Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam taki problem. W moich Mission'ach 701 spaliły się głośniki niskotonowe :cry: Mają one symbol CF160/78 . I mam teraz bardzo duży problem, bo nie mogę niczego znaleźć na necie o tych głośnikach. A pewno jeśli już gdzieś je znajdę to oryginalne bedą kosztowaly pewno dużo więcej niż kosztowaly mnie kolumny ( 450zl :) ) . Tak więc mam pytanko, co mógłbym zamiast nich wsadzić? Tak powiedzmy za 150-200zł/sztuka? Lub czy warto może zainwestować więcej w coś konkretniejszego, mocniejszego? I jak to potem będzie grało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie Mc Gyver do mnie napisał, że ma oryginały :) Pozostaje jeszcze tylko cena :) on chce 260zl/para brac? :wink:

 

A może jednak warto wrzucić coś innego? Bo jak robiłem głośniej to bas już nie wyrabiał :? A ja jednak lubie jak mnie basik depcze po klacie 8) Czy po prostu nie da się wycisnąć więcej basu z głośniczków o takiej średnicy :-| lub czy mogło by to wpłynąć źle na brzmienie?

Edytowane przez Flix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po missionach 701 to nie mozna sie spodziewac zeby basem gniotly klate, chociaz jak na swoja klase maja calkiem calkiem bas... wogle to udane kolumny, imo jezeli to nowki i orginaly od mggyver to ja bym lykal za 260zl parke...to nie jest zla cena, bo ja sie naszukalem i nic nie znalazlem w necie gdzie mozna kupic

 

ps. flix nastepnym razem ciszej trzeba sluchac na imprezach (zalozyc blokade na galke albo co :P ) to nie bedzie strat ;)

...albo kupic kolumny imprezowe... jakies siermiezne ktore ciezko zabic ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiecie jak jest :wink: jak się człowiek spije to by chcial tylko głośniej i głośniej, szczególnie jak jakiś skoczniejszy kawałek poleci :D A zauważyłem jeszcze też, że na zwrotnicach są kondensatory spuchnięte, to pewnie przydało by się je wymienic. Lama w tym temacie jestem więc wolę się zapytac. Wymienić je trzeba na nowe o takiej samej pojemności, czy firma ma jakieś znaczenie? Czy wystarczy jeśli kupię najdroższe jakie będą w sklepie? Dodatkowo zauważyłem, że we wzmacniaczu też są kondy spuchnięte :? to pewno też przydało by się je wymienić, ale tu są już takie duze jakies :) i zapewne jakiejś lepszej firmy. Z góry dzięki za rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak spuchniete to przydaloby sie wymienic, w zwrotnicy trzeba o takich samych parametrach wsadzic - pojemnosc ta sama... napiecie moze byc takie same lub wieksze.. do zwrotki polecam firme jentzen

 

we wzmaku ta sama sytuacja... pojemnosc taka sama napiecie te same lub wieksze moze byc... do wzmaka polecam kondensatory elna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McGyver to fachowiec cala geba, uwazany przezemnie ze jednego z guru audiostereo, fakt gosc zalatany... czasem trzeba mu sie przypomniec ale raczej solidny, zmodowal wiele kolumn dla ludzi z audiostereo i zebral same pozytywne opinie, wydaje mi sie ze mozesz mu spokojnie zaufac i brac te glosniki

 

ps. czasami nie odpowiada na maile przez pare dni ale to chyba zwiazane z jego praca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wzmachol do Eltax Monitor 3 alternatywny do DENONa do 300zl zeby nie byl najgorszy i niezle gral, bo DENONy strasznie trudno dostepne sa i nie wiem czy dam rade kupic :( co mi polecicie ? moze jakies linki na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44333906

 

najtanszy z tej serii technicsow i najlepszy zarazem... az czasem ciezko dopatrzec sie w nim typowo technicsowego brzmienia, pomimo malej mocy gra chyba najbardziej zywo, muzykalnie i zdecydowanie z calego wypustu... jest godnym przeciwnikiem dla produktow konkurencji w tej cenie

 

za 300zl to bardzo dobra propozycja... nie nalezy sie spodziewac cudow... poprostu z eltaxami monitor III sprawdzi sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Ja mam takie pytanko jezeli to nie tutaj to powiedzcie. Mam 500zl i chcial bym kupic jakis wzmacniacz i 2 kolumny bo moja wieza mnie nie zadowala pomozcie mi cos zlozyc prosze po daniej linkow albo cos takiego z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Tannoy'e M2 za... 500zł !! :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45505831

 

Szukam kogoś z Katowic lub okolic, kto mógł by sprawdzić te kolumny na miejscu w Rudzie Śląskiej :) Kiedyś przy okazji postawię piwo :D

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zdechł mi głośnik średnio-nisko tonowy w canton-ach plus S poszukuje wiec orginalnego lub jakiego zamiennika 4ohm 40watt lecz kwadratowe mocowanie do montazu. oglnie nietypowe wiec prosze o jakies namiary na mozliwosc kupna przetwornikow do canton-a; nalepiej warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Tannoy'e M2 za... 500zł !! :D

 

1333988[/snapback]

buehehe kwiecien a ty to co powroty do przeszlosci lubisz ??

zateskniles za dawnymi dobrymi czasami ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc się komplecik Rotela szykuje. Postaram sie dogadać poza aukcją może coś taniej będzie :)

 

Teraz jeszcze sprawa okablowania - głośnikowe to albo coś firmowego albo zwykłe 4mm2. Ale sygnałowy musi być jakiś lepszy :)

 

Oj już się nie mogę doczekać efektu końcowego :) Ciekawe jaka będzie różnica między tym Rotelem a Unitrą AT9100 którą miałem poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie: posiadam głosniki creativa T5400 5.1 i zamieżam zmienic je na cos lepszego i na oku mam Tonsil fenix(wiem ze macie o nich kiepskie zdanie)

 

http://polonusagdrtv.istore.pl/cgi-bin/sho...1&psz=5658&pcz=

 

głośniki są po 229zł wiec zastanawiam sie nad dwiema sztukami. Nie jestam audiofilem po prostu chce miec cos lepszego. Moze ktoś miał kiedys T5400 i przesiadł sie na te tonsile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wzmacniacz tez jest potrzebny.

 

Muze jaką słucham to przewaznie techno. Kolumny by stały w pokoju o wymiarach 4x3m.

 

A duża róznica w jakosci dzwieku jest miedzt Tonsilami a Tannoy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...