Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam nielada wyzwanie... U sibeie w pokoju mam Paradigmy M3v3, Reloopa Ha-200 i PCMke(btw, sa jakies ciekawe mody poza vmodem na opa ktore moglyby poprawic dynamike? i czy podvoltowanie opa z 12v na 15v cos by dalo?), ale glownie rozchodzi mi sie o sprzet dla mojego ojca. Jakis czas temu kupil sobie wzmacniacz Nad C320BEE i odtwarzacz C521BEE z kolumnami Koda KF-225 i na dluzsza mete okazalo sie ze nie jest z nich do konca zadowolony. Postanowil wiec przeznaczyc do 3000 na nowe kolumny. Wczoraj jezdzilismy i sluchalismy. Sluchalismy Avance'a-brak mięsa, basu, to nie to. Sluchalismy-Dali 5005-nie dziekuje, ta sama sytulacja.

Sluchalismy Missionow M35- no i tutaj juz lepiej. Przestrzen ladna, bas w miare mocny ale raczej gladki. Scena sie ladnie zarysowywala, mi raczej do gustu srednio przypadly, ojcu sie spodobaly. Potem sluchalismy jeszcze Paradigmow M9 ale nie z Nadem, no i zabrzmiec nie mogly.. Jestem pewien ze potrafia, bo to przecie M3+niskotonowy. Jeszcze w poniedzialek wybierzemy sie do sklepow, z nadami i posluchamy, ale chcialbym wiedziec jakie wy macie zdanie na ten temat? Co do tego zestawu do 3000pln? Pozdrawiam Check

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A których Avance słuchaliście ?? Miałem okazje posłuchać Dana 509 i basu to one miały duużo i nisko schodzącego, może nie tak dynamicznego jak z Paradigmów, ale za to całość bardziej spójna i z większą sceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, no wlansie 509 sluchalismy... to nie to, one owszem ladnie graja ale to nei to o co nam chodzi.. ciut bardziej drapiezne kolumny sa potrzebne.. niewiem czy koniecznie m9 ojcu podejda ale cos w ten desen. moze ciut lzejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostrzy sposob na poprawe pcmki to zmiana opa2604 na cos innego np. AD8066

 

co do kolumn to polecam zapoznac sie z:

-Acoustic Energy Aelite Two (takie cywilizowane)

-Visaton Couplet (ta kolumna to "trotyl w jogurcie" z zewnatrz delikatne granie a gdy trzeba zmiazdza paradigmy w przedbiegach drapieznoscia i dynamika - powalaja jednym slowem... reszta aspektow brzmieniowych rowniez bardzo dobra - polecam)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie:)

Znajomy zaoferował mi kolumny Altus 140 za 50zł z tym że w jednym głośniku do wymiany jest głośnik niskotonowy. I chciałbym się dowiedzieć czy brać te kolumny? ile taki głośnik niskotonowy do nich by mnie kosztował?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie:)

Znajomy zaoferował mi kolumny Altus 140 za 50zł z tym że w jednym głośniku do wymiany jest głośnik niskotonowy. I chciałbym się dowiedzieć czy brać te kolumny? ile taki głośnik niskotonowy do nich by mnie kosztował?

pozdrawiam

Jak masz pokój mniejszy niż 20-25 m2 to będą duuużo za duże - wiem, bo jeszcze pare dni temu miałem w pokoju 16metrowym taką miłą parke. Nowy głosnik zapewne w granicach 100-150zł. Z drugiej strony altusy 140 "chodzą" na allegro po 350-450zł.

 

Kamien

Zadam troche bezsensowne pytanie, bo każdy ma własny gust, ale na odsłuch tych kolumn nie mam szans - zamówienie w ślepo. Przypomne - lekki rock, blues, jazz - ogólnie bardziej relaks niż łupanina, ale że lubie basik to postawiłem na podłogówki. Pokój 16-18m2. Ze wszystkich kolum które słuchałem najbardziej podobały mi się Avance Dana 509 - niestety zdecydowanie za drogie oraz mają tyly br.

Kolumny "łapiące się":

- jamo 660 - słuchałem, mogą w zasadzie być (nic porywającego), ale ogólną opinie jamo mają kiepską

- wharfedale 9.4 - słuchałem 9,2 - miękkie, przyjemne, moze ciut za mało wysokich i za dużo basowego pogłosu / bas odrobine za mało sprężysty (może jestem na to przewrażliwiony po dudniących altysach)

- paradigm performance esprit v3 - nie miałem szans na posłuchanie żadnych paradigmów, tylko poczytałem troche recenzji - "dynamiczne, przestrzenne z szybkim basem", zachwalał je też sprzedawca.

Które Ty byś z miejsca skreślił ? (łatwiej rzucić monetą mając 2 modele do wyboru....)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real Cable BM 250 - ogolnie bardzo dobry kabel - chyba najlepszy w klasie do 40-50zl/m jaki ostatnio slyszalem, brzmi bardzo poprawnie w calym pasmie i wyciaga wiele detali na wierzch z wysokich tonow

widzialem go po 25zl/m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie? Jaki SUB aktywny kupić?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81359739

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82032446

lub coś innego w cenie GÓRA 600zł.

 

Rozważałem równierz KODE 1000.

Tylko niby te mają większą moc - 150W, a Koda ma 80.

Dlatego wydawało mi się , że będą bardziej wymiatać!!!!

Potrzebuję nagłośnić ponad 25 m2.

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany w tą i z powrotem wielokrotnie - pomoc w doborze komponentów. Ale co tam...

Mam taki zestawik: Akai AM-37, technics sl-pg 340 i altusy 110... I jakoś z nim żyłem, dopóki nie posłuchałem u znajomego Yamahy 396 z paradigmami titan. Poeksperymentowałem trochę z kolegą podłączając mój wzmak do paradigmów i różnica między Yamaszką a akai była kolosalna na korzyść Yamaszki. A więc wniosek - wymiana wzmaka.

Ostatnio zakupiłem Rotela 930AX mkII. Po podłączeniu do niego altusów rozczarowanie - poprawy prawie żadnej nie słychać.

Kolejny krok - wymiana głośników. Pokój ok. 12 m2. Proszę o poradę co brać?

Słucham muzyki bardzo różnej - od metallicy do ambientu.

Szukam czegoś z głebokim basem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przedzial cenowy? Do takiej wielkosci pokoju, to chyba tylko monitory - kilka stron wczesniej pisalem swoje wrazenia z odsluchu kilku sztuk do 1000PLN. Bez apelacyjnie wygraly Tannoye M2.5.

Chciałbym się zmieścić do max 1200 pln. Też myślałem o monitorach, chociaż to nie nie jest ograniczenie (skoro stoją takie kobyły jak altusy ;)) Niestety nie mam żdnej możliwości odsłuchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi mozecie powiedziec o tych kodach ?

 

Jaki jest bas ?( czy niski , nie dudni ) ale oczywiscie interesują mnie tez tony wysokie i srednie ( czy są wyraznie , nie kłują w uszy )

 

Pokój 11 m2 . Muzyka klubowa , dance , trance. Cena idealna ale czy warto. W gre nie wchodzi dolozenie duzej ilosci pieniędzy max 50 zl.

 

I jeszcze przesylka gratis w pewnej firmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowicie sie zgadzam, mialem keidys wizje kupienia suba, dobzi koledzy wybili mi to z glowy, jedna jak sub do 600pln to tylko ta koda. Jestnaprawde cakiem przyjemna..

Moj znajomy tez ma dudniaca tube altus 200a, jak go przekonac do zakupu stereo ?

 

Pozatym, jak ustawic kolumny w pokoju,by byl wiekszy poglos basu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy tez ma dudniaca tube altus 200a, jak go przekonac do zakupu stereo ?

 

Pozatym, jak ustawic kolumny w pokoju,by byl wiekszy poglos basu...?

Sluchaj poprostu musi kupic drapiezne stereo. Wez go do studia z Paradigmami czy innymi Visatonami, wez drapiezny wzmak-u mnie w jednym zestawie to reloop ha-200 tani i przekapitalny, i zmieni zdanie, tak jak ja zmienilem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od kolegi te nie w pełni sprawne altusy 140 za 50zł :) Chyba sie opłaciło. Teraz tylko kwestia wzmacniacza do nich, mam na to jakieś 100 góra 150zł. Co byście proponowali?

pozdrawiam

 

 

edit: mam w domu takie coś

http://allegro.pl/show_item.php?item=82990541

tylko że nie R8040(ampli) ale PW8040(stereo) nada się czy jednak trzeba coś innego?

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od kolegi te nie w pełni sprawne altusy 140 za 50zł :) Chyba sie opłaciło. Teraz tylko kwestia wzmacniacza do nich, mam na to jakieś 100 góra 150zł. Co byście proponowali?

pozdrawiam

edit: mam w domu takie coś

http://allegro.pl/show_item.php?item=82990541

tylko że nie R8040(ampli) ale PW8040(stereo) nada się czy jednak trzeba coś innego?

za ta kase mozna kupic cos lepszego:P

ale co to ci nie powiem

nie mam czasu popatrzec na allegro:P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...