Skocz do zawartości
Slayer

Jeśli nie Lewica, to co? :-\

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać w Polsce jest źle. Nie wchodzac w szczegóły, jaką opcję polityczną popieracie? Bo ja w tej chwili jestem totalnie antypoliczny w stosunku do całego tego ****** rządu Millera ( głosowałem na nich :!: :evil: ) i buraków rodem z byłego AWS-u czy też PIS-u, PO, LPR i Samoobrony :x Robi mi się nie dobrze już od samego widoku tych lamusów w sejmie. :x

 

Jest problem- po prostu nie isnieje żadna silna i zorganizowana partia, którą mógłbym popierać czy na nią głosować. Dałbym może jeszcze szansę dla lewicy, ale w żadnym razie wywodzacej sie z SLD!! Z resztą politycy to złodzieje w czystych garniturach i tyle :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już samo to że chciałbyś dać szansę lewicy źle o Tobie świadczy - popatrz co socjaldemokracja zrobiła z bogatych niemiec .....

A to że nie ma na kogo głosować to szczera prawda - nikt nie jest wystarczająco zdecydowany żeby go poprzeć - cała klasa polityczna jest do wymiany - ale ONI muszą wymrzeć bo sami dobrowolnie nie odejdą od koryta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w Polsce jest źle. Nie wchodzac w szczegóły, jaką opcję polityczną popieracie? Bo ja w tej chwili jestem totalnie antypoliczny w stosunku do całego tego ****** rządu Millera ( głosowałem na nich :!:  :evil: ) i buraków rodem z byłego AWS-u czy też PIS-u, PO, LPR i Samoobrony  :x Robi mi się nie dobrze już od samego widoku tych lamusów w sejmie.  :x

 

Jest problem- po prostu nie isnieje żadna silna i zorganizowana partia, którą mógłbym popierać czy na nią głosować. Dałbym może jeszcze szansę dla lewicy, ale w żadnym razie wywodzacej sie z SLD!! Z resztą politycy to złodzieje w czystych garniturach i tyle  :evil:

tez mi nowosc :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej liberal, ale niestety nie ma dobrej liberalnej partii w naszym kraju. Praktycznie to zadna mi nie pasuje. A co do APP Racja to nie jestem przekonany co do nich, ale moze i najlepsi.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam sprecyzowanbych pogladow. Myslalem tez nad Chrzescijanska Demokracja. Program ciekawy...

PO - AWS 2 :) Ci panowie maja ciekawe pomysly, ale tylko jak sa w opozycji. Jak rzadza, to niestety wymyslaja nowe reformy, a o tym co mowili jak byli w opozycji to zapominaja.

PiS - nie ma szans na rzadzenie. Ale tez ciekawa propozycja.

reszte pomine... szkoda mi slow. SRP nie ma szans, bo Lepper rozpier..oli cala Polske. PSL to rolnicy (o niczym innym nie mysla i zrobia z Polski panstwo, gdzie bedzie 99% rolnikow ;) ) a UP is so small. UW moze cos pokaze, ale watpie.

 

A na prezydenta bede glosowal na pana Lecha Walese :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość lewicy wywodzi się z byłego kc-pzpr... tylko nazwy się pozmieniały i image polityków. Nazwiska pozostały te same.

Niestety nie tylko nazwiska ale sposób "rządzenia" tzn. rozkradania też pozostał :evil:

 

Prawdą natomiast jest, że w Polsce obecnie mamy kryzys elit (jeśli można tak powiedzeić) politycznych. Niemniej jednak trzeba kogoś popierać aby do władzy nie dochodzili kompletni oszołomi (nie pokazując palcem - Leper i spóła, ect) oraz lewica (której od zawsze nie toleruję), także obecnie toleruje/popieram PO, choć dokońca też niejestem przekonany :? - wkońcu wszystko "jeden pies" i nikt nowy tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam sprecyzowanbych pogladow. Myslalem tez nad Chrzescijanska Demokracja. Program ciekawy...

PO - AWS 2 :) Ci panowie maja ciekawe pomysly, ale tylko jak sa w opozycji. Jak rzadza, to niestety wymyslaja nowe reformy, a o tym co mowili jak byli w opozycji to zapominaja.

PiS - nie ma szans na rzadzenie. Ale tez ciekawa propozycja.

reszte pomine... szkoda mi slow. SRP nie ma szans, bo Lepper rozpier..oli cala Polske. PSL to rolnicy (o niczym innym nie mysla i zrobia z Polski panstwo, gdzie bedzie 99% rolnikow ;) ) a UP is so small. UW moze cos pokaze, ale watpie.

 

A na prezydenta bede glosowal na pana Lecha Walese :D

 

ktory sam w wywiadze przyznal ze jest niedouczony itp...

sorry, ale elektryka na prezydenta.... :D

 

bysmy mieli "wyksztalconego" premiera i prezydenta ;]

ehhhh

jak to nbapsial marek szenborn

 

od wzniosłości do śmieszności 1 krok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej liberal, ale niestety nie ma dobrej liberalnej partii w naszym kraju. Praktycznie to zadna mi nie pasuje. A co do APP Racja to nie jestem przekonany co do nich, ale moze i najlepsi....  :roll:

ja tez zem jest liberal

robilem jakis czas temu przeglad polskich partii i nie znalazlem nic ciekawego...oprocz app racja

 

moze i nie jest to propozycja idealna, ale najlepsza

 

bylem na kilku spotkaniach, w przyszlym tygodniu tez jade, znam przewodniczacego ogolnoposlkiego i ogolnie szychy :) i to sa spoko ludzie ;]

 

 

ps. pozdrawiam pana piotra musiala (przewodniczacego) :]

hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość lewicy wywodzi się z byłego kc-pzpr... tylko nazwy się pozmieniały i image polityków. Nazwiska pozostały te same.

ehh kiedy ludzie przestana pisac takie glupoty :) slysze to od 10 lat - jaka wiekszosc daj przyklad tej wiekszosci moze ostaly sie wyjatki (jesli jeszce nie wymarly) ale napewno nie wiekszosc - niestety narazie nie sprawdzil sie nikt sld sprawdzilo sie jak poprzednio rzadzilo teraz to - no komment , ale nie mozna ich calkowicie potepiac- udezaja po naszych kieszeniach ale jezeli chca cos z tym krajem zrobic to po jakichs musza i nie piszcie ze niech udeza po swoich - nawet jezeli wszyscy z sejmu oddali by caly swoj majatek do budzetu to nie zalatal by on nawet w 0.001% dziury budzetowej.

Sytuacja dzisiejsza jest nastepstwem rzadow aws sytuacja za rzadow aws jest nastepstwem ustroju Polski z przed 1989 - ludzie przez 14 lat jeszce nikt kraju nie odbudowal !!!! i nie odbuduje przez nastpne 20

 

Niestety lewica jest nielubiana przez bogatych - bo uderza najbardziej po ich kieszeni - takie juz sa jej zalozenia - prawicy nie lubia biedni bo ona z kolei wyciaga pieniazki z ich kieszeni (w polsce jest inaczej - ale to wina poprzedniego ustroju i juz sie to zmienia)

Ja nie lubie prawicy bo bogaty nie jestem

Zreszta kto za mlodu nie byl komunista ten na starosc bedzie sku..... :D

Narzekanie na rzad mialo by sens jezeli rzadzil by 20 lat nieprzerwanie i sytucaja w kraju by sie pogorszyla - a przez 4 lata to sobie mozna ....

Uwazam ze w polsce powinna nastapic calkowita zmiana sceny politycznej - nie tylko z lewej strony ale z prawej i z centrum

poniewaz politycy zamiast dbac o wizerunek kraju, o jego kondycje i sile bawia sie z soba w wojne na to kto wycignie wieksze brudy o drugiej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam juz wybierać, to ja osobiście wole aws niz sld; oni przynajmnieje próbowali coś zrobic, a sld tylko sie tłumaczy ze to przez poprzednikow a pan premier powołuje kolejna komisje; ja osobiscie uwazam ze powinno sie zrobić to, co zrobiono w 20 leciu miedzywojennym - przewrót i władza skupiona w rekach jednego czlowieka; problem lezy tylko w tym, ze obecnie cieżko o kogos pokroju Piłsudzkiego; no ale jakby sie znalzał, to poparł bym go całkowicie; dzisiejsi politycy tylko gadaj duzo, obrzucaja sie błotem i zajmuja totalnie nie potrzebnymi sprawami; wiecej czasu im zajmuje zastanowienie sie czy uchylic immunitet jakiemys posłowi, niz jak poprawić sytuacje finansowa kraju;

bruce - mielismy juz tego ELEKTRYKA za prezydenta i ja napewno bede głosował na niego ponownie; on przynajmniej nie wstydzi sie tego kim jest, i nie dodaje sobie wykształcenia (w przeciwienstwie do kogos innego); i ten ELEKTRYK miał całkiem spory wkład w nasza historie (mozę gdyby nie on nadal bylibyśmy "republika" cccp?); po za tym wole miec niedoczuonego prezydenta z madrymi doradcami, niz prezydenta któremu sie wydawalo że ma mgr i rzad który tylko kombinuje jak wyciagnac dla siebie jak najwiecej kasy i ustawic swoich na stanowiskach;

no ale co byśmy tu nie napisali, i tak bedzie tak jak jest; i tak jak napisał LOBO: oni musza poprostu powymierać... chyba ze zdazy cie cód, i społeczeństwo przejrzy na oczy (w co watpie po wynikach ostatniego referemdum);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość lewicy wywodzi się z byłego kc-pzpr... tylko nazwy się pozmieniały i image polityków. Nazwiska pozostały te same.

I to jest najgorsze. Nie dopuszczają do głosu młodych polityków. Jedyny młody polityk z SLD co ma cos do powiedzenia to wojewoda łódzki, ale on działa na modłę starszych kloegów.

 

Jeżeli to sie nie zmienie to chyba złożę legitymację :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość lewicy wywodzi się z byłego kc-pzpr... tylko nazwy się pozmieniały i image polityków. Nazwiska pozostały te same.

ehh kiedy ludzie przestana pisac takie glupoty :) slysze to od 10 lat - jaka wiekszosc daj przyklad tej wiekszosci moze ostaly sie wyjatki (jesli jeszce nie wymarly) ale napewno nie wiekszosc -

Pierwsze lepsze przykłady - Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz, Oleksy. Pooglądaj czasem kroniki z lat 80'.

 

ja osobiscie uwazam ze powinno sie zrobić to, co zrobiono w 20 leciu miedzywojennym - przewrót i władza skupiona w rekach jednego czlowieka

Mam bardzo podobne zdanie. Only revolution!

 

jakis czas temu tez bylem za upr (mzoe nie calym sercem, ale czesciowo), ale jak czasem widze w tv pana korwina-mikke, to mi sie zyc odechciewa

czasem ada madrze, ale czasem jego wypowiedzi mnie zalamuja :]

Bruce, odrzuć te mądrości JKM na temat polityki zagranicznej, żydów itp a zostaw tylko "jego" ekonomię. Wtedy można go polubić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak nic sie nie zmieni, bo polak to zlodziej, i tak juz zaczelo sie to sprawdzac

np. wlasnie politycy

Oj genghiskhan, za przeproszeniem, ale pier....sz głupoty. Jakiś czas temu czytałem ciekawy artykuł właśnie o takim ocenianiu Polaków przez Polaków. Nie tylko u nas politycy kradną, nie tylko u nas są afery polityczne... Nasi politycy po prostu "nadrabiają" do innych. Tam gdzie demokracja jest od dawna takie rzeczy były już dawno i tam ludzie się "przyzwyczaili". U nas to jest novum, tym bardziej rażące, że nasz kraj za bogaty to nie jest, ale na pewno nie jesteśmy jakoś specjalnie gorsi od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość lewicy wywodzi się z byłego kc-pzpr... tylko nazwy się pozmieniały i image polityków. Nazwiska pozostały te same.

ehh kiedy ludzie przestana pisac takie glupoty :) slysze to od 10 lat - jaka wiekszosc daj przyklad tej wiekszosci moze ostaly sie wyjatki (jesli jeszce nie wymarly) ale napewno nie wiekszosc -

 

Pierwsze lepsze przykłady - Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz, Oleksy. Pooglądaj czasem kroniki z lat 80'.

 

Tak - to jest caly sposob myslenia polakow - zgnoic takich ludzi bez wzgledu co robia lub co chcieli zrobic

 

Czemu dzieje sie to tylko u nas ??? Nawet w "zacofanej" Rosji tego nie ma

Taki Michail Gorbaczow - Kwasniewski przy nim to ultraprawicowiec i co ?? dostal pokojowa nagrode Nobla a Rosjanie sa dumni ze byl ich prezydentem

Zreszta to co podales to wyjatki i na dodatek ludzie ktorych wiaze z tamtymi czasami tylko to ze chcieli cos robic wtedy w polsce a nie jak wiekszosc ludzi mlodych miala wszystko w d.... i czekala na cud

Zreszta tak jest i teraz - wszyscy tylko nazekaja Rzadzil Buzek to krzyczeli Buzek na wozek ! Rzadzi Miller to wszyscy narzekaja na niego

Brak jakiej kolwiek inicjatywy wsrod mlodych ludzi zeby cokolwiek zmienic

Wszyscy siedza narzekaja i czekaja na cud ktory sie nie pojawi przez najblizsze 20 lat

Niemcy tez od razu nie staly sie potega - trzeba bylo na to wiele lat mimo olbrzymiej pomocy od "kochanych amerykanow"

My tej pomocy nie otrzymalismy i nie otrzymamy wiec u nas okres ten bedzie odpowiednio dluzszy (zastanawiam sie czy dozyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak nic sie nie zmieni, bo polak to zlodziej, i tak juz zaczelo sie to sprawdzac

np. wlasnie politycy

Oj genghiskhan, za przeproszeniem, ale pier....sz głupoty. Jakiś czas temu czytałem ciekawy artykuł właśnie o takim ocenianiu Polaków przez Polaków. Nie tylko u nas politycy kradną, nie tylko u nas są afery polityczne... Nasi politycy po prostu "nadrabiają" do innych. Tam gdzie demokracja jest od dawna takie rzeczy były już dawno i tam ludzie się "przyzwyczaili". U nas to jest novum, tym bardziej rażące, że nasz kraj za bogaty to nie jest, ale na pewno nie jesteśmy jakoś specjalnie gorsi od innych.

no to ja wiem, ale czemu gadasz ze juz glupoty plete?co? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI - niestety, NIGDY nie uwierzę w zmianę mentalności partyjnego "betonu". Komuch to zawsze będzie komuch. Młodzi lewicowcy to jeszcze coś innego - oni mają jakieś tam idee i pomysły. "stara gwardia" - ultrakontrola społeczeństwa, ściąganie podatków z czego się da (albo nawet z czego się nie da) i prowadzenie "republiki kolesiów".

 

Gengiskhan - przecież napisałeś, że Polak to złodziej, a ja Ci próbowałem wyjaśnić, że Polak to taki sam złodziej jak Włoch, Hiszpan czy inny Argentyńczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to jest caly sposob myslenia polakow - zgnoic takich ludzi bez wzgledu co robia lub co chcieli zrobic

 

Czemu dzieje sie to tylko u nas ??? Nawet w "zacofanej" Rosji tego nie ma

Taki Michail Gorbaczow - Kwasniewski przy nim to ultraprawicowiec i co ?? dostal pokojowa nagrode Nobla a Rosjanie sa dumni ze byl ich prezydentem

Myślisz, że oni wtedy coś chcieli zrobić dla Polski? Chyba tej socjalistycznej a to imho różnica. Pozatym nie tylko w Polsce tak się dzieje, pamiętasz Niemcy (NRD) i Rumunię? W porównaniu do tamtych państw "stara gwardia" trzyma się, u nas wspaniale i ma jak u pana Boga za piecem :evil: . Zmieni się dopiero jak oni wszyscy odsuną się od władzy i tyle. Szczerze mówiąc, to czekam na to bo też mam już dość ciągłych wycieczek do PRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI - niestety, NIGDY nie uwierzę w zmianę mentalności partyjnego "betonu". Komuch to zawsze będzie komuch. Młodzi lewicowcy to jeszcze coś innego - oni mają jakieś tam idee i pomysły. "stara gwardia" - ultrakontrola społeczeństwa, ściąganie podatków z czego się da (albo nawet z czego się nie da) i prowadzenie "republiki kolesiów".

 

Gengiskhan - przecież napisałeś, że Polak to złodziej, a ja Ci próbowałem wyjaśnić, że Polak to taki sam złodziej jak Włoch, Hiszpan czy inny Argentyńczyk

no wlasnie co wcale nie zmienia tego ze polak to zlodziej :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lewicy to:

a) każda partia dąży do tgo, żeby pozyskać jak największy elektorat.

B) wyborcami lewicy są ludzie biedni, niezaradni, bezrobotni ogólnie mówiąc potrzebujący.

Skutkuje to tym, że partie lewicowe chcąc pozyskać więcej głosów muszą tylko szkodzić ludziom, aby zeszli do poziomu kiedy to potrzebna jest im "pomoc". Bo przecież, gdyby pomagali tym biedakom to zaraz by ta część co się wzbogaciła zmieniła opcję na prawicową.

Co do samej demokracji to system jest bzdurny i dopóki panuje zasada mogą głosować menele, bezrobotni, itp. na wybory się nie wybieram. Najlepsza jest władza hierarchiczna z jasnym podziałem kompetencji.

Co do pslów, antyklerykałów, awsów to są to raczej koła wspólnych zainteresowań, a nie ugrupowania polityczne i poza "swoją ideą" nie mają pomysłu na całościowe rządzenie.

Z resztą to kogo wybierzecie i tak nie ma znaczenia. Nawet jak ktoś ma dobry pomysł to w tym ustroju go nie zrealizuje. Musimy jeszcze troche poczekać - Lepper sobie porządzi, rozwali co się jeszcze da i na zgliszczach będzie można coś na nowo wybudować.

Na koniec cytacik Rafała Ziemkiewicza:

"Jak się urządza demokrację w chlewie to trudno, żeby wybrano orła. Ani chybi wygra świnia. A jeżeli kogoś to kręci to może się pasjonować która..."

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lewicy to:

a) każda partia dąży do tgo, żeby pozyskać jak największy elektorat.

B) wyborcami lewicy są ludzie biedni, niezaradni, bezrobotni ogólnie mówiąc potrzebujący.

Skutkuje to tym, że partie lewicowe chcąc pozyskać więcej głosów muszą tylko szkodzić ludziom, aby zeszli do poziomu kiedy to potrzebna jest im "pomoc". Bo przecież, gdyby pomagali tym biedakom to zaraz by ta część co się wzbogaciła zmieniła opcję na prawicową.

Co do samej demokracji to system jest bzdurny i dopóki panuje zasada mogą głosować menele, bezrobotni, itp. na wybory się nie wybieram. Najlepsza jest władza hierarchiczna z jasnym podziałem kompetencji.

Co do pslów, antyklerykałów, awsów to są to raczej koła wspólnych zainteresowań, a nie ugrupowania polityczne i poza "swoją ideą" nie mają pomysłu na całościowe rządzenie.

Z resztą to kogo wybierzecie i tak nie ma znaczenia. Nawet jak ktoś ma dobry pomysł to w tym ustroju go nie zrealizuje. Musimy jeszcze troche poczekać - Lepper sobie porządzi, rozwali co się jeszcze da i na zgliszczach będzie można coś na nowo wybudować.

Na koniec cytacik Rafała Ziemkiewicza:

"Jak się urządza demokrację w chlewie to trudno, żeby wybrano orła. Ani chybi wygra świnia. A jeżeli kogoś to kręci to może się pasjonować która..."

8)

a wiesz co to jest 20-80 ???????

Jezeli lewica zniknie to czeka nas dokladnie taki model spoleczenstwa

jezeli nie wiesz to sa to przewidywania wielkich ekonomistow swiatowych odnosnie modelu spoleczenstwa w 21 w (naszym) gdzie 20% ludzi bedzie mialo prace podczas gdy 80 % bedzie po prostu do niczego niepotrzebnych jak myslisz jakie masz szase znalezc sie w tych 20 %

posluze sie cytatami

Jacek Kuron

"Interesują nas tu społeczne skutki rewolucji technologicznej. Raz jeszcze przypomnę ustalenia konferencji, jaka odbyła się we wrześniu 1995 r. w San Francisco. Zebrała się tam 'elita świata' - pięciuset czołowych polityków, bossów gospodarki i naukowców ze wszystkich stron globu. Uczestnicy konferencji nie mieli wątpliwości, że w XXI wieku wystarczy 20 proc. zdolnej do pracy populacji, by utrzymać globalną gospodarkę w jej rozmachu."

 

"Ale reszta? 80 proc. ludzi bez poszukiwanej pracy? >>Oczywiście - konstatuje Amerykanin Jeremy Rifkin, autor książki Koniec pracy - te dolne 80 proc. będzie miało nie lada problemy<<."

 

"Karierę robi (...) słowo tittytainment, które lansuje Zbigniew Brzeziński. Tittytainment, wyjaśnia Brzeziński, jest kombinacją entertainment i słowa tits, w potocznej amerykańszczyźnie określającego piersi. Przy czym nie tyle o seks mu tutaj chodzi, ile o mleko z piersi karmiącej matki. Za pomocą mieszanki z odurzającej rozrywki i wystarczającej ilości pożywienia można by jakoby sfrustrowaną ludzkość utrzymać w ryzach."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...