Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, że sporo ciekawych rzeczy robicie.

Może zamiast kupować nowe kolumienki dobrałbym się do starych Altusów 140 i jakoś je przerobił. Jak się wam wydaje - warto tym się zająć czy odpuścić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zeby to grało bedziesz musiał wsadzic kupe kasy, wic nie lepiej kupic nowe kolumny? Ewentualnie mozesz przecez sprzedac Altusy i tą kase dołozyc do nowych.

Już pare razy je ogłaszałem, nikt się nie zainteresował :( .

Co do nowych są pewne ograniczenia - mają być podłogowe i z przednim basrefleksem (kwestie możliwości ustawienia). Przez to odpuszczam sobie Avance Dana 503 czego żałuje - ale po prostu nie mam jak ich ustawić a i cenowo troche za dużo. Zainteresowały mnie jeszcze Paradigmy phantom v4 - ale tutaj cena też troszke duża. Cenowo "łapią się" Jamo e660 - ale znowu nigdzie nie znalazłem żadnej opinii o nich. Może ktoś z Was miał okazje ich posłuchać lub natknął się na test ??

Ewentualnie Wharfadale 9.4 - miałem okazje je słuchać, bas nisko schodzi ale odrobine dudni, a wysokich znowu ciut przy mało.

W "Audio" czytałem też pozytywną recenzje czegoś co się zwie Rubicon RP-36F - ale kompletnie nie wiem co to jest w rzeczywistości warte.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście STX18 objawienie tamtego roku jestem ciekaw jak by wypadł w konfrontacji z ARN188.

Podobno ten SXT to całkiem niezły głośniczek, niby nawet ma bardziej poprawną średnicę niż Tesla, ale do Tonsila mu nadal brakuje. Może się skuszę na niego, w ramach zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru tygodni cieszę się nowymi trój drożnymi własne rękodzieło

Jako nisko tonowy jest Tonsil GDN 16/30/8, średnie też Tonsil GDS 10/40/8 o górce na razie pomilczę (tani, taniutki STX)

Buda to 16 litrów brutto (netto 14,5 litra) B-R gra to poprawnie a po małych poprawkach w WS442 zacząłem słuchać wszystko od nowa; Yello jest niesamowite, zawsze lubiłem Dire Straits teraz kocham, dobre też jest jak w piosence Das Modell któremuś z Rammstain się beka - początek utworu

Czasem wspieram je subam (też DIY) i jest spoko jak gram cicho też mam bas, środek i górę, jak daję głośno mam czysto bez zniekształceń i pompowania powietrza na chama.

Teraz jak bym miał coś kupić w sklepie wiem, jaki w odsłuchu powinny mieć kolumny i co powinien grać wzmacniacz.

A tu foto mojego klina, szkoda tylko, że komórka

post-102040-1136757214_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No STX zrobił fany głośniczek ale jak zwykle zaoszczedził na jego koszu ;)

 

Moze ktoś wie jak u tego STXa jest z basem twardo tak jak wiekszosć stxów czy może troche bardzij mięko w strone Tesli??

 

No to powoli era ARN150 sie konczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ten stx radzi sobie z pasmem miedzy 2 a 3khz bo arn150 to straszelnie tam szalal (gory-doliny) i trzeba bylo go dosc wczesnie stromo ciac - co niektorzy odbierali jako "wycofana" srednice... jezeli stx jedzie z przebiegiem bardziej gladko to faktycznie pewna era sie chyab konczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś może styczność z kolumnami Totem Mite albo Totem Stuff? Głównie interesuje mnie brzmienie tego malutkiego Tonsilka (jakby ktoś nie wiedział, to w tych kolumnach za 6000zł, chyba Stuff, te duże, siedzi Tonsil GDN13/50/4 :) ).

 

A co do tej ery ARN150, to wszystko wina jednego kolesia, który raz zrobił super kolumny (jak na tamte czasy) na nich i się wszystko zaczęło ;) A swoją drogą, jakby wydać dwa razy więcej na głosniczek, to już możemy wybierać w Tonsilu, Visatonie, Monacorze czy małopopularnym Heco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się pochwalić :)

Udało mi się wreszcie kupić tannoye m1 o których się tak wszyscy od dawna rozpisywali.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79944045

Mam nadzieje że kolumny będą w piątek w domciu i wtedy zrobie porównanie z Jamo E430 (Jamo 160).

Niezła cena :) Za tyle, to moze i ja bym sie skusił, szkoda, ze jej nie widzialem (aukcji). Chociaz dla Ciebie to pewnie dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapowiada sie ciekawy dzien. Jestem umowiony na odsluch nastepujacych kolumn: Paradigm Monitor 3 v2, Acoustic Energy Evo 1, Celestion F18, Koda 686, Tannoy Merkury 2.5 i KEF Q1. Bedzie sie dzialo :D Po przesluchaniu napisze o kazdych pare slow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum , mam problem i ktoś mi te forum polecił .

Natrzaskaliście tyle postów , że sorry ale nie jestem wstanie wszytkiego przeczytać więc przejde odrazu do pytania ;)

 

Chciałbym kupić wzmacniacz lub amplituner lecz nawet nie wiem jaka właściwie jest między nimi różnica ( brak podstawowej wiedzy ) Chciałbym podłączyć do niego komupter , conajmniej 4 głośniki każdy po 100W , dwa mikrofony i konsole ( dwa gramofony + mixer ) . Czy ktoś może mi pomóc ? polecić ? wyjaśnić . Sprzęt chcem kupić nowy do ok. 1000 zł

 

pozdrawiam

 

Michał R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze masz zazwyczaj wbudowane radio, albo jakis dekoder np. Dolby Digital.

Do 1000, to moze cos NADa - 320BEE ? To taka propozycja, nie jest on jakims wybitnym modelem, ale za te cene nowki innej ciekawej chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz - tego chyba nie muszę tłumaczyc.. ;]

Amplituner = wzmacniacz + tuner fm w jednej obudowie

to tak na chłopski rozum ;]

 

Nigdy nie pisz, ze chcesz 4x100W. Wszedzie zostaniesz źle odebrany i byc moze nie doczekasz sie odpowiedzi.

 

Lepiej napisz, do czego to ma słuzyc, gdzie grać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie zakłądałem tego tematu przed zakupem ponieważ bałem się że ktoś mi sprzętnie ten sprzęt z przed nosa.

Na temat tych dwóch sprzętów praktycznie nie ma w necie informacji w ludzkim języku.

Na stronie Marantza tylko Japońskiej jest cos ale w krzaczkach napisane. Wszelkie info o nim też na wielu stronach w podobnych językach.

 

Czy ktoś moze mi powiedzieć co to jest??

amplituner

i do tego CD

 

Ile za to warto bylo dać?? Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

Nie ukrywam ze to ja jestem zwycięzcą aukcji zakończonej przed czasem, ponieważ "dogadałem" sie z kupujacym.

 

Jak zestaw do mnie dotrze mogę się podzielić wrazeniami, ale to jescze troszkę potrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałes na audiostereo.pl ? Tam napewno ktos Ci odpowie, a tu niekoniecznie.

 

 

Zaraz mi powiedzą, ze jestem nadgorliwy, ale.. IMO ten post powinien znaleźć sie w temacie o stereo.

 

Pochwal sie ile za to dałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo nie mam konta, a zawsze jak chce założyć odstrasza mnei to ze przez tydzien nie mogę pisać. A rzeczywiscie, mogłem to umieścić w przyklejonym, sorry za zaśmiecanie.

 

A z wyglądu to ile byś za to dał?

Jak dla mnie to wygląda na klocki po 2 kafle

 

(dzięki za przeniesienie)

Edytowane przez lolipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wtopiłeś pieniądze. Jeśli chodzi o tą serię Marantza - płaciło się za wygląd. Komponenty w tym odtwarzaczu to pewnie "środek" Marantza CD-63 (chodzą za ok 300-350zł - nawet tyle bym za to nie dał) lub gorszego modelu. Jeśli chodzi o amplituner to wystarczy choćby spojrzeć na wielkość skrzynki - z tego nie może być nic dobrego. Nie słyszałem tej serii ale prawdopodobieństwo, że zagra to dobrze jak na swoją cenę jest wg mnie bliskie 0. A stwierdzenie, że to dobrze będzie grało bo to Marantz - to jest główny błąd niezorientowanych osób. Za te pieniądze mogłeś kupić na prawdę dobry sprzęt. Chyba, że głównym kryterium wyboru był wygląd. Ale i tak moim zdaniem trochę za dużo facet chciał. Na Twoim miejscu próbowałbym to jakoś odkręcić ale pewnie byłoby ciężko.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wtopiłeś pieniądze. Jeśli chodzi o tą serię Marantza - płaciło się za wygląd. Komponenty w tym odtwarzaczu to pewnie "środek" Marantza CD-63 (chodzą za ok 300-350zł - nawet tyle bym za to nie dał) lub gorszego modelu. Jeśli chodzi o amplituner to wystarczy choćby spojrzeć na wielkość skrzynki - z tego nie może być nic dobrego. Nie słyszałem tej serii ale prawdopodobieństwo, że zagra to dobrze jak na swoją cenę jest wg mnie bliskie 0. A stwierdzenie, że to dobrze będzie grało bo to Marantz - to jest główny błąd niezorientowanych osób. Za te pieniądze mogłeś kupić na prawdę dobry sprzęt. Chyba, że głównym kryterium wyboru był wygląd. Ale i tak moim zdaniem trochę za dużo facet chciał. Na Twoim miejscu próbowałbym to jakoś odkręcić ale pewnie byłoby ciężko.

 

Pzdr

Kupowalem w ciemno. Zobaczymy jak to zagra.

Wyglad jest dosać ważny (nei najważniejszy), nie myśląc o wyglądzie kupil bym Revoxa A50 a to brzydal jakich mało:)

A Nad czy CA są duże?? A grają

 

Za całość dalem (CD i ampli) 1330 z wysyłką. Czy za sprzęt NOWY na gwarancji to i tak dużo?

Edytowane przez lolipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie zauważyłem. Tylko uważaj. Sklepy często robią tak, że sprzedają klientowi sprzęt z niepodstęplowaną gwarancją, gdyż wiedzą, że nawet jakby ją podstęplowali serwis nie przyjąłby go w razie ewentualnej awarii (sam tak kupiłem jedną rzecz, była przecena na sprzęt który sklep odkupił od innego bankrutującego sklepu, co ciekawe był tam także taki sam zestaw Marantza). W końcu okazuje się, że sprzęt przechodził z rąk do rąk z niepodstęplowaną gwarancją a więc każdy nastęny właściciel mógł zrobić sobie z używki nowy sprzęt (pieczątka i podpis to nie problem, np można poprosić kolegę, który ma firmę). Mówię tak dlatego, że ten zestaw Marantza przestał być produkowany już dawno temu (chyba w 1999r) i nie wiesz co w tym czasie się z nim działo - może rzeczywiście stał na półce, a może np był używany w domu przez pracownika firmy, który później mógł go sprzedać jako prywatna osoba. A więc dobrze byłoby się zapytać jaka firma podbija tą gwarancję (czy handluje sprzętem RTV - z tego co wiem powinna mieć wpis w jakimś tam rejestrze, jaki jest jej adres).

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wrocilem z obiecanych wczesniej odsluchow. Niestety, z grona porownywanych kolumn odpadly KEFy Q1 (ktos mi je sprzatnal z przed nosa kupujac caly zestaw kina domowego), Kody 686 (siedzialem troche dlugo i stwierdzilismy, ze wsumie nie ma sensu ich sluchac) oraz Acoustic Energy Evo 1 (doszedlem do wniosku, ze do ich wysterowania i poprawnego brzmienia trzeba dobrych klockow, ktorymi nie dysponuje).

Na placu boju zostaly wiec Celesiony F18, Tannoy'e M2.5 oraz Paradigm Monitor 3v2. Sprzet odsluchowy to Atoll (zarowno CD jaki i wzmacniacz) oraz interkonekt, ktorego nazwy nie pamietam (ale cena jak dla mnie powalajaca - 540PLN:P)

Zestaw plytek, ktore przesluchalem: Supertramp - Greatest Hits, Metallica - Load; S&M; Master of Puppets; Ride The Lightning; And Justice For All; Garage Inc.; Black Album oraz Pink Floyd - A momentary Lapse of Reason i plytka testowa Best Of Chesky Classics and Jazz and Audiophile Test Disc Vol.1

Po spedzeniu ponad 4 godzin na kanapce i sluchaniu poszczegolych kolumn mam nastepujace odczucia:

- Celestion F18 - kolumny w porzadku, jednak ze zbyt natarczywa gora, ktora zaczelo mnie w pewnym momencie draznic (do tego byla nieco piaskowata). Bas okej, bardzo mocny i gleboki. Srednica rowniez calkiem przyzwoita, nieco cofnieta. Jednak co najbardziej mi sie nie podobalo, to brak sceny :/ Kolumny nie potrafily "zniknac" z pomieszczenia i graly plasko - bez glebi. Moze nie zgraly sie z reszta sprzetu, ale nie podobalo mi sie tym razem.

 

- Tannoy M2.5 - zaskoczenie. Podpinajac je, bylem przekonany, ze zagraja srednio z zamulona gora. Pierwsze nutki i zmienilem zdanie. Bas dynamiczny i lepiej kontrolowany niz u Celestiona. Srednica wysunieta do przodu i bardzo ladnie wyeksponowana. Gora wyrazna, ladnie pobrzmiewajaca (talerze), jednak nie tak natarczywa i lagodniejsza dla uszu niz w F18. Swietna scena! Kolumny moze nie wyparowaly, ale wyraznie czuc bylo oderwanie dzwieku od glosnikow. Szczegolnie dobrze zabrzmiala plytka Supertramp, w tym takie utwory jak 'School' i 'Rudy' - pianino, saksofon i inne instrumenty "staly obok M2.5" i graly swoim zyciem. Bardzo mi sie podobalo

 

- Paradigm 3 - coz, tutaj wedle oczekiwan. Dzwiek bardzo dynamiczny, oddychajacy. Kolumnom nie sprawilo problemu naglosnienie ponad 20m^2. Ba, mialy nawet zapas mocy. Bas bardzo nisko schodzacy i trzesacy wszystkim, potrafil utrzymac sie przez dluzszy czas. Nie meczaca gora, ladna scena (choc minimalnie gorsza niz w Tannoyach) i swobodna srednica. Super kolumny, jednak znacznie (bo chyba ze 2 razy) wieksze od poprzenich, co wyklucza je z kregu mojego zainteresowania. W moim pokoju poprostu by sie udusily.

 

Werdykt: w najblizszych dniach biore Tannoy'e, bo juz chyba nic ciekawszego nie znajde w tej cenie (do 1000), czego bede mogl posluchac i bezposrednio porownac. Zaproponowano mi za nie cene 950PLN - duzo, malo? (wliczony dowoz do domu, papiery i 2 letnia gwarancja)

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...