Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Teraz i ja mam problema.... poszukuje w Warszawie 2 glosnikow niskotonowych do kolumn.. 8 ohm, 20 cm gdzies do 80-100 zl za oba. Co mozecie polecic? Allegro przeszperalem cale.. wlacznie ze sprzetem domowym jak i car audio ale jakos malo osob z wawy sie oglasza.. a jesli sie oglaszaja to wolaja po 100 zeta za glosnik, a to troszke za duzo. Potrzebuje to do soboty tak wiec i wysylka odpada. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz :) Aha.. wzmacniacz stary unitra ws301s trawiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasiegnac jezyka na temat tego amplitunera. Moze ktos z Was go posiada, interesuje mnie ten model, bo wyprodukowany jest w Japonii...

Po drugie slyszalem kilka ampli marantza, maja fajne cieple brzemienie, a pozatym to potrzebuje radia, a nie mam miejsca na decka do mojego SA-608, pozatym wolalbym komlet miec do tego oldschoola, ale to za drogo wychodzi.

Podjalem decyzje o sprzedarzy Pioneerka, ale nie wiem co z amplitunerow uzywanych w kwocie 300 do 400 zl maks mozna kupic dobrego, z ladnym brzmieniem i spora iloscia mozliwosci podlaczenia sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś amplitunera oraz dwóch kolumn. Mam do wydania ~ 800-900ziko.

Chciałbym, żeby ten amplituner miał RDS i pilota. Kolumny to raczej podstawkowe, bo nie sądze żeby udało się inne za taką kasę.

Pokój ma ok 12-14 m kw.

Jeśli miałoby to mieć jakiś wpływ na wybór, to słucham w większości muzyki elektronicznej.

 

Będe wdzięczny za jakieś rozsądne rady, bo wiem że nie jest majątek na sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdaje sobię sprawę, że to cena na kolumny, ale wolałbym nie wydawać zbyt wiele, dlatego pytam tutaj z nadzieją, że osoby bardziej znające się na sprzęcie znajdą jakieś rozwiązanie.

 

Ampli stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdaje sobię sprawę, że to cena na kolumny, ale wolałbym nie wydawać zbyt wiele, dlatego pytam tutaj z nadzieją, że osoby bardziej znające się na sprzęcie znajdą jakieś rozwiązanie.

 

Ampli stereo.

Rozwiązanie jest proste, jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku - kup teraz kolumny za jakieś 500-600zł (podstawkowe) i za resztę wzmacniacz (Onkyo, NAD, Marantz - co warto kupić masz wcześniej w tym wątku). I zaczynaj odkładać na tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zrobienia kina domowego i nie wiem jaki sprzęt audio byłby najodpowiedniejszy. Mam tuner satelitarny Relook 200S i dvd Manta Prince 2 - obydwa z cyfrowym wyjściem audio, więc chyba nie ma z tym problemu. Główną robotą owego zestawu audio będą filmy z dźwiękiem 5.1 i muzyka stereo - jak najwyższej jakości i żeby potrafiły zagrać "troszkę głośniej". Kwota - najniższa możliwa, choć nie oczekuję, że dobry sprzęt będzie tani.

 

PS.

Czy to dvd Manty może pełnić funkcję odtwarzacza muzyki? I czy jeśli bym miał zestawik 5.1, a odtwarzał dźwięk w stereo, będzie on na wszystkich głośnikach?

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka postów wyżej o amplituner i kolumny. Pytanie wciąż aktualne, natomiast interesuje mnie jedna rzecz: czy oprócz firm które tu się przewijają dość często, to Pioneer i Technics są czegoś warte?

Z pewnością jest to niższa klasa, jednak chciałbym się zmieścić w przedziale o jakim pisałem, a audiofilem jakimś raczej nie jestem.

 

--edit--

Ewidentnie widać, że spec ze mnie żaden, więc zadam jeszcze jedno pytanie z odpowiedzią oczywistą, lecz nie dla mnie ;]

Czy w przypadku takiego zestawu stereo o jaki mi chodzi do muzyki elektronicznej potrzebne będzie jakieś "bass pudło"? Wiadomo, że w tej muzyce bass jest dość istotnym brzmieniem, jednak to miałoby zagrać tak żeby sprawiało przyjemność, a nie męczące dudnienie.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka postów wyżej o amplituner i kolumny. Pytanie wciąż aktualne, natomiast interesuje mnie jedna rzecz: czy oprócz firm które tu się przewijają dość często, to Pioneer i Technics są czegoś warte?

Z pewnością jest to niższa klasa, jednak chciałbym się zmieścić w przedziale o jakim pisałem, a audiofilem jakimś raczej nie jestem.

Wszystko zależy od modelu. Zarówno Pioneer jak i Technics robią czy robiły sprzęt budżetowy raczej miernej jakości, ale również ocierające się o highend klocki, np integra Pioneer A400. Rzuć, co masz na oku to spróbujemy pomóc czy ocenić.

 

Ewidentnie widać, że spec ze mnie żaden, więc zadam jeszcze jedno pytanie z odpowiedzią oczywistą, lecz nie dla mnie ;]

Czy w przypadku takiego zestawu stereo o jaki mi chodzi do muzyki elektronicznej potrzebne będzie jakieś "bass pudło"? Wiadomo, że w tej muzyce bass jest dość istotnym brzmieniem, jednak to miałoby zagrać tak żeby sprawiało przyjemność, a nie męczące dudnienie.

Sam sobie odpowiedziałeś. Olać suba. Zresztą przeczytaj ten wątek przynajmniej parę stron wstecz to trochę Ci się rozjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od modelu. Zarówno Pioneer jak i Technics robią czy robiły sprzęt budżetowy raczej miernej jakości, ale również ocierające się o highend klocki, np integra Pioneer A400. Rzuć, co masz na oku to spróbujemy pomóc czy ocenić.

Mam na myśli np. 2444658[/snapback]

Sam sobie odpowiedziałeś. Olać suba. Zresztą przeczytaj ten wątek przynajmniej parę stron wstecz to trochę Ci się rozjaśni.

Czytuję go na bierząco, ale zawsze raczej pod kątem "pilnowania" porządku, natomiast w tej chwili jak przychodzi do własnego zakupu to już innaczej człowiek myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszce wlece:

czy http://allegro.pl/item151623889_amplituner...50_idealny.html lub http://allegro.pl/item152977494__technics_...pudelkiem_.html (Na da10 nie patrze bo to nie mój przedział cenowy)

jest warte uwagi w tej cenie? Czy dostanę coś co gra lepiej a ma wszystko to co prezentuje sobą jeden albo drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz

Jeżeli mowa o pioneerach to osobiście miałem okazje posłuchać takiego modelu.

http://allegro.pl/item153309561_amplituner..._vsx_c300s.html

Byłem bardzo zaskoczony jak to małe pudełko dynamicznie gra. Jest to 5.1 ale w stereo gra całkiem, całkiem. Modelu SX-205 nie słuchałem wiec się nie wypowiadam.

Z aplitunerów stereo miałem kiedyś taki model SONY http://allegro.pl/item152785177_sony_str_d...er_stereo_.html ale z perspektywy czasu nie polecam. Od takie zwykle radyjko.

 

Z kolumn na allegro od jakiegoś czasu krążą niedrogo JPW 203.

Co prawda za duże do 14m ale może jeżeli ktoś ma większy pokój to się skusi.

 

@Daron

Za takie pieniadze masz szeroki wybor ampli zdecydowanie lepszych producentow.

Harman, Denon do wyboru, do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu olac suba? Ja sie wlasnie zastanawiam nad dorzuceniem jakiegos do swojego stereo i odcieciem na granicy slyszalnosci. Nie chodzi o to zeby szklanki skakaly w kuchni, tylko zeby stopa w perkusji czy nisko schodzaca gitara basowa mialy swoj ciezar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz ja mam akurat ten ampli ( Pioneer sx-205 rds ) wiec pytaj co chcesz jak bede potrafil to odpowiem , zadnym audiofilem nie jestem wiec beda to zwykle spostrzerzenia .

 

 

Widze ze cena znacznie poszla w gore. Ja za swoj , wogole nie rozkrecany dalem 250 zl w pelni spprawny z przesylka ! Albo sprzedawca byl nie zorientowany.

Edytowane przez pvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz ja mam akurat ten ampli ( Pioneer sx-205 rds ) wiec pytaj co chcesz jak bede potrafil to odpowiem , zadnym audiofilem nie jestem wiec beda to zwykle spostrzerzenia .

Widze ze cena znacznie poszla w gore. Ja za swoj , wogole nie rozkrecany dalem 250 zl w pelni spprawny z przesylka ! Albo sprzedawca byl nie zorientowany.

Właściwie to liczyłem na wypowiedź kogoś, kto będzie w stanie powiedzieć jak wypada w porównaniu z innym sprzętem w tej cenie.

Porównywałeś do czegoś w tym przedziale cenowym czy kupiłeś tak na wariata?

 

@narcyz

a musi to byc amlituner, na twoim miejscu skusilbym sie na jakis wzmacniacz - napewno w tej samej cenie zagra zdecydowanie lepiej

Coraz bardziej przekonuje się, że nie musi, bo nie uda mi się kupić czegoś do tych Wharfedlae 9.2 aby zmieścić się w ok 900ziko i nie przekraczając za bardzo tego budżetu. Niestety liczyłem na to, że będe mógł posłuchać radia a tak to już zostanie tylko do słuchania muzyki z laptopa (bo do niego będzie podłączony sprzęt). Tak więc jeśli mógłbyś coś zaproponować ze wzmacniaczy będących obecnie na alledrogo lub na giełdach for/vortali o audio, to będe wdzięczny.

 

Jeszcze z nowych aukcji pojawił się taki ampli Marantz'a. Jednak zdjęć brak, opisu również. Napisałem do sprzedawcy, może powie coś konkretniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu olac suba? Ja sie wlasnie zastanawiam nad dorzuceniem jakiegos do swojego stereo i odcieciem na granicy slyszalnosci. Nie chodzi o to zeby szklanki skakaly w kuchni, tylko zeby stopa w perkusji czy nisko schodzaca gitara basowa mialy swoj ciezar.

Już pisałem to kilka razy (na tym forum pewnie też). Pewnie - sub doda kopa, ale rozwali scenę i zniekształci dźwięk. Przecież w dobrym sprzęcie nie chodzi o to, żeby basu było dużo, tylko, żeby wiernie przekazać to, co działo się w studio czy na koncercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle dobrany, zle zestrojony z reszta systemu i zle ustawiony z pewnoscia. Szybki, ustawiony na granicy zejscia kolumn, dobrany do metrazu i odpowiednio ustawiony powinien zadzialac jak upgrade kolumn. Z np 2-droznych na 3-drozne. Z tego co pamietam, niskotonowce nie musza byc ustawiane w osi kolumn. I czesto laduja na bokach czy wrecz od spodu. I nie mam tu wcale na mysli kolumn za 300zl. Takze, teoretycznie, dobry sub nic zepsuc nie powinien. Za to dodac "masy" do dzwieku juz tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, nie myślałem że tak szybko zejdzie 5 kompletów, bo z tego co widzę to branie mają raczej jakieś Altusy, itepe, a nie tego rodzaju niepozorne kolumny podstawkowe ;)

Nie chciałem kupować kolumn nie mając ampla/wzmaka, bo nie lubię kompletować sprzętu na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić dobry zestaw audio (wzmak/ampli + kolumny/dobre głośniki) w jak najniższej cenie. Jedyne wymogi to 2 wejścia S/PDIF i dobra jakość dźwięku. Pokój ma 23 mkw.

Może Sony TA-FA1200ES ? [ stereo ]

 

Jeśli chcesz amplituner kina domowego jako wzmak stereo to wybieraj tylko w tych które mają opcję BI-AMP - tym samym musisz mieć kolumny z podwójnymi zaciskami.

 

ps. nie wiem jaki budżet ...

 

z Yamahy to tylko 1700 i 2700 mają bi-amp

z Pioneer od 916 w górę

z Denon od 1707 w górę

 

ps. to ma być stereo ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy któryś z was używa korektorów graficznych czy jakich kolwiek innych?

Czy przy sprzęcie nowym( i jak sądze, w którym nie ma co poprawiać dźwięku) się juz tego nie stosuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kompletnie się nie znam na tym i amplituner czy wzmacniacz mi nic konkretnego nie mówi (oprócz domysłów...). Budżet nie ma ograniczeń, ale proszę o propozycje w rozsądnych kwotach.

Zestawik do ogólnego użytku (muzyka, filmy, granie na ps2 i w przyszłości ps3) - chyba stereo będzie najrozsądniejszy.

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy któryś z was używa korektorów graficznych czy jakich kolwiek innych?

Czy przy sprzęcie nowym( i jak sądze, w którym nie ma co poprawiać dźwięku) się juz tego nie stosuje?

Oczywiście że się stosuje - obecnie są kalibratory z mikrofonem które wyrównują np. charakterystykę ( np. YPAO )

 

Kompletnie się nie znam na tym i amplituner czy wzmacniacz mi nic konkretnego nie mówi (oprócz domysłów...). Budżet nie ma ograniczeń, ale proszę o propozycje w rozsądnych kwotach.

Zestawik do ogólnego użytku (muzyka, filmy, granie na ps2 i w przyszłości ps3) - chyba stereo będzie najrozsądniejszy.

Też myślę że za rozsądne pieniądze to raczej stereo.

 

Jeszcze się zastanowię co polecić ale generalnie jest tak :

 

Podłogowce to od tys. - 2 tys. PLN w górę ( nie wiem jaki budżet ) za same kolumny.

 

Wzmacniacz ... taki SONY kosztuje 500 euro .... ampli kina zatrudniony do stereo to ... jeśli do podłogowych ... też od 2 kpln ( musi mieć większy potencjał energetyczy niż do zestawu podstawkowych głośników ).

 

Podstawkowce stereo to już znacznie taniej ( takie wharfedale 9.1 to ok 600 PLN i do tego np. Pioneer 916 za ok 1200 PLN )

 

ps. do nagłośnienia calutkiego pokoju 23 m potrzeba czegoś więcej niż Wharfedale 9.1 - co innego jeśli chcesz zestaw do bliskiego odsłuchu i nagłaśniasz przestrzeń w tym pokoju powiedzmy 1,5m x 1,5m ( siedzisz ok 1 m od kolumn )

 

ps. oczywiście nie wiem jakie wymagania minimalne - radzę iść do sklepu audio i posłuchać w tym porównać ampli kina typu pioneer 916 w trybie bi-amp z jakimś wzmakiem analogowym stereo typu rotel 02

 

ps xx. jeśli chodzi o ampli kina to one są stosunkowo słabe więc trzeba użyć metody siłowej czyli kupić stosunkowo drogi ampli ( mocny ) do stosunkowo małych kolumienek .....

 

ps xxx a co do bi-amp to ta technika daje jakościowy + dla ampli

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Telewizor od miejsca oglądania dzielą 2-3 metry, a chyba najlepiej postawić kolumny po bokach telewizora.

 

Nie jestem wybitnym audiofilem - po prostu dźwięk ma być dobry, a jednocześnie, żeby w portfelu nie było pustek ;). Jak już pisałem - generalnie posłuży on do oglądania telewizji, filmów, słuchania muzyki i grania na PlayStation 2 (za kilka miesięcy może PS3...). Gdybyś mógł zasugerować gotowy komplecik, albo napisać na co zwracać uwagę przy doborze sprzętu - byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...