Skocz do zawartości
paolowawa

Radeon 9800SE - Ściema czy prawdziwy potwór za 1000zł ???

Rekomendowane odpowiedzi

4 tez do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ;) ....wymieniam te dwie wczesniej zamowione na 9800 nonpro albo pro od herculesa gdyz z "se" jest coraz gozej ,w nowych pudelkach znajduja sie juz uzywane karty  (widac po slocie agp  :evil: ) czyli przewaznie te ktore nie dzialaly z 8 potokami  8O  

 

pozdrawiam  :lol:

 

sorry ale chyba zdajesz sobie sprawę że to iż na złączu AGP widać ślady uzytkowania czyli że karta już miała okazję siedzieć w jakimś gnieździe AGP nijak nie świadczy o tym czy była ona używana czy nie. Producenci mają swój system kontroli jakości i karty są testowane na stanowiskach testowych. (nie wszystkie ale jednak są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tez do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ;) ....wymieniam te dwie wczesniej zamowione na 9800 nonpro albo pro od herculesa gdyz z "se" jest coraz gozej ,w nowych pudelkach znajduja sie juz uzywane karty  (widac po slocie agp  :evil: ) czyli przewaznie te ktore nie dzialaly z 8 potokami  8O 

 

pozdrawiam  :lol:

 

sorry ale chyba zdajesz sobie sprawę że to iż na złączu AGP widać ślady uzytkowania czyli że karta już miała okazję siedzieć w jakimś gnieździe AGP nijak nie świadczy o tym czy była ona używana czy nie. Producenci mają swój system kontroli jakości i karty są testowane na stanowiskach testowych. (nie wszystkie ale jednak są)

slyszalem ostatnio ze reklamowane karty wieksze firmy wysylaja najpierw do przetestowania ,po czym jesli sa sprawne pakowane do nowego pudelka i wystawiane na sprzedaz :) ....chodzilo mi o to ze przewaznie spowrotem dostawaja oni te ktore nie przeszly oc !!!! ,czyli dzialajace tylko z 4 potokami :evil: ...dlatego nawet nie oplaca sie takiej testowac gdyz jest juz na 100% pewnie ze nie bedzie chodzic przy 8 8O ...chociaz moga byc wyjatki ;)

 

ps.na 4 kartach byly slady i ani jedna z nich nie dzialala po oc :evil:

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie dokładnie , test SUPERGRACE 9800SE

http://www.benchmark.pl./artykuly/recenzje...ace_9800SE.html

 

Ta karta to nic innego jak 9600TX tylko instaluje sie w systemie jak 9800SE

 

W testach do 9500Pro brakuje jej bardzo dużo, a po modowaniu o którym tu rozmawiamy karta zaczyna sypać artefektami.

 

Po przeczytaniu tego artykułu i postów zamieszczonych powyżej ja osobiście chyba zrezygnuję z tej Karty , dołoże i kupię 9700Pro lub jakiegoś 9800 non pro. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej karcie http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6320&sid=1 ? Czy warta jest zakupu? Czy FIC to firma wiarygodna i godna polecenia? Proszę o pomoc  :)

ja bym wzial jakiegos 9800 zamiast tego co podales - ktos chyba gdzies pisal, ze wie gdzie sa 9800 po ~1420zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko zbieg okoliczności czy wydaje mi sie ze zaraz potym jak wrzucilem linka do sklepu gdzie radki 9800 sa po 1400 to sie okazalo po 2 dniach ze wszystkie towary zarezerwowane do 28 pazdziernika :P . hehe nawet sobie sam nie zdazylem zmowic 8O ehh ...a to peh . no ale,, mam nauczke na przyszlosc. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAPAMIETAC :!:

 

No 1 Nigdy nie rekla,muj sprzeta ktorego chcesz kupic, chyba ze wiesz ze juz do ciebie jedzie

Jest to najlepszy sposob zeby czegos nie kupic

Jesli jestes kobieta

Zaopamietaj ta zasade

W prosty sposob mozesz uniemozliwic zakupy i strate kasy swojemu przyszlemu mezowi/chlopakowi, pieniadze zawsze moze wydac na ciebie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niema złego co by nie wyszło na cos dobrego :)) [...] wystarczy poszukać , nigdy nie jest tak tanio zeby nigdzie nie bylo taniej ;)... kwestia tylko jaka cena nas zadowala i jak nam sie spieszy :) Ale zgadzam sie z tym ze to trohe ryzykownie tak sypac linkami,,, heh ale coz zrobic jak dobre chęci w czlowieku przewazaja :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec zakupiłem taka karte od herca AIW no i na poczatek dobre info zaczeło sie juz od momentu rozpakowania: naklejeczka twierdzi ze to AIW 9800. Nie myslac długo w sumie nawet nie sprawdziłem jak chodzi na normalnych sterach od razu po zamontowaniu dałem omegi, reset, 3dmark03 i... ZERO artefaków jakos obrazu jak to herc klasa no i AIW czyli wszystko czego dusza zapragnie :D

Dodam ze domysle taktowanie to 380/680 :D

W 3dmarku bez zadnego krecania z paroma programi w tle itp dostalem lekko ponad 6000 :D

Wiec mysle ze za okolo 1000zł jest to zła propozycja bo dostajemy radka 9800pro (co wynika z takowania) + AIW no i pilot i kupa tego typu bajerów.

Jesli ktos ma mozliwosc zakupu to nie sie nie waha bo za taka kase nie dostanie sie nic lepszego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec zakupiłem taka karte od herca AIW no i na poczatek dobre info zaczeło sie juz od momentu rozpakowania: naklejeczka twierdzi ze to AIW 9800. Nie myslac długo w sumie nawet nie sprawdziłem jak chodzi na normalnych sterach od razu po zamontowaniu dałem omegi, reset, 3dmark03 i... ZERO artefaków jakos obrazu jak to herc klasa no i AIW czyli wszystko czego dusza zapragnie :D

Dodam ze domysle taktowanie to 380/680 :D

W 3dmarku bez zadnego krecania z paroma programi w tle itp dostalem lekko ponad 6000 :D

Wiec mysle ze za okolo 1000zł jest to zła propozycja bo dostajemy radka 9800pro (co wynika z takowania) + AIW no i pilot i kupa tego typu bajerów.

Jesli ktos ma mozliwosc zakupu to nie sie nie waha bo za taka kase nie dostanie sie nic lepszego!!

więc jest to zła propozycja czy bobra? gdzie kupiłes tę kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie dokładnie , test SUPERGRACE 9800SE

http://www.benchmark.pl./artykuly/recenzje...ace_9800SE.html

 

Ta karta to nic innego jak 9600TX tylko instaluje sie w systemie jak 9800SE

 

W testach do 9500Pro brakuje jej bardzo dużo, a po modowaniu o którym tu rozmawiamy karta zaczyna sypać artefektami.

 

Po przeczytaniu tego artykułu i postów zamieszczonych powyżej ja osobiście chyba zrezygnuję z tej Karty , dołoże i kupię 9700Pro lub jakiegoś 9800 non pro. Pozdrawiam

To niezupełnie tak ta karta o której piszesz ma 4 potoki(supergrace) ,a radeon 9600tx Mediona ma ich 8 i żadnych artefaktów.Poza tym karta Super grace oparta jest na rdzeniu R350, gdy radeon 9600tx na rdzeniu R300,i jeszcze pamięci odrobine lepsze są w tx chociaż szyna pamięci w obu kartach to 128.Mimo podobnego wyglądu to jednak różne karty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej karcie http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6320&sid=1 ? Czy warta jest zakupu? Czy FIC to firma wiarygodna i godna polecenia? Proszę o pomoc  :)

ja bym wzial jakiegos 9800 zamiast tego co podales - ktos chyba gdzies pisal, ze wie gdzie sa 9800 po ~1420zl

Hercules Radeon 9800 128MB TV-out DVI-out

gwarancja: 36 miesiecy

cena netto: 1172 zł cena brutto: 1429 zł

 

www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w środę Hercules 3D Prophet 9800SE All-In-Wonder. Mój egzemplarz podobnienie jak chyba wszystkie z tej seri od Herca dał się przeobić sterownikami na 9800 PRO.

Wynik przed modowaniem w 3D mark 2003 to 3 782 na standardowym teście. Po modyfikacji wynik 5 559, czyli wcale nieźle jak za kartę za około 1 300.

Moja karta ma 256 bitowy interfejs pamięci, taktowanie rdzenia 378 Mhz, taktowanie pamięci 675 Mhz. Na razie zegarów nie podkręcałem, także nie wiem do ilu pójdzie.

Jeśli któs chce modowalną kartę to niech bierze w ciemno tego Herculesa.

 

jakamaichi

EPOX 8rda+, AMD 2400+, 512 MB Ram, Hercules AIW 9800SE - już jako 9800 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytam? Cena wynosi 236 Euro? Czy to się aby opłaca?

na snogard zamowilem ja za 214€ ;) ....czy sie oplaca ?? hmmm ....jesli pozostale potoki beda dzialac to napewno ,a jak bedzie inaczej poleci na ebay za 230 € czyli nic na tym nie strace a nawet przy dobrych wiatrach zyskam :P

 

:twisted:

Sorry, ale za 230 Euro, to tam spokojnie kupisz 9800Pro, więc za 9800SE dostaniesz najwyżej 170Euro, bo po tyle chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tez sie zastanawiam nad hercem 9800se aiw

to jest pewne ze wszyskie sie kreca na 9800 ?

na allegro koles sprzedjae po 1300zl , napisalem do niego maila czy spawdzal na omegach zobaczymy co odpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem herca i mam pytanie jak wezme tego herca 9800se i będe miał padnięte te cztery potoki to bęse mógł oddać kartę do sklepu i wziąć kase?

Proszę o szybką odpowiedz chcę dzisiaj zamówić :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem herca i mam pytanie jak wezme tego herca 9800se i będe miał padnięte te cztery potoki to bęse mógł oddać kartę do sklepu i wziąć kase?

Proszę o szybką odpowiedz chcę dzisiaj zamówić :twisted:

IMHO: NIE,

ale będziesz mógł skorzystać z przysługującego Ci prawa rękojmi i wtedy możesz ją oddać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

próbuję właśnie wyliczyć, jaki procent kart Hercules 3D Prophet AiW 9800 SE daje się przerobić na AiW 9800 PRO. Chciałbym prosić wszystkich posiadaczy w/w kart, którym udało oraz nie udało się dokonać modyfikacji, o dopisanie się w tym wątku:

 

http://pclab.pl/?name=XForum&file=viewthread&tid=13292

 

Mam nadzieję, że nikt nie uzna mojej wypowiedzi za spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

próbuję właśnie wyliczyć, jaki procent kart Hercules 3D Prophet AiW 9800 SE daje się przerobić na AiW 9800 PRO. Chciałbym prosić wszystkich posiadaczy w/w kart, którym udało oraz nie udało się dokonać modyfikacji, o dopisanie się w tym wątku:

 

http://pclab.pl/?name=XForum&file=viewthread&tid=13292

 

Mam nadzieję, że nikt nie uzna mojej wypowiedzi za spam.

Rozmawiałem niedawno z gostkiem,który to sprzedawał te karty na Allegro po 1400zł. Powiedział mi wtedy,że średnio w co 10-kartcie można odblokować tych dodatkowych 5 potoków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce ją kupić w sklepie internetowym np. brawkomp

Mam przecież 10 dni na odesłanie produktu, gdy ten mi się nie spodoba.

Tak, przy zakupie internetowym istnieje możliwość zwrotu towaru(chyba do 10dni) nawet bez podania przyczyn...

 

szczegóły: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/mo...ews&new_topic=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matilde, nie dziwię się, że Ci ten gostek coś takiego powiedział - on przecież zarabia na tym, że sprzedaje modowalne karty (co najmniej dwie stówki!), więc zależy mu, żeby ludzie - bojąc się ewentualnej wpadki - brali od niego. Absolutnie nie wierzę jednak w to, że tylko 10% kart daje się przerobić. Na mój gust współczynnik ten wynosi co najmniej 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztery nie pięć

...no tak! 4-potoki! Sorrki!

 

RE: Pila

A oto mała korespondencja z panem, który sprzedawał te przerobione karty na Allegro:

 

Witam!

Jeżeli zajmujesz się overclockingien to powinienieś wiedzieć, że np. Radeony 9500 non-Pro 128 MB z układem pamięci L (szyna 256 bit) dały się przerobić na 9700 lub 9700Pro (w pro zalezy to od pamięci - moje maja Infenion - i można je puścić bez problemów na PRO lub jażeli dokładnie rzecz biorąc barzo zbliżyć do PRO, ponieważ różnią się tylko ok 2 MHz'ami). Jedynym problemem były tutaj pozostałe 4 potoki. Jeżeli naprawdę masz jakieś pojęcie o o/c to wiesz że tylko polowa kart 9500 miała wszystkie 8 potoków renderujących sprawnych, podobnie jest z 9800SE, nie róznią się niczym od 9800PRO tylko tym że SE pracuje na 4 potokach (kolejne 4 są teoretycznie uszkodzone), można spróbować właczyć kolejne 4, tak żeby karta pracowała na 8 potokach - ale tu już nie jest tak łatwo, tylko 1 karta na 10 ma wszystkie 8 potoków sprawnych. I za to właśnie biore 300 zł, za sprawdzenie tych potoków oraz sprawdzenie czy stabilnie działa po podkręceniu.

Fakt faktem że możesz kupić tą karte za np.1200 zł na allegro - ale nie testowana (no u mnie nietestowana 1100 zł) ale idziesz tutaj na ryzyko jeżeli z góry zakładasz że chcesz z niej zrobić PRO, ponieważ masz tylko 10% szans że trafisz na karte z wszystkimi 8 potokami sprawnymi. To jest loteria. Ja mam możliwość oddania kart które nie chodzą na 8 potokach i nie dają się podkręcać - ty przy zakupie karty w sklepie takiej możliwości nie będziesz miał, co powiesz - "A nie chcę jej bo się nie przerabia"?

 

Z Omegą nie ma problemu, moge dołączyć na płytce. jeżeli chcesz to możesz sobie także ściągnąć z www.omegacorner.com

A rdzeń i pamięć podkręcasz albo riva tunerem albo normalnie w zakładce systemowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan z allegro wali zcieme az miło kupiłem ich w sumie 6 i wszystkie 6 były w 100% modowalne mowie TYLKO o herculesie AIW !!! wiec pewnie jedna na 10 jest nie w pełni modowalna bo nie słyszałem o przypadku zeby ktos dostał krate jak przy typowych uszkodzonych potkach ew. małe kropeczki i to jak na razie jedyny polski przypadek.

Za to za 1100zł od tego goscio na pewno wybierze ci własnie taka wiec odradzam interesy z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...