Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

st3fan jak za taka cene za ile sa warte na rynku to Tannoye M1 sa bezsprzeczna rewelacja i przestan tu malkontencic bo staje sie to nudne i denerwujace

ty ja mowiem ze tych 6000zl nie sa warte a za 300 moga byc a nie wiem na czym ta rewelacja polega w przypadku tych kolumn :P dla mnie rewelacja sa senheisery 600:D aha jeszcze powiesz ze to rewelacujnie gra z unitra jak to kwiecien mowi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez stefan daj se juz na spokoj czy ja mowilem o unitrze ?? moze ty idz do psychologa bo masz jakies problemy ze soba, tannoye potrzebuja dobrego sprzetu i z takim creekiem 4330 potrafia zagrac naprawde wspaniale czyli sa to na tyle dobre kolumny ze potrafia pokazac moc i jakosc wzmacniaczy o pare klas wyzszych a wlasnie to o czyms swiadczy... i potrafia pokazac kazde niedoskonalosci tanszych konstrukcji... tyle

 

upieraj sie ile chcesz ale dla mnie tannoye m1/ m2 sa kolumnami ktore moglyby kosztowac 2-3x tyle i nadal bylyby w czolowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na co uwage zwracasz przy sluchaniu ale przy odsluchu tannoyi trzeba bylo zwrocic uwage na naturalnosc srednicy i przyjemnosc w odbiorze jej jak rowniez wysokich czestotliwosci... wydaje mi sie ze takiej przyjemnosci ze sluchania srednicy i gory mogoa tannoyom pozazdroscic duzo drozsze konstrukcje... co do basu to moze nie jest doskonaly ale rowniez nie maja uzytkownicy tannoyi powodow do niezadowolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie kolumn Tannoy z serii Fusion (główmnie mnie interesuje Fusion 2).

No więc czy miał ktoś okazję ich posłuchać? Czy dorównują Tannoy Mercure M2 (jakby nie było już nie produkowanych).

Słyszałem nawet opinie, że są to następczynie serii Mercure.

W sieci znalazłem jak narazie tylko jeden test w HI-FI CHOICE, gdzie zdobyły pochlebne recenzje.

 

PS.

Pomijam serie MX, która nie jest zbyt zachwalana (w porównaniu z Mercure).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec w jedynm sklepie audioffilskim ( w szczecinie ) nie ma kolumn ktore chailem ani paradigm ani b&w ( ta firma tam jest ale nie ma tych 602) ani cabasse. Sprzedawaca zapytany o kolumny do 2000zł zaproponował mi avance jakies podlogowe za 19999zl sluchalem ich i mi sie podobały, w poruwniau do 2 innych kolumn ktore tam jeszcze sluchalem. Mozecie powiedziec cos o tej firmie?

 

Niech kazdy napisze 5 firm kolumn ktore uwaza za najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio okazyjnie glosniczki wyniosly mnie 600zeta

Tannoy FX 5.1 (szersza recenzja ponizej)

http://www.audioholics.com/productreviews/..._review_p1.html

Moje pytanie dotyczy tego jak moge to teraz podlaczyc do karty dzwiekowej (Audugy 2) (nie znam sie na tym jestem zupelnym laikiem w tej sprawie) potrzebuje do tego wzmacniacza czy amplitunera ? karta przerabia wszystko DD DPL itd wiec nie potrzebuje juz wbudowanego dekodera w sprzet, chyba tak.

Amplituner rozni sie chyba tylko tym od wzmacniacza ze ma radio? wiec ja potzrebuje cos takiego jak np NAD C320BEE 5 kanalowy wzmacniacz i jeszcze zeby aktywnego suba pod to podlaczyc, teraz tylko podlaczyc to do kompa i podlaczyc do tego glosniki i bedzie ok? niech mnie ktos oswieci bo juz tydzien siedze na necie czytam pisze i dalej mam balagan.

Siedze teraz w Angli na stale i musze cos tu kupic, tu macie strone ze sklepem co byscie mi stad polecili dzial (A/V Amplifiers & Receivers)

KONIECZNIE ZOBACZCIE TEGO PDFA MAJ TAKIE PRZECENY ZE WAM CZEPKI POZRYWA! TOTALNY SZOK ;] (po lewej na dole).

http://www.hyperfi.co.uk/

odpiszcie cos bo mam te glosniki juz tydzien i nie wiem co mam kupic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znma sie na tym, tu jest pelno np A/V Amplifiers, A/V surround Receivers, czym sie to rozni, i z czym sie to je nie chce kupic jakiejs rzeczy ktora nie bedzie mi potrzebna, kupie cos i nagle sie okaze ze nie moge do tego podlaczyc suba bo nie bedzie wejscia lub jakiegos wyjscia i lipa albo ze nie podlacze tego do kompa niech ktos mnie wspomoze, za duzo jest sprzetu na rynku, a jesli sie chce cos kupic okazyjnie to trzeba sie znac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t mi to obojetnie wsumie mam pokuj 15m2 nie wiem co bedzie lepsze sluchalem w tym sklepie avance poddlogowych i 2 innych nie podlogowych b&W 300 chyba i jakies jvc to najbardziej mi sie te avance z nich podobaly chociaz myslelm ze i tak bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, jak zapytałem sie o cene to sprzedawaca powiedział ze 1999zł ale jak sie juz zdrcyduje to sie jakos dagadamy i mam pytanie ile oni moga upuścić z ceny od jakiej ceny zacząć sie targowac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Pudi

Najlepiej zrobisz kupując porządny amplituner (coś z oferty Yamahy będzie najlepszym rozwiązaniem). Nie będzie żadnego problemu z podłączeniem do komputera.

Audigy 2 ma wyjście cyfrowe - podłączenie z amplitunerem będzie realizowane przy pomocy 1 kabelka (cinch-cinch).

 

Masz akurat w świetnej cenie modele RX-V440 i RX-V540 RDS (polecałbym ten droższy) - ma wszystko co potrzebne Ci do szczęścia. Na pewno nie będziesz żałował.

 

:arrow: kwas1

Avance to jak najbardziej wdzięczna firma - praktycznie każdy ich produkt prezentuje naprawdę wysoki poziom (doskonałe głośniki, stolarka i jakość wykonania). Na ogół grają bardziej neutralnie, relaksująco i przestrzennie aniżeli specjalnie nisko schodzącym basem - wszystko jednak zależy od indywidualnych upodobań słuchacza.

Poza tym jaki to był model - poprzednia seria Omega czy już nowa Dana i jaką masz do nich elektronikę ?.

 

Kwestia upustu - hmm - to zależy. Powiem tak - 6-7 % dostaniesz praktycznie w każdym sklepie - jeśli więcej to tylko należy się cieszyć.

 

Aha - edytuj swoje posty !.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - chciałem sobie zakupić kolumienkę Tonsil Maestro II 130, bo akurat wpadło mi do portfela 600zł i chciałem sobie zacząć tworzyć zestaw muzyczny, a że kompletny ze mnie amator to mam dla was takie pytania (proszę się nie śmiać jakby było z czego :P):

 

1. Czy sama kolumienka będzie działać mi z kompem czy może trzeba jakiś inny sprzęt jeszcze?

2. Czy jest coś innego godnego polecenia w tej klasie cenowej?

3. Nastawiam się głównie na słuchanie muzyki i zależy mi na niezłej jakości za przyzwoitą cenę, ale czy może lepiej wybrać zestaw typowo komputerowy? (słucham jazz, klasykę, starego rocka - Led Zeppelin, J.Hendrix itd.)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy sama kolumienka będzie działać mi z kompem czy może trzeba jakiś inny sprzęt jeszcze?

2. Czy jest coś innego godnego polecenia w tej klasie cenowej?

3. Nastawiam się głównie na słuchanie muzyki i zależy mi na niezłej jakości za przyzwoitą cenę, ale czy może lepiej wybrać zestaw typowo komputerowy? (słucham jazz, klasykę, starego rocka - Led Zeppelin, J.Hendrix itd.)  

:)

- 1) Nie będzie - potrzebny jest jeszcze wzmacniacz.

- 2) W tej kwocie (tzn 600zł) jeśli chodzi o nowy sprzęt i podane preferencje muzyczne to nie ma zbyt wielkiego wyboru. Te podane przez Ciebie Maestro powinny być jak najbardziej odpowiednie.

- 3) W takim razie zestaw komputerowy zdecydowanie odpada :)

 

Update:

Zauważyłem, że podałeś w innym temacie :) wielkość pokoju - 12m. To jest faktycznie niezbyt wiele, niemniej te Maestro do zbyt wielkich nie należą (monitory z podstawkami zajmą podobnie dużo miejsca a i koszt będzie większy).

 

Btw - Chyba nie chcesz słuchać muzyki na 1 kolumnie ? :lol:

... więc jedna kolumienka mi styknie na razie spokojnie, jak mi się wydaje...

Mam nadzieję że to żart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sphinx, ja mam - RAVELAND X 2508-II i to na dodatek chce je sprzedac, wystawialem je nawet juz na allegro, ale w ostatniej chwili sie rozmyslilem i zakonczylem aukcje wycofujac wszystkie oferty. Co Ci moge o nich powiedziec? Graja naprawde fajnie. Nie jestem jakims audiofilem i wiem, ze przy drozszych konstrukcjach blednie, ale jak dla mnie gra wystarczajaco dobrze. Sam wlasnie slucham glownie techno i nie moge narzekac. Musze je jednak sprzedac, gdyz potrzebuje gotowki. Jesli chcesz sie dowiedziec czegos wiecej to zapraszam na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądizcie o kolumnach podstawkowych KODA AV 965 może napiszę jeszcze że dotychczas mam 50 w x 2 mocy biernej firmy JVC impedencja 8 Ohm ... grają naprawde nieźle lecz brakuje mi troche przestrzenności .. pokój mam około 17m2 i chciałem jeszcze 2 na rogach dołożyć . I natrafiłem na te Kody ... w teście wypadły nieźle TEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tyle - moj sasiad ma dokladnie identyczna wiezyczke... i nie ma na niego mocnych w moim bloku, nikt go nie przebije - to napier**** jak dzikie i cena bardzo interesujaca. Pytanie tylko czy potrzebujesz takich wynalazkow jak deck, tuner czy odtwarzacz CD, czy moze lepiej zainwestowac w dzwiek przestrzenny i to na dodatek za polowe tej kasy(Logitech Z-640)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: mikaelus

Co do tej oferty - zupełnie nie warto pakować się w tą wieżyczkę. Dużo lepiej zrobiłbyś kupując te Maestro + jakiś wzmacniacz (cenowo nie to samo, ale jednak).

 

Napisałeś, że chcesz sobie stworzyć zestaw muzyczny - ok - teraz pomyśl ile możesz na to przeznaczyć. Po drugie - czy aż tak bardzo zależy Ci na jakości i czy dostrzegasz różnice w brzmieniu różnych zestawów. To jest chyba najważniejsze - bo jeśli nie to wystarczy kupić nowiutki zestawik komputerowy i mieć spokój.

 

Jeśli natomiast chcesz coś bardziej wyrafinowanego to zmartwie Cię, że za te 600 zł niewiele zdziałasz. Wiem, że z tym nie jest lekko, ale warto by było dołożyć co nieco i kupić coś na dłużej. Najpierw kolumny i wzmacniacz. Z czasem odtwarzacz CD - i już jest zestaw jak należy.

 

Wybór należy do Ciebie - a o wszystkim decyduje $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey ja mam takie lamerskie pytanie spotkałem się z tym kilka razy na różnych forach że jakakolwiek wzmianka o Altusach powodowała burze smiechu ponieważ w tym temacie się nie znam a jestem zainteresowany to powiedzcie o co kórde chodzi

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To że niemam zielonego pojecia o domowym sprzecie audio to zwracam sie do was(tych ktorzy maja pojecie:)) z taką prośba: Chciałbym zakupić jakis sprzet za ok 3000zł! pokój mam wielkości ok 35m2.słucham techno i rapu

 

z góry dzieki za pomoc!

 

P.S. mam prośbe zebyście podawali linki poniewaz niewiem gdzie kupic! I bede kupwał wszystko nowe raczej bo sie nieznam i niechce sie wpieprzyc w jakies [ciach!]o!!

 

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...