Skocz do zawartości
Slayer

Jeśli nie Lewica, to co? :-\

Rekomendowane odpowiedzi

IGI nie badzmy nie powazni.

Od kilkudziesieciu lat na calym swiecie zauwazalny jest przyrost osob w wieku produkcyjnym ktore pracuja. Dla przypomnienia jeszcze kilkadziesiat lat temu w wiekszosci krajow swiata kobieta pracujaca byla zjawiskiem delikatnie mowiac rzadkim.

 

Pan Jacek Kuroń akurat mial bardzo duzo "madrych" przemyslen z ktorych naszczescie niewiele wyniklo. I wybacz mi kompilowanie Kuronia z wyrwanym z kontekstu cytatem Brzezińskiego jest jakas kpina

 

Lewica daje efekt dokladnie odwrotny od przez Ciebie opisanego - skutecznie stara sie stworzyc 20-80. 20% - kolesie i aparat, 80% - frajerzy ktorych nalezy wycyckac.

Tylko ze ludzie to kupuja bo nie rozumia, ze:

- na calym swiecie motorem postepu jest klasa srednia czyli ta ktorej pokolenia robotnikow nakazem partii mialy nienawidzic z calej swojej socjalistycznej mocy

- dotowanie niedochodowych galezi gospodarki w celu rzekomej ochrony miejsc pracy powoduje utrate wiekszej ilosci miejsc na skutek nadmiernego fiskalizmu panstwa

- polecam dzisiejsza Rzepe i badania na temat bezrobocia. wyszlo ze z 19 procent oficjalnie 6 jest bardzo szczesliwa z swojego stanu i nie zamierza pracy szukac. Czemu ja mam sponsorowac nie robow?

- tak modny temat rolnictwo i dotacje i gwarancje skupu. Jak myslisz skad sie bierze pieniadze na nie? Z twoich podatkow. Jesli nie bedzie dotacji zaplacisz wiecej za produkt, ale mniej w podatkach i mniej zostanie podrodze w roznych absolutnie niezbednych agencjach zatrudniajacych rodzine krolika.

Gwarancja skupu? Wolne zarty. Bede produkowac 100.000 nikomu ni epotrzebnych komputerow wysypie je pod sejmem i zarzadam interwencyjnego skupu. Logika taka sama

- biurokratyzacja blokuje przedsiebiorczosc. Jasne dowalmy wszedzie nowe zezwolenia i koncesje. tysiace przy[gluteus maximus]sow bedzie szczesliwa ze ma wladze i moze przycisnac pieczatke. A czlowieka ktory chce prowadzic wlasna dzialanosc trafi jasna cholera podczas ktorej z rzedu proby zalatwienia czegokolwiek

 

-------

 

Co do pytania nadrzednego w watku. Generalnei moje sympatie oscyluja wokol PO ktora jest powiedzmy jedyna realnie istniejaca partia o wzglednie liberalnym programie gospodarczym [cuda takie jak partia JKM a raczej byla partia JKM z poparciem w okolicach 1 promila z oczywistych powodow odrzucam w przedbiegach).

Kiedys UW ale w tej chwili obawiam sie ze byl by to glos stracony ze wzgledu na prog 5 procent. Co nie zmienia faktu ze chwala UW za Balcerowicza bez ktorego nie bylibysmy na poziomie czech czy wegier tylko scigalibysmy sie z rumunia i bulgaria w najlepszym przypadku a ukraina w najgroszym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% ludzi bedzie mialo prace podczas gdy 80 % bedzie po prostu do niczego niepotrzebnych

Co z tego, że 20% będzie w stanie wyprodukować dla 100% ogółu, skoro 80% nie będzie miało za co kupić?

Będą mieli 2 wyjścia:

- 80% tego towaru wywalić (bądź produkować mniej) - w tym wypadku jest tak jakby wyprodukowali 20% i zrobi się miejsce dla nowych producentów.

- 80% rozdać - o! to ja chcę być wśród tych 80% co będą obdarowani i nie będą pracować!

Tak czy inaczej mogą sobie produkować nawet dla całego układu słonecznego. Co z tego skoro nie będą mieli komu sprzedać. Teraz nie produkują za dużo, nie dlatego że nie mogą, tylko dlatego że się nie opłaca.

Zawsze zadziała jakieś sprzężenie zwrotne - w przyrodzie nic nie ginie.

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI nie badzmy nie powazni.

Od kilkudziesieciu lat na calym swiecie zauwazalny jest przyrost osob w wieku produkcyjnym ktore pracuja. Dla przypomnienia jeszcze kilkadziesiat lat temu w wiekszosci krajow swiata kobieta pracujaca byla zjawiskiem delikatnie mowiac rzadkim.

 

Pan Jacek Kuroń akurat mial bardzo duzo "madrych" przemyslen z ktorych naszczescie niewiele wyniklo. I wybacz mi kompilowanie Kuronia z wyrwanym z kontekstu cytatem Brzezińskiego jest jakas kpina

 

Lewica daje efekt dokladnie odwrotny od przez Ciebie opisanego - skutecznie stara sie stworzyc 20-80. 20% - kolesie i aparat, 80% - frajerzy ktorych nalezy wycyckac.

Tylko ze ludzie to kupuja bo nie rozumia, ze:

- na calym swiecie motorem postepu jest klasa srednia czyli ta ktorej pokolenia robotnikow nakazem partii mialy nienawidzic z calej swojej socjalistycznej mocy

- dotowanie niedochodowych galezi gospodarki w celu rzekomej ochrony miejsc pracy powoduje utrate wiekszej ilosci miejsc na skutek nadmiernego fiskalizmu panstwa

- polecam dzisiejsza Rzepe i badania na temat bezrobocia. wyszlo ze z 19 procent oficjalnie 6 jest bardzo szczesliwa z swojego stanu i nie zamierza pracy szukac. Czemu ja mam sponsorowac nie robow?

- tak modny temat rolnictwo i dotacje i gwarancje skupu. Jak myslisz skad sie bierze pieniadze na nie? Z twoich podatkow. Jesli nie bedzie dotacji zaplacisz wiecej za produkt, ale mniej w podatkach i mniej zostanie podrodze w roznych absolutnie niezbednych agencjach zatrudniajacych rodzine krolika.

Gwarancja skupu? Wolne zarty. Bede produkowac 100.000 nikomu ni epotrzebnych komputerow wysypie je pod sejmem i zarzadam interwencyjnego skupu. Logika taka sama

- biurokratyzacja blokuje przedsiebiorczosc. Jasne dowalmy wszedzie nowe zezwolenia i koncesje. tysiace przy[gluteus maximus]sow bedzie szczesliwa ze ma wladze i moze przycisnac pieczatke. A czlowieka ktory chce prowadzic wlasna dzialanosc trafi jasna cholera podczas ktorej z rzedu proby zalatwienia czegokolwiek

 

-------

 

Co do pytania nadrzednego w watku. Generalnei moje sympatie oscyluja wokol PO ktora jest powiedzmy jedyna realnie istniejaca partia o wzglednie liberalnym programie gospodarczym [cuda takie jak partia JKM a raczej byla partia JKM z poparciem w okolicach 1 promila z oczywistych powodow odrzucam w przedbiegach).

Kiedys UW ale w tej chwili obawiam sie ze byl by to glos stracony ze wzgledu na prog 5 procent. Co nie zmienia faktu ze chwala UW za Balcerowicza bez ktorego nie bylibysmy na poziomie czech czy wegier tylko scigalibysmy sie z rumunia i bulgaria w najlepszym przypadku a ukraina w najgroszym)

Tylko ze to nie sa slowa Kuronia tylko znanych osobistosci Martina i Schumana w „Pułapce globalizacji”- niestety umknely mi z wykladu ich nazwiska wiec posluzylem sie Kuroniem ktory po prostu powtarza to co oni napisali w swojej ksiazce

Takze uwazam ze rzad powinien zamknac nierentowne przedsiebiorstwa - i chce to zrobic tylko ze jak zaczyna to sie pol forum odzywa jakie to sk....

i zlodzieje - i nie tylko forum ale i polski

Czy te przewidywania 20:80 sie spelnia ?? nie mam pojecia w Afryce juz sie spelnily ale tam z innych powodow

To co mowisz o rosnacej liczbie pracujacych ludzi w wieku produkcyjnym to bujda nie wiem na czym sie opierales - niestety na calym swiecie rosnie bezrobocie - nawet w cudownych stanach gdzie wystepuje ono po prostu pod postacia ukryta - po roku (nie pamietam dokladnie) traci sie status bezrobotnego -i prawo do zasilku troche danych zaczerpnietych z netu pierwsze lepsze nie chce mi sie szukac "W krajach OECD (25 krajów rozwiniętych) pod koniec lat sześćdziesiątych łączne bezrobocie sięgało 5 - 6 mln osób. Obecnie przekroczyło 32 mln osób, a więc jest wyższe niż w okresie wielkiego kryzysu gospodarczego lat trzydziestych." i "Pod koniec 2002 roku na świecie było 180 milionów bezrobotnych i jest to liczba bez precedensu, która zwiększyła się o 20 milionów w stosunku do początku 2001 roku - informuje opublikowany w piątek raport Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP). W 1990 roku liczba bezrobotnych na świecie osiągnęła 100 milionów. "Sytuacja na rynku pracy jest alarmująca. Po dwóch latach spowolnienia gospodarczego, którego końca nie widać, bezrobocie osiągnęło bezprecedensowy poziom. Istnieje ryzyko, że pogorszenie się tej sytuacji może doprowadzić do destabilizacji społecznej na świecie" - skomentowała raport "Globalne trendy w zatrudnieniu" jedna z jego autorek Chantal Harasty.

 

Widze ze wiekszosci podoba sie model gospodarki rynkowej gdzie pieniadz ma byc sila - czekajmy tylko az zamiast stolowek w szkolach powstana mc Donaldsy, a jak kogos nie bedzie stac na ubezpieczenie zdrowotne to bedzie musial gnic w mieszkaniu bez niezbednej pomocy lekarskiej albo w szpitalach dla biednych - Patrz CUDOWNA AMERYKA ktora wszyscy tak podziwiaja (rzygac mi sie chce)

A od tego juz tylko krok do wielkiego brata

A co do tego co mowisz o lewicy to nawet nie bede komentowal bo mnie to smieszy Slysze identyczne slowa w Radiu Maryja

3m sie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20% ludzi bedzie mialo prace podczas gdy 80 % bedzie po prostu do niczego niepotrzebnych

Co z tego, że 20% będzie w stanie wyprodukować dla 100% ogółu, skoro 80% nie będzie miało za co kupić?

Będą mieli 2 wyjścia:

- 80% tego towaru wywalić (bądź produkować mniej) - w tym wypadku jest tak jakby wyprodukowali 20% i zrobi się miejsce dla nowych producentów.

- 80% rozdać - o! to ja chcę być wśród tych 80% co będą obdarowani i nie będą pracować!

Tak czy inaczej mogą sobie produkować nawet dla całego układu słonecznego. Co z tego skoro nie będą mieli komu sprzedać. Teraz nie produkują za dużo, nie dlatego że nie mogą, tylko dlatego że się nie opłaca.

Zawsze zadziała jakieś sprzężenie zwrotne - w przyrodzie nic nie ginie.

8)

Czytales 1984 ???? - on doskonale ukazuje ten swiat ktory ci sie tak podoba :) pil bys sobie dzin zwyciestwa i ogolnie mial spokojne zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco widze tez ze mylisz socjaldemokracje z komunizmem - w slowach - Lewica daje efekt dokladnie odwrotny od przez Ciebie opisanego - skutecznie stara sie stworzyc 20-80. 20% - kolesie i aparat, 80% - frajerzy ktorych nalezy wycyckac.

I co wiecej nie z idea komunizmu bo ta jest niezla (szkoda ze utopijna) Tylko z wizja komunizmu lenina stalina i ich nastepcow

 

I to wlasnie model gospodarki rynkowej stara sie dazyc do modelu 20:80

20 procent wielkich globalnych spolek trzymajacych w garsci caly kapital i 80 procent ludzi - konsumentow ktorzy za marnego dolara dziennie czy glodowa stawke beda pomnazac ich majatki

Co do zagadnien globalizacji polcam ksiazke

BR Barbera pt "Dzihad kontra McSwiat"

Nie mowi ona tylko o globalizmie w sensie ekonomicznym ale i o starciu kultur jakie jest jego nastepstwem

Polecam tez raporty onz minn o sytuacji w afryce lecz nie tylko

Ja sobie nie wyssalem tego z palca to sie dzieje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytales 1984 ???? - on doskonale ukazuje ten swiat ktory ci sie tak podoba :) pil bys sobie dzin zwyciestwa i ogolnie mial spokojne zycie

Wielkiego brata to ja oglądam w tv :)

Ale tak poważnie Orwell opisują świat socjalistyczny, czyli rządzony przez lewicę. Wsystko jest dokładnie zaplanowane - nie występuje wolny rynek. Co to ma wspólnego, ze światem który mi się podoba?

Chyba zaczynam kumać... Nie jesteś przypadkiem antyglobalistą? Aaaa, no to wszystko jasne.

BTW. co jest niezłego w idei komunizmu?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma alternatywy dla lewicy - wszyscy juz pokazali na co ich stac a ci ktorzy jeszcze nierzadzili - samoobrona i lpr lepiej zeby do wladzy nigdy nie doszli. niestety u nas panuje korupcja i brak poszanowania cudzej (takze "spolecznej") wartosci. mysle ze dopiero jak dojdzie do naprawde powaznej zapasci gospodarczej ludzie sie opamietaja - chyba ze wczesniej unia porzadnie wezmie nas w obroty i pokaze ze to juz nie komuna gdzie sie wszystko olewalo tylko brutalny kapitalizm. ja jestem calkowicie antypolityczny a ostatnio mialem bezposredni styk z pis-em - a dokladniej prezydentem warszawy i jego spolka - no coz nie rozpisujac sie to co zrobili dowodzi tego ze sa albo totalnymi idiotami i ignorantami albo przekupnymi swiniami (oczywsicie wszystko przechodzi im bezkarnie). coz ja wbrew opini naszych wodzow jestem zwolennikiem balcerowicza - jeden nie bal sie rozpoczac bardzo trudnych i bolesnych reform gospodarczych przez co teraz stal sie kozlem ofiarnym klasy politycznej ale gdybysmy kontynuowali jego reformy to tylko pare (parenascie) lat dzielilo by nas teraz od krajow uni - teraz dzieli nas mysle 30 lat albo lepiej. ten kto mowi ze lubi lewice bo pomaga biednym nie ma racji - lewica aktualnie zabiera kase klasie "sredniej" i lata nieefektywny aparat panstwowy ktory kilkadziesiat procent pieniedzy zuzywa na swoje dzialanie - najbogatsi moga wykpic sie z placenia wszelkich oplat - a zapasc gospodarcza zawsze najbardziej odczuja najbiedniejsi - wystarczy odpalic tv i zoabczyc kto strajkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. co jest niezłego w idei komunizmu?

8)

 

to, ze mentralnosc ludzka jest na tyle zla, ze komunizm nie ma racji bytu :(

 

 

to chyba dobrze, chcialbys powrotu komunizmu?? historia nie nuczyla Ciebie jak bylo gdy Polska rzadzili komunisci. To sie dopiero dzialo... do dzis splacamy dlugi ktore zaciegnela Polska za rzadow Edwarda Gierka. Spytaj rodzicow jak wtedy wygladalo zycie. A jesli chodzi o sld to ja mam wrazenie ze w szeregach tej partii zasiadaja ludzie slabo wykstalceni np. posel Dyduch wazny dygnitarz w SLD, czy ktos slyszal jego wypowiedzi :lol: a nasz premier zbytnio rozwiniety tez nie jest. Ja na SLD nigdy bym nie zaglosowala, poniewaz zasiadaja tam ci sami ludzie ktorzy byli w kiedys w partii. Duza niechecia daze wszelkie odmiany lewicowe. Jesli mam zdecydowac w glosowaniu jaki ma byc rzad o zdecydowanie wybiore prawicowy. PO i PiS to sa partie w ktorych widze jakakolwiek nadzieje, szczegolnie w osobie posla Rokity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. co jest niezłego w idei komunizmu?

8)

 

to, ze mentralnosc ludzka jest na tyle zla, ze komunizm nie ma racji bytu :(

 

 

to chyba dobrze, chcialbys powrotu komunizmu?? historia nie nuczyla Ciebie jak bylo gdy Polska rzadzili komunisci. To sie dopiero dzialo... do dzis splacamy dlugi ktore zaciegnela Polska za rzadow Edwarda Gierka. Spytaj rodzicow jak wtedy wygladalo zycie. A jesli chodzi o sld to ja mam wrazenie ze w szeregach tej partii zasiadaja ludzie slabo wykstalceni np. posel Dyduch wazny dygnitarz w SLD, czy ktos slyszal jego wypowiedzi :lol: a nasz premier zbytnio rozwiniety tez nie jest. Ja na SLD nigdy bym nie zaglosowala, poniewaz zasiadaja tam ci sami ludzie ktorzy byli w kiedys w partii. Duza niechecia daze wszelkie odmiany lewicowe. Jesli mam zdecydowac w glosowaniu jaki ma byc rzad o zdecydowanie wybiore prawicowy. PO i PiS to sa partie w ktorych widze jakakolwiek nadzieje, szczegolnie w osobie posla Rokity.

pisze o komunizmie, a nie o tym czyms, co bylo!

 

chodzi mi o prawdziwy komunizm, oparty na wzajemnym zaufaniu i checie robienia dobrze panstwu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze komunizm polega na sprawiedliwym podziale dobr pomiedzy wszystkich obywateli?? to jest absurd, jak mozesz dzielic cos sprawiedliwie ?? a co z ludzmi ktorzy nie wlozyli nic w produkcje dobr a dostana swoja dzialke. Jest to najbardziej wadliwy system, poniewaz kazda partia bedzie dzielila tak aby, najwiecej bylo dla ludzi ktorzy sa u wladzy. I tak tez bylo za czasow komuny w polsce. Daj mi przyklad z historii albo wspolczesnosci "dobrego komunizmu" Zobacz co sie dzieje w Korei Polnocnej!!

KOMUNIZMOWI MOWIMY NIE!!!

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

zadna lewica (ta przez ostanie 13 lat rzadzenia Polska sie skompromitowala calkowicie), zadna parwica (choc takiej nie ma nawet w Polsce moze w postaci szczatkowej :arrow: UPR) - liczy sie tylko LIBERTARIANIZM (mozna powiedziec ze w jakims stopniu Internet szerko pojety tak szybko sie rozwijal bo zasady jego dzialania sa/byly oparte na tej doktrynie)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze komunizm polega na sprawiedliwym podziale dobr pomiedzy wszystkich obywateli?? to jest absurd, jak mozesz dzielic cos sprawiedliwie ?? a co z ludzmi ktorzy nie wlozyli nic w produkcje dobr a dostana swoja dzialke. Jest to najbardziej wadliwy system, poniewaz kazda partia bedzie dzielila tak aby, najwiecej bylo dla ludzi ktorzy sa u wladzy. I tak tez bylo za czasow komuny w polsce. Daj mi przyklad z historii albo wspolczesnosci "dobrego komunizmu" Zobacz co sie dzieje w Korei Polnocnej!!

KOMUNIZMOWI MOWIMY NIE!!!

:twisted:

polecam poczytac sobie Marksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo oto teoria Marksa

 

 

"Rewolucja zdaniem Marksa miała w końcu doprowadzić do powstania społeczeństwa bezklasowego, w którym środki produkcji byłyby ogólną własnością całego społeczeństwa, a zatem całe społeczeństwo stałoby się jednocześnie pracownikami i właścicielami wszystkich dóbr. Ustrój taki Marks nazwał komunizmem i twierdził, że będzie to ostateczna, doskonała forma istnienia ludzkiego społeczeństwa. "

 

To co napisalam wczesniej jest interpretacja tych zalozen Marksa ktore przytoczylam teraz. Czyli jesli bylabym dyrektorem dobrze prosperujacej spolki to musialabym przeznaczac czesc swoich dochodow ludziom ktorzy nie mieli wkladu w mojej firmie, czy to uwazasz za zalete komunizmu?? jesli cos zle napisalam to mnie popraw, bo Marksa nie czytalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze komunizm polega na sprawiedliwym podziale dobr pomiedzy wszystkich obywateli?? to jest absurd, jak mozesz dzielic cos sprawiedliwie ?? a co z ludzmi ktorzy nie wlozyli nic w produkcje dobr a dostana swoja dzialke. Jest to najbardziej wadliwy system, poniewaz kazda partia bedzie dzielila tak aby, najwiecej bylo dla ludzi ktorzy sa u wladzy. I tak tez bylo za czasow komuny w polsce. Daj mi przyklad z historii albo wspolczesnosci "dobrego komunizmu" Zobacz co sie dzieje w Korei Polnocnej!!

KOMUNIZMOWI MOWIMY NIE!!!

:twisted:

polecam poczytac sobie Marksa

weronica - uwielbiam takie wypowiedzi :-)

Bylas w Iraku , a moze w Korei Polnocnej ? Ogladasz wiadomosci ... czy wierzysz we wszystko co ci pokazuja ?

Komunizm nie ma racji bytu , bo zawsze znajdzie sie jakis nieodpowiedzialny "papa smerf" , czy tez grupa niezadowolonych.

Ale idea nie jest wyssana z palca , co prawda teoria zakladala , ze w systemie nie bedzie PASOZYTOW i NIEROBOW

:roll:

BTW

jesli lubisz teorie spiskowe

proponuje Bowling for Columbine (zabay z bronią)

 

Nie chce prowokowac skrajnosci , ale ... poprostu proponuje ogladnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To co napisalam wczesniej jest interpretacja tych zalozen Marksa ktore przytoczylam teraz. Czyli jesli bylabym dyrektorem dobrze prosperujacej spolki to musialabym przeznaczac czesc swoich dochodow ludziom ktorzy nie mieli wkladu w mojej firmie, czy to uwazasz za zalete komunizmu?? jesli cos zle napisalam to mnie popraw, bo Marksa nie czytalam.

Jeśli panował by prawdziwy (zgodny w 100% z teorią) komunizm, nie było by czegoś takiego jak "moja firma" ponieważ nie istniała by własność prywatna (zresztą jakakolwiek własność :? ).

Taki teoretyczny komunizm moze w ostateczności nie byłby taki najgorszy, ale wiadomo, że jest to utopia.

(...)

weronica - uwielbiam takie wypowiedzi :-)

Bylas w Iraku , a moze w Korei Polnocnej ? Ogladasz wiadomosci  ... czy wierzysz we wszystko co ci pokazuja ?

A czy w Iraku istniał komunizm? czy nawet socjalizm? :? Coś ci się pomyliło chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta cala demokracja do goowno jest wszystkie poterzne panstwa w historii ludzkosci byly panstwami w ktorych zadzil 1 czlowiek (Hitler Stalin Napoleon Cezar Aleksander Wileki itd)nawet jak by to byl zlodziej jak Miller np to nie nakradl by tyle co 200 (niepamietam ilu ich tam jest) zlodzieji zbudoal by sobie pare palacow kupil droche samochodow i by sie gostek cieszyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta cala demokracja do goowno jest wszystkie poterzne panstwa w historii ludzkosci byly panstwami w ktorych zadzil 1 czlowiek (Hitler Stalin

Specyficzne masz podejście do ustroju państwa i władzy :? no comment.

 

ps. Kogo gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weronica - uwielbiam takie wypowiedzi :-)

Bylas w Iraku , a moze w Korei Polnocnej ? Ogladasz wiadomosci  ... czy wierzysz we wszystko co ci pokazuja ?

Komunizm nie ma racji bytu , bo zawsze znajdzie sie jakis nieodpowiedzialny "papa smerf" , czy tez grupa niezadowolonych.

Ale idea nie jest wyssana z palca , co prawda teoria zakladala , ze w systemie nie bedzie PASOZYTOW i NIEROBOW

:roll:

Nic o Iraku nie mowilam to po pierwsze, a po drugie nie mysl ze w Polsce nie istnieja niezalezne media. Czytam gazety, ogladam wiadomosci w dobrych programach wiec chyba "jakies" pojecie mam. Chcialam podkreslic ze komunizm to nie jest dobry system, poniewaz "sprawiedliwy podzial" to jest pojecie wzgledne. Jesli komunizm nie ma racji bytu tzn ze jest slabym systemem i tyle.

troche sie offtopic zrobil... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta cala demokracja do goowno jest wszystkie poterzne panstwa w historii ludzkosci byly panstwami w ktorych zadzil 1 czlowiek (Hitler Stalin

Specyficzne masz podejście do ustroju państwa i władzy :? no comment.

 

ps. Kogo gdzie?

dlaczego moze zeczy jakie robili ci dwai pierwsi byly straszne (choc stalina powinienem odzucic z tej listy po wiadomo jak bylo w rosji ) ale starsi niemcy beda pamientali Hitlera jako czlowieka <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> hmm "uzdrowil" gospodarke Niemiec prawda przez produkcje zbrojeniowa (gdyby nie napadl na ZSRR to kto wie czy nie pisali bysmy tego po niemiecku teraz)

weronica: moja babcia mowi ze za komuny bylo lepiej niz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weronica - uwielbiam takie wypowiedzi :-)

Bylas w Iraku , a moze w Korei Polnocnej ? Ogladasz wiadomosci  ... czy wierzysz we wszystko co ci pokazuja ?

Komunizm nie ma racji bytu , bo zawsze znajdzie sie jakis nieodpowiedzialny "papa smerf" , czy tez grupa niezadowolonych.

Ale idea nie jest wyssana z palca , co prawda teoria zakladala , ze w systemie nie bedzie PASOZYTOW i NIEROBOW

:roll:

Nic o Iraku nie mowilam to po pierwsze, a po drugie nie mysl ze w Polsce nie istnieja niezalezne media. Czytam gazety, ogladam wiadomosci w dobrych programach wiec chyba "jakies" pojecie mam. Chcialam podkreslic ze komunizm to nie jest dobry system, poniewaz "sprawiedliwy podzial" to jest pojecie wzgledne. Jesli komunizm nie ma racji bytu tzn ze jest slabym systemem i tyle.

troche sie offtopic zrobil... :wink:

Niestety trudno mowic o niezaleznych mediach w Polsce ( Nasz dziennik ... radio maryja :lol:) czy TVP , czy TVN - trudno powiedziec , zeby obiektywnie przedstawialy "fakty". Mam wrazenie jakby media byly jednostronna reprezentacja poszczegolnych ugrupowan politycznych ;/ Nawet jesli mialbym stetryczec ogladajac wszystkie programy informacyjne , nie bylbym w stanie wyposrodkowac "faktow". Propaganda byla jest i bedzie ;/

Mam wrazenie jakby brali nas za idiotow.

 

Co do Iraku. Politycy wrzucaja do jednego worka dyktatorow. Tak wiec podiolem Irak oraz Koree na jednej linii. Wreszcie amerykanie/polacy zdolali po tajniaku sprowadzic do iraku "bron masowego razenia" :-) i to na dodatek francuska. Czy ktos moze temu zaprzeczyc ?

NAjprawdopodobniej zaraz agenci mie zdejma za ten tekst.

 

P.s

Komunizm nie jest za slaby , tylko ludzie ..

 

-----

ze swojej strony end of off topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno mowic o niezaleznych mediach w Polsce ( Nasz dziennik ... radio maryja :lol:) czy TVP , czy TVN - trudno powiedziec , zeby obiektywnie przedstawialy "fakty". Mam wrazenie jakby media byly jednostronna reprezentacja poszczegolnych ugrupowan politycznych ;/ Nawet jesli mialbym stetryczec ogladajac wszystkie programy informacyjne , nie bylbym w stanie wyposrodkowac "faktow". Propaganda byla jest i bedzie ;/

Mam wrazenie jakby brali nas za idiotow.

Sorry, ale nie mogę nie odpisać :)

Jesteś w mylnym błędzie :wink: Właśnie to, że mogą istnieć takie media jak np. Nasz dziennik, r. maryja a z drugiej strony np. trybuna i nie swiadczy o tym, że są niezależne i wolne media. A to że są różnice w sposobie przekazywania informacji przez TVP i TVN jest naturalne i zrozumiałe.

Swoją drogą zaintrygowało mnie twoje ostatnie zdanie :P ciekawe :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze moga istniec takie media jak np. nasz dziennik -[ ktorych wplyw (z racji ich "racji" ) jest niewielki i ogranicza sie do mieszania z blotem wszystkiego co "szatanskie" ;/] swiadczy ze system ma swiadomosc , ze nalezy "udowodnic" luzdiom , ze ktos pojmuje ich filozofie oraz ich "uspokoic". Masz wybor , tvn , półsiat , tvp , niepokalanow itp -i chyba to jest ten wymiernik niezaleznosci. Co z tego ze wszystkie te stacje pokazuja (co jest wygodne dla "tych u gory") , grunt w tym ze masz wybor i jestes niezalezny od "dyktatury" jednej stacji)

Wniosek : media nie sa niezalezne. MAsz myslec , ze sa niezalezne. Ze twoj punkt widzenia nie jest zalezny od nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego moze zeczy jakie robili ci dwai pierwsi byly straszne (choc stalina powinienem odzucic z tej listy po wiadomo jak bylo w rosji wtedy ale on zadzil jak Gagarin polecial w kosmos itd) ale starsi niemcy beda pamientali Hitlera jako czlowieka <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> hmm "uzdrowil" gospodarke Niemiec prawda przez produkcje zbrojeniowa (gdyby nie napadl na ZSRR to kto wie czy nie pisali bysmy tego po niemiecku teraz)

weronica: moja babcia mowi ze za komuny bylo lepiej niz teraz

Człowieku czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o historii ??? Przypominam, że Stalin żył do 1953 roku a Gagarin poleciał dokładnie 12 IV 1961.

 

WIELKI LOL DLA CIEBIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze moga istniec takie media jak np. nasz dziennik -[ ktorych wplyw (z racji ich "racji" ) jest niewielki i ogranicza sie do mieszania z blotem wszystkiego co "szatanskie" ;/] swiadczy ze system ma swiadomosc , ze nalezy "udowodnic" luzdiom , ze ktos pojmuje ich filozofie oraz  ich "uspokoic". Masz wybor , tvn , półsiat , tvp , niepokalanow itp -i chyba to jest ten wymiernik niezaleznosci. Co z tego ze wszystkie te stacje pokazuja (co jest wygodne dla "tych u gory") , grunt w tym ze masz wybor i jestes niezalezny od "dyktatury" jednej stacji)

Wniosek : media nie sa niezalezne. MAsz myslec , ze sa niezalezne. Ze twoj punkt widzenia nie jest zalezny od nikogo.

Jaki system 8O ? Coś chyba za dużo filmów sf oglądasz, bo co tu piszesz kompletnie mija się z prawdą :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na polskiej scenie politycznej widzę teraz bardzo dobry układ, który dawałby szanse na dobre rządy - PO + PiS.

To są dwie nowoczesne partie, które wyklarowały się ze starego układu UW i AWS. Stara koalicja jednak nie miała zbyt owocnych rządów, a to głównie ze względu na ich korzenie. AWS to był zlepek małych kółek różnych interesów i do tego jeszcze związku zawodowego... UW natomiast w wielu sprawach stała w opozycji do AWS zamiast ją wspierać co później doprowadziło do beznadziejnego w skutkach dla obu partii rozpadu koalicji.

 

W tej chwili jednak PO i PiS to partie jednolite, które mają swoje określone cele i tak się na dodatek składa, że każda z nich raczej w dwóch różnych sferach struktury państwa. PO to ugrupowanie głównie przedsiębiorców i środowisk biznesowych mających przy tym dobre kontakty na świecie, którzy w nowym rządzie mogliby odpowiadać np. za ministerstwa finansów, gospodarki czy spraw zagranicznych. PiS z drugiej strony już choćby przez swoją nazwę wskazuje raczej na sprawiedliwość i sprawy administracyjne, więc z ich strony mogliby wejść ministrowie MON, MSWiA czy MS.

Resztę resortów objęliby kolejni ludzie z obu partii i tak między tą dwójkę mogłyby się dzielić obowiązki zarządzania państwem.

 

Co do SLD to oczywiście nie zniknie, bo już sam Kwaśniewski powiedział kiedyś, że ich elektorat nie ma dokąd pójść. Jednakże ich siła znacznie osłabnie, bo to na nich padła konieczność drastycznych, ale potrzebnych cięć - zwłaszcza w wydatkach socjalnych. Miller pójdzie już raczej na polityczną emeryturkę i mam nadzieję, że na jego pozycję wstąpi Oleksy, który jest dużo mniej radykalnym i bardziej europejskim politykiem, więc niewykluczone, że lewica mogłaby zacząć popierać koalicję rządzącą PO i PiS.

 

Co do PSL, Samoobrony i LPR to ich przyszłość raczej jest określona. Widać, że Lepperowi skończyły się pomysły, a wybryki w sejmie tylko obniżyły mu notowania (i dobrze :)), więc raczej skupi się na konkurencji z PSL, który ku mojemu miłemu zaskoczeniu staje się coraz bardziej nowoczesną partią z zupełnie rozsądnymi politykami jak Kuźmiuk czy Wojciechowski. Elektorat LPR raczej się nie zmieni, bo ich radykalne poglądy nie przyciągną im więcej zwolenników, ale i ci, którzy na nich głosowali pozostaną przy swoim wyborze.

 

Nowa partia Zielonych raczej nie ma wielkich szans w najbliższych wyborach, bo jest zdecydowanie za młoda, ale w następnych już może się wybić na te 5-6% jak to jest w państwach Europy Zachodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego moze zeczy jakie robili ci dwai pierwsi byly straszne (choc stalina powinienem odzucic z tej listy po wiadomo jak bylo w rosji wtedy ale on zadzil jak Gagarin polecial w kosmos itd) ale starsi niemcy beda pamientali Hitlera jako czlowieka <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> hmm "uzdrowil" gospodarke Niemiec prawda przez produkcje zbrojeniowa (gdyby nie napadl na ZSRR to kto wie czy nie pisali bysmy tego po niemiecku teraz)

weronica: moja babcia mowi ze za komuny bylo lepiej niz teraz

Człowieku czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o historii ??? Przypominam, że Stalin żył do 1953 roku a Gagarin poleciał dokładnie 12 IV 1961.

 

WIELKI LOL DLA CIEBIE.

o ja sorry masz racje pomylil mi sie troche ale za stalina costam zaczynali kombinowac zaraz to zmienie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system 8O ? Coś chyba za dużo filmów sf oglądasz, bo co tu piszesz kompletnie mija się z prawdą :?

---

Hemm ... system polityczny. Wiesz ,zeby zadowolic jak najwiecej ludzi , lub sprawic , aby nie robili jakiejstam rewolucji. I to bardzo slabo sie ostatnio trzyma. Jest juz naprawde niewiele zeczy ktore moga byc gorsze niz sa ;/ Ale od czego mamy propagande i tepa szara mase :D Od czego mamy muzyke ,film ,konsumpcjonizm , religie ,swieta i takie tam. (bez urazy) igrzyska i prochy ....

Nie jestem milosnikiem scifi.

Moze za bardzo teoretyzuje.

---

Ok morpheus - powiedz gdzie lezy prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o polskie partie polityczne to faktycznie nie ma nic ciekawego do wyboru. Najmniejszym złem wydaje mi sie PIS. Cała polska lewica jest dla mnieskreślona, rządzili już długo i nic nie wyrządzili.

A co powiecie o planowanych przez Hausnera zmianach??Da to coś czy nie??Bo ja osobiście uważam że wreszcie to jakieś konkrety i są ekonomiczne podstawy do sprawdzenia sie założeń i realizacji projktu.Żeby tylko znowu wszytsko sie nie skończyło kłótnią i niewypałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...