowych, którzy się gó...no nauczą. A już myślałem że podejmą jakąś rozsądną decyzję. Po prostu porażka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...