Skocz do zawartości
cinucha1

sata i xp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo rozumiem, ale jak chcesz kożystać z tego dysku to musisz go podpiąć :D Kwestja widzenie dysku bądz nie to tylko kwestja czy twój xp ma zainstalowany starownik do danego kontrolera s-ata.

problem polega na tym ze xp mi sie w ogole nie laduje. pojawia sie blad (jak napisalem - tylko na sata). co trzeba zainstalowac zeby wd 800jb podlaczony do sata przejsciowka abita smigal z xp jak nalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F6 na początku i zainstaluj sterownik do tego kontrolera (przy instalacji) albo jak już masz wcześniej zainstalowany system to doinstaluj sterownik przed przepięciem dysku, jak już masz sterownik to najprawdopodobniej potrzeba w boot.ini zmienić wpis (zmienia się numeracja napędu).

Masz np wpis multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)

musisz zmodyfikować wpis chyba tylko przy disk(0) gdzie 0 to numer napędu. Numerowanie jest chyba takie

0- 1-y kontroler master

1- 1-y kontroler slave

2- 2-gi kontroler master i td.

Najprawdopodobniej będziesz miał do wpisania 5 bądz 6. Numerację wymyśliłem sam nie wiem czy jest poprawna... jak coś to poszukaj..

 

W twojej wypowiedzi nie napisałeś, że chcesz startować z tego dysku ani nic, to sobie dopowiedziałem mam nadzieję, żę poprawnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...