Skocz do zawartości
j.h.hudy

Czy ta gabka moze sie roztopic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem ze pianke (tą rozowa) ktora byla w pudle razem z moja plyta podlozylem pod MOBO (midzy obudowe a tyl plyty)aby nie bylo nigdzie zwarcia i boje sie ze w miejscach w ktorych jest cpu,SB moze ta pianka sie roztpic,czy to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O

 

Ten manewr z pianką to trochę LOL'owy, do mocowania płyty głównej w obudowie są takie mosiężne kołeczki, ktore najpierw sie wkręca w obudowe, a potem płyte kladzie sie na te kołeczki i przykręca do nich (mają otworki w ktore sie przykreca srubki). Pianka faktycznie moglaby sie stopic. DObrze, ze jeszcze zwarcia nie miales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, blacha oddaje czesc ciepla jakie przekazuje jej nagrzana mobo, zapodajac gabke odcinasz jej ta mozliwasc, IMHO bezsens.

Jak pisal kolega wyzej, masz chyba podstawki pod plyte ?

Badz to mosiezne badz stalowe lub nawet plastikowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisal kolega wyzej, masz chyba podstawki pod plyte ?

Badz to mosiezne badz stalowe lub nawet plastikowe ?

No co ty? Nawet w sklepach tego nie montują ...

Nie, spokojnie - właśnie wczoraj klient przyniósł mi kompa "bo złożyłem i nie chodzi".

Płyta była przykręcona do blachy, mocno przykręcona ...

Po jednym serwisie też poprawiałem, myśleli że jak blacha pod mobo ma przetłoczenia to już wystarczy. Mosiężne kołki w paczce ze śrubkami jakoś nie dały im do myślenia, w końcu tyle różnych rzeczy dają producenci do tych obudów ... Prawie było dobrze, tylko karty wyskakiwały ze slotów przy najmniejszym uderzeniu. Ale to przecież drobiazg?

LOL

 

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wyobrażam sobie płyty przykręconej do blachy bez kołków, sam mam kiepską obudowe i wsadzając w nią płyte zawsze musze mieć włożoną grafike i karte w ostatnie PCI żeby wyregulowac poziom kołków,2mm różnicy i już bym miał kłopoty z puźniejszym umieszczeniem kart(albo by wchodziły tak jak wyżej było napisane tzn. by odpadły bez śrub)

Pozatym, blacha oddaje czesc ciepla jakie przekazuje jej nagrzana mobo

mniej blacha a bardziej sie do tego przyczynia pusta przestrzeń pomiędzy nią a płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...