Skocz do zawartości
Vadeer

Moze ktos mi dobrze doradzi z pamieciami...

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem opinii w temacie o ostrym O/C ale jakos brak odzewu byl.

 

Odpowiedzcie prosz ktore pamieci beda lepsze. Mam plyte na KT400 wiec nie mam duala no i nie wiem jak bedzie z obsluga pamieci ponad 400. Zreszta moze i tak niedlugo zmienie plyte. Ale pomozcie prosze:

 

TwinMOS DDR 512MB/466 PC3700________cl2, 2,5________596zl+radiator

TwinMOS DDR 512MB/400 PC3200________cl2, 2,5________446zl+radiator

2xOCZ PC2700 256MB Rev3.2____________Cl2-2-2-5-1T___2*309zl

Kingston DDR 512MB/370 PC3000 HyperX __CL2-2-2-6-1T___611zl

GeIL DDR 512MB/400 PC3200____________CL2-5-2-2 1T___619zl

 

Ktore bylyby dla mnie lepsze? Ale chodzi mi zarowno o wydajnosc jak i cene. Czy TwinMosy za 446 zeta + 50 radiator beda dobre? Bo to niecale 500 zlotych czyli w granicach moich mozliwosci. Chociaz jakbym jadl caly miesiac such bulki to i na GeIL'a mnie bedzie stac, bo to podobno niezle pamieci (i fajny radiatorek maja :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz duala to 2x OCZ raczej odpada... jak bedziesz mial plye na kt-600 lub 800 (osobiscie polecam nforce2) to mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Twinmosa na 466... ale nie wiem czy jest sens... wg. mnie starczy ci TwinMOS za 446+wentyl... no chyba ze chcesz miec cos markowego i drogiego... wiec wtedy Geil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale pomyslmy troszke do przodu. Dajmy na to kupi sobie new mobo za jakies kilka miechow i pamieci jak znalazl. A 2X mu nie zginie tez bedzie mial 512 a cena podobna.

 

Moja rada taka bierz 2x256 OCZ a jak zmienisz plytke to bedzie dual. No chyba ze kupisz sobie 1x 512 a jak bedizesz mal new mobo to drugie 512. Wsyzstko zalezy od funduszy.

 

Sam piszesz ze niedlugo zmieniasz mobo wiec 2X256 wydaje sie najrozsadzniejszym wyborem. No a jak kupisz 512 to potem tez musisz miec 512 no chyba ze zamienisz na 2X256.

 

Wybor nalezy do ciebie.

 

PS. Radaitor na Geil jest spoko ale moim zdaniem fajneij wyglonda ten miedzinay na OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geil to kicha za ta cene mozna miec OCZ.

niepowiedzialbym... no polecil bym mu OCZ ale napisal 2x256mb wiec to osdpada... bo po co mu 2x256mb bez duala? Jak masz mozliwosac to wez OCZ 512mb...
Akurat nie chodzilo mi o te kosci co wypisal , ale o sama firme i potencjal jej produktow w o/c .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie pogubilem. Ja osobiscie to w tym dualu nic nie widze. Wzialbym sobie takiego OCZ w jednej kosci ale nie maja w Prolinie i nie wiedza kiedy bedzie. A znacie jakis dobry sklep wysylkowy z pamieciami gdzie maja OCZ bo w Sirusie nie ma chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj twinmosów 400 na mtec

 

mnie biegaja na 8 3 3 2 do 220 fsb

 

róznice w kasie mozesz przeznaczyc na cos innego - imo nie warto pakowac duzej kasy w ddr -róznice w wydajnosci nie sa wielkie ,praktycznie zadne a w kasie spore

 

ps.sprzedaj mobo -wez abita nf7-s albo epoxa z tymi twinmosami i duzo wiecej na tym zyskasz niz majac nie wiadomo jakie pamieci na gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaly na placu boju dwie pamieci:

 

TwinMOS DDR 512MB/400 PC3200________cl2, 2,5________446zl+radiator

GeIL DDR 512MB/400 PC3200____________CL2-5-2-2 1T___619zl

 

Ciagle sie zastanawiam. Kto ma plyte na kt400? i jeszcze GigaByte'a? wiem jak uruchamia sie ukryte menu ale mam kilka pytan:

1. co to za opcja na samej gorze?? (normal, fast, ultra?)

2. normalnie timingio wygladaja tak np: 2-2-2-5 1T. wiem gdzie w tym menu zmienia sie cl, iT-2T, 5, ale gdzie zmienia sie te srodkowe dwie dwojki?

 

Czy na tych twinmosach ktore maja normalnie 2,5-3-3-6 zjade np na 2-2-2-6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak wlasnie zrobie bo wlasnie wszedlem na stronke producenta twinmosow i przeczytalem specyfikacje tych pamieci. w sumie daja rade. ale poczekam jeszcze do jutra moze ktos walnie jeszcze jakas opinie na ten temat. a znasz jeszcze jakis inny sklep wysylkowy gdzie maja te pamiatki? no chyba ze z wrockas jestes i znasz we wrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejna osoba ulega "magii" duala, a to daje niewiele. lepiejqpić 1 kość i ciutkę lepiej sięją da podkręcić a wydajność przegoni duala.

 

najlepiej kup 1*512MB OCZ albo twinmosy 3700 (466 MHz).

ROTFL "kolego"

Daj se czasem siana i to podwojna dawke OK, rozwalasz mnie normalnie :lol:

Gratuluje fahoffcowi :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejna osoba ulega "magii" duala, a to daje niewiele. lepiejqpić 1 kość

 

najlepiej kup 1*512MB OCZ albo twinmosy 3700 (466 MHz).

ROTFL "kolego"

Daj se czasem siana i to podwojna dawke OK, rozwalasz mnie normalnie :lol:

Gratuluje fahoffcowi :lol: :lol: :lol:

hehehe :P

 

co do 1 czesci zdania (na czerwono) trzeba sie zgodzic z AMD Rulezz :arrow: procki AMD do nie PIV (z magistrala np 800) i tu IMO Dual to tylko marketing, a "duze" roznice w wydajnosci widac przede wszystkim w syntetycznych benchmarkach pamieci :P

 

i niestety z tego co slysze od ludzi ten Dual to czasem katorga - "kompatybilnosc" pamieci - zdazaja sie takie kostki co bez oporow smigaja w Dualu na platformie Intela na na AMD ni chu... chu :(

 

ale uprawiam wodolejstwo jak niektorzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek - nie do konca ma racje, daje czasem i ponad 10%, wiec chyba nie jest to niewiele ??

IMHO lepeij kupic jednak 2 kosci, typowane do duala, nie kapuje w czym problem, jest tego po necie od cholery, o Allegro nie wspomne.

 

Co do postolejstwa to spox benek, akurt Ty nie powinienes sie tym przejmowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:

 

no i wlasnie o to sie rozchodzi :P o ten przrost 5-10% wydajnosci (przede wszystkim w benchmarkach) dla jendych to duzo a dla innych malo :P

 

a marketing polega na tym ze ludzie odczytuja "DualRAM uaaaaaaa czyli 2* wieksza wydajnosc, no to lykam" euforia i potem rozczarowanie...

wystarczy poczytac rozne fora i grupy newsowe jak ludzie to zachwalaja jakby to byl jakis cud :P dlatego jestem przewrazliwony na tym punkcie (czytaj kompleksy) :lol:

 

dobra juz nic tu nie pisze :P bo sie robi straszne OT :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chyba nie wiedza co pisza

Magistrala pamieci nie ma az takiego wplywu jak taktowanie CPU

Jej wplyw to ok 25%

Czyli jak ja rzeczywiscie podwoisz to masz (cos w stylu P4) to masz wzrost o 25% :!:

 

Teraz LOL na ludzi co mowia ze 5-10% to nic

wiecie ze 5% z pIV 3G to 3,15G

a 10% to 3,3G

 

Jesli chcesz miec 100% roznicy wydajnosci to np zmine model PIV2G na PIV 4G

Dobre sobie, albo plac 5% wiecej podatkow jak to nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak GeIL :)

ja kupiłem taką kostkę na giełdzie w wawie za 580zł

na mojej płycie chodza na max timingach jepiej juz się nie da ustawić hehe

PRIME chodzi i chodzi i nic; wszystko oki

 

Nie wiem jak sie zachowują przy wyższym FSB bo nie sprawdzalem i raczej na tej płycie nie sprawdzę troche boje sie o dysk (za duże PCI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...