Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że ostatnio wspominałem iż nowe zabaweczki są w drodze i chciałem trochę ożywić temat to przedstawiam małą relację (+ fotos) :

 

W polpaku zamówiłem sobie parę kolumn : Paradigm Monitor 7 v.4 (nowa seria - dostępna od początku grudnia)

Wcześniej w temacie podawałem namiary na dystrybutora - opłaca się bo to zawsze 15% taniej.

 

-= System =-

 

Paczuszki przyjechały po dwóch dniach :

Dołączona grafika

 

Wersja okleiny - orzech różany - imo całkiem przyjemny :)

Dołączona grafika

 

A tak wyglądają bez maskownic :

Dołączona grafika

 

Pierwszą czynnością po wyjęciu z pudeł jest zamocowanie małych nóżek z miejscami na wkręcenie kolców. Nóżki owe są plastikowe - ale bardzo twarde - więc nie ma obawy iż nie poradzą sobie z ok 18kg obciążeniem. Igły bardzo ostre - bez trudu przebijają nawet gruby dywan :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i gotowy zestawik - podłączony tak i ustawiony tymczasowo gdyż kabelki były za krótkie

Dołączona grafika

 

Elektronika to standardowo :

Wzmacniacz AMC 3050a

Odtwarzacz CD AMC CD8b

Kabelki : Sonic Link Simplicity + AST75

 

Testowane płytki :

Dołączona grafika

 

-= Wrażenia Stereo =-

 

Wiadomo iż nowy sprzęt nie gra za dobrze bez odpowiedniego czasu wygrzewania - szczególnie łatwo można to zauważyć w reprodukcji wysokich tonów - obrazowo przypomina to ptaka ubabranego w oleju, który chce lecieć. Nie ma takiej wyrazistości i szybkości i cały dzwięk wydaje się być bez wyrazu - matowy i głuchy. Tak tez i było tym razem - dlatego zostawiłem kolumienki by sobie spokojnie pograły. Po jakiś 10-ciu godzinach :) była już olbrzymia różnica - dzwięk stał się o wiele bardziej krystaliczny i "poukładany".

 

To co najbardziej rzuca się w uszy to znakomita dynamika i moc dźwięku. Już poprzednie Monitor 3 w moich 22m^2 radziły sobie wyśmienicie bez żadnego śladu kompresji - to M7 robią z jeszcze większą łatwością. Dodatkowo daje znać o sobie ich wysoka efektywność - podawane 93 dB/W/m sprawia że nawet słabowity wzmacniacz/amplituner sobie poradzi. Bas schodzi bardzo głęboko - przy odtwarzaniu kilku testowych fragmentów miałem wrażenie że chyba jednak nie wyłączyłem subwoofera. Kolumny są smukłe - przez co łatwiej im jest "zniknąć" i stworzyć bardziej przekonywujące wrażenia przestrzene. Głos Stinga i wszystkie szarpnięcia strun w "All this Time" z płyty o tym samym tytule były niesamowicie rzeczywiste. Ostatnio kilkukrotnie słyszałem kontrabas na żywo i przyznam iż niewiele odbiegał od oryginału. Fani ostrzejszego brzmienia na pewno nie będą zawiedzeni - "Wishmaster" Nightwisha powoduje tylko wesoły uśmiech na twarzy - i tylko korci by przekręcić gałkę jeszcze bardziej w prawo. Sprawdzałem :). Mniej więcej godziny 10-11 na potencjometrze odpuściłem :P - ale tylko z obawy o moje zdrowie.

 

Kolumienki na swoim miejscu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

-= Kino Domowe =-

 

Jako że strasznie korciło mnie by wypróbować cały zestaw w układzie kinowym, korzystając z okazji tak zrobiłem.

W rolach głównych wystąpili :

Kolumny przednie : Paradigm Monitor 7 v.4

Kolumny tylnie : Paradigm Monitor 3 v.2

Subwoofer : Paradigm PDR 10 v.3

Amplituner : Onkyo TX-DS474

Źródłem sygnału był komputer (SS poprzez wyjście cyfrowe podpięty do amplitunera)

 

/brak głośnika centralnego - niestety takiego nie miałem "pod ręką" - więc musiałem użyć symulacji tego kanału przez kolumny przednie/

 

Bohaterzy w akcji :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na pierwszy ogień poszły filmy obfitujące w wszelakie "mocne" sceny. Szeregowiec Ryan, Gladiator, LOTR, King Arthur itp. - skwituje to może minką :D . Tak właśnie było - mimo iż amplituner nie jest najwyższych lotów i słychać pewne ograniczenia w najwyższych rejestrach to w trybie 3D jest to już wybaczalne - naprawdę można się poczuć iz jest się w środku akcji. Wszelakie wybuchy i inne dynamiczne momenty były dobitnie akcentowane. Niestety brak głośnika centralnego jest wyraźnie słyszalny i niewiele pomaga symulacja. Separacja kanałów surround na całkiem przyzwoitym poziomie - zastanawiam się tylko czy nie lepiej sprawdziły by się dipolowe ADP. W każdym razie przyznam, że po odpowiednim ustawieniu można się naprawdę złapać na tym, iż człowiek mimowolnie spogląda za siebie - czy oby nikogo tam nie ma :). Niezapomniana scena z pierwszej częsci LOTR - kiedy Isildur odcina Sauronowi palec z pierścieniem. Przechodząca fala uderzeniowa dosłownie podwiewa grzywkę.

 

A z tyłu tylko stoją maluszki :)

Dołączona grafika

 

Następnie pora na koncerty - The Corrs, Roger Waters, Sade, Phil Collins, Jean Michel Jarre, Vangelis. O ile muzykę słucham wyłącznie w stereo tak taki koncert miło jest obejrzeć/posłuchać w pełnym 3D. Dzwięk z łatwościa wypełnia całe pomieszczenie a jego nasycenie jest dosłownie w każdym cm^3. Słuchać dosłownie każdy szept, szelest, pociągnięcie strun itd.

 

W podsumowaniu - Polecam :)

 

To by było na tyle - wybaczcie za przydługiego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku dwa zestawy głośników do kompa

 

Creative Inspire™ T5900 5.1 retail

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13500

 

oraz

 

Logitech X-530

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14511

 

Króry z tych sestawów jest lepszy ?. Oprócz jakości dźwięku zależy mi również na jego funkcjonalności, czyli, pilot, długie kable itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mam problemik mam 2 x zestawy stereo . W tym jeden głośnik działa dopiero jak puszcza bardzo głośno muzykę , tak jakby coś go tam zatykało :| Może macie pomysł co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio nio P_i_t_t piękny zestawik. Ja z braku funduszy jadę na kolumienkach C-6 z www.stx.pl . Suba mi nie potrzeba... bas potrafi zejść bardzo nisko. Moja ulubiona muza to d&b, więc bas musi być niski... dobrym rockiem też nie pogardzę. Kolumienki napędza Technics SU-Z11 2x50W(260W z sieci). Narazie musi ten starczyć.

Ludzie nie kupujcie pierdziawek!!! Szoda pieniędzy!!! Lepiej zaczekać i dołożyć do kolumn i wzmaka!!!

... ostrzegam bo sam popełniłem taki błąd, ponad stówkę zł na takim interesie straciłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio nio P_i_t_t piękny zestawik. Ja z braku funduszy jadę na kolumienkach C-6 z www.stx.pl . Suba mi nie potrzeba... bas potrafi zejść bardzo nisko. Moja ulubiona muza to d&b, więc bas musi być niski... dobrym rockiem też nie pogardzę. Kolumienki napędza Technics SU-Z11 2x50W(260W z sieci). Narazie musi ten starczyć.  

Ludzie nie kupujcie pierdziawek!!! Szoda pieniędzy!!! Lepiej zaczekać i dołożyć do kolumn i wzmaka!!!

... ostrzegam bo sam popełniłem taki błąd, ponad stówkę zł na takim interesie straciłem :/

 

AMEN !! Lepiej już kupić jakieś Altony 70 i wzmak Unitry, w 200zł się zmieścicie a efekt nieporównywalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mam problemik mam 2 x zestawy stereo . W tym jeden głośnik działa dopiero jak puszcza bardzo głośno muzykę , tak jakby coś go tam zatykało :| Może macie pomysł co to jest ?

Hmm - może jakieś wewnętrzne rozłączenie w okolicach zwrotnicy lub na terminalach połaczeniowych i dopiero ruch powietrza zwiera odpowiednie kabelki. Teoria trochę naciągana :) - ale na wszelki wypadek sprawdź czy coś się nie odlutowało/poluzowało. Jest też możliwość iż głośnik jest uszkodzony i nie siedzi centralnie w szczelinie cewki (trze) - przez co dopiero przy mocnym sygnale się porusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra tylko się nie śmiać :wink: Kabel od głośnika wisiał na włosku we wzmacniaczu musiał się jakoś uwolnić :) Ale posprzątałem przy okazji na biurku przetarłem głośniki , wzmacniacze więc każda sytuacja ma swoje plusy ;-) Kto użyczy serwerka bo mam pytanie dotyczące jednego z moich zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mowicie ze da sie zlozyc cos sensownego do 200zl ? ;] Bo jakos mi sie wierzyc nie chce...

Mam zamiar kupic Logitech X-230...do kompa ofkoz, bo do "domu" bede skladal cos dopiero za jakis czas...

Sensowne to to nie będzie ale lepsze na 100% od tych logitechów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do dnia dzisiejszego nie miałeś styczności z dźwiękiem na średnio wyższym poziomie, to to co chcesz kupić będzie Tobie grać super. Ale na pewno przyjdzie chwila, że u kumpla czy gdzie indziej trafisz na lepszy dźwięk i wtedy zaczniesz kombinować. Wszystko jest przed tobą to ty decydujesz, ty wydajesz kasę i to ty będziesz słuchał, bo z doświadczeniem co do zestawów muzycznych co osoba to opinia.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t wszystko piknie, wszystko cacy tylko kolumny w zbyt malym pomieszczeniu i zle ustawione. No ale nie jest to sprzet z wysokiej polki ani nie byl testowany na dobrej muzyce wiec bardzo ladnie to opisales. Zestawik imo bardzo dobry dla przecietnego kowalskiego ktory nie zarabia wiecej niz 1000zl.

Jak kupowac glosniki,a nie ma za dzuo miejsca na chacie to tylko teCreative® I-Trigue™ 3200 uwiezcie mi dziwk jest miodny......Kumpel je ma na herculesie poprostu cos pieknego

wolne zarty...na soundstormie zintegrowanym i altusach tonsilowych o niebo lepszy dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t wszystko piknie, wszystko cacy tylko kolumny w zbyt malym pomieszczeniu i zle ustawione. No ale nie jest to sprzet z wysokiej polki ani nie byl testowany na dobrej muzyce wiec bardzo ladnie to opisales. Zestawik imo bardzo dobry dla przecietnego kowalskiego ktory nie zarabia wiecej niz 1000zl.

ja nie bardzo rozumiem te wyrazenie o tym ze to zestawik dobry dla kowalskiego ktory zarabia mniej jak 1000zl - kurde przeciez paradigm monitor 7 kosztuja ponad 2500zl do tego AMC3050 to tez grubo ponad 1000zl, nie wspomne o kinie w ktorym monitory 7 i 3 do tego pdr i amplituner kosztuja razem wiecej jak 7000zl..... i jeszcze stwierdzenie ze to nie jest sprzet z wysokiej polki - moze dla ciebie wyzsza polka to kolumny audio physic podpiete pod marka levinsona a reszta co ponizej to badziew - no chyba ze ja zle zrozumialem twego posta?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: combain

 

No ja przyznam, że też nie do końca rozumiem o co Ci chodzi.

 

kolumny w zbyt malym pomieszczeniu i zle ustawione

- Heh - no wiesz - jakoś w moim małym pomieszczeniu nie zauważyłem specjalnych podbarwień, dudniącego basu tudzież popsucia sceny stereofonicznej wynikającej ze złego ustawienia - ale jeśli patrząc na same zdjęcia potrafisz to stwierdzić to gratuluję. Aczkolwiek wszelkie uwagi mile widziane - tylko proszę bez sugestii - ustaw je na na drugiej ścianie, wyrzuć szafe, zrezygnuj z drzwi na balkon itp. - to kolumny mają się wpasować w pokój a nie na odwrót.

 

No ale nie jest to sprzet z wysokiej polki ani nie byl testowany na dobrej muzyce wiec bardzo ladnie to opisales.

- Po pierwsze nigdzie nie wypisuję pogrubioną czcionką "drżyjcie przed moim hi-endowym sprzętem" - zdaję sobie sprawę, że są o niebo lepsze zestawy - niemniej taki akurat mi pasuje i miałem ochotę go kupić. Po drugie - nie miałem czasu, ani specjalnego zamiaru by testować kolumny bardzo wnikliwie - to była zwykła luźna recenzja i taki był jej cel. Po trzecie - to jakiej muzyki używam to akurat moja prywatna sprawa - i trudno żebym testował zestaw na czymś czego zupełnie nie znam i nie słucham na codzień.

 

... dla przecietnego kowalskiego ktory nie zarabia wiecej niz 1000zl.

- Aż się normalnie przeraziłem, że wiesz coś o czym ja nie wiem :P . To czy mnie stać na coś więcej pozwolisz, że również zachowam dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osttanio polazlem do kumpla co kupil sobie nowe glosniczki Creative Inspire™ P380 2.1 retail no i tak slucham co to jest?? jezu... graly gorzej niz moje stare camridge soundworks 320 .. ta firma creative to smieci juz robi, dlatego jedynym slusznym wyborem w klasie do 300zl byl logitech, nie wiem jak sie sprawuje zestaw I-Trigue, ale nie sadze aby duzo lepiej. Tyle odemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitt nie obrazaj sie, ja poprostu mam nieco inne podejscie, i z doswiadczenia wiem(chociaz mam 15 lat) jak powinno sie ustawiac glosniki, rowniez te do kina domowego, z niejednym sprzetem mialem juz do czynienia, skoro nie dudnilo to tylko sie cieszyc i pogratulowac, u mnie w pokoju o podobnym rozmiarze np. dudniły mi kolumienki jak je podgrzeje przez co musialem zmienic na zamknieta konstrukcje i niskotonowy wsadzic do wytłumionej komory, choc z parametrow wynikalo ze sie zmieszcza ok, jednak moc rzeczywista okazala sie za duza. Wlasciwie mam jeden pokoj w domu ktory nadaje sie do sluchania muzyki no bo ma 30m2 ale pech chcial ze matka i babcia nie chca go oddac, bo to salon goscinny.... no ale wrocmy do twojej rencenzji.

Poprostu jak przeczytalem parametry tych glosnikow w sieci to uznalem ze powinny byc ciut dalej oddalone od siebie, zeby uzyskac dobry dzwiek. Wogole jestem sceptycznie nastawiony do ideii zestawow kina domowego-dobra konstrukcja ( i droga bo przeciez ja tez nie spie na pieniadzach) to glosniki wbudowane sufit, wysokotonoy w podloge, no ale nikt nie robi filmow w takim standardzie :P oczywiscie to juz dla maniakow, moze nie tyle chodzi tu o koszty ( bo mozna to zrobic przeciez samemu jak sie zna na konstrukcji kolumn i troche lyknelo o akustyce), zaczynam zbaczac z tematu. Wiec podsumowujac. Recenzja ok, chociaz rozstawlbmym przednie nieco szerzej( nie zapominajmy ze dzwiek dochodzi do nas z raczej z boku niz z przodu i tak 60* od ucha byloby ok) tylnie sa w porzadku, chociaz powinny sie znalezc jakis metr za fotelem. Od razu czuc roznice wtedy. No i jeszcze jedna sprawa, przod powinien byc na jakis standach tak aby glosnik byl na wysokosci naszej glowy -wtedy dzwiek dochodzi najelpiej. Ja wiem ja wiem, producent mowil inaczej itp, ale wystaczy posluchac jak to brzmi. Nie obrazaj sie zaraz czy cos, kazdy kto pisze taki artykulik powinien byc przygotowany na krytyke, mnie ludzie nie raz objechali za recenzje płyt :D

 

A co do tego kowalskiego to przecez nie bylo skierowane do ciebie- chodzilo o to ze te kolumny skierowane są na rynek masowy, czyli przeznaczone dla zwyklych szarych ludzi ktorzy nie sluchaja nalogowo muzyki, bo kos kto w tym siedzi na dobre kupuje juz sprzet z nieco wyzszej polki, ja nie mowie ze ten jest zly no ale typowy dla przecietniakow.

 

uwierz mi kamien..7000zl jesli chodzi o sprzet audio to naprawde malo...tyle kosztuja dobre kable do podpiecia wszytkich urzadzen.... a co do twojego testu o audiphysics, bycmoze ( bo jak narazie w kregu zainteresowan jest okolo 15 kolumn) zagoszcza w moim domu Tempo 3.

 

 

w zasadzie prosze nie traktowac tego co pisze na powaznie bo mam wrodzona niechęc do bassreflex'ow i zjade kazdy glosnik tego typu, a tu sie powstrzymalem. No i waga nie za duza ale to w sumie monitory do kinda domowego nie do odsluchu. To ze kosztuja 2599 zl to rozboj w bialy dzien, nikt normalny nie kupuje glosnikow po cenie dystrybutora, ja wole nabyc cos z salonu odslychowego, wyprzedazy sklepu czy uzywane przez audiofila ktoremu nie podeszla do konca barwa dzwieku...mozna wtedy dostac cos juz naprawde high-end za smieszcze pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, o "pierdziawkach komputerowych" juz nie bede pisal ;] Kupie te logitechy bo na nic wiecej mnie nie stac (poza tym to maja byc glosniki do kompa ;] - w akademiku)

 

A co do normalnych glosnikow, to zglosze sie jak bede skladal zestaw do siebie do pokoju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z niejednym sprzetem mialem juz do czynienia, skoro nie dudnilo to tylko sie cieszyc i pogratulowac, u mnie w pokoju o podobnym rozmiarze np. dudniły mi kolumienki jak je podgrzeje przez co musialem zmienic na zamknieta konstrukcje i niskotonowy wsadzic do wytłumionej komory, choc z parametrow wynikalo ze sie zmieszcza ok, jednak moc rzeczywista okazala sie za duza

wez sie pochwal swoim sprzetem bo bardzo mnie to ciekawi...

 

A co do tego kowalskiego to przecez nie bylo skierowane do ciebie- chodzilo o to ze te kolumny skierowane są na rynek masowy, czyli przeznaczone dla zwyklych szarych ludzi ktorzy nie sluchaja nalogowo muzyki, bo kos kto w tym siedzi na dobre kupuje juz sprzet z nieco wyzszej polki, ja nie mowie ze ten jest zly no ale  typowy dla przecietniakow.

no pewnie co druga osoba ma kolumny paradigma czy podobnej klasy za ponad 2000zl w domu :lol:

aaa i zdawalo mi sie ze wszystkie kolumny sa skierowane na rynek...

 

uwierz mi kamien..7000zl jesli chodzi o sprzet audio to naprawde malo...tyle kosztuja dobre kable do podpiecia wszytkich urzadzen....

hehehehehe (na tyle powiem).... wiesz co ty to masz jakis kompleks... typu "eee BMW 740i to gowno nie samochod, maybach to furka!!"

pozatym jakos tak czuje ze w swoim zyciu to slyszalem 100x wiecej roznych sprzetow, ktore diametralnie roznia sie brzmieniem niz ty... aha i mam przeczucie ze nie rozroznisz brzmienia zwyklego kabla ofc za 4zl od chociazby dnm reson (taki gowniany kabelek za 50zl/m)

 

 

w zasadzie prosze nie traktowac tego co pisze na powaznie bo mam wrodzona niechęc do bassreflex'ow i zjade kazdy glosnik tego typu, a tu sie powstrzymalem.

to nie glosnik bassreflex - tylko obudowa, aha i bys musial zjechac 90% konstrukcji high-end (tez sa BR)

 

No i waga nie za duza ale to w sumie monitory do kinda domowego nie do odsluchu. To ze kosztuja 2599 zl to rozboj w bialy dzien, nikt normalny nie kupuje glosnikow po cenie dystrybutora, ja wole nabyc cos z salonu odslychowego, wyprzedazy sklepu czy uzywane przez audiofila ktoremu nie podeszla do konca barwa dzwieku...mozna wtedy dostac cos juz naprawde high-end za smieszcze pieniadze.

heh po pierwsze - w salonie jest zazwyczaj drozej jak u dystrybutora

po drigie P_i_t_t sluchal wielu sprzetow (ktore wydaje mi sie tylko na obrazkach ogladales) i przed kupnem dobrze poznal sie z kolumienkami

po trzecie - to nie sa monitory do kina domowego, tylko najzwyklejsze podlogowki do stereo (ktore jak kazde inne kolumny mozna uzyc w kinie)

po czwarte - jakos siedze w temacie chyba z 5 lat i jeszcze nie spotkalem audiofila coby swoj high-end odsprzedawal za marne pieniadze... bo dziecko jak audiofil kupuje sprzet za duza kase to bierze go do domu na pare dni na odsluchy a pozniej jeszcze paredziesiat razy odsluciach!e jeszcze go w salonie

 

a i taka rada odemnie: nie wymadrzaj sie tak bo sie osmieszasz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe (na tyle powiem).... wiesz co ty to masz jakis kompleks...  typu "eee BMW 740i to qpa nie samochod, maybach to furka!!"

pozatym jakos tak czuje ze w swoim zyciu to slyszalem 100x wiecej roznych sprzetow, ktore diametralnie roznia sie brzmieniem niz ty... aha i mam przeczucie ze nie rozroznisz brzmienia zwyklego kabla ofc za 4zl od chociazby dnm reson (taki gowniany kabelek za 50zl/m)

a zebys wiedzial ze odroznie....chociaz faktycznie malo sie w zyciu nasluchalem, ale jeszcze wszystko przedmena, gust mam jak tata- oj on sie nasluchal, wlasciwie to jest jego glowne zajecie, nie pracuje to moze sobie pozwolic zeby sprzedzic caly dzien na sluchaniu i opieram sie na jego opinii. A ciekaw jestem czy potrafisz odroznic jakosc plyty nagranej 1x a np 8x...na dobrym sprzecie to slychac, tak samo jak kolosalna roznice miedzy mp3 a porzadnym cd-audio

to nie glosnik bassreflex - tylko obudowa, aha i bys musial zjechac 90% konstrukcji high-end (tez sa BR)

a ja wole zamkniete obudowy, ladniejsza kontrola niskoich tonow, przez co nam sie podloga nie trzesie jak film ogladamy bo od tego jest soobwoofer.

 

heh po pierwsze - w salonie jest zazwyczaj drozej jak u dystrybutora

po drigie P_i_t_t sluchal wielu sprzetow (ktore wydaje mi sie tylko na obrazkach ogladales) i przed kupnem dobrze poznal sie z kolumienkami

po trzecie - to nie sa monitory do kina domowego, tylko najzwyklejsze podlogowki do stereo (ktore jak kazde inne kolumny mozna uzyc w kinie)

po czwarte - jakos siedze w temacie chyba z 5 lat i jeszcze nie spotkalem audiofila coby swoj high-end odsprzedawal za marne pieniadze... bo dziecko jak audiofil kupuje sprzet za duza kase to bierze go do domu na pare dni na odsluchy a pozniej jeszcze paredziesiat razy odsluciach!e jeszcze go w salonie

 

a i taka rada odemnie: nie wymadrzaj sie tak bo sie osmieszasz

to ty nie znasz audiofilskich zwyczajow, jak sie zarabia po 50 k miesiecznie(takich mam sąsiadow) to mozna sobie pozwolic na sprzedaz czegos co ci nie podpasilo,( bo po paru miesiacach zmieniles zdanie) i to za poldarmo, ale nie mowie tu o jakism super sprzecie, ale tak w granicach 15K, co do podlogowek do sluchania muzyki...wg mnie te sie do tego nie nadaja, tzn zalezy jakiej...no i jaki szanujacy sie poroducent i audiofil postawi to na tych plastikowych podkaldach..przciez to wogole drgan nie tlumi, ten model poprostu paradiginowi sie nie udal( o ile pamietam to jest kanadyjska firma ktora robi bardzo dobre glosniki) ja siedze w temacie powiedzmy od 10-ego roku zycia, ojciec podobnie czyli on od 45 lat wiec przepraszam ale razem mamy nieco wieksza wiedza niz ty, choc nie mowie ze ty masz mala. Monitorow 7 nie mialem okazji posluchac ale znam kogos kto mial do czyninia z cala seria tych glosnikow, rowniez ma podobne gusty do moich wiec ufam jego opinii ze sa to glosniki dobre i nic wicej, przecietniaki, z badziewnym wykonczeniem. Skonczmy ten temat bo zaraz ktoras ze stron zacznie rzucac miesem. O co wogole tyle szumu, moje podejscie jest inne bo ja zyje dwiema sprawami, sprzetem audio i komputerami, i traktuje to juz prawie jako nieodzowny element zycia. Uwazam sprawe za zamknieta, bo niedlugo przerodzilaby sie w osobista klotnie, a temat dotyczy wyboru glosnikow, a nie tego ktory z nas lepiej sie na tym zna. Rowniez pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz faktycznie malo sie w zyciu nasluchalem, ale jeszcze wszystko przedmena, gust mam jak tata-  oj on sie nasluchal

nie wiedzialem ze gust i osluchanie sie dziedziczy

 

a ja wole zamkniete obudowy, ladniejsza kontrola niskoich tonow, przez co nam sie podloga nie trzesie jak  film ogladamy

bo zes dobrego bassreflex w zyciu nie slyszal

 

ten model poprostu paradiginowi sie nie udal( o ile pamietam to jest kanadyjska firma ktora robi bardzo dobre glosniki)

bredzisz...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bredzisz. podlogowki nie do sluchania muzyki ? b-r i podloga sie trzesie ? chcialbym do tego zmusic moje m2 :> nie slyszales tych paradigmow ale ktos slyszal i Ci powiedzial, zalosne ... Sluch po tacie odziedziczyles ? doswiadczenie pewnie tez rotfl, nie wiedzialem ze to dziedziczne. generalnie widze ze nie masz doswiadczenia a gazetek sie naczytales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mnie sie zdawalo ze powinnismy rozmawiac o glosnikach a nie naskakiwac na czyjes umiejetnosci i doswiadczenie-prosze mozna zalozyc osobny topic. Widac dyskusja z wami nei ma sensu, to ze akurat mam podobny gust do taty to zapewne wyksztaltowalo sie podczas podrozy z nim do salonu odsluchowego. Jakies doswiadczenie mam, nie twierdze ze wieksze niz wy. Ktory z panow sluchal monitorow 7 osobiscie? Ja tez moge sobie powiedziec ze sluchalem, ale uczciwie przyznaje ze nie, jednak jesli zgadzam sie z kims co do wiekszosci opini to przypuszczam iz jesli jemu nie podeszly to mnie rowniez sie nie spodobaja, co nei swiadzczy ze są do [gluteus maximus]. Czy ja mowie ze bassrefelx jest zly? Ja poprostu wole zamkniete kolumny, tak trudno zrozumieć? Ale przeciez dobrym bassreflexem nie pogardze. Nie ma to az tak duzego znaczenia dla mnie. Podlogowki nie do sluchania muzki? A gdzie ja cos takiego powiedzialem? Ja przeciez w domu tez mam podlogowe....Przede wszystkim to te glosniki stracily u mnie juz na wstepie za plastikowe nozki, brzydkie wykonczenie i zaskakujaca mala wagę jak na takie rozmiary( grubosc scianek i rozmiar magnesow mozna sobie wyobrazic). Prosze jak komus sie podobaja i ma takie a nie inne wymagania to juz jego sprawa. Powiedzmy ze ja wole brzmienie nieco lepszych zestawow, ale jednak nie ma to jak wlasna konstrukcja, gorzej ze znalezieniem stolarza ktory zrobi nam skrzynke porzadna. Apeluje panowie, temat dotyczy glosnikow a nie naszych(tudziez moich) umiejetnosci.... i trzymajmy sie tego...

 

A wiec-w swojej klasie cenowej monitory 7 v4 sa calkiem dobrym wyborem do pomieszczen 25m2 i mniejszych, ( zakladamy ze oprocz fotela i sprzeu nic wiecej tam nie ma) pod warunkiem ze nie sluchamy muzyki zawodowo i nie jestesmy maniakami. Idealne do amatorskiego kina domowego. Jesli jednak oczekujmy czegos wiecej, trzeba poszukac innych. Same w sobie glosniki nie są złe, chociaz to nie to samo co v2 ale cena 800zl nizsza, bardziej przyczepilem sie do ich recki.

 

Ja osobiscie mam glosniki nieco lepsze, home made mozna powiedziec, w zamknietej skrzyni, na podstawce olejowej, moc rzeczywista jaka mozna wyciagnac to 60W, chociaz nigdy nie slucham glosniej niz na "jedynstke". Tymczasem w ferie musze zajac sie wytlumieniem okien i wyciszeniem dzrzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...