Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

kupuje takie cudenko. i prosze was o porade jakie do tego sprzetu kupic kolumny? wymagania sa nastepujace: cena 500-600pln max, kolumny nie-podlogowe, do odsluchu muzyki klubowej Wink (house, d&b) i jazzu, grac to bedzie w pokoju 5x5m.

 

myslalem o czyms takim. zwroccie w nich uwage na szerokie pasmo przenoszenia, znacznie wieksze niz np w kolumnach jamo, ktore ktos mi polecal. co wy na to?

 

prosze tez o wyjasnienie jakiej mocy kolumien mam wogole szukac, bo jakos nie bardzo to ogarniam...

 

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kupuje takie cudenko. i prosze was o porade jakie do tego sprzetu kupic kolumny? wymagania sa nastepujace: cena 500-600pln max, kolumny nie-podlogowe, do odsluchu muzyki klubowej Wink (house, d&b) i jazzu, grac to bedzie w pokoju 5x5m.

 

myslalem o czyms takim. zwroccie w nich uwage na szerokie pasmo przenoszenia, znacznie wieksze niz np w kolumnach jamo, ktore ktos mi polecal. co wy na to?

 

prosze tez o wyjasnienie jakiej mocy kolumien mam wogole szukac, bo jakos nie bardzo to ogarniam...

 

z gory dziekuje za pomoc

Szkoda, że się szarpnąłeś na tego Technicsa. Drogi jak na to co z sobą reprezentuje. Za 500zł można już pogonić Rotela, stare esprity Sony, Denona albo Yamahę - są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kamien.

 

rozejrze sie jeszcze w MM za tannoyami m1 i tymi eltaxami ktore polecasz, jak nie dostane w satysfakcjonujacej mnie cenie to sie na te magnaty skusze (te ktore polecasz, nie te co sam znalazlem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji ładnie się prezentują :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A najlepsze jest to , że kosztują u mnie zawrotne 430 zł :) (dzisiejszy kurs funta 1GBP=6,11zł) - doliczając nawet paczkę (ok 120 zł) wysłaną autokarem Orbisu (większe miasto) i tak wychodzi taniej niż na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tannoy fusion 1? bo z tymi eltaxami problem w wawie... (na allegro zreszta tez nie za duzo ofert)

 

pitt: czyzbys mogl sie podjac takiej misji z tymi eltaxami? bo cena rzeczywiscie kuszaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Julas

Dla mnie to nie problem - tylko że za kilka dni wracam do kraju na święta (na jakiś miesiąc ) - więc musiało by to być jakoś teraz szybko - lub dopiero w połowie stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmacniacz Denon PMA560, potrzebuję do tego kolumn. Ograniczeniem kasy jest 500zł (plus ewentualne koszty przesyłki). Słucham różnej muzyki, wiec to nie jest jakims wyznacznikiem w moim przypadku, organizuje czasem male imprezki (raz lub dwa razy w miesiącu, rodzice w delegacjach :) ) i muszę miec cos co zagra porządnie.

 

Kazdy odradza audiomega brx (myslalem o modelu brx-180), mowiąc ze jest to przeznaczone dla ludzi chcacych "glosniej niz wyrazniej", jednak nie jestem zadnym audiofilem i ciagle mysle nad ich zakupem.

 

Teraz nasunela mi sie pewna mysl. Zaraz polecicie mi tannoy m1 lub m2. I w tym momencie przypomina mi sie kult nf7, hynix, z tego co czytam takze wlasnie kolumn tannoy. To mi sie wcale nie podoba, bo nie jest obiektywne. poprostu kilka osob z dobra reputacją na forum odezwie sie ze "costam" jest dobre to odrazu 50 innych userow pisze ze "to cos" jest najlepsze. oczywiscie w wielu przypadkach jest to trafne, ale boje sie zeby w tym wypadku nie bylo odwrotnie.

 

ps Chce raczej nowe kolumny.

ps2 nie chce zaczynac klotni tym moim skojarzeniem, ale tak jest w moim uznaniu

ps3 powiedzcie cos o wzmacniaczu, nie wiem prawie nic o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: fipa15

 

Teraz nawiąże tylko do wspomnianej analogii z NF7.

 

Myślę, że nie chodzi tutaj o kult Tannoy-ów - prawdę mówiąc ja bardzo chętnie widziałbym tutaj szereg modeli o rasowym brzmieniu, które śmiało można by polecić a nie ograniczając się do lapidarnego stwierdzenia - "M2". Niestety na rynku jest cała masa przeróżnych produktów - ale tak naprawdę dobrych nie ma znowu aż tak wiele. Oczywiście w tym momencie należało by sklasyfikować pojęcie "dobry". No i właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Fakt faktem model M2 zyskał uznanie w oczach (a raczej uszach) wielu ludzi, poparty dobrymi recenzjami w prasie, zachwalany naokoło stał się pewnym symbolem - i przez to teraz spora część potencjalnych kupców (często nie mających pojęcia czego oczekują od kolumn - poza tym, że mają być jak najtańsze i najlepsze - bazuje tylko na tej opinii wierząc ślepo że to zagra jak marzenie. Nie mówie oczywiście, że te opinie są mocno na wyrost - bo trzeba otwarcie przyznać iż w swojej klasie cenowej póki co ma naprawdę mocne miejsce.

 

Problem w tym iż sprzęt audio to nie płyta główna - którą można w dość łatwy sposób scharakteryzować, ocenić, przetestować. Tutaj o obiektywną ocenę naprawdę trudno - sprawa ociera się o ludzkie gusta - a o tych wiadomo nie powinno się dyskutować. Niektórzy owszem - dokonują pomiarów elektro-akustycznych i wszystkie techniczne detale przedstawiają jako część recenzji - tyle czy jest to miarodajne pozostawiam znawcom tematu. Rozumienie poprawnego dzwięku, jego ocenianie i wszystkie aspekty z tym związane są naprawdę trudne do jednoznacznego zdefiniowania. Weźmy na przykład uwielbiany przez prawie wszystkich bas. Bywalcy klubów, dyskotek itd uwarzają iż w tej kwestii priorytetem ma być głośność i dolna granica - co się dalej z tym wiąże mit - "duży może więcej". Ktoś inny z kolei zwraca uwagę - czy na przykład wybrzmienie po uderzeniu kotla ma odpowiednio szybki zanik - bez żadnych przeciągnięć i niepotrzebną interferencją z resztą pasma.

 

W moim mniemaniu prawda jest taka, iż trzeba sobie wyrobić pewną zdolność krytycznego spojrzenia na sprzęt elektroniczny - a najlepszym i najprostszym sposobem jest porównanie żywego wzorca z elektroniczna reprodukcją.

 

Cały smak i istota (IMO) audiofilizmu to właśnie samodzielne przekonanie się iż produkt A jest warty wydanych pieniędzy i swoim brzmieniem spełnia pokładane w nim oczekiwania. Ponieważ jednak, jak już wspomniałem, produktów jest całe mnóstwo - wiadomym jest iż samodzielnie wszystkiego sprawdzić się nie uda. Pomocna w tym momencie jest opinia, rada, zdanie kogoś kto miał z tym styczność i potrafi wskazać kluczowe punkty. W ten sposób obszar "poszukiwań" można zawęzić do kilku modeli. Wybór końcowy jednak zawsze powinien być dokonany samodzielnie - w końcu samemu też będzie się użytkować nowy nabytek - a nie na zasadzie - skoro podoba się innym to i mnie powinien.

 

A może to właśnie jakiś spisek i ten Tannoy to w ogóle straszna lipa ? :) - cóż - De gustibus non est disputandum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w planach zakup kina domowego składający się z Yamahy RX-V450 + odtwarzacz DVD Yamaha S550 i głośników KODA 702 z SW. Mam pytanko do orientujących sie, czy odtwarzacz Yamahy lepszy jest od modelu Pioneer DV450. Chodzi mi konkretnie o to czy nie ma problemów z czytanie divx-ów z polskimi napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Pitt

Do tej poty grałem na Sanyo JA340, takiej kolumience które chodzą po 100zł za pare na allegro (w opisie pojawia się zawsze ze ma 300W) i jako druga kolumna (chociaz ja bym tego tak nie nzwał) to głośnik 150W 30cm w obudowie wykonanej w czasach, kiedy nie wiedzialem nawet ze jest cos takiego jak otwór bass-reflex (poprostu dostalem za darmo glosnik i chcialem zeby grał). Nie ma nawet zwrotnicy.

Teraz chce to sukcesywnie wymienic, mam juz denona pma560 i teraz zostalo mi 500zł na kolumny. Nie nawidze pozyczac i w tym przypadku tez nie zrobie wyjątku.

 

Uważasz ze bede strasznie rozczarowany tymi brx180?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Xardas

Nie wiem konkretnie jak Pioneer, ale Yamaha radzi sobie bardzo dobrze. Po wgraniu odpowiedniego softu i konwersji (txt -> srt) polskie ogonki też są mile widziane :).

Poczytaj tobie - TU.

 

:arrow: fipa15

Oj naprawdę to kiepski wybór. Jak dla mnie to straszą nie tylko brzmieniem ale i wyglądem. Co z tego, że zagrają głośno - skoro po krótkim czasie takiego słuchania będzie Cię bolała głowa. Chyba chodzi o to by słuchanie muzyki sprawiało przyjemność - więc nie tędy droga. Uwierz też, że mały monitor potrafi czasem pokazać pazurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fipa15

 

heh nie bedziesz rozczarowany tymi brx... jak bedziesz unikal jak ognia lepszego sprzetu, bo jezeli uslyszysz chociazby paradigma titana, tannoya m2, eltaxa III to po powrocie do domu usiadziesz w fotelu wlaczysz brx i stwierdzisz " lepiej poczekac i wydac 700zl i byc zadowolonym, niz wydac (wyrzucic w bloto) 300-400zl, byc nie zadowolonym i za kazdym razem sluchajac swego sprzetu myslec co tu zrobic zeby zmienic

 

tak odemnie, masz narazie na czym sluchac to sluchaj, bedziesz mial pieniadze to kupuj cos porzadnego a nie na lapu capu, bo pamietaj " tanie mieso to psy jedza"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znów pare osób zaraziło mnie temat i naszedła mnie chęc zmiany wysłużonej już wieży Sony RX110AV na cosik bardziej ambitniejszego. Z tym, że nie chce na to wydać całej góry pieniędzy, gdyż święta się zbliżają ..

 

-Mój pokój ma ok 14m^2

-Przeszła mi już chęć posiadania systemu 5.1, ale w przyszłości na pewno przeskocze na 5.1 gdyż jestem maniakiem filmów i nie ukrywam, że amplituner chodzi mi po głowie (ale to dopiero za ok 1.5-2 lata)

-k. muzyczna Audigy 1 (foo + kx (ASIO), ale już niedługo zewnętrzny DAC

 

 

Co powiecie na to?:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=36048738

 

lub

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=36183879

 

WARTO?

 

Chyba, że polecicie mi coś w podobnej cenie i coś co mnie zadowoli (słucham raczej muzy dynamicznej - trance, hardtrance, uplifting trance, chociaż ostatnio coraz częsciej - ambient, NuJazz)

 

Do tego głośniki (mogą być używane) w cenie do 700zł - tak żebym razem ze wzmachem nie wyszedł po za granicę 1400zł

 

Odpadają podłogówki ze względu na to, iż nie mam tyle miejsca

 

 

--EDIT---

 

I ofery z Ebaya, na którym także mam konto :

 

NAD 302

NAD 3225 PE

NAD 3020i

 

i różne Harmanny

H/K

 

 

 

---EDIT2---

Troszkę szperałem po allegro i wyszperałem takie cuda:

 

WZMACH:

Propozycja nr1

ROTEL RA-921 - cena moim zdaniem wysoka (700zł), ale sprzedawca twierdzi - "Wzmacniacz jest u mnie od nowości 3 lub 4 lata dokladnie nie pamietam, jak byl postawiony na poczatku tak sobie stoi i jest tylko z kurzu wycierany! A jesli chodzi o cene to 700 to może i duzo ale nie za taki dzwiek zapewniam! Tak kontrolowanego i glebokiego basu prozno Ci bedzie szukac w cenie do 1000zl! Czystosc i kontrola jest zjawiskowa. to prawdziwe 25W!!"

 

Propozycja nr2

DENON - PMA-920 - hmm tu nie mam pojęcia - może ktoś mnie oświeci

 

Propozycja nr3

HARMAN-KARDON AVI 200 mark II Surround - myślę, że chyba go wezme, ma tuner i pilota i niezłe parametry

 

CD:

Harman Kardon HD7300 - nic innego nie przychodzi mi do głowy za tą cenę

Harman HD7400 - zdaje się _VIP_ ma takowy, ten nie ma pilota...czy jest problem z zakupieniem pilota do takiego H/K??

NAD 522

 

 

No i głośniki:

Tu _VIP_ zaproponował mi takie KODY:

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.ph...show=av737t_pow

 

Jest na nie promocja - 399zł - ktoś tego słuchał? Jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fipa15

 

heh nie bedziesz rozczarowany tymi brx... jak bedziesz unikal jak ognia lepszego sprzetu, bo jezeli uslyszysz chociazby paradigma titana, tannoya m2, eltaxa III to po powrocie do domu usiadziesz w fotelu wlaczysz brx i stwierdzisz " lepiej poczekac i wydac 700zl i byc zadowolonym, niz wydac (wyrzucic w bloto) 300-400zl, byc nie zadowolonym i za kazdym razem sluchajac swego sprzetu myslec co tu zrobic zeby zmienic

 

tak odemnie, masz narazie na czym sluchac to sluchaj, bedziesz mial pieniadze to kupuj cos porzadnego a nie na lapu capu, bo pamietaj " tanie mieso to psy jedza"

 

pozdrawiam@ fipa15

 

heh nie bedziesz rozczarowany tymi brx... jak bedziesz unikal jak ognia lepszego sprzetu, bo jezeli uslyszysz chociazby paradigma titana, tannoya m2, eltaxa III to po powrocie do domu usiadziesz w fotelu wlaczysz brx i stwierdzisz " lepiej poczekac i wydac 700zl i byc zadowolonym, niz wydac (wyrzucic w bloto) 300-400zl, byc nie zadowolonym i za kazdym razem sluchajac swego sprzetu myslec co tu zrobic zeby zmienic

 

tak odemnie, masz narazie na czym sluchac to sluchaj, bedziesz mial pieniadze to kupuj cos porzadnego a nie na lapu capu, bo pamietaj " tanie mieso to psy jedza"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t probowales np wrzucic cos mieciutkiego pod te eltaxy?? np jakas wykladzine czy material zlozony kilka razy, preczytajac recenzje udalem sie do kumpa ktory posiada te kolumny i jak stoja na podstawkach golych to brzmia twardo i szybko, ale jak wrzucilismy wykladzine pod spod basik sie rozlazl, jednak do filmow pasowal idealnie, fajnie mruczal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltaxy Monitor III wyczaiłem nówki za 99euro - myślę, że to dobra cena.

Jak one mają się do tych głośników KODY AV-737T (http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.ph...show=av737t_pow)??

 

Za 129euro są Eltaxy Liberty P 3 - może nimi się zainteresować?

 

 

Mniej więcej w tym przedziale cenowym są następujące głośniki:

eltax Symphony 4.3

Canton LE 130

Infinity Primus 200 (2Weg-Lautsprecher)

Infinity Oreus

JMlab Chorus 706

Canton LE 110

JMlab Chorus 705 S

Numark M20

 

może wśród nich jest godny polecenia kandydat

 

Druga sprawa:

 

Co myślicie o tym wzmachu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36670762 - dostałem fotki od sprzedawcy i zmach jest w rewelacyjnym stanie

 

Ktoś tu wspominał o ampach Yamahy - YAMAHA RXV 430 - warto się nią zainteresować (2 lata używany)

 

 

--EDIT--

Te ceny za Eltaxy dotyczną 1 sztuki :? Teraz mnnie oświeciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t probowales np wrzucic cos mieciutkiego pod te eltaxy?? np jakas wykladzine czy material zlozony kilka razy, preczytajac recenzje udalem sie do kumpa ktory posiada te kolumny i jak stoja na podstawkach golych to brzmia twardo i szybko, ale jak wrzucilismy wykladzine pod spod basik sie rozlazl, jednak do filmow pasowal idealnie, fajnie mruczal :)

Narazie nie miałem okazji - dzwięk jest faktycznie szybki a basu w pokoiku jest naprawdę sporo. Problemem niestety jest źródło - gdyż póki co zmuszony jestem używać dzwiękówki w laptopie - a ta jest wyjatkowo lipna - przez co cierpią na tym głównie wysokie tony :/. Pomyślę nad tym po nowym roku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

P_i_t_t , kamien

 

Który wzmacniacz polecili byscie mi do tannoy m2: NAD C320 BEE, ROTEL RA-921, YAMAHA AX - 396 lub 496

slucham praktycznie wszystkiego poza Jazzem i muzka powazna.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej czytam tym mniej sie orientuję. Może jednak wypiszecie swoje typy kolumn do 600zł max, co by mialy ładnie zaznaczony basik, grały raczej czysto niz bardzo głosno (pokój ok 23m2).

 

Druga sprawa to jesli nawet mialbym jakiegos suba to jak mialbym go podlaczyc do mojego wzmacniacza (Denon PMA-560). Poprostu pod którys z kanałów B?Czy wtedy nie bedzie to psuć dzwieku całości? Wydaje mi sie tak, bo skoro kolumny stereo mam podlaczone pod A a bas bylby pod np. lewy B to jak to bedzie grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...