Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem techniczny :/. Mam amplituner Yamaha R-300 4x60W. Spotkal go dziwny los bo nagle ni stad ni z owad zaczelo mi buczec przerazajaco z lewego kanalu a prawy zamilkl zupelnie. Sluchawki graja tylko lewym kanalem ale dzwiek jest ok. Wie ktos moze jaka moze byc potencjalna przyczyna> Koncowka mocy? Wszystkie kable sa ok glosniki sprawne i wogole wszystko git tylko amplit ma kaprysy :/. Zabezpieczenie przeciwzwarciowe nie wybija. Zadne inne urzadzenie wejsciowe (Tv/discman) nic nie zmienilo wiec to nie wina karty dzw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pojawiają się czasem duale 5030, cena ? 240-300zł, zdaniem człowieka który słuchał obydwu - dual gra lepiej :-] wada - niska moc, ale do wf 9.1 wystarczy,,

 

o ile pamiętam kamien pisał, że 9.2 nie trzymają klasy 9.1 i 9.1 brzmią lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda 9.1 gra lepiej od 9.2 - czuc ze sa mniejsze... ale jednak lepsze

Jak jest z przestrzennością 9.1 ? Czy kolumny "znikają" ? Jak oceniasz równomierność pasma? ( na wykresie widać górkę w okolicach wyższego basu .... reszta pasma +- 3 dB czyli dobrze ). Jak byś ocenił rozdzielczość/detaliczność brzmienia? Napisz coś o wadach - czyli kiedy je usłyszałeś to zwróciło na siebie Twoją uwagę w sposób negatywny? Z jakim wzmakiem słyszałeś? Może porównaj ich brzmienie do B&W serii 600-700 ( np. modelu 601 jeśli słyszałeś ) . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( na stereophile [chyba tam] jest wykres i widać na nim górkę w okolicach wyższego basu .... reszta

Na pewno na stereophile jest wykres ,całkiem nieżle wypadły na pomiarach być może sam je wezmę pod uwagę ,cene maja bardzo atrakcyjną ale słyszałem że basu mają podobno troche za mało.

Recenzja Diamond 9.1:

http://www.audiostereo.pl/Wharfedale_Diamo...49-2780-19.html

 

kamien 25 mar 2005, 00:10 Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1:

jezeli sluchasz glownie rocka i techno..to paradigm

jezeli pop, soul, jazz, czasem rock to wharfedale 9.1

jezeli pop i rock a czasem techno to koda albo crystale 30

Jeszcze jest coś takiego: Aktywny studyjny monitor odsłuchowy Wharfedale Pro 8.1 Pro Active

http://www.allegro.pl/item125438955_wharfe...e_monitory.html

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/...Pro-Active.html

 

Czy pomiary w stereophilu mają jakiś sens?

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio-wzmacniacz Unitra Zodiak DSS401. Jakie mogą być powody niedziałania jednego z wyjść głośników? Staram się zmontować coś co by grało z tego co jest w domu: tej unitry, dwóch dołączonych głośników 40W (cały sprzęt stał kilka lat neiruszany u moich rodziców) i discmana, ale kłopotem jest właśnie to wyjście - obydwa głośniki są sprawne chociaż membrany pójdą pewnie do wymiany.

 

Co może być powodem niedziałania tego wyjścia?? i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Yamaha pianocraft czytaj tutaj

 

Super, dzieki za odpowiedz. Niestety o e810 nic narazie tam nie ma, ale w sumie skoro nikt nie protestowal to mysle ze moge smialo go kupowac. Pod koniec wrzesnia powienien zawitac u mnie w domku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety o e810 nic narazie tam nie ma...

Już zaczął się temat rozkręcać powoli:

http://www.audiostereo.pl/Nowy_Piano_Craft...800.html#bottom

 

Dołączona grafika

 

 

Lepiej jest kupić Piano_Crafta do mniejszego pomieszczenia niż kino domowe do 2 tyś bo:

 

- bo do 2tyś. kino nie posiada znośnych komponentów trza panie urzyć materiałów trza zrobić reklame i wiele innych spraw i trza jeszcze zarobić panie!!!!

-bo sam miałem kino do 2tys i po 2 miesiącach już nie miałem .. po 2 mies. gdyż tak długo sprzedawałem a zdecydowałem sie sprzedać po paru godzinach - potem troche ustawiania kombinowania i wmawiania sobie że jest dobrze ..ale nie szło sie oszukać.

- bo sie okazało że stara wieża gra lepiej od tego..... . jedynie nie ma takiej mocy nagłośnieniowej

- bo firma Prism produkująca ametysty jest wyssana z palca na potrzeby modnych teraz kin i dobrego ruchu w tym interesie i najwyraźniej nad dźwiekiem pracuje tam stolarz - czyli pakuje 1 lepszy głośnik byle ładnie wyglądało i się dobrze sprzedało..przecie tego można posłuchać!! ..w MM..w mediaexpertach..avance'ch itp.

 

- bo quadral to firma z tradycjami gdzie oprócz wykręcania ceny ktoś w tej firmie jeszcze myślał nad tym jak zrobić żeby było tanio , zarobić i żeby to jeszcze jakoś grało i nie zakładał, że wszyscy z mniejszą kasą na koncie są głusi.

 

bo amethysty sa bez wyrazu , grają wszystko jedno kopyto

m-audio też sobie dupki nie zawracaj chyba że tylko kino..bassssssss jest ale bez energii i jakiej kolwiek formy..w srednicy bagno ciemno i gesto jak w *** a sopranik wstawili ale zapomnieli chyba podłączyć..gęsto i nijak jednocześnie .. basowe bąki to ich specjalność

 

ja znam tylko quadrale z tanich kolumn które jeszcze jakoś zagrają do muzyki rock/metal może są takie których po prostu nie znam a jest ich wiele!! dlatego szukaj dalej ...QQ500 brakuje muzykalności ale są przynajmniej w miarę przejrzyste i wystarczająco jasne by zagrać muzykę - mają też basową podstawę..sopran w gitarowych solówkach itp przecież ma znaczenie.

 

oczywiście możesz też zgłosić się do jakiegoś DIY który prawdopodobnie za tą kwotę skleci pod twoje wymagania znacznie lepsze kino ..ale nie wiem to byś musiał troche po wnikać..sam na pewno się nie zabieraj bo to nie jest taka łatwa sprawa..znam z autopsji (kiedyś próbowałem w szkole średniej i [gluteus maximus] w kwiatach ..wyszło dno) i wyczynów kolegów..kupa smiechu..szkoda nawet 50zł wydać jak ktos nie ma o budowie kolumn pojęcia.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Po 1 pierwsze nie wiem czy post jest w dobrym miejscu ale dobra

 

Otóz mój kolega chce wymienić swój sprzęt grający bo stwierdził ze mini wieża z hipermarketu to trochę za mało jak dla niego. Kolega lubi od czasu do czasu sobie spokojnie posłuchać różnej muzyki od popa rocka przez hh czy jakiegoś trance. Chce na to przeznaczyć do 1000 zł ale jeśli będzie w sklepie i na raty i poprosił mnie żebym coś dla niego poszukał. Ale ja mam trochę mętlik w głowie i za bardzo nie wiem co mu doradzić. W pokoju ma bardzo mało miejsca dlatego też myślałem o dwóch małych monitorach na jakimś wzmaku + sub aktywny ale nie wiem czy nie lepiej tradycyjne stereo tylko ze pokój jest strasznie mały i zagracony :( cena to samo nagłośnienie bez odtwarzaczy. Jak byście mogli doradźcie coś do takiego pokoju.

Z góry danke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjscie czy kanał nie gra? bo to roznica?;] jak kanał to mogl tranzystor pojsc ;]

Szczerze mówiąc nie mam totalnego pojęcia o elektronice a o sprzęcie audio w szczególności :( po prostu głośnik po podłączeniu do wyjścia nie gra... a ja totalnie nie wiem co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem niedrogiego sprzętu audio pod ps2.

Wypatrzyłem 2 aukcje:

http://www.allegro.pl/item126333775_zestaw..._domowego_.html

http://www.allegro.pl/item124923685_wyprze...e_gwar_fv_.html

 

Pare pytań co do tego sprzętu:

1. Jakie głośniki będe mógł w przyszłości do tego podpiąć?

2. Ps2 ma wyjście optyczne podpisane digital out, tzn. że na amplitunerze musi być digital in?

3. Opłaca się to wogóle kupić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie odpłaca, jesli chcesz do pleya podlaczyc jakis zestaw typu 5.1 musisz podlaczyc przez tego optyka własnie, i takież wejscie musi byc w zestawie glosnikowym ( a takich jest malo i dobrej klasy sa drogie) to co podales na aukcji to kicha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamierzam dokonać zakupu zestawu Koda DRA-660 + zestaw pięciu kolumn F-51 + SW850. Zestaw ma służyć głownie do słuchania muzyki , oraz czasem oglądania ( ok 1-2 razy w tyg ) oglądania filmów.

 

Zestaw dostępny jest w pakiecie w bardzo atrakcyjnej cenie ( 1333 zł ). gdyby kupować oddzielnie głosniki + woffer + amplituner, wyjdzie ok 500 zł drożej

Z racji ograniczonych funduszy nie stać mnie na coś droższego niż 1,4 max 1,5 tyś, więc myśle że jest to najlepszy w tej cenie wybór.

 

O ile o głosnikach F51 czytałem i słyszałem wiele dobrych opinii, to jednak pewien niepokój budzi we mnie ten amplituner DRA-660

 

Osobiście wolałbym zamiast niego Av-504, gdyż odtwarzacz DVD już mam, ale Av-504 razem z tym zestawem głosników ( F-51 i SW850 ) kosztował będzie 1900 zł, a to już za dużo.

 

 

A więc :

- Jeżeli podawany DRA-660 sygnał stereo na dwukanałowe wejście RCA cich , jakie amplituner ma możliwości uprzestrznnienia sygnału stereo ?? i jaka jest jakość dzwięku stereo

 

- czy ten amplituner posiada kolektor graficzny ??

 

- czy DVD czyta tylko DVD, czy też inne Mpeg i Divixy ??

 

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .... tak się zastanawiam jeszcze nad kolumnami podstawkowymi i chyba lepsze niż Wharfedale 9.1 będą B&W DM 303 - znacznie wierniejsze i równomiernie brzmiące ( Wharfedale mają górkę +6dB i reszta pasma +-3dB podczas gdy B&W 303 swobodnie mieszczą się w +- 2,5 dB ! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jakiegoś wzmaka , używkę z allegro. konkretny wzmak byście polecili ( ~300-400 PLN ).

Koda KD 261 ponoć się dobrze tuninguje

Znalazłem ofertę tutaj Kup Teraz za 370,00 zł

O przeróbkach :co przerobić w koda kd-261 ?

Tylko czy to faktycznie koda(dla sieci sklepów CONRAD ) jest identyczna z orginałem?.

Chcialbym napisac ze McGyver polecil mi ta kode/conrad kd-261 i jestem zadowolony. Wzmacniacz jest neutralny, ma potworna moc, sluchajac glosno muzyki nie traci rozdzielczosci, a poza tym nowy mozna kupic np. w conrad.pl za 520zl i mamy nowke ze sklepu a nie 10-letni jakis przereklamowany (na allegro 90% wzmacniaczy to "hi-end" :DD) japonczyk ktory po miesiacu zacznie swirowac :)

cytat z tąd

http://www.audiostereo.pl/forum_znajdz.htm...mp;onlyautor=#w

http://www.toya.net.pl/~mirel/koda/

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz sluchac glownie muzyki, to po co 5.1? Kup wzmacniacz stereo i dwie kolumny. Beda zdecydownie wyzszej klasy niz ta Koda.

Słucham dzwięku stereo ale na głośnikach 5.1 . Tylne satelitki dublują przednie głosniki, centralny jest troche zciszony, jak się go całkiem zciszy to go brak, ale jak gra to nie "rzuca sie" w uszy.

 

 

Jak wyłącze tylne satelitki i centrala to dzwięk jest beznadziejny, płaski i nie przestrzenny.

 

 

Mam obecnie geniusy SW-5.1 Hf które zasilam sygnałem stereo, oraz wzmacniacz stereo + 2 altusy 110 W.

 

Dzwięk na altusach jest kiepski, znaczy nie chodzi o jakość ale o jego przestrzenność. Jest taki przywiązany do tych kolumn. Nie chce takiego dzwięku stereo

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

 

Jeżeli jest tu osoba mająca z amplituner Koda DRA-660 ( albo mająca kiedyś z nim doczynienia ) , lub mająca bezpośrednie porównanie Geniusów Home Theater do Kody F-51 + Sw 550/850, proszę ją o kontakt na PW

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...