Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Przestańcie siać zamęt. WCIELEŃ NIE WZNOWIĄ.. Wczoraj w wiadomościach owszem mówili o wojsku, ale o tym, że niby 80% etatów jest jest zajętych. A znajomy co jego matka pracuje w WKU we Wrocku twierdzi, że wezwania mogą być, ale w celu przeniesienia do rezerwy. Będzie też rozmowa w której będą Poborowego namawiać do służby zawodowej. A ta wydaje sie całkiem atrakcyjna.

 

Sami zobaczcie:

 

http://www.army.mil.pl/donas/szereg.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierunek studiów ma jakiekolwiek znaczenie jeśli chodzi o wojsko?

Studiuję na PW geodezję i kartografię i chciałbym po studiach zgłosić się do szkoły oficerskiej.

 

Od dłuższego czasu szukam i niestety nie znalazłem

1. Czy żaby startować do szkoły oficerskiej trzeba mieć mgr czy wystarczy inż.?

2. Jakie są wymagania jeśli chodzi o sprawność fizyczną?

3. Mam kat. A. Czy to wystarczy czy są dalsze badania?

4. Brat cioteczny startował do oficerskiej jakiś czas temu. Odpadł na psychotestach. Miał pecha czy są ciężkie do przejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam i niestety nie znalazłem

1. Czy żaby startować do szkoły oficerskiej trzeba mieć mgr czy wystarczy inż.?

2. Jakie są wymagania jeśli chodzi o sprawność fizyczną?

3. Mam kat. A. Czy to wystarczy czy są dalsze badania?

4. Brat cioteczny startował do oficerskiej jakiś czas temu. Odpadł na psychotestach. Miał pecha czy są ciężkie do przejścia?

AD. 1. Musi być magister, inż licencjaty się nie liczą.

AD. 2. Nie pamiętam, ale 3 km na czas itp. normalnie sprawny człowiek powinien zaliczyć.

AD. 3. Tak zrobią Ci dokładne badania potwierdzające twoją sprawność na kat. A.

AD. 4. Wiesz oficerów im nie brak, dlatego wolą tych najlepszych z najlepszych im zależy w tej chwili głównie na szeregowych których bardzo brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, w razie wojny i Ty bedziesz wcielony. ;) A poki co mozesz sie smialo rozwijac zawodowo jako cywil.

 

Devil: Mila informacja :)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierunek studiów ma jakiekolwiek znaczenie jeśli chodzi o wojsko?

Tak.

Studiuję na PW geodezję i kartografię i chciałbym po studiach zgłosić się do szkoły oficerskiej.

Miej swiadomosc ze jako oficer "wyksztalcony" a nie "awansowany" nie bedziesz zbyt przychylnie traktowany w jednostce do ktorej potem trafisz. Najgorzej wg. mego kolegi ktory wlasnie tak mial to trafic na jednostke z wieloma osobami ktore byly na misjach - nie masz u nich zadnego szacunku i zaufania i ogolnie piszac jestes dla nich smieciem nie wartym nawet rozmowy, bo dostales swoj stopien za to ze skonczyles szkole a nie dlatego ze walczyles "za ojczyzne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WKU powiedzieli przyjdź Pan za dwa tygodnie czekamy na rozporządzenie.

 

Trzeba się spieszyć bo te cioty z PiS i LSD już pieprz... głupoty, że ze względu na oszczędności trzeba powrócić do poboru, a leszcze z LSD jeszcze przytupują, że jest mało ludzi w wojsku i nie ma kto bronić naszego kraju, a ja się pytam przed kim bronić i czym ?? Czy oni myślą, że niedoświadczeni ludzie z łapanki będą niczym komando foki rozbijać wroga w pył ?? :lol2:

Myślałem, że czasy ilość, a nie jakość odeszły w zapomnienie, ale jak widać LSD nie może wyrwać się z pomysłu dziadzia Stalina i dalej wierzą w ilość.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Trzeba się spieszyć bo te cioty z PiS i LSD już pieprz... głupoty, że ze względu na oszczędności trzeba powrócić do poboru, a leszcze z LSD jeszcze przytupują, że jest mało ludzi w wojsku i nie ma kto bronić naszego kraju, a ja się pytam przed kim bronić i czym ?? Czy oni myślą, że niedoświadczeni ludzie z łapanki będą niczym komando foki rozbijać wroga w pył ?? :lol2:

Myślałem, że czasy ilość, a nie jakość odeszły w zapomnienie, ale jak widać LSD nie może wyrwać się z pomysłu dziadzia Stalina i dalej wierzą w ilość.

Niech sami zapier....alają jak tacy chętni...

 

Ja nie mam zamiaru siedzieć gdzieś w jakimś syfie 9 miesięcy, szkoda czasu i życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich cięciach budżetowych to najwyżej wojacy w armii zawodowej i ich sprzęt będą niedoinwestowane niż uruchomią ponownie przymusowe wcielenia aby generować kolejne, bezsensowne koszty.

 

Zresztą, podobno jest aż trzech chętnych na jeden etat więc kwestia rozrośnięcia się armii zawodowej to co najwyżej kwestia odpowiedniej ilości pieniędzy.

 

A co do PIS i LSD - dobrze, niech stymulują rząd do działania, aby nie skończyło się na wyborczej kiełbasce :wink: Gdyby faktycznie opozycja chciała wznowić przymusowe wcielenia to Prezydent nie podpisałby tej ustawy. Skoro jest tylu chętnych to szybko uzupełnią braki i nie potrzeba wcielać nikogo na siłę. W biedniejszych regionach praca w armii to ciekawa alternatywa: jest gdzie spać, nakarmią, nie trzeba płacić rachunków za prąd, gaz, czynszu, pensja nawet niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo mi się robi jak was czytam.

 

Ustawa jest już podpisana przez prezydenta a czeka tylko na publikację w dzienniku ustaw.W przyszłym tygodniu powinna się tam pojawić i wtedy wchodzi w życie.

 

Według niej można wznowić pobór ale tylko w przypadku zagrożenia a ponowne normalne przywrócenie poboru wymagało by znów nowej ustawy a więc 6 miechów z głowy aby móc przejść całą drogę legislacyjną więc już dajcie sobie siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisze grayman, powrót do poborów jest obecnie niemożliwy. Chyba że wybuchła by wojna to tak czy siak idziemy pod broń [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba czytacie/słuchacie jakieś promilitarne serwisy informacyjne...

 

Dzisiaj jak jechałem samochodem to RMF podało w faktach, że Klich zastanawia się czy skrócić czas trwania służby zasadniczej o 1,5-2 miesiące ze względu na oszczędności a wy tu piszecie o wcieleniach wbrew podpisanej ustawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to z tym wojskiem w końcu wygląda ? Ustawa weszła już w życie ? Można się zgłaszać do wku po wpis do rezerwy ? Jest to pewne że nie znajde się w wojsku w tym roku ? Bo mam 20 lat i pracuje, nie jestem uczniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Malborskim WKU nie przyjmują po pieczątki jeszcze (kolegi matka pracuje w jednostce), a to ze względu na....burdel w papierach :lol:

 

Gdzieś za tydzień będzie można udać się po taką pieczątkę, ale chyba nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku tak samo każą czekać jeszcze.

 

By Onet:

 

Wszyscy poborowi, którzy nie odbyli jeszcze zasadniczej służby wojskowej, zostali od dziś przeniesieni do rezerwy. Dotyczy to także studentów, którzy nie przeszli przeszkolenia wojskowego oraz osób, które nie odbyły służby w obronie cywilnej czy w formacjach uzbrojonych nie wchodzących w skład sił zbrojnych.

Do rezerwy przeniesiono w sumie ponad milion Polaków - w tym tych, którzy nie stawiali się na wezwania WKU i zaliczali się do grupy tak zwanych "poszukiwanych".

 

Przejście do rezerwy następuje z urzędu. Komendanci WKU na podstawie otrzymanych wytycznych umieszczą odpowiedni zapis w karcie ewidencyjnej każdego poborowego. Każda osoba, która stawi się do WKU z prośbą o potwierdzenie tego faktu, otrzyma odpowiedni wpis w swojej książeczce wojskowej oraz stosowne zaświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w rmfie mówili że nawet nie trzeba stawiać się w wku po wpis chyba że ktoś chce na pamiątkę lub zaświadczenie dla pracodawcy

Też to słyszałem, ale i tak pójdę do WKU po pieczątkę czy tam zaświadczenie, wole mieć to na papierze niż by kiedyś miało im coś odwalić jeszcze i by kombinowali :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banki jeszcze bedą pewnie przez jakis miesiąc wymagać więc jak ktoś potrzebuje to może sobie pójść.

 

Byłem na stronie dziennika ustaw i nie widzę jeszcze publikacji więc nie wiem skąd info onetu tak czy siak i tak mi się skończył roczny okres po studiach i ide podbić ze starej ustawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać linki się powielają mimo że wkleiłem już wcześniej z onetu <_< , ale nie szkodzi niech każdy widzi B-)

 

Co do pieczątki może nie trzeba się fatygować, ale ja wole mieć to na papierze w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest znalazlem.Na stornie dziennika ustaw nie ma jeszcze dzisiejszego wydania a to wlasnie dzis ustawa zostala opublikowana.

Strona MON i wszystkie watpliwosci rozwiane.

 

Dzis to jest 11.II.2009 skończyły sie wcielenia a ostatni zolniez z poboru wyjdzie we Wrześniu.A książeczką musi byc bo dalej jest waznym dokumentem i dalej bedzie wydawana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...