Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

 

"mam je jakiś czas i fajnie grają , ale męczy mnie to pytanie "

 

Pytanie retoryczne, skoro sam napisałes, ze fajnie grają to o co chodzi ?

tak na marginesie: ja bym sie w takie coś nie pchał.

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy takie małe kolumienki potrafią nieźle zaruszać wnętrznościami ? Chyba nie bardzo, małej imprezy na tym sie chyba nie zrobi. B)

Mój zestawik już parę imprez przeżył. Na świeżym powietrzu też. Jakoś nikomu mocy ani basu nie brakowało. A takie małe kolumny łatwiej przewieźć.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mam je jakiś czas i fajnie grają , ale męczy mnie to pytanie "

 

Pytanie retoryczne, skoro sam napisałes, ze fajnie grają to o co chodzi ?

tak na marginesie: ja bym sie w takie coś nie pchał.

To moje pierwsze większe kolumny , nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś taki zestaw? http://www.allegro.pl/item109044288_jamo_s...ja_pl_w_wa.html

jak to gra? jeśli bym je kupił to tylko dla samych frontów a reszte bym sprzedal na allegro.

Ja mam takie zestaw. Kilka filmów, koncertów już obejrzałem i powiem, że dla mnie wystarcza w zupełności. Wiadomo, że jest to niska pułka i nie ma co oczekiwać jakiś fajerwerków. Jest to po prostu solidny, tani, markowy zestaw dla niewymagających. Najlepiej spisywać się będzie w kinie domowym, ale oczywiście muzyki też można posłuchać. Co do barwy dźwięku to dla mnie w większości przypadków jest przyjemna, bas jest dość niski, nie jest rozlazły. Góra już trochę gorzej się prezentuje, dźwięk jest dosyć ostry i czasami metaliczny.

 

Reasumując, jeżeli szukasz niewyszukanego, solidnego zestawu do kina domowego ten jest całkiem OK. Ja swój kupiłem 2 miechy temu za 699 zł z 2 letnią gwarancją.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz szybkie pytanko potrzebny mi mocny i dobry wzmacniacz o 200zł powiem że chce żeby nie był tylko mocny ale i łądnie grał. Strasznie nie lubie jak mi coś w głośniach gra z brakiem średnich tonów albo z płaskim basem. Wzmacniacz powiniej jednak być mocny bo mam pomieszczenie ok 54mk i jednak czasem lubie jak mi się podłoga trzęsie. Wiem że za te 200zł to cudów nie będzie ale mile widziane są linki do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz szybkie pytanko potrzebny mi mocny i dobry wzmacniacz o 200zł powiem że chce żeby nie był tylko mocny ale i łądnie grał. Strasznie nie lubie jak mi coś w głośniach gra z brakiem średnich tonów albo z płaskim basem. Wzmacniacz powiniej jednak być mocny bo mam pomieszczenie ok 54mk i jednak czasem lubie jak mi się podłoga trzęsie. Wiem że za te 200zł to cudów nie będzie ale mile widziane są linki do allegro.

No do 200 to raczej nie poszalejesz, ale coś tam się znajdzie:

http://www.allegro.pl/item109904532__wzmac...s_su_7100k.html

http://www.allegro.pl/item109912602_wzmacn...ics_su_700.html

http://www.allegro.pl/item110726922_yamaha...ne_stereo_.html

http://www.allegro.pl/item110876255_wzmacn...ora_ws_502.html

 

Zapodałem Ci tylko opcję "Kup teraz" bo pewnie więcej się znajdzie w cenie ok. 200 zł, ale nie wiadomo, jak się aukcje skończą. Z tego, co wyżej ja brałbym Diorę albo Yamahę.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze że mam wybór teraz tylko powiedz który będzie się bardzie nadawał do słuchania muzy dla osoby wymagającej w miare to raz. A dwa to czy w w zestawie diora te 2X60 starczy do żeby zorbić masowe pękanie szyb ( przenośnia taka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze że mam wybór teraz tylko powiedz który będzie się bardzie nadawał do słuchania muzy dla osoby wymagającej w miare to raz. A dwa to czy w w zestawie diora te 2X60 starczy do żeby zorbić masowe pękanie szyb ( przenośnia taka )

No to zależy, jakie masz kolumny, ale np. u mnie przy 2x30W (NAD 3020) przy potencjometrze głośności ustawionym na połowę zaczynają się sąsiedzi zbiegać. :) Basu też nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobra krótka piłka który z tych czterech będzie czysto grał??

Z trzech. Diorę już ktoś kupił ;) Ja bym stawiał na Yamahę. Technicsy są generalnie znane z tego, że nieco dodają od siebie i dźwięk jest trochę podbarwiony. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie są pozostałe elementy toru audio. Jakie masz kolumny? Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

Dawno mnie tutaj nie było ale nie trzeba było zmieniac adresu :twisted:

 

Chciałem wam zaprezentowac moje niedawno skonczone kolumny DIY.

Sa to kolumny w układzie 3way na Visaton SC10N + Tesla ARX150-03 + 2xTesla ARN188-03.

Zwrotnica tez nie byle jak tylko zaprojektowan na podstawie pomiarów.

Dołączona grafika

 

Napedzam to GC LM3886

Dołączona grafika

 

 

No i to jest wlaśnie moje DIYAudio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Krótka piłka z mojej strony, który to plus a który to minus?

 

http://img311.imageshack.us/img311/9923/pict00024qm.jpg

 

Zachciało się nowych terminali do Radmora, to teraz mam dylematy :mur:

Co za roznica? Wazne tylko, zebys kolumny podlaczyl tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiring masz moze wykresy z pomiarow... bo zawsze mnie frapuja zwrotnice w takich potworkach jak te twoje ;) a tak btw bardzo ladnie sie prezentuja... jak tesle sie w srednich tonach sprawdzaja ?? bo arx za bardzo nie znam - visationa tego slyszalem i calkiem calkiem

ps. jak tam kosztorys przedsiemwziecia sie ksztaltuje... ?? :)

ps2. masz moze fotki gainclona od srodka ??

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeszcze nie mam :D ale pewnie skończy się na czymś w stylu altusy 140 albo czymś tańszym w stylu VK za 250zł

Nie kupuj VK. Jeśli chcesz kupić po taniości, to szukaj Magnatów lub jakiejś nowszej serii Tonsila (Altusy co prawda to kultowe kolumny, ale do nowszych nie mają co startować - wiem, bo słuchałem - basik potężny, ale niezbyt czysty, podobnie z górą - dużo syczy, ale dź więk jest jakiś taki metaliczny). Możesz też na Allegro szukać okazji i kupić jakieś tanie, używane Tannoye, Jamo, JBL, Eltaxy, czy Mordaunt Short.

 

A możesz mi powiedzieć, po jakiego grzyba Ci sub do w sumie niezłego wzmacniacza stereo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za roznica? Wazne tylko, zebys kolumny podlaczyl tak samo.

Biorąc pod uwagę że mam już w kolumnach terminale, i nie mam żadnego kabla z tą wtyczką, to jedynym wyjściem jest dowiedzieć się jak to jest... Głośnik sobie sprawdzę + / - baterią... A jak mam to zrobić w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe coś tam mam :]

 

 

Link do obrazka.

 

 

ARX150 gra bardzo przyjemnie dla ucha i bardzo ładnie wypada w parze z SC10N. Miałem tez przez jakiś czas ARP150, no i powiem tak nie grał tak wclae źle, ale trzeba było go mocno tłumić bo potrafił wiercić dziure w głowie, jednak ARX150 gra lepiej i przyjemniej.

 

Słyszłem również XW (czyli ARN188 z mniejszym koszem) w 2way z najtanszą Vifka tak jak kolumny esh0 tylko ze z dwoma XW na kolumne i powiem ze ARX150 +SC10N bezapelacyjnie wygrywają w kwestii srednich i wysokich tonów. Sam ARN188 ma srednie nieco cofnięte i dość suche. No i właśnie przez kiepską średnice zestawik taki traci charakter, chociaż podobno ludzie nawet przywyczajaja sie do srednicy tesli ;), ale jednak tutaj widac przewage 3way ;)

 

SC10N bardzo fajny wooferek jak narazie w swojej cenie bezkokurencyjny. Jak jeszcze słuchałem go na zwrotnicy uniwersalnej dawało sie odczuc podbicie na końcu pasma, podobno zwiazane jest to z konstrukcją jego kosza która moze niechcący pełnić role jak by tuby, rozszeżajac sie u wyjscia kopólki :]

 

Same kolumny kosztowały mnie 720zł, ale jakby doliczyć koszty przesyłki i inne duperele o ktorych sie zapomina to z pewnoscia wyjdzie okolo 800zł

 

Co do GC zawiode Cię kamień ;) zwykłe ogólnodostępne elementy bez zadnego hi endu. Poprostu wychodze z założenia ze GC to przerost formy nad treścią, wiec nie zapominajmy ze to jest zwykły scalak. Ale.... planuje złozenie jakiegoś wzmacnaicza na tranzystorach prawdopodobnie bedzie Symasym to może tutaj pobawie sie w udziwnienia.

 

//Nie wiem czemu nie działa automatyczna miniatura, więc zmieniłem obrazek na linka, ponieważ forum się rozjeżdżało.

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@Narcyz

Dobra zapytam tu

 

Podobno w drugim wysokotonowym mam takie cieniutkie podkładki czy coś w cewce czy coś, nie znam się tak na tym...Może ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych kolumnach?

 

http://www.allegro.pl/item111308256_paradi...or_czarny_.html

 

Jeszcze do mnie nie doszły przesiadam się z Tannoy M1, Tannoye M1 nie grały w "moim stylu"

Mam nadzieje że Paradigmy będą grały ostrzej :). W cenie do 600zł miałem jeszcze do wyboru Wharfedale 8.3 ale ostatecznie zdecydowałem się na podstawkowce.

Kolumienki będą grały z ampitunerem stereo Denon 435R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Nie wiedziałem gdzie napisać a nowego topicu nie ma po co zakłądać to piszę tutaj... Już mówię o co chodzi... Potrzebuję porady w wyborze interkonetora do podpięcia wzmaka słuchawkowego do kompa ( czyli mały jack -> 2 x RCA ) ... Cena do 60 zeta... Wzmak to będzie Holdegron wersja podstawowa a słuchawkami są narazie KOSS UR-40... Na oku mam:

http://www.allegro.pl/item109327840_profig..._1_2m_hit_.html

http://www.allegro.pl/item110364991_kabel_..._link_1_0m.html

Więcej na allegro nie znalazłem ale nie samym allegro człowiek żyje :)

Za wszelką pomoc z góry dzięki...

POZDRO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

Dawno mnie tutaj nie było ale nie trzeba było zmieniac adresu :twisted:

 

Chciałem wam zaprezentowac moje niedawno skonczone kolumny DIY.

Sa to kolumny w układzie 3way na Visaton SC10N + Tesla ARX150-03 + 2xTesla ARN188-03.

Zwrotnica tez nie byle jak tylko zaprojektowan na podstawie pomiarów.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Napedzam to GC LM3886

Dołączona grafika

 

 

 

No i to jest wlaśnie moje DIYAudio :wink:

 

Wreszcie sie ujawniles Łukaszu N :)

Edytowane przez pvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieza mi padła.

9 letnia wieża SONY MHC RX-50.

Nie działa radio,nie odbiera fal,tylko leciutko syczy na max glosnosci.

Wyswietlacz ledwo co świecie, mruga.

 

Co to moze być?

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...