Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, nie zauważyłem. Tylko uważaj. Sklepy często robią tak, że sprzedają klientowi sprzęt z niepodstęplowaną gwarancją, gdyż wiedzą, że nawet jakby ją podstęplowali serwis nie przyjąłby go w razie ewentualnej awarii (sam tak kupiłem jedną rzecz, była przecena na sprzęt który sklep odkupił od innego bankrutującego sklepu, co ciekawe był tam także taki sam zestaw Marantza). W końcu okazuje się, że sprzęt przechodził z rąk do rąk z niepodstęplowaną gwarancją a więc każdy nastęny właściciel mógł zrobić sobie z używki nowy sprzęt (pieczątka i podpis to nie problem, np można poprosić kolegę, który ma firmę). Mówię tak dlatego, że ten zestaw Marantza przestał być produkowany już dawno temu (chyba w 1999r) i nie wiesz co w tym czasie się z nim działo - może rzeczywiście stał na półce, a może np był używany w domu przez pracownika firmy, który później mógł go sprzedać jako prywatna osoba. A więc dobrze byłoby się zapytać jaka firma podbija tą gwarancję (czy handluje sprzętem RTV - z tego co wiem powinna mieć wpis w jakimś tam rejestrze, jaki jest jej adres).

 

Pzdr

Gwarancja podbita przez salon sprzedający tego typu sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Tannoy M2.5 - zaskoczenie. Podpinajac je, bylem przekonany, ze zagraja srednio z zamulona gora. Pierwsze nutki i zmienilem zdanie. Bas dynamiczny i lepiej kontrolowany niz u Celestiona. Srednica wysunieta do przodu i bardzo ladnie wyeksponowana. Gora wyrazna, ladnie pobrzmiewajaca (talerze), jednak nie tak natarczywa i lagodniejsza dla uszu niz w F18. Swietna scena! Kolumny moze nie wyparowaly, ale wyraznie czuc bylo oderwanie dzwieku od glosnikow. Szczegolnie dobrze zabrzmiala plytka Supertramp, w tym takie utwory jak 'School' i 'Rudy' - pianino, saksofon i inne instrumenty "staly obok M2.5" i graly swoim zyciem. Bardzo mi sie podobalo

 

Werdykt: w najblizszych dniach biore Tannoy'e, bo juz chyba nic ciekawszego nie znajde w tej cenie (do 1000), czego bede mogl posluchac i bezposrednio porownac. Zaproponowano mi za nie cene 950PLN - duzo, malo? (wliczony dowoz do domu, papiery i 2 letnia gwarancja)

ostatnio panuje jakas moda wieszania psow na tannoyach m1, m2, m2.5 - a przeciez to swietne kolumny... tylko ludzie kupujac ww modele tannoya nastawiaja sie ze uslysza dzwiek jak z zestawow za 3-4 tys zl, a to blad... nalezy je porownywac w srodowisku z ktorego sie wywodza - czyli kolumn ponizej 1000zl

i czesc osob (niekoniecznie z tego forum... ale i tutaj sie tacy sie znajda) krytykuje tannoye m1 i m2 za kluchowaty bas, ciemna gore - a ze tak to ujme "prawda, a nawet gowno prawda" czy ktos mi pokaze lepsza kolumne za mniej jak 500zl niz tannoy m1..... NIE !! a za okolo 700zl lepsza jak tannoy m2 ?? tez NIE !!

i bardzo mi sie podoba zdrowe podejscie Falcona do tematu... przesluchal kolumny w danej klasie cenowej i wybral - calkiem bardzo dobrze wybral bo tannoy m2.5 to wybitna kolumna w swojej klasie cenowej... tymbardziej ze podoba ci sie jak graja - to uwazam ze za 950zl za nowki z gwarancja to jest sluszna cena

 

ps. szkoda ze darowales sobie AE evo1... wielka szkoda - namawiam.. wybierz sie i chociaz przez chwile ich posluchaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, pora byla troszke pozna i rozbolala mnie glowa od walkowania tych samych utworow poraz trzeci, wiec mialem srednia ochote na dalsze odsluchy. Do tego slyszalem, ze AE evo1 lubia siać gora przy zle dobranym sprzecie i potrzeba konkretnych klockow aby je okielznac i wydobyc swietna charakterystyke tych glosnikow. Lepiej sobie daruje, bo jak mnie zaurocza, to trzeba bedzie znowu dozbierac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie wiedzialem gdzie napisac tego posta wiec zrobilem to tutaj

 

Otoz chce sobie kupic kino domowe, na wyprzedazy wypatrzylem dosc fajny model PIONEER KINO DVD / DivX DCS 232 ( DCS-232 ) po przystepnej cenie. Problem polega na tym, ze nie wiem czy to kino bedzie odtwarzac tekst z plytek i niestety nie moge tego nigdzie znalesc. Jesli ktos wie czy jest tam taka opcja to prosilbym o poinformowanie mnie. W miare mozliwosci prosze o jak najszybsza informacje gdyz wyprzedaz jest do 14:00...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istanieją dla was jakieś nowe kolumienki do 400 zł które jest sens kupować ? Dodam ze nie jestem audiofilem, raczej dosyć przygłuchy :P, słucham trancu i zależy mi na ładnych wysokich tonach i ciepłym niedudniącym basie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250zł mogę Ci sprzedać to co niżej na obrazku, tylko muszę jeszcze wykończyć :) Wysokie tony bardzo wyraźne, powinny Ci się spodobać, bas jest bardzo szybki, bo obudowa zamknięta i jak na taki głośniczek potrafi dość nisko zejść. Jeśli chodzi o moc, mogę ocenić na 70W rms, na podstawie tego, że tyle wytrzymały, o dziwo bez słyszalnych zniekształceń :) Sama konstrukcja z wiórówki 18mm, wzmocnienie w środku, 3 rodzaje wytłumienia, w zwrotnicy cewki powietrzne (rdzeniowe sux :) ), nawet kond Wimy się pojawił :P, okablowanie ProCab LS15.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez esh0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istanieją dla was jakieś nowe kolumienki do 400 zł które jest sens kupować ? Dodam ze nie jestem audiofilem, raczej dosyć przygłuchy :P , słucham trancu i zależy mi na ładnych wysokich tonach i ciepłym niedudniącym basie.

Bylbys zadowolony z Kody AV-373T (tylko juz chyba ciezko znaleźć ja w sprzedazy). Mialem ją jakis czas temu (moze rok).

 

 

Nowe z gwarancją kosztowały 399zł (w polpaku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250zł mogę Ci sprzedać to co niżej na obrazku, tylko muszę jeszcze wykończyć :) Wysokie tony bardzo wyraźne, powinny Ci się spodobać, bas jest bardzo szybki, bo obudowa zamknięta i jak na taki głośniczek potrafi dość nisko zejść. Jeśli chodzi o moc, mogę ocenić na 70W rms, na podstawie tego, że tyle wytrzymały, o dziwo bez słyszalnych zniekształceń :) Sama konstrukcja z wiórówki 18mm, wzmocnienie w środku, 3 rodzaje wytłumienia, w zwrotnicy cewki powietrzne (rdzeniowe sux :) ), nawet kond Wimy się pojawił :P, okablowanie ProCab LS15.

 

http://img75.imageshack.us/img75/6153/01130622405904gd.jpg

nie bardzo mi pasują kształtem ;] a gdyby nie to to może nawet i bym sie skusił :P

 

 

@fipa

 

no własnie google ani allegro nic nie mówią o tych głośniczkach wiec chyba raczej nie do dostania :P

 

 

a allegrowe kbrx czy ruiokony to to cos warte czy szajs ?

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miesciac temu widzialem je na Allegro. Tyle, ze nie wiem czy to dokladnie te, bo wyglądały identycznie, parametry też, a symbol o ile pamietam AV-371 czy cos takiego. Moze tego poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od jakiegos czasu ten topic i czytam i tez bym sobie cos zlozyl :} Niestety jestem zielony w tym temacie...

 

Ale moze do rzeczy i ktos mi cos doradzi ewentualnie odradzi :}

 

Na sprzet mam gdzies 1k zl, plus minus mozna by jeszcze cos poszukac. Pokoj mam jakies 25m^2 i w tej chwili do komputera mam podlaczona wierze. W sumie nie gra zle ale jednak chcialbym cos zmienic. Wzmacniacz myslalem jakis uzywany. Jesli by moglby ktos wskazac jakies na allegro bybym wdzieczny...

 

Co do kolumn to chcialbym jakies nowe. Slucham różnej muzyki z naciskiem na rocka, ale np nie slucham techno czy muzyki elektronicznej. Teraz nie wiem czy to maja byc podlogowe czy jakies male satelitki.

 

Zastanawialem sie tez nad kinem domowym (nowe)...ale nie wiem czy za 2-2.5k mozna cos kupic. Dlatego moze warto byloby teraz zaiwnestowac w jakis wzmacniacz (tutaj ju uzywany) do kina domowego i juz kupic kolumny w tym kierunku. W przypadku tego drugiego wariantu bedzie budzet jak na pczoatku czyli cos okolo tysiaca.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaKaR, a jakich szukasz? Jestem bardzo elastyczny w tych sprawach ;)

 

Co do KBRX czy Audiomega... daruj sobie, robione w większości na najgorszych Alphardach, a nawet jak zastosują coś lepszego, to zwrotka na palę i i tak masakra jest. Rubikon pewnie ten sam kicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, rozpisalem sie wczesniej na temat kolumn, a zapomnialem wspomniec, ze kupilem wzmacniacz ;) Zanim go dostane uplynie troche wody w Wisle, a ciekawosc nie daje spac, wiec moze ktos napisze pare (oby cieplych) slow na temat NADa 3240PE ? Sprzet to zdaje sie najwyzszy model udanej serii monitor, wiec mam nadzieje, ze "daje rade" - (tutaj zdjecie z aukcji http://images3.fotosik.pl/11/nk1zvftjgc8uqfyf.jpg)

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej hej - rubikon to nie jest taki kicz wbrew pozorom i powiedzialbym ze sa lepsze niz nasze tonsile.. sam na poczatku bylem nastawiony sceptycznie do nich, ale po paru minutach stwierdzilem ze z tanich kolumn to poza paroma wyjatkami innych firm tylko rubikony graja tak w miare sensownie

 

a odnosnie pytania to fakt do 400zl nowe to tylko KODA AV-737T

http://polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3∏=634#x

po co kombinowac z allegro jak mozna za 399 kupic nowe u dystrybutora :)

 

mozesz pomyslec nad:

http://polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3∏=19#x

100zl wiecej niz zakladasz - ale odpada robienie podstawek

dzwiek jak za ta cene naprawde przyzwoity

 

Falcon -> wzmacniaczek.... = :D + tannoye m2.5 = 2x :D

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakich kolumn jest ten 2 link bo nie prowadzi mnie do niczego. Hmm fajnie powiedziec dołożyć jeszcze stówke, w sumie moge dłożyć ale nie bede miał za co jeść :D.

 

Te AV-737T produkowane sa tylko czarne ?

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takie nie moge sbie pozwolić nie tylko ze względu na kase ale i na ich wilekośc nie miałbym ich gdzie postawić ;]. Jutro wybiore się na giełde elektroniczną więc może tam coś ciekawego znajde ;] przy okazji zakupu wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie trafi niedługo...... Żoneczka zażyczyła sobie regał na książki ..... koniec z miejscem na podłogówki, no żesz ty ..... . No to zabawa od nowa, niedługo wywieszą na sklepie moje zdjęcie i zakaz wjazdu :) .

Będe chciał odsłuchać Avance Dana 501, Wharfedale 9.2 (jeszcze raz), JBL e30 były za suche, ale może znowu je posłucham. Może znajde Dali Concept 2, Infinity Primus 200. To chyba wszystkie z przednim basrefleksem w cenie do 1200zł. Czy któreś z nich od razu sobie odpuścić ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie trafi niedługo...... Żoneczka zażyczyła sobie regał na książki ..... koniec z miejscem na podłogówki, no żesz ty ..... . No to zabawa od nowa, niedługo wywieszą na sklepie moje zdjęcie i zakaz wjazdu :) .

Będe chciał odsłuchać Avance Dana 501, Wharfedale 9.2 (jeszcze raz), JBL e30 były za suche, ale może znowu je posłucham. Może znajde Dali Concept 2, Infinity Primus 200. To chyba wszystkie z przednim basrefleksem w cenie do 1200zł. Czy któreś z nich od razu sobie odpuścić ??

Czyli ze podstawkowce chcesz zakupić?

JAk postawisz je na standach zajmą tyle samo miejsca co podłogówki.

Jak już bedziesz ponownie na odsłuchach z ciekawosci posłuchaj Infinity Beta20, troszkę droższe ale mnei urzekły...

Moze stwierdzisz ze 300zł warto dolożyć..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorki pójdą z 1 strony na komode a z drugiej na niską szafkę zaadaptowaną pod wieżę. Kolejnym ograniczeniem pewnie będzie kolor .... :)

Niestety beta20 ma tylny br, a kolumienka będzie mogła stać max 10-12 cm od ściany (komoda ma 40 cm głębokości).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncowa faza doboru sprzetu. Kable... I zaczyna sie kolowrot od poczatku. IC, ktore wydaja mi sie przyzwoite, jednak nie za duzo o nich znalazlem:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=80011706 - Profigold PGA4200

http://www.dexon.pl/sklep/?d=produkt&id=174# - Dexon

http://allegro.pl/show_item.php?item=78973747 - Gotham GAC-1 + Nakkamichi

 

UPDATE:

mysle, ze potrzebuje czegos dosc jasnego, co nieco ozywi dzwiek generowany przez dwa NADy ;)

 

Glosnikowe:

moze takie - opinie calkiem niezle jak za ta cene http://allegro.pl/show_item.php?item=81077668 - Nakamichi HQ-OFC 2,5mm^2

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam coto jest ten caly interkonekt?Dzienks

Czymś trzeba połączyć CD ze wzmacniaczem .... popularnie stosowany kabelek typu chinch (czy jakoś tak) za pare złoty. W wersji porządnej ciut droższy. Ostatnio czytałem teścik w którym zachwycali się Nordost Red Dawn (1739zł), ale też całkiem pochlebnie pisali o B-Tech Pro-Digital XA23-0M5 (27zł) - wypadły lepiej niż kable z przedziału ~ 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ajk dobrać odpowiednia grubosć kabla głośnikowego?

 

Do tego potzrebna jest na pewno odległosć wzmaka od kolumn ale tez ich moc??

 

Do jakiego sprzętu są kable 1mm, a do jakiego 2,5

 

Jakas róźnica w zastosowaniu przeciez jest.

 

Kto podpowie??

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fizycznego punku widzenie im grubszy i kroótszy, tym lepszy, bo ma mniejszą rezystancję.

Z praktycznego - raczej w domu nie stosuje się kabli grubszych niż 4mmkw (które i tak już są kłopotliwe).

Z brzmieniowego - podobnież im grubszy kabel tym lepszy bas (nawet się zgadza, w związku z jego oporem), ale gorsze soprany. I oczywiście na odwrót, cieńszy - gorszy bas, lepsze soprany.

 

Do połączenie kolumny wzmacniacz: 2,5mmkw albo 4mmkw.

W samych kolumnach połączenie głośńików można wykonać dla niskotonowego 2,5mmkw, a dla wysoko - 1,5mmkw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...