Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

za jedna satelitke placilem ok 220zl i naprawde, dzwiek pol-hig-hend (premium Tonsila to sa glosniki High-End drozesze jeszcze o 100zl za satelitke)

polecam te glosniki kazdemu

a niedowiarkom ze Tonsil potrafi moge powiedziec [glateus maxiums dupous]

przez was krazy opinia ze co nie nasze to lepsze

dziekuje!

 

P.S. satelitki naglasniaja pokoj 15-20m^2

Interesujące.

To jest jakaś reklama, czy może jakiś taki szybki żarcik? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow :) :

 

Mam modół przedwzmacniacza z WS 303 (jest to płytka z 3 potencjometrami: bass, wysokie i balans, wiec to chyba przedwzmacniacz ;))

Ktoś tu coś przerabiał i na drodze regulacji wysokich i niskich tonów widze dodatkowo wmontowane kondensatory. Teraz pytanie: jak ich obecność (czytaj: pojemność) wpływa na barwe dzwieku? Boję się trochę tego ruszać, być może tak jest lepiej, ale wolałbym wiedzieć czemu to służy i, jesli uda mi się zmierzyć faktyczna pojemność oryginalnych, to je wywalic :))

 

Aha, przy okazji: wszedzie czytam opinie, ze kondensatory filtrujące mogę wymienić na egzemplarze o wyzszym napieciu i większej pojemności (bedzie lepiej grało). Natomiast kolega - mój guru elektroniki, zdecydowanie zniechęca nawet do użycia kondów np. 85V 10 000uF zamiast 63V 4700uF, bo "przefiltruję" i bede miał sam bas. Prawda to?

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item98633322__potega...udion_20cm.html

 

dobra zrezygnowalem z tego, ale chce sobie zrobic jakiegos suba na głośniku tak z 30cm (na sam głośnik moge wydać tak z 150zł) i ma on grac w pokoju ok. 35m2. Jaki głośnik proponujecie ?? to bedzię dobre ?? : http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuI...&vItemDB=itemdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według producenta jest dedykowany do car audio, ale jesli tak mówisz.... może bedzie dobry w moim subie :D

 

PS. Ah jezcze jedno....pamiętam że kiedyś była mowa o takim programie w którym liczło się do jakigo głośnika jaka obudowa itd. możecie dać mi nazwę tego programiku ??

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Matronixy to polecam ten temacik

 

http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?t=5422&start=0

 

(narcyz - tymrazem aktywny link :P)

 

Co prawda ktoś usunął pierwszy post... ale dyskusja ciekawa.

 

A masz jakies inne propozycje klasy low/middle - end? Ja mam Matronixa, nawet tego slabszego i gra znośnie. Za 200zł jak znalazł. A w tym temacie na DIYaudio w wiekszosci wypowiadaja sie osoby, ktore nie widziały wzmaka na oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Irek robi dobre rzeczy, np. kompletny moduł do suba o mocy 90 lub 150W, z filtrem i wszelkimi bajerami za grosze dosłownie, zagadaj do niego.

 

Tutaj jest o tym: http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?t=2897&start=0

 

Czasami i ja coś sklepię, ale ostatnio mi się nie chce, więc nawet nie mówię co i za ile ;)

 

A co do Matronixa, to wypowiadają się tam jednak osoby, które wiedzą co mówią. A wzmacniacze tej firmy mają trochę niedociągnięć.

 

Tak dla porównania, Ty masz ten 200W, wygląda jak kobyła estradowa, a tutaj (http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?t=4854&start=0) masz równeiż wzmaka (znowu kol. Irka) który również pociska 200W, a jest dużo prostszy i tańszy (montaż to zaledwie kilkanaście minut, dla wprawnego użytkownika).

 

No i coś jeszcze... nie wiem skąd Matronix bierze części, ale ceny jego produktów dają trochę do myślenia - na czymś musi ciąć koszta.

 

Ah, no i kiedyś miałem (nie)przyjemność naprawiać (w sumie to wymeiniać układ tylko) jego starsze wzmacniacze na TDA7294... po prostu załamka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj okazyjnie głośniki 5.0 do kina - Jamo S408 (kolumny miałem robić samemu, ale z powodu problemu z dostaniem przetworników i dorobieniem zwrotnic chwilowo projekt zaniechałem i narazie będę grał na tych Jamo). Kolumny mam podpięte pod amplituner Yamaha RX-V450. Dziś jak sobie porobiłem testy odsłuchowe, to raz podczas bardzo głośnego puszczania muzyki przez kilka minut, w pewnym momencie sprzęt sam się wyłączył :blink: Myślałem, że coś spaliłem, ale po włączeniu okazało się, że wszystko działa :)

 

Czy to normalne, że amplituner sam się wyłącza ? Czy jest to spowodowane dużym obciążeniem, "zanikiem" prądu czy może czymś innym ? Może to działa jakieś zabezpieczenie ? W sprzęcie hi-fi jestem zielony i nie mam bladego pojęcia co i jak :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam amp.

Tam jest przełącznik 4 lub 8 ohm.

Miałem kolumny 6ohm na ustawieniu 8ohm. Nigdy nie miałem problemów.

 

Trochę czasu minęło, napisz jak to gra u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy kupie jakies kolumny za 250zl?? moga byc oczywiscie uzywki, obecnie mam kompa do wiezy podlaczonego..sony 2*60 taka mini wieza pokazuje jej foto, w szafie mam wzmagol diora ws-442 i pytanie czy oplaca mi sie kupic kolumny podlaczyc do tego wzmagola czy pozostac na wiezy?? post-12379-1145699617_thumb.jpg

 

kolumienki 3 drozne

Edytowane przez peza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jeszcze testuje rozstawienie głośników w pokoju, ustawienia ampli itd.

 

Co do filmów to oglądałem narazie tylko Pearl Harbour i gra dźwięku powalała, jak był jakiś wybuch itp. to dźwięk dosłownie przeszywał ciało, a wszystko w pokoju się trzęsło, Zastanawiam się co będzie się działo jak dokupię suba. Jeżeli chodzi o muzykę, to chwilami słyszę za dużo kłójących wysokich tonów, ale to raczej przez te kolumny, a nie amplituner...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozsądnego kabla minijack- 2x rca, polecicie coś z przedziału 20-MAX 50zł ? popsułem kabel którego uzywalem do tej pory (jakaś rozsądna firmówka, kupiny w melomanie w lublinie ~25zł) i podłączyłem kabel za kilka zł - jest źle, ucierpiał bas - szczegóły i przy większej ilości dzwięku jak by coś padło na ostrość. Kabel między a2zs a wzmaczkiem.

 

edit: pytanie jeszcze jedno - kabel głośniki - wzmaczek - co warto kupić w rozsądnej cenie ? najchętniej poniżej 10zł za 1m.

 

edit2: jack-rca zakupione, tech+link 690021, 1m kabla i rozsądne 29zł. Różnica słyszalna gołym uchem ;)

 

edit3: wzmaczek którego uzywam ma GND, po połączeniu ręką GND z kaloryferem troche mnie popieścilo ;) spiąć to jakims kablem czy może pracować bez ?

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie kolumn i glosnikow nie-komputerowych jestem na poziomie żłobka... Stad moje pytanie... Czy taki zestaw

2 takich kolumn - http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuI...&vItemDB=itemdb

i takiego wzmacniacza http://www.allegro.pl/item99660758_potega_...pro_logic_.html

bedzie gral dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H/K ma ceny zwalajce z nog a ja jestem tylko biednym studentem :)

Nie gadaj, za 400zł kupisz spokojnie takiego PM655Vxi, ktory jest naprawde mocnym i ladnie grajacym wzmacniaczem. Jestem pewien, ze poradzilby sobie z naglosnieniem nie jednej imprezki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Harman/Kardon to jest wzmacniacz... A ja szukam amplituner-a :P Radio sie czasami przyda no i 5.1 w przyszlosci chcialbym podlaczyc... :D A mam jeszcze bardziej n00bowskie pytanie... Jesli wzmacniacz ma np 120W na kolumne ( stereo ) to glosniki powinny miec np 20W wiecej zeby wytrzymac, tak ?? Czy jak to jest ? Bo jesli np w danych amplitunera jest ze daje 120W na front , 100W center i 70W na tyly to glosniki musza byc mininum odpowiednio : 140W/120W/90W , tak ? Czy sie myle ? Prosze sie nie smiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...