Skocz do zawartości
Uneek Eth

"Syczenie mobo lub zasiłki"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Przy podkręcaniu GFX (sprzęt jak w podpisie) i uruchomieniu 3DMark'a (2001) z kompa dochodzi charakterystyczny "sssyk" i po paru sekundach wychodzi z benchmarka na pulpit. Domyślam się, że nie wyrabia zasiłka, a może mobo? Czy ktoś się z tym spotkał? Co wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Przy podkręcaniu GFX (sprzęt jak w podpisie) i uruchomieniu 3DMark'a (2001) z kompa dochodzi charakterystyczny "sssyk" i po paru sekundach wychodzi z benchmarka na pulpit. Domyślam się, że nie wyrabia zasiłka, a może mobo? Czy ktoś się z tym spotkał? Co wymienić?

To zasilacz syczy. Ktoś już kiedyś to opisywał tylko chodziło Enlight'a

Dokładnie już nie pamiętam co może trafo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz syczy. Ktoś już kiedyś to opisywał tylko chodziło Enlight'a

Dokładnie już nie pamiętam co może trafo.

Hymm... stąd wnisek, że to nie wyrabia zasiłka.

 

Sprawdziłem napięcia (speedfan 4.09) przy 3DMark'u (po jego parosekundowym działaniu) i są one następujące:

 

+3,3V -> min. +3,09V

+5,0V -> min. +4,62V

+12,0V -> min. 12,22V

 

Czy powyższe napięcia mogą być powodem do reklamacji :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniej powinno być:

 

3,3V - 3,15

5V - 4,75

 

Maksymalne odchyłki to 5% - norma ATX

 

Jeszcze sprawdź miernikem, płyta może przekłamywać, ale ten zasilacz długo nie pochodzi.

 

Oczywiście reklamuj. Ale przy takiej karcie to większość zasilaczy mało markowych lub noname'ów będzie się tak zachowywać :arrow: 300 - 350W to trochę mało dla najnowszych Radeon'ów i FX'ów.

 

Gdyby to był Chieftec, Fortron czy Antec to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Grimlock juz bylo to poruszane na forum tez nie pamietam dokladnie ale bylo tam opisane ze jezeli syczy to jakis rdzen transformatora czy cos takiego i wystepuje to w dobrych zasilkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Grimlock juz bylo to poruszane na forum tez nie pamietam dokladnie ale bylo tam opisane ze jezeli syczy to jakis rdzen transformatora czy cos takiego i wystepuje to w dobrych zasilkach.

Nic już z tego nie rozumiem - to syczenie przy dużym obciążeniu jest dobre czy złe? A może to wina układu zasilania na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Grimlock juz bylo to poruszane na forum tez nie pamietam dokladnie ale bylo tam opisane ze jezeli syczy to jakis rdzen transformatora czy cos takiego i wystepuje to w dobrych zasilkach.

Nic już z tego nie rozumiem - to syczenie przy dużym obciążeniu jest dobre czy złe? A może to wina układu zasilania na mobo?

Najprawdopobniej stary bądź mocno obciążony zasilacz tak będzie reagował. W "syczeniu" mogą mu dopomóc wysychające kondensatory.

Tym przykładem był Enlight 250W, na wypasionym sprzęcie.

Jeśli gdzieś się pomyliłem to nie bijcie.

 

Zresztą zobacz zdjęcia zasilaczy w krótkim opisie zasilaczy na www.benchmark.pl

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...3/strona-1.html

 

Tak gęste upakowanie podzespołów, PFC, to musi się nagrzewać. A to że syczą to sporadyczne przypadki wśród "markowców"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka ma ze 3 miechy, jest jeszcze na gwarancji - a więc to nie starość lecz duże obciążenie.

 

Odłączyłem - nagrywarkę, witraki 3 sztuki i dwie diody jaśnoświecące. Podkręciłem rdzeń z 275 do 300 MHz i 3DMark 20001 poszedł do końca, chociaż miejscami słychać było lekki ssssyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Was zastrzelę :D : u mnie syczy KARTA GRAFICZNA (Ti4600). Tak- to nie pomyłka!

Na początku byłem przekonany, że syczy zasilacz. Przy okazji zmiany mobo, całego kompa podłączyłem na stole (bez obudowy)- zasilacz był w znacznej odległości od karty GFX więc dokładnie zlokalizowałem "syczącego" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Podłączyłem multimetr i zmierzyłem +5V i +12V i tak:

 

4,95 - bez obciążenia,

4,89 - stress.

 

12,22 - bez obciążenia,

12,32 - stress

 

To chyba nie jest aż tak źle :?:

 

Wyniki wynikami a ja dalej zbieram na Chieftec'a... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

to ja dodam od siebie ze mi syczy/popiskuje MoBo (ASRock K7VT2) jak dam procka powyzej ~2000MHz nawet na nominalnym napieciu :P

 

tzn normalnie tego nie slychac ale jak wszytko co sie rusza (cale 2 wentylatory) zatrzymalem a dysk owinalem recznikiem to bylo slychac :P

 

a i slychac tylko jak mam ustawiana aktywna opcje HALT (WPCREDIT) - jak mam tylko to co BIOS zaladuje to nie slychac "swierszcza" :P

 

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...