Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście rozumiem, nie wszyscy mieszkają 10m od salonów audio, bo sam musze zapylać dosyć daleko.

Ale pytanie: "Które lepsze?" jest tendencyjne!

 

Mała kompilacja:

Które lepsze? Tonsil Altus (obojętnie który) vs. B&W 603 S3. Zakładamy, że kasa nie gra roli - masz wybrać z pośród tych 2 kolumn.

 

Moja opinia o altusach (żeby nie było dyskusji - wyssane z palca, wcale tak nie uważam)

"Ich dźwięk można określić w kilku słowach jako: szybki, precyzyjny i bezkompromisowy. Bas również jest  głęboki, pełny, mięsisty, ciągły - czyli taki, o jakim większość "audiofilskich" kolumn, w swoim nieciekawym, wypranym z emocji życiu może tylko pomarzyć. Najwyższa góra została podlana miodem i została podporządkowana średnicy. Kiedy jednak było to potrzebne potrafiła zabrzmieć mocno i dokładnie."

 

Kupisz altusy? Po takiej ocenia chyba tak.

1262102[/snapback]

 

Nie kupie bo ta opinia stoi w jaskrawej sprzecznosci z tym co wyskoczy mi na google'u po wpisaniu "Altus + opinie" ;)

A teraz mala kontra. Kupuje wzmacniacz stereo za 5 baniek. Moge wziac tylko uzywany bo niczego nowego za to nie dostane. Niestety nie mam w okolicy dobrych komisow audio. Pozostaje mi allegro. A tam cala Polska. No i widomo,ze przeciez nie bede jezdzic od miasta do miasta, zeby tego sluchac. Czyli pozostaje mi tylko zestawienie modeli na podstawie suchych danych,a potem wrzucenie ich listy na kilka for i sprawdzenie,ktory wzmacniacz zbierze najmniej ciegow (bo wiadomo,ze kazdy oberwie) ;)

Poki co doczytalem, ze Onkyo bulgocze, a HK i Marantz w tej cenie to podstawowe modele sprzed stu lat. Najwiecej pozytywnych opinii zebral Denon, a najwieksze kontrowersje wzbudzila Yamaha(od opini, ze gra cieplo,mocno i dynamicznie po komentarze,ze nie da sie jej sluchac :P) I nie pozostaje mi nic innego jak te opinie usrednic bo przeciez zadnego z tych wzmacniaczy nie znajde juz na sklepowych polkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wharefedale to firma z tradycjami, dobra angielska audiofilska, nie rozumiem jak mozna mowic o niej ze produkuje podroby B&W, pozatym seria diamond 8 gra zupelnie inaczej jak seria 300 od B&W, wharefedale graja gladko slodko lagodnie... tak tak jeszcze bardziej wygrzecznione sa jak tannoye m1 i m2, 300 od B&W graja twardo sucho detalicznie... czasem az nie przyjemnie

 

... polecam nowa serie 9 od wharefedale - sa lepsze od osemek

1261999[/snapback]

mówisz lepsze są 9 od 8 a czy najlepsze w tym przediale cenowym??

-bo właśnie mi chodzi o takie kolumy o delikatnym grzecznym jak mówisz słodkim brzmieniu bo nie lubie jak muzyka meczy :D :wink:, rzeczywiście kumpel ma B&W series 300 i jakoś takie brzmienie niby super ale jakoś twardo i niby pieknie że słychć wiecej na nich ale jakby zabardzo szczegółowo sam nie wiem mi nie pasowały i ta cena!! Wharefedale to chyba dla mnie głosniczki no ale może jest coś lepszego w podobnej cenie???? :? :) :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukos... <_<

A to mało że różnią się membraną? Inna membrana inne właściwości mechaniczne głośnika i od razu trzeba inne pudło projektować. Zresztą brzmienie tęz z miejsca się zmienia.

Seria Mx przy M moim zdaniem wypada bardzo blado (seria M to były głośniki które można polecić w ciemno, a Mx...)-> są gorzej wykonane i mają raczej pusty męczący dźwięk.

A tak na marginesie cała seria M miała membrany z PP (polipropylenowe :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz lepsze są 9 od 8 a czy najlepsze w tym przediale cenowym??

-bo właśnie mi chodzi o takie kolumy o delikatnym grzecznym jak mówisz słodkim brzmieniu bo nie lubie jak muzyka meczy  :D  :wink:, rzeczywiście kumpel ma B&W series 300 i jakoś takie brzmienie niby super ale jakoś twardo i niby pieknie że słychć wiecej na nich ale jakby zabardzo szczegółowo sam nie wiem mi nie pasowały i ta cena!! Wharefedale to chyba dla mnie głosniczki no ale może jest coś lepszego w podobnej cenie???? :?  :)  :wink:

1263184[/snapback]

czyli wharefedale 8.1 , 8.2 , 8.3 , 8.4 to wybor idealny dla ciebie - a model bierz taki na jaki cie stac, wszystkie wharefedale 8.x prezentuja te sama szkole brzmienia... z tymze drozsze robia to lepiej ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

dawno sie nie odzywałem na tym forum...

Musze powiedzieć że to bardzo ciekawy topic, ale ma małą wadę... przeczytałem cały i teraz już nie wiem czy jeszcze lubie mój sprzęt :)

ok. nie o tym miałem mówić. interesuje mnie sprawa modyfikacji wzmacniacza; posiadam Denona PMA-280. Pytanie brzmi: czy jest sens wkładac do niego OPA2604... no i jesli tak to gdzie go wlutować. nie jestem elektronikiem, a moja wiedza i umiejątności ograniczają sie do wymiany tego co widać ze jest uszkodzone...

Wspomniane "ośmionogie pajączki" wystepują w moim wzmacniaczu w dwóch miejscach... później podam linki do zdjęc i dokładne opisy. Teraz chciałbym tylko wiedzieć czy wogóle sie za to zabierać.

 

Inna sprawa to zmiana karty dzwiękowej; czy dzwięk na PCM2702 bedzie duzo lepszy od tego co mam w podpisie? nie chodzi tylko o słuchanie muzyki, ale również o filmy dvd...

 

Uprzedzając opinie na temat tego sprzętu dodam, że w zasadzie jestem zadowolony. gra toto bardzo fajnie... chociaz nie daje rady przy muzyce typu Star Wars OST Anthology...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do denona to zapodaj fotki, bo przykladowo pma-250 ma operacyjne z serii uP i raczej opa2604 nie sa od nich lepsze, na fotkach zobacze jak sie sprawa przedstawia w pma-280, pcm2702 zagra duzo lepiej od twojej karty ktora aktualnie posiadasz, OST z SW wymiata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> wunat: tak to VoiceKraft - moze nie są super, ale grają ok.

 

>> kamien: zdjęcia jutro... (patrząc na godzine to dzisiaj raczej... ). Dzięki za zainteresowanie.

 

 

update:

 

denon - tutaj jest zdjęcie.

 

Jak widać są dwa układy:

- oznaczony na zielono:

 

4558dd (albo D0 - niewyraźne te nadruki)

JRC

2487b

 

- na czerwono:

 

5532DD (albo D0)

JRC

2040b

Edytowane przez rob_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak ten na czerwone ne5532 to jest operacyjny od przedwzmacniacza gramofonowego, a ten zielony nec4558 jest od przedwzmacniacza glownego i wlasnie jego nalezy wymienic... opa 2604 wycieni bas, ale znaczaco poprawi jego kontrole i przestrzen dzwieku, jezeli chcesz basik i w miare dobra reszte to polecam LM833 ale zeby byl od national semiconductor

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: elektornikiem nie jestem.. pasjonatem tak :), uczylem sie w LO o profilu mat-inf, teraz studiuje AiR i pracuje w serwisie komputerowym... a elektronika - interesuje sie od 4 klasy podstawowki ;) no i jakos to jest, jak sie przeczytalo wszystkie radioelektroniki od 82 roku, przeczytalo parenascie ksiazek, skonstruowalo pare wzmacniaczy i po 10 latach cos sie juz wie... poprostu takie moje male hobby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko, Teac A-X75 czy Diora WS-504 ? Jade na razie na jakims archaicznym Technic'ie SU-Z45 ale zaczyna mnie juz denerwowac niska jakosc dzwieku, ostatnio nawet chetniej slucham mojego MuVo2 bo gra duzo ladniej niz ten wzmak :) wiec postanowilem go zmienic. O Diorze znalazlem sporo dobrego, ale Teac jest rownie kuszaca propozycja :? . Teac'a moge miec za ok 230zl, natomiast Diore za 280zl. Wzmak bedzie napedzal Missiony 701 a slucham glownie rocka, gotyku i metalu. Z gory dzieki za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam ;] kamienia juz meczylem (pozdro) ale Was tez pomecze ;] amieniam kolumny i mam takie alternatywy:

B&W 602 s2 - 900PLN

B&W 601 S3 - ? aukcja od 500PLN

JBL JBL LX2003 - chyba za 990PLN ale czekam na odpowiedz

WHARFEDALE Diamond 8.3 - 800PLN

To sa narazie moje pomysly. Gralo to bedzie z Marantzem PM6010OSE i dzwiekowka na pcm`ce.

Preferowany dzwiek - wysokie krystaliczne nie takie jak w m2 cieple i troche jak za zaslona. Srednica moze byc odrobine wycoana, byleby nie dominujaca. Bas szybki, konkretny moge poswiecic nisko schodzacy bas na rzecz jego szybkosci. pokoj 16m2 muzyka glownie rap, dnb, filmowa ale i jazz i inne gatunki stale sie pojawiaja. Mysle ze Wharfedale mi nie podpasuja aleee ... ;) czekam na odpowiedzi.

 

p.s kolumny musza miec "jaja" czyli dla mnie np mission odpadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem jak post wyżej. preferencje muzyczne identyczne i pokój taki sam, z tym że do wyboru (chcę kupić nowe):

wharfedale diamond 9.5 - 2000

B&W dm309 - 2400

tannoy fusion 4 - 2000

 

na razie mam rotela 920, ale może zmienię na coś mocniejszego.

wydawało mi się, że tannoy'e lepiej grały od whardale'a, ale co to za słuchanie w MM (i wyglądają dużo gorzej). b&w słuchałem w normalnym sklepie, ale bolą mnie te 400 stówy więcej i dziwne że tych 309tek nie ma na oficjalniej stronie bowersa (w katalogu na polskę są).

 

co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem jak post wyżej. preferencje muzyczne identyczne i pokój taki sam, z tym że do wyboru (chcę kupić nowe):

wharfedale diamond 9.5 - 2000

B&W dm309 - 2400

tannoy fusion 4 - 2000

 

na razie mam rotela 920, ale może zmienię na coś mocniejszego.

wydawało mi się, że tannoy'e lepiej grały od whardale'a, ale co to za słuchanie w MM (i wyglądają dużo gorzej). b&w słuchałem w normalnym sklepie, ale bolą mnie te 400 stówy więcej i dziwne że tych 309tek nie ma na oficjalniej stronie bowersa (w katalogu na polskę są).

 

co sądzicie?

1275858[/snapback]

no jakby nie patrzec to JBL LX2004 idealnie sie wpasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać odnośnie głośników Tannoy M1, M2. Jaki dają dzwięk ? Czy jest on w miare czysty ? Jak ma się sprawa z basami, bo patrzyłem że pasmo zaczyna się gdzieś dopiero od 50-60 Hz ? No i jaki to tego najlepiej dokupić wzmacniacz ? Czy jest coś niedrogiego godnego polecenia ? Oczywiście mowa o używanych bo nowy byle jaki wzmacniacz kosztuje 100 zł. Przeglądałem trochę Allegro ale nie jestem znawcą a chciałbym uzyskać ładny czysty dzwięk za nie wygorowaną cene 600 - 700 zł. Oczywiście w mierę możliwości :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać odnośnie głośników Tannoy M1, M2. Jaki dają dzwięk ? Czy jest on w miare czysty ? Jak ma się sprawa z basami, bo patrzyłem że pasmo zaczyna się gdzieś dopiero od 50-60 Hz ? No i jaki to tego najlepiej dokupić wzmacniacz ? Czy jest coś niedrogiego godnego polecenia ? Oczywiście mowa o używanych bo nowy byle jaki wzmacniacz kosztuje 100 zł. Przeglądałem trochę Allegro ale nie jestem znawcą a chciałbym uzyskać ładny czysty dzwięk za nie wygorowaną cene 600 - 700 zł. Oczywiście w mierę możliwości :)

 

Pozdrawiam

1283686[/snapback]

Poszukaj Luxmana L-410/430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...