Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tej cenie mam okazje kupić 4 miesieczne LOGITECH Z-5300 THX i nie wiem czy się na nie skusić. Są używane gościu zapewnia że uzywał ich sporadycznie przez 2 miechy a później stały w pudle. Aktualnie mam zestaw Creative FPS 1600 4.1 są to głośniczki troche za słabe. Jak miałem pokój w bloku ( mały 4x3) to wystarczały ale teraz pokój sie powiększył i obecnie graja za słabo.

I mam dylemat czy kupić nówki czy te używane. Mam straszny mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałbym sobie kupić amplituner do 1300zł. Narazie będzie on grał w stereo bo w nastepym roku dokupie cos lepszego ( kolumny) i jaki byście mi polecili ? Mam kolumny 100W podłogowe. Odsłuchiwałem narazie : Pioneer VSX 515 i SONY STRDE598 hmm coś mi w tym Sony brakowało dżwięk był jakiś płaski w nic nie bogaty hmm chyba że coś dało to że przed nim wlasnie słuchalem tego pioneera. Głównie słucham hip hopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze szukam sobie szukam i za bardzo nic konkretnego znalesc nie moge

chodzi o to ze mam kolumienki unitry (2x25cm bas , 12cm sredniotonowy , gwizdek)

oryginalne sredniotonowce sie spaliły juz dawno jeszce z poprzednim włascicielem i modra głowa wstawił jakies szerokopasnowe gowna co na pewnych czestotliwosciach oczywiscie skrzeczaly

kupiłem jeden sredniotonowy o mocy rzekomo 60w ale po małej impresce spalił się opisu tych kolumn nie moge nigdzie znalesc nie wiem jak mocny powinien być ten sredniotonowy głosnik kupiłem teraz 2szt alphard 1300s na aukcji koles pisał ze maja 80 na pudłeku od nich pisze ze 30w max power :P graja jak na pierwsze 30 min sluchania bardzo fajnie z tym ze nie chcem ich zabic na pierwszej lepszej imprezie

zastanawia mie jak powinna sie rozkładac moc poszczególnych głosników w kolumnie bo wydaje mi sie ze majac 40w bas i 30w sredniotonoy to jednak bas powinien szybciej odlecieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się doradzić tutejszych speców od stereo. Obecnie używam głośników:

CREATIVE I-Trigue 3300. Zastanawiam się czy jest sens przesiadać się na wzmacniacz + 2 kolumny. Nie zależy mi na ogromnej mocy, tylko na jakości dźwięku. Słucham głównie chilloutu, jazzu, elektronicznej, rocka. Wydaje mi się, że na i trigue jest dość słabe odwzorowanie tonów wysokich.

Chciałbym na całość wydać 700-800, no max 1000 zł.

Czy za taką kwotę dostanę zestaw w którym będzie znacząca różnica w jakości dźwięku? Jakie głośniki/wzmacniacze polecacie?

A może lepiej kupić Logitech Z-2300 lub Megaworks 250D?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Może ktos wie jaka jest różnica poza wyglądem między LOGITECH Z-2200 a LOGITECH Z-2300 ??

 

Z góry dzieki za odp. bo nie wiem które kupić. Chyba dobrze wybrałem nie bede sie pakował w 5.1 bo nie mam gdzie tego ustawiac chociaż pokój ma ok.25 m kwadratowych. Nie wiem czy dobrze robie może jeszcze jakies sugestie??

 

 

 

 

EDIt:

 

Napewno nie wezme Megaworks 250D grają znacznie gorzej niż LOGITECH. Poza tym Megaworks 250D maja awaryjny wzmachol i głośnik niskotonowy. Rozmawiałem ze znajomymi ze sklepów i mówili ze troche reklamacji było na Megaworks 250D.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

niech mi ktoś doradzi słuchawki nauszne do 100 PLN ... jakie kupić żeby nie wyrzucić kasy w błoto? coby tych 100 PLN były warte ... oferty droższe z alegro odpadaja bo w tych lepszych sprzętach to sam się orientuje troszki ... chodzi mi o nowe słuchawki do 100 PLN (cena detaliczna) a nie np. oferty licytacji z alegro bez minimum :) takich ofert to sam sobie poszukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tanich, słuchawek to posiadam Philips'a SBC HP250, kosztowały 60zł w tej cenie to co oferują jest do przyjęcia.

Dodatkowo duży jack, 6m przewodu z potencjometrem i tak wyprofilowane, że jak założysz prawo na lewe ucho od razu to wyłapiesz.

 

Moje pytanie :)

Który amplituner kina domowego byście wybrali YAMAHA RX V 357 czy KODA AV505

http://www.agdrtv.com/amplitunery/yamaha_rx_v_357.php

http://koda.pl/koda_show_prod.php?show=av505

Dodam, że ceny są podobne 1100zł +/-50zł, Yamaha to Yamaha ale 5.1 Koda zaś to 6.1 więc ....

A może coś jest ciekawszego w cenie do 1500zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Koda ma fajną moc pracuje na transformatorze toroidalnym ma pobór 500W ma szereg wyjść pozłacane końcówki jakość dźwięku podobno jest b.dobra jak na tą cenę.. to tak jakby byla okrojoną wersją amplitunera wyższej klasy szkoda ze nie ma czarnej i radio chyba nie ma RDS bo wyczytać tego nigdzie nie mogłem Yamaha hmm to jest znak zapytania kurde to jest tak jak z wyborem cyfrówki albo nawet jeszcze gorzej bo cyfra zrobi zdjecie i juz a tutaj pujdziesz odsłuchac przyjdziesz do domu a to inaczej gra niz tam bo inne warunki... ahh fajnie jakby był jakiś test tych wszytskich amplitunerów chociaż taki poglądowy z plusami i minusami itp.. ahh ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z nowymi siłami, teraz już na 99% kupuję coś, tylko jeszcze nie wiem co :P

 

Co mysliscie o tym:

http://allegro.pl/show_item.php?item=59635412 .

http://allegro.pl/show_item.php?item=59531514 .

http://allegro.pl/show_item.php?item=58636585 .

http://allegro.pl/show_item.php?item=59694996 .

http://allegro.pl/show_item.php?item=59843543 .

 

A te wszystkie AudioMegi, ktorych pelno na allegro? Faktycznie takie siano?

 

I jaki wzmak do tego? Tak zeby lacznei wyszlo ~500zl, jakas stara Unitra/Denon?

 

A moze to - http://allegro.pl/show_item.php?item=58648923 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Do dzisiaj nie kupiłem głośników Z-2300 bo są problemy z ich dostaniem w sklepie a więc mam jeszcze troche czasu na ewentualne zastanowienie.

 

Posiadam amplituner DIORA TOSCA 303 do tego Equalizer i magnetofon oraz CD własnej roboty. Kilka dni temu jeden z głośników w kolumnie poszedł z dymem chciałem go wyjąć ( tu nie było problemu) ale okazało sie że wygłuszenie jest do bani pianka uległa utlenieniu.

Zastanawiam się czy kupic nowe głośniki np. te MAgnat Victory 800 czy naprawiać te stare kolumienki, które sa juz troche wysłuzone.

 

Mozecie cos doradzić?? Sorki że marudze ale ciężko mi sie zdecydować czy kupić kolumny do tej Tosci czy Z-2300 do kompa. tak myslałem żeby podłączyc ta tosce do kompa. Jakie rozwiazenie bedzie lepsze??

Do czego głośniczki będą słuzyć to pisałem wczesnij pokój na poddaszu 25 m kw

 

Moze znacie jakieś inne kolumienki w podobnej cenie ( ok.400 zł )

 

Z góry dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę opinie o tym produkcie. Zamierzam go kupić. Obudowę do suba będe robił sam, ma on uzupełniać mój zestaw z podpisu. Głośnik już mam (leżał w szafie jakies dwa lata) i jest to Alphard EW120-8 ohm (opis znajdziecie na stornie Alpharda, niestety nie da się podać bezpośredniego linku).

 

Głośnik:

Dołączona grafika

Dane głośnika:

Średnica zewnętrzna : 305 mm

Średnica membrany : 245 mm

Pow. membrany : 550 cm2

Membrana :Papierowa, nie lak.

Moc Znamionowa : 80 W

Moc Muzyczna : 160 W

Impedancja : 8 ohm

SPL : 94 dB

Cewka : 1,5" (39 mm)

Karkas cewki : Aluminium

Drut cewki : Miedziany, okrągły

Wysokość szczeliny : 5,6 mm

Xmax : ± 3,2 mm

Xdam : ± 12 mm

Zakres częstot. : 35 - 4000 Hz

Magnes : 140 x 20 mm

Kosz : Stalowy

Zawieszenie górne : Piankowe

Otwór w obudowie : 281 mm

Ilość / średnica otworów mont : 6 otw. / 5 mm

 

Wzmacniacz:

Dołączona grafika

Dane technieczne wzmacniacza:

Moc RMS (sinus) przy THD = 10% +/- 42 V RL = 4 100 W

Moc RMS (sinus) przy THD = 0,5% +/- 42 V RL = 4 75 W

Wymiary (s/d/w) (razem z radiatorem) 9/16,5/5 cm

Obciążalność (impedancja głośnika) 4,6,8 Ohm

Typowie zasilanie (napiecie zmienne AC) 230 V

Zniekształcenia THD (0,1 - 50 W, 20Hz - 20 KHz) 0,005 %

Temperatura wyłączenia 145 C

Możliwość mostkowania tak

Pasmo przenoszenia 20-250 Hz

Stosunek sygnału od szumu 80 dB

Temperatura normalnej pracy 70 C

 

 

Co z tego może wyjść? Niestety ja nie mam na ten temat bladego pojęcia, więc pytam Was. Nie chcę sam składać, wolę kupić gotowy zestaw, dlatego ten własnie wzmacniacz zwrócił moją uwagę.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam wzmacniacz DENON PMA300V + Eltax Monitor 3 i mysle na subem do tego, i nie mam pojecia jaki :] aktywny pasywny ? chcialbym go podlaczyc pod wzmacniacz raczej bo innego wyjscie nie widze, jesli pasuje do tego aktywny to myslalem o takim "KODA SW500" nie bedzie za slaby/mocny ? wogole to ma byc aktywny ? jak sie to podlacza do wzmacniacza stereo ? jest wogole taka mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze kamien przepadl jak ... kamien w wode ;] bo by Ci podpowiedzial ale we mnie jakos nie budzi zaufania ten wzmacniacz ...

1595675[/snapback]

Rzeczywiscie jakos go nie widzialem ostatnio (jego postów).. moze jeszcze ktos sie odezwie, jakis elektroniczny "macho" ;] i mi doradzi co zrobic.

 

EDIT

kamien: Ostatnio aktywny - 14 Sierpień 2005 - 22:34

 

Moze sie niedługo pojawi.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wkońcu kupic dobry acz nie drogi zestaw stereo do kompa (zrezygnowałem z zakupu glosników komp bo to chyba bez sensu :/). Zastosowanie - muza i filmy. Doradzcie, które głosniki bedą dobre: PIONEER CS-565, ELTAX SURROUND HT-2000, SONY SS-A400, ELTAX MILLENIUM MINI lub: http://allegro.pl/show_item.php?item=60256909

Do tego oczywiście wzmacniacz - jaki? ew. póżniej chciałbym dodać sub tylko czy te głośniki bedą się do tego nadawac?

Doradzcie bo na audio nie zabardzo się znam (jeszcze :-P ) a chciałbym dobry zestaw audio (tylko bez przesady, bo wiem, że na to można wydać więcej niż na kompa :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy opłaca się kupować kable markowych firm do kolumn Jamo E430?

Potrzebuje 10m mój budżet to 70zł :D . Co w tej cenie polecacie?

Mówimy tu oczywiście o kablu OFC.

Będe kupował na allegro takze mile widziane linki.

 

ps jaki wpływ ma grubość kabla?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez karp85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wszystko byloby super gdyby nie to, ze DAC poszedl z dymem ;((

 

w zwiazku z tym potrzebuje rady odnosnie dobrej karty dźwiękowej do 400 PLN. Zastosowanie >> muzyka (analog)

 

z gory dzieki za propozycje, mam juz cos na oku ale nie chcialbym nic sugerowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym do w swojego pokoiku [13m2] kupić jakiś budżetowy zestaw stereo. Myslałem o kolumnach PIONEER S-H230VA-W i amplitunerze PIONEER VSX 415. Cena nie może przekroczyć 1400,- tylko tyle mam :) Czy nie lepszy byl by wzmacniacz? Czy podpinanie głośników stereo do amplitunera to dobry pomysł? Czy może w tej cenie nie lepiej bylo by kupić jakichś troszke droższych kolumn na rzecz jakiegoś tańszego/używanego amplitunera? Aaa i czy ten amplituner można podpiąc do komputera? W komputerze mam wejście i wyjście optyczne, tak więc chyba można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Audiomaniacy ;)

Co mozecie powiedziec o tym zestawie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59633413

 

??

Chce kupic glosniki do pokoju 4x5, glownie do sluchania muzy trance (to nie jest takie zwykle umcy umcy ;)) i ogladania filmow.

Sam nie wiem czy brac stereoo czy 5.1. Nie wiem jakiej firmy. Jedyne co wiem to ze max kasy na glosniki to 1000zł, pozniej dobierzemy odpowiednio tani wzmacniacz/ampli, choc nie wiem czy lepiej wladowac wiecej kasy w glosniki czy w ampli...

 

A Koda F-51 lub AV702?? jakiej innej firmy polecacie glosniki:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...