Skocz do zawartości
paolowawa

Radeon 9800SE - Ściema czy prawdziwy potwór za 1000zł ???

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o ta karte to najlepiej i najczesciej poprawnie udaje sie uaktywnic te pozostaly potoki w kartach powercoler ,jak i w niektorych herculesa ;) ....przy kupnie karty trzeba zwracac uwage zeby miala ona memory interface =256 bit i leyer = 8 wtedy teoretycznie jest to mozliwe :) ....wlasnie zamowilem taka powercolera ,powinna przyjsc za kilka dni a wtedy ja przetestuje i sie zglosze :P ...jak trafie na jakas lewa poleci na ebay :twisted:

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienielem zamowienie .....podobno na www.snogard.de sprzedawane sa wykastrowane 9800 pro (na karcie pisze 9800 pro a sprzedawane sa jako se) i jak narazie kazda karta po aktywacji potokow dzialala bez zadnych bledow ....mam nadzieje ze jeszcze je maja i ja dostane :)

 

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytam? Cena wynosi 236 Euro? Czy to się aby opłaca?

na snogard zamowilem ja za 214€ ;) ....czy sie oplaca ?? hmmm ....jesli pozostale potoki beda dzialac to napewno ,a jak bedzie inaczej poleci na ebay za 230 € czyli nic na tym nie strace a nawet przy dobrych wiatrach zyskam :P

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest niezła, szanse na podkręcenie duże, teraz tylko pytanie czy do Polski wysyłają?

p.s. Hehe u nas ta sama karta (Radeon 9800 SE All in Wonder) kosztuje w www.sirius.pl 1290 zł czyli +- jest o jakies 360 zł droższa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore sklepy wysylaja sprzet pozna granice ,ale znowu przesylka rosnie o pare zl i po przeliczeniu wszystkiego wyjdziesz na ta sama cene ;) ... a po drugie karty te podrozaly i ceny w niektorych sklepach wzrosly nawet o 20 € :? ...no oprocz wlasnei tego gdzie zamowilem :P

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tego SE od Herculesa da sie przerobic za pomoca sterowników Omega bez problemu, zreszta sprawdż pod tym adresem http://www.digit-life.com/articles2/radeon...sapphire-4.html

tam dokładnie opisane sa różnice pomiedzy różnymi kartami ATI po i przed podkręceniam a takze czym różnia sie poszczególne wersje SE. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest o, ze pojechalem z rodzinka do starogardu gd. odwiedzic inna rodzinke, a przy okazji zahaczyc o gdansk i media markt, mialem wejsc zobaczyc czy sa 9800se a wyszedlem z 9800 od herca :D a mnie osobiscie kosztowalo do 700zl (reszte ojciec dal ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest o, ze pojechalem z rodzinka do starogardu gd. odwiedzic inna rodzinke, a przy okazji zahaczyc o gdansk i media markt, mialem wejsc zobaczyc czy sa 9800se a wyszedlem z 9800 od herca :D a mnie osobiscie kosztowalo do 700zl (reszte ojciec dal ) :D

No proszę jakiego masz fajnego tatusia. Ja na swojego radka musiałem sam zapracować! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sa 2 rodzaje SE 

od herculesa :

Dołączona grafika

I z tego co przeczytalem to sie da go przerobic , prawda ?

i od SuperGrace :

Dołączona grafika

Kturego sie podobno nieda przerobic ?

prosze mie sprzostowac ?

jesli karta na dolnym zdjeciu jest 9800 se to jej nie przerobicie gyz ona jest 128 bitowa ;) ...poznac mozna ja po ramie , 256 bitowa ma ulozony ram w ksztalcie litery "L" :D

 

acha ,hercules wydal tylko 256 bitowe ;)

 

@tommyboy nie kazda karte herculesa przerobisz ,niektore po aktywacji pozostalych potokow maja artefakty ,z tego co przeczytalem dziala co 2 albo 3 karta prawidlowo ;) (zamowilem dwie na wszelki wypadek :twisted: )

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remember that there are two kinds of the RADEON 9800SE on the market: with a 256bit bus (the design of the RADEON 9700 PRO, red textolite, black reference cooler, memory chips located at the angle of 90 deg.); and with a 128bit bus (unique design similar to the RADEON 9500 PRO, the textolite can be of different colors, but such cards are currently produced only by Sapphire, that is why the textolite is black, the memory chips are located in a line). There is also the THIRD kind which differs from the SECOND one in the memory chips (TSOP instead of BGA).

 

Ten artykuł dużo wyjaśnia

http://www.digit-life.com/articles2/radeon...sapphire-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TommyBoy napisał:

Michel_21 mam nadzieje ze ta którą zamówiłem( Hercules 9800SE All In Wonder) bedzie smigała dobrze

p.s. co to są artefakty? bo czesto spotykam to określenie ale nie weim o co chodzi?

 

 

Artefakty- to poprostu zakłucenia obrazu, plamki, inne kolory, paski o linie. Poprostu karta nie wyświetla obrazu tak jak powinna

 

a wracajac do tematu 9800SE to kumpel właśnie przyjechał z Berlina z cieplutkim PowerColorem 9800SE, szyna 256 bit kosztował 230euro, i powiem wam że bez większego problemu dał się przerobić . I chula teraz jako 9800Pro. Sam widzialem na wlasne oczy i postanowilem kupić sobie takiego samego. Tam gdzie mój koleszka kupował tego Power colora powiedzieli mu że bardzo dobrze przerabiają się też HERCULESY 3D PROPHET 9800 SE znalazłem takiego na Allegro tylko ta cena jest dla mnie zaporowa, tylko jest jeden szkopół podobno po przeróbce jest on trochę wolniejszy niż normalny 9800Pro, podobno to jest jakieś 5-8 % (podobno powodem tego jest tunerTV który ta karta posiada). Ale to i tak nieźle.

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=16844488

Już sie zdecydowałem Kupie tylko PowerColora 9800SE, bo podobno tylko te kart nadają się do przerobienia.

Tamte karty Manili mają szyne 128 wiec od razu je skreślam, ewentualnie jeszcze SuperGrace ale nic o nich nie wiem pozatym że mają 256 szynę. Ale nigdzie nie moge znaleść info o pamięciach czy są TSOPowe czy BGA.

 

Te karty SuperGrace są już dostępne w polsce od kilku dni, może ktos z was ją już posiada i próbował takiej przeróbki. Czekam na sygnał jeśli jest jakiś szcześliwiec któremu się udało.

 

Pisałem też do Komputronika i Siriusa aby spróbowali wgrac Najnowsze Omegi i dali sygnał jak się te karty kręcą ale temat pozostał bez odzewu. Tak samo jak powiedzieli w krotce bedą testy tej karty na Siriusie ale to tez chyba jakaś bujda. Bo minęło kilka dni a testów nie ma więc podejżewam że te karty nie kręcą się tak jak powinny.

 

Bo jesli by się przerabiały na 9800Pro to pisano by o tym w kazdym znaczącym portalu. Ze za 1000zł można mieć pełnowartościowego 9800Pro.

Pozdrawiam i Czekam na wiadomości od posiadaczy Radeonów SuperGrace SE lub jakiś innych które da sie przerobić na wersję PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to wystarcza sterowniki Omega żeby podkręcić Radeona SE 9800 All in Wonder , mogłbyś przetestowac co sie dzieje z kartą po ich zainstalowaniu?

p.s. ja swoja karte bede miał dopiero w srodę 8) dałem za nią 1290 zł w www.sirius.pl więc do końca miesiąca chleb i woda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to wystarcza sterowniki Omega żeby podkręcić Radeona SE 9800 All in Wonder , mogłbyś przetestowac co sie dzieje z kartą po ich zainstalowaniu?

p.s. ja swoja karte bede miał dopiero w srodę  8)  dałem za nią 1290 zł w www.sirius.pl więc do końca miesiąca chleb i woda  :lol:

hehe ale za to bedziesz mial karte ktora MOZE poziomem bedzie dorownywac 9800 pro :twisted: ....zainstalowanie omegi bedzie pierwsza czynnscia ktora wykonam :lol: ...cdn.... :twisted:

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy obracaja tematem zapominajac ze na przyklad oporucz Herculesa all in wonder 9800 ktory rzeczywiscie ma obciete 4 potoki, to jest jeszcze hercules 9800 non pro. Czyli wszystkie 8 potokow aktywnych i 256 szyna pamieci. Jedyna roznica miedzy tym a pro to rodzaj pamieci zastosowany i ich taktowanie. Ale wyczytalem jakis czas temu ze sie dosc bezproblemowo podkreca do poziomu herculesa 9800 pro a nawet lepiej :D . Wprawdzie karta w wiekszosci sklepow odstrasza cena ale gdzieniegdzie mozna znalezc nawet za 1300 pln, ja jutro bede mial taka do testow. Na necie tez calkiem przyzwoite ceny sa http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...59436a3cdea1b2b , chociarz obecnie niestety juz niema :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy obracaja tematem zapominajac ze na przyklad oporucz Herculesa all in wonder 9800 ktory rzeczywiscie ma obciete 4 potoki, to jest jeszcze hercules 9800 non pro. Czyli wszystkie 8 potokow aktywnych i 256 szyna pamieci. Jedyna roznica miedzy tym a pro to rodzaj pamieci zastosowany i ich taktowanie. Ale wyczytalem jakis czas temu ze sie dosc bezproblemowo podkreca do poziomu herculesa 9800 pro a nawet lepiej :D . Wprawdzie karta w wiekszosci sklepow odstrasza cena ale gdzieniegdzie mozna znalezc nawet za 1300 pln, ja jutro bede mial taka do testow. Na necie tez calkiem przyzwoite ceny sa        http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...59436a3cdea1b2b , chociarz obecnie niestety juz niema  :?

to tez jest mozliwosc tylko ze w 9800 nonpro trzeba podkrecac core i ram co oznacza wieksza temp i skraca zywotnosc karty ;) ...mam teraz 9700 pro@9800 pro ale jak dlugo :? dlatego lepiej poszukac dzialajaca 9800 se ktora po podkreceniu osiagnisz nawet 420 core i 720 ram (niektore nawet wyzej) i jest do tego 9800 nonpro drozsza :twisted:

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michael_21

 

nie masz sie czym martwić zabacz tutaj koleś sprzedaje tego Radeona co go zamówiłeś już zmodowanego na 9800Pro

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...&category=23886

nawet napisał że zrobił to przy pomocy samych sterowników !!!!

 

a tutaj jest PowerColor 9800SE którego też można zrobić na Pro

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...&category=47563

 

można też przerobić Sapphire 9800SE

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...&category=47563

 

michael_21 jak już go bedziesz miał to daj znać jak ci poszło i jak testy................sam jestem ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panow ;)

 

jak obiecalem podam wam testy obu kart 9800se ktore wlasnie przyszly :twisted:

 

w pierwszej karcie artefakty wystepuja juz przy 4 potokach 8O ,przy 8 dziala podobnie dlatego tez jutro jedzie ona spowrotem ;) (cholera grzeje sie niesamowicie :? ,chyba sie za bardzo do wody przyzwyczailem :twisted: )

 

takie wyniki uzyskalem przy 8 pipies (bez podkrecania czyli 380/340 ,fsb 200 na 1700+@2400 mhz gdyz zamowilem innego bartona ;) )

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wyniki drugiej karty podam za kilka min :) ...cdn ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...