Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem w ciemno taki amplitunerek

 

1719654[/snapback]

Za 350zł sprzedalem kiedys Denona PMA-560, mysle, ze był sporo lepszy. Sprzedalem go komus z Tweaka, moze sie ujawni, bo ja juz nie pamietam. Chyba, ze baaardzo zalezalo Ci na radiu...

 

Słowem: troszke drogo, ale widze ze jest ładnie utrzymany (moj zreszta tez był w stanie idealnym). Oby Ci sie podobalo jak gra, to najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł sprzedalem kiedys Denona PMA-560, mysle, ze był sporo lepszy. Sprzedalem go komus z Tweaka, moze sie ujawni, bo ja juz nie pamietam. Chyba, ze baaardzo zalezalo Ci na radiu...

 

Słowem: troszke drogo, ale widze ze jest ładnie utrzymany (moj zreszta tez był w stanie idealnym). Oby Ci sie podobalo jak gra, to najwazniejsze.

1719841[/snapback]

Ujawniam sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam alls :D

 

Wiec tak:

 

kupel teraz kupuje nowego kompa takiego z nizszej połki za 9 tysiecy :mur: i ma w swoim pokoju wieze TECHNICS'a + kolumny.Ze wzgledu ze mu kasa jest potrzebna na ten sprzet sprzedaje wszystko co ma w hacie:) a tym bardziej ze mowi ze tej wiezy nie urzywa a tylko mu miejsce zawala.Dokladniejsze info co tam jest to:

 

TECHNICS - wzmacniacz SU-VX500 300zł

TECHNICS - magnetofon RS-BX606 100zł

TECHNICS - cd SL-PS840 200zł

Diora - korektor

Diora - radio

+

kolumny Voyager Tonsil 350W 400zł

 

razem za wszystko chce 1000zł

 

(oczywisice wszystko sprawne)

 

I moje pytanie brzmi czy warto? i czy to jest dobry sprzet?!.Czytałm juz o tych kolumnach ze 1 sztuka kosztuje 800 zeta i podobno jakosciowo sa dobre.Wiem o tym ze Technics to wyzsza połka ale czy za ta kaske warto w to wdepnąc?Prosze o opinie

 

Dzieki z góry.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum.

miałem jakieś 10 lat temu taki sam magnetofon, niezły sprzęt. Tak samo odtwarzacz. Co do kolumn i wzmacniacza to się nie wypowiadam bo ich nie znam. Wg. mnie wszystkie wymienione klocki, oprócz odtwarzacza mogą mieć około 10 lat, więc 1 kzł to moim zdaniem trochę za dużo. Gdybyś go jednak kupowął to sprawdź najpierw napęd CD-ka i głowice i silniki w magnetofonie.

 

Technics wyższa półka? :D

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum.

miałem jakieś 10 lat temu taki sam magnetofon, niezły sprzęt. Tak samo odtwarzacz. Co do kolumn i wzmacniacza to się nie wypowiadam bo ich nie znam. Wg. mnie wszystkie wymienione klocki, oprócz odtwarzacza mogą mieć około 10 lat, więc 1 kzł to moim zdaniem trochę za dużo. Gdybyś go jednak kupowął to sprawdź najpierw napęd CD-ka i głowice i silniki w magnetofonie.

 

Technics wyższa półka? :D

Powodzenia.

1721043[/snapback]

 

otóz to prawda-poszukałem w sieci i okazało sie ze ten sprzet został wycofany z produkcji 2/95 roku.Teraz nie weim czy za takie cos sie zabierac jak to takie stare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóz to prawda-poszukałem w sieci i okazało sie ze ten sprzet został wycofany z produkcji 2/95 roku.Teraz nie weim czy za takie cos sie zabierac jak to takie stare...

1721150[/snapback]

Zastanów sie też, czy dobrze robisz kierując sie tylko i wyłacznie wiekiem sprzetu. Ale to tylko taka moja mała dygresja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa glowne podzespoly zestawu czyli wzmacniacz i kolumny - kicha, jedynie cd znosny jest, 1000zl to zbyt wygorowana cena za starocie o nie najlepszej opini... te pieniadze da sie lepiej zainwestowac

1721091[/snapback]

ale z tego co poczytałem troche w sieci to oglnie ludzie sie niezle wypowiadaja o tym wzmacniaczu a o kolumnach ze bardzo mocne ale bas maja troche przytłumiony jak sie je odstawi od sciany opinie sa rózne ale przewazaja te dobre.A moze chociaz z tego zestawu warto kupic tylko wzmacniacz i te kolumny a reszte sobie darowac?co Ty bys zrobił na moim miejscu?czy w ogole dac sobie z tym spokoj i cos innego kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co poczytałem troche w sieci to oglnie ludzie sie niezle wypowiadaja o tym wzmacniaczu a o kolumnach ze bardzo mocne ale bas maja troche przytłumiony jak sie je odstawi od sciany opinie sa rózne ale przewazaja te dobre.A moze chociaz z tego zestawu warto kupic tylko wzmacniacz i te kolumny a reszte sobie darowac?co Ty bys zrobił na moim miejscu?czy w ogole dac sobie z tym spokoj i cos innego kupic?

1721162[/snapback]

nie kupuj tych kolumn, no chyba ze chcesz wyrzucac pieniadze w błoto

serio znajdziesz w tej cenie cos lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze wam przerwę owocna dyskusje ale mam pewne pytanko.

 

Mam głosniczki LOGITECH Z-2300 ale jedna satelitka gra ciszej jak jest podłączone do kompa, jak podłączyłem do innego źródła niż komputer to była taka sama głośność w obu satelitach.

1. Czy to wina karty muzycznej??czy tez sterowników??mam najnowsze NVIDIA 4.62.

2. Może warto bybyło kupić jakąś karte muzyczną omże macie jakies sugestie?? Myslałem nad Agulity 2 ZS .

3. Czy jest jakas różnica że jedna ma pozłacane wyjscia a ta druga wersja OEM nie ma?

4. Może polecicie jakies karty muz w rozsadnej cenie??

 

 

Z góry dzieki za odp. i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym sie czegos dowiedzieć o creative muvo tx se 1GB pamieć kosztuje tylko 400 zł, co moglibyscie mi o tym modelu powiedziec ? co oznacza rozszerzenie SE ?

pozdrawiam  B)

1724316[/snapback]

Nie ten temat... poszukaj na forum, jeste duzy temat o odtwarzaczach mp3. Szukaj postów djtomas.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1724239

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie kabla głośnikowego.. :) Mianowice, kupił mi go ojciec bo zasugerował sie sprzedawcą który twierdził że jest ok, zapłacił za niego 60 zł. [6m, 1m=10zł] Nie mam zielonego pojęcia do dziś co to może za kabel dlatego prośba, może ktoś pomoże mi go rozszyfrować? :-|

Więc tak jest on koloru białego :) i widnieją na nim literki i cyferki: 'WRES' 4.08C Pure OFC, średnica - 6.0 x 11.2 mm'

Edytowane przez Ferryczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym sie czegos dowiedzieć o creative muvo tx se 1GB pamieć kosztuje tylko 400 zł, co moglibyscie mi o tym modelu powiedziec ? co oznacza rozszerzenie SE ?

pozdrawiam  B)

1724316[/snapback]

Muvo to kicha, ogolnie z odtwarzaczy Creative'a to tylko Zen

Chodzi mi o jakosc dzwieku. W ostatnim nr HI-FI i Muzyka byl test mp3 playerow, polecam przejrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz suwak przesuniety w ktoras strone i gra mocnej wtedy jedna ze stron? przejrzales wszystko? a duzo ciszej? :)

1724169[/snapback]

 

Suwaki są ok. Takiej gafy bym nie strzelił. A jeśli pytasz jaka jest różnica to: żeby satelity grały tą samą głośnością to musze lewą o 50 % wyciszyć.

 

Może cos doradzicie z nową kartą muzyczną bo coś mi się zdaje że ten zintegrowany Sound Storm jest za słaby do tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundstorm jest OK karta muzyczna nie moze byc za slaba do glosnikow :) bo glosniki maja swoj wzmacniacz, ktory wzmacnia sygnal z karty muz.

 

Najwyrazniej padlo ci cos w tym SS :)

 

A co do nowej karty muzycznej, Audigy 2ZS? :)

 

Ja mam te same glosniki +Audigy (1) +zmodowane sterowniki od Audigy4Pro i bardzo przyjemnie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w ciemno taki amplitunerek

 

1719654[/snapback]

mam takiego samego :lol: tylko ze moj jest made in Japan

wedlug mnie gra calkiem przyzwoicie...ale znawca nie jestem wiec moze tylko mi sie wydaje :blink:

radio sciaga ladnie na kawalku kabla, przez jakis czas mialem podlaczona antene total fm i bylo jeszcze lepiej

drugie zrodlo to komp i tu tez nie jest zle

na wyjsciu smigaja tannoye m2 B) i jak dla mnie bomba

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po odsłuchu nowego amplitunerka i powiem jedno że dużo lepiej

radzą sobie z kolumienkami (Jamo E 430) niż poprzedni ampli (AKAI AA 1020L), przede wszystkim bas jest szybszy i energiczniejszy.

 

Teraz przymierzam się do wymiany kolumienek na coś o głębszym basie.

Nie wiem czy warto pakować się w Jamo Studio 180, niewielka dopłata a bas

podobno potężniejszy :).

 

Jedynie co mi nie pasi to znaczne szumy po włonczeniu radia w stereo

w mono jest ok, jak zauważyłem to dolegliwość wielu amplitunerów.

 

Znacie jakiś pomysł aby zaradzić coś tym szumom?

 

mam takiego samego :lol: tylko ze moj jest made in Japan

wedlug mnie gra calkiem przyzwoicie...ale znawca nie jestem wiec moze tylko mi sie wydaje :blink:

radio sciaga ladnie na kawalku kabla, przez jakis czas mialem podlaczona antene total fm i bylo jeszcze lepiej

drugie zrodlo to komp i tu tez nie jest zle

na wyjsciu smigaja tannoye m2 B) i jak dla mnie bomba

 

pozdrawiam

1727171[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam pioneera sx225 i altusy 110 i nie narzekam (oczywiscie wszystko na oryginalnych podzespolach) :P

fakt faktem ze pioneery + altusy nie pasuja idealnie do siebie, zdarza sie ze wzmak pali gwizdki przy ostrej jezdzie (taki urok pionkow) no ale jakosciowo.. pycha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja mam do sprzedania unitre ws-503 w bardzo dobrym stanie, jak cos walcie na PW albo patrzcie do dzialu sprzedam:)

a dzisiaj kupilem sobie to cacuszko (po rozmowie z kamieniem - thx!!)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70404445

w sumie to juz koniec skladania mojego audio a w pelni wyglada ono tak;]

wzmak : HK 610

CD: HK HD 710

magnetofon: yamaha kx-650

kolumny: Magnat Motion 144 (170W nominalnej)

Kable: Cordial CLS 250 2.5mm

a w kompie PCM BURR BROWN - ktora ma przyjsc do mnie dzisiaj! <jupi>

;]

do tej pory gralem wlasnie na unitrze...pod koniec tyg pewnie przyjdzie paczuszka z harmankim i dopiero bede mogl sie cieszyc jakims konkretnym brzmieniem;]]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...