Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

hallo , czy ktoś mnie słyszy?? :)

 

ponawiam pytanie:

 

Mam zestaw stereo 2 x 60 WAT (RMS) i chcialbym do tego kupic subwoofer zeby miec system 2.1 .

Mam dwie kolumny PHILIPSA (tera kosztuja okolo 800zl ) i o jakiej mocy by się do tego nadawał subwoofer ??

Jak ktoś ma linka to niech da ,najlepiej by nie byl za drogi , tak może za max 200zl ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale chyba źle okreslilem swoj sprzet audio bo to raczej sie nazywa "miniwieza" niz kolumy ... :P

Dobra więc mam miniwieże PHILIPSA FWC390

Długi link :

http://www.consumer.philips.com/consumer/c...RESHP3HKFSEKI5P

 

Mam troche inna wieze niz ta z linku ,nie odtwarza mp3 , ma 3 zmieniacze płyt i ma troche inny wyglad poza tym to samo.

 

Pokoj mam troche mały... zaledwie 2 metry na 3.80 metra .

Dodam jeszcze ,ze glosniki mam rozstawione okolo pol metra od monitora w lewo jeden a drogi pol metra w prawo glosnik :P

 

No i jaki subwoofer do tego sie nadaje do moich warunkow sprzetowych ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dodam że mam dość wysoki sufit to to coś zmieni ??:)

Nawet jak stane na krzeslo (mam 180 cm wzrostu okolo ) to ledwo ledwo dotykam palcami sufitu :D

Dodam jeszcze że mam fajne dwie tekturowe sciany i sufit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko ;)

Chcialbym dostac wiekszego kopa od mojego sprzetu. Mam wzmacniacz Unitra PW9013 + Diory 90W trojdrozne, podlogowki. Sprzet stoi w pokoju o powierzchni okolo 14-16m^2. Slucham metalu i rocka oraz na wyzej wymienionym zestawie ogladam filmy na DVD. Teraz sprawa wyglada tak. Pieniazkow za duzo nie jest, bowiem bylo by to jakies 500-600 zlotych + gotowka za sprzedaz wymienianego elementu. Chcialbym cos w tym zestawie wymienic - stawiam na glosniki, bo wzmacniacz nie jest (?) taki zly. Nie bardzo mam pomysl, jakie kolumny moglbym sobie zafundowac. Fajnie by bylo miec paradigmy monitory 3, ale one troszke przekraczaja moje mozliwosci. Od sprzetu wymagam, aby mial wmiare przyzwoity bas, aby przy filmach potrafil dac kopa gdy trzeba, dobre, wyrazne srednie tony i wmiare przyzwoite gory, niezbyt napastliwe. Mozecie cos zaproponowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Titan (ok 900zl) albo Koda EX 686T (ok 700zl) to z monitorow... a podlogowki KODA AV 702 F (ok 900zl) lub Wharfedale Crystal30 (ok 1000zl)

 

tak na moje oko to EX 686T sprawdza sie u ciebie bardzo dobrze i graja wielkim dzwiekiem za nie wiele pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to wzmacniacz z tunerem :P Przynajmniej kiedyś tak było. Teraz to głównie pięcio/siedmio kanałowy wzmacniacz z procesorami dźwięku itp.

 

BTW - właśnie przyjechały do mnie Tannoy'ki :) Podłączyłem je pod wieżę do której były Altony podłączone i grają beznadziejnie :D Czekam na wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak :)

 

EDIT

Jak duża jest róznica(poza wyglądem) między KODAMI EX 686T i AV 702 F, warto dołożyć te ~200zł i wziąć te podłogówki, czy nie słychać specjalnej różnicy między nimi?

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest coś lepszego w tych granicach cenowych(600-800zł) z kolumn(nie koniecznie choć lepiej żeby to były podłogowe) do pokoju ok 18m2(tamte moje 25m2 to był błąd, liczyłem na oko :wink: ), muza raczej w stylu linkin park,groove coverage,genesis, ale w sumie wszystko poza hip hopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 600-800zl to lepszej kolumny jak Koda EX686T nie dostaniesz... no moze Tannoy M2 - ale przy tej muzyce co sluchasz to koda zje go na sniadanie

 

czytales recenzje tej kody?? http://www.polpak.com.pl/page_recenzje_sho...-10_koda_ex686t

 

i w sumie nie glupio wygladaja http://www.polpak.com.pl/koda/_ex686t.jpg

 

pozatym ma bassreflex z przodu co bardzo ulatwia ustawienie

 

odnosnie podlogowek to AV702F sa troszke przyduze do twego pokoju chociaz i tak powinno byc dobrze bo rowniez maja bassreflex z przodu, jest jeszcze Wharfedale Crystal 30 ale kosztuja 1000zl, chociaz na allegro znalazlem niezla okazje na Etaxy Liberty 7+ http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46652368 ... kurcze za 1000zl kolumny ktore kosztuja ponad 2k zl i sa naprawde bardzo dobre - interesujaca okazja

 

jak masz gdzie postawic podlogowki to lap za AV702F ale zwroc uwage ze kosztuja 900zl a napisales ze 800 to gorny pulap z kolei EX686T beda rowniez dobrym wyborem i o 200zl tanszym ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

 

Narazie na Kody napewno kasy mieć nie będe, biore więc Tannoy M2.

Jeżeli chodzi o te Tannoy M2, to wie ktoś gdzie moge je dostać w necie np? :) . Inna sprawa to wzmacniacz, najlepiej jakiś niedrogi w granicach 200zł do tych kolumn, no i okablowanie też by pasowało :wink: . Moja karta zintegrowana to jakiś syf Ac97(czy jakoś tak), na karte będe miał jakieś 100-120zł, da się coś przyzwiotego za te pieniądze dostać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa Koda EX686T kosztuje tyle samo co uzywane Tannoye M2 na allegro... w tym co sluchasz koda sie sprawdzi lepiej od tannoyi

wiec ja bym sie na twoim miejscu gleboko zastanowil nad tym co postanowiles odnosnie kolumn...

karte dzwiekowa polecam cos na aureal vortex - na allegro diamonda za 25zl na vortexie ostatnio widzialem, karta coprawda stereo ale taka ci wystarczy, jakoscia dzwieku bije sb live na glowe

 

700zl koda + 25zl karta to ile ci zostanie na wzmacniacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa jest taka że mam narazie jakieś 400zł i za tę kase chce kupic wzmaka, karte muzyczną i kable, z tym że na wzmaka to jakieś 200zł - góra 250zł(no chyba że za niewiele więcej znajde coś znacząco lepszego). Kupie narazie wyzej wymienione rzeczy, i zaczne się zbroić na głosniki tak żeby na początku czerwca już je mieć:)

 

Edit; karta za 25zł bije sb live, aż taka dobra? :)

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no serio ja bym wolal diamonda na vortexie od audigy... bo gra znaczaco lepiej, kupuj ta karte poki jest... mialem ja kiedys i byla swietna http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46812765

 

mowisz ze masz 400zl narazie to 35zl na karte + przesylka i 50zl na kable - wystarczy nakamichi o taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46639882

 

czyli zostaje 300zl na wzmaczniacz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46050873

denon gra duzym dzwiekiem z dynamicznym duzym basem, troche wycofana srednica i gladkimi wysokimi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46207268

luxman gra dzwiekiem troche odchudzonym, detalicznym i dynamicznym

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli chodzi o te karty na vortex'ie to ktora bys polecal:

1

2

3

4

 

...i jeszcze jedno...troche off-topic...jak powinno byc ustawione pokretlo variable loudness (na jednym "koncu" skali jest FLAT a na drugim nic) zeby amp nie wprowadzal zadnych "ulepszen" dzwieku?

Edytowane przez alef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze masz 400zl narazie to 35zl na karte + przesylka i 50zl na kable - wystarczy nakamichi o taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46639882

Jeżeli chodzi o ten kabel to jest to ten co łączy wzmacniacz z kompem? Jezeli tak to trzeba do tego chyba jakieś koncówki bo tu widze że nic nie ma(nie znam sie na tym wiec sie prosze nie smiać :wink: )

Skoro mówisz że ta karta muzyczna jest taka dobra to ok biorę ją, powiedz tylko ilu kanałowa on jest, i czy ma wejście na dżojstk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kabel komp->wzmacniacz to potrzebujesz jack->2*rca

ostatnio kupilem cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46036758i jestem zadowolony...przejrzyj allegro bo sprzedaje to kilka osob i maja rozne ceny w zaleznosci od dlugosci kabla

 

a kabel nakamichi to kabel glosnikowy...zadnych wtykow do niego nie potrzebujesz (no chyba ze banany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dostałem H/K :D I powiem że gra to przecudnie (a narazie mam to podłączone najtańszymi kablami i do komputera). Niezwykle ciepły dzwięk, wysokie tony tak jakby za kotarą (co mi się niezbyt podoba) ale tak już mają M2 (po zakupie reszty sprzętu szykuje się tuning zwrotnicy, podobno po nim są nie do poznania), scena całkiem niezła i najważniejsze zaczeła się wydobywać też na boki :) Bas niesamowicie dobrze kontrolowany, schodzi nisko.

 

Czekam teraz na CD, kable i standy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamien, podepne ewentualnie później do tej karty muzycznej sub?

1360932[/snapback]

zalezy o jakim subie mowisz, jezeli jakis lepszej klasy np KODA SW850/SW1000 to podpina sie go pod wyjscie glosnikow we wzmacniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dostałem H/K :D I powiem że gra to przecudnie (a narazie mam to podłączone najtańszymi kablami i do komputera). Niezwykle ciepły dzwięk, wysokie tony tak jakby za kotarą (co mi się niezbyt podoba) ale tak już mają M2 (po zakupie reszty sprzętu szykuje się tuning zwrotnicy, podobno po nim są nie do poznania), scena całkiem niezła i najważniejsze zaczeła się wydobywać też na boki :) Bas niesamowicie dobrze kontrolowany, schodzi nisko.

 

Czekam teraz na CD, kable i standy :)

1360977[/snapback]

no walsnie o tym cieplym kluchowatym dzwieku w wyskoich tonach i srednicy to odrazu mowilem... basu faktycznie harmany maja uuuuuu i jeszcze wiecej ;)

...ooo Kwiecien wlasnie odnosnie tuningu tannoyi to ostatnio przerabialem tannoye m1 i dalo to naprawde dobre rezultaty - wykelilem cale wnetrze kolumny mata bitumiczna miekka, zmienilem kondensator w torze wysokotonowki w zwrotnicy z jakiegos badziewnego 4,7uF na Jantzen Audio 4,7uF, zmienilem okablowanie wewnetrzne z tych smiesznych kabelkow jak od magnetofonu typu "jamnik" na Jantzen 1.5mm2

.... detalicznosc, wybrzmiewanie i klarownosc wysokich tonow poprawila sie po stokroc - talerze skrza sie i mienia sopranami, przestrzen zrobila sie bardziej wyrazna i selektywna (duzo latwiej pokazac co gdzie jest) i pierwszy plan zblizyl sie do sluchacza, bas jest jakby potezniejszy i schodzi nizej

cala zabawa to 25zl na mate bitumiczna, 20zl na kondensatory i 15zl na kable naprawde jest warta tej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...