Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

@Benek88

Do KD za 1500zł: to wzmacniacz 2840463[/snapback]

Co sądzicie o tym kinie domowym:

Model to SONY HTP-HD6000FN

Przeznaczenie filmy DVD i od czasu do czasu muzyka, pokój około 20m2, brak słuchu muzycznego do tego za jakiś czas zakup suba za kwotę ~500zł

 

Według mnie to nie mając około 3000zł nie ma co się pakować w kino domowe. Wiedziałem że soby produkuje dużo i tanio ale nie widziałem że aż tak tanio :sad: Jak chcesz mieć za ~1700zł HD, HDMI, ampli, dvd, zestaw głośników 5.0 to ja nie widzę sensu pakować potem ~500zł w sub.

Denon AVR 1306 + DVD 1730 + Wharfedale Crystal 5.0 + potem sub Koda SW 1000.

Albo wszystko w zestawie , ale naprawdę opłaca się dołożyć do budżetu zamiast tego SONY.

A najlepiej jakbyś zamiast Wharefedale kupił Mission m33i/m34i, potem dokupić m31i + standy, central i sub wtedy miałbyś kino domowe z prawdziwego zdarzenia :) No i ile było by frajdy z kompletowaniem takiego zestawu.

 

Cały używany zestaw Yamha + Eltax w dobrej cenie.

 

@aruś

Używam od pół roku geniusów 5.1 i dziś nagle przestał mi działać przedni lewy. To nie wina kabla, to nie wina głośnika.

//Rozumiem że podłączyłeś prawy pod lewy kanał i też Ci nie grało tak?

 

Na wyjściu z suba nie ma dźwięku. Co to oznacza? //Może sub jest wyciszony w systemie?

Zobacz czy w systemie nic nie wyciszyło się, jak nie to wal z gwarą do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zabiję nikogo moimi wymaganiami odnośnie przyszłego zakupu, ale następujące:

1. Mini wieża - Firmowa

2. Cena do 500zł

3. Jakość dźwięki jako rozsądne minimum - nie jestem audiofilem i nie mam za bardzo słuchu, no ale bez przesady:)

4. Wieżyczka stylowa bez ekstrawagancji i błyszczących światełek.

 

Moja propozycją jaką znalazłem to Sony CMT-NEZ50

 

Czy za tą cenę znajdę coś innego? Nie interesuje mnie składanie używanych gratów :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek - Beresford TC-7510 MK6/3 DAC

 

po pierwszych odsłuchach przepaść między PCM'ką 2702/AD8066

po prostu miazga

 

połączenie światłowodem do ALC850 (tymczasowo)

wygrzeje się razem ze słuchawkami to coś więcej napiszę po głębszych odsłuchach

 

acha, w tej rewizji pokrętło służy do regulacji głośności całego urządzenia, nie tylko wzmaka słuchawkowego

 

a tak się prezentuje ze wzmakiem, prawda że pięknie? [;

dodam jeszcze że zabawka razem z kablami i przesyłką wyniosła mnie 600zł

kontakt ze sprzedawcą wzorcowy i błyskawiczny, kasę przelałem 5 grudnia, dziś (10.12) miałem w domu :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek - Beresford TC-7510 MK6/3 DAC

No to wreszcie będziesz miał do czego podłączyć słuchawki :D , wspominam o tym ponieważ pamiętam jak chyba z rok albo więcej temu wkurzyłeś się nieco na mnie że poleciłem ci wzmaka (który kupiłeś) a potem się okazało ze nie ma wejścia słuchawkowego :lol: .

 

Jak dasz radę to zrób fotki wnętrza :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujący problem.

 

Chciałbym zrobić sobie system głośników przy kompie 4.0. Mam 2 głośniki od kompa i 2 od wierzy. Podłączam wierzę na AUX, wtykam do odpowiedniego portu, głośniki kompowe też. Przy testowaniu programem dłączonym do płyty głównej (karta zintegrowana) głośniki działają ładnie, wszystkie 4, ale jeśli przyjdzie do słuchania muzyki, oglądania filmow, grania, działają tylko dwa. Czym to jest spowodowane?

 

Płyta GIGABYTE nForce3

Karta Realtek AC'97 Audio

 

Jak cos to jeszcze zastanawiam sie nad zakupieniem głośników Creative Inspire T6100. Jak będzie z tą kartą? Ładnie zagra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujący problem.

 

Chciałbym zrobić sobie system głośników przy kompie 4.0. Mam 2 głośniki od kompa i 2 od wierzy. Podłączam wierzę na AUX, wtykam do odpowiedniego portu, głośniki kompowe też. Przy testowaniu programem dłączonym do płyty głównej (karta zintegrowana) głośniki działają ładnie, wszystkie 4, ale jeśli przyjdzie do słuchania muzyki, oglądania filmow, grania, działają tylko dwa. Czym to jest spowodowane?

 

Płyta GIGABYTE nForce3

Karta Realtek AC'97 Audio

 

Jak cos to jeszcze zastanawiam sie nad zakupieniem głośników Creative Inspire T6100. Jak będzie z tą kartą? Ładnie zagra?

A muzykę masz w formacie DVD AUDIO 5.1 / DD 5.1 / DTS 5.1 że wymagasz dźwięku z 4 kanałów ? :lol: Oczywiście można rozbić 2 kanały na 4 ... ale czy jest sens?

 

ps. T6100 jak na złom cisną jako tako ... dźwięk oczywiście nienaturalny

 

Teraz już nie ma wątpliwości że przetwornikiem jest BB PCM1716 (E) . Trochę dziwne że są aż dwie płytki PCB Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muzykę masz w formacie DVD AUDIO 5.1 / DD 5.1 / DTS 5.1 że wymagasz dźwięku z 4 kanałów ? :lol: Oczywiście można rozbić 2 kanały na 4 ... ale czy jest sens?

 

ps. T6100 jak na złom cisną jako tako ... dźwięk oczywiście nienaturalny

Hmm... winamp posiada podobno symulację dzwieku 5.1. Powinno wtedy wszystko chodzić. Tylko jak to zrobić aby działało? I w takim wypadku jak jest teraz rozumiem ze jak zakupię T6100 to też tylko 2 przednie będą działały.

 

Melomanem aż takim nie jestem także pewnie dzwięk z nich bedzie ok. Przynajmniej powinien być lepszy niż z moich 2 małych magic speakerów samsunga z 2000 roku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji sie pochwale, ze mam juz swoj zestawik:

Harman Kardon PM660 i Wharfedale Diamond 9.2, do tego okablowanie Procab :)

Wrazenia sluchowe bardzo pozytywne, jak na wzmaka ktory ma 25latek(?) trzyma sie bardzo ladnie :)

 

Jakby ktos polecil mi jeszcze fajny tuner (analog lub cyfra) i odtwarzac CD to by bylo milo :)

Najlepiej w kolorze wzmaka:

 

http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal.../39/272903954_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od totalnego laika w temacie nagłośnienia:

 

Pokój o pow. - ca 10-12 m^2

Do wydania – 500-600 zł

 

Aktualnie (wstyd się przyznać) korzystam z przedpotopowych głośników komputerowych marki Primax soundstorm 120W... PMPO ;] w parze ze zintegrowana karta dźwiękową. Muzyki słucham w 95% z mp3.

 

Czy w okolicach tych 500-600 zł jestem w stanie kupić jakieś nieduże kolumny stereo (jakkolwiek by to nazwać... monitory?), wzmacniacz i jakąś dźwiękówkę? Czy może lepiej z taką kasą nie zawracać sobie i wam głowy i odpuścić temat?

Edytowane przez KaniBhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od totalnego laika w temacie nagłośnienia:

 

Pokój o pow. - ca 10-12 m^2

Do wydania – 500-600 zł

 

Aktualnie (wstyd się przyznać) korzystam z przedpotopowych głośników komputerowych marki Primax soundstorm 120W... PMPO ;] w parze ze zintegrowana karta dźwiękową. Muzyki słucham w 95% z mp3.

 

Czy w okolicach tych 500-600 zł jestem w stanie kupić jakieś nieduże kolumny stereo (jakkolwiek by to nazwać... monitory?), wzmacniacz i jakąś dźwiękówkę? Czy może lepiej z taką kasą nie zawracać sobie i wam głowy i odpuścić temat?

Pytanie : czy chcesz być królikiem doświadczalnym ? Jeśli tak ( :D ) to sprawdź czy KODA BT-900 gra dobrze.

 

ps. ale na dźwiękówkę już nie starczy ... chyba że ten model ma wejście SP-DIF czego nie wiem (integra by wystarczyła)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wszelkie głośniki i słuchawki bezprzewodowe bo ich jakość jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Jeśli masz 500-600 to nie będzie nic specjalnego, więc pytanie czy możesz powiększyć budżet czy nie?

Jeśli nie to sprawdź jakie masz mobo i napisz jaką masz dźwiękówkę, bo jak lepszą od SB Live! to nie ma sensu kupować Live!, bo na A 2 ZS/Hercules Fortissimo IV budżet nie pozwala.

Wzmacniacz do 250zł:

Denon PMA480R, Yamaha serii 3xx, NAD 302

 

Kolumny podstawkowe:

BOSE

Eltax Liberty 1+ od niepewnego sprzedawcy

ewentualnie Magnat Monitor 220

 

Kabelki zwykle z miedzi OFC + interkonekt

Potem zakup lepszej dźwiękówki i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, by nie zakładać nowego tematu podłączam się do tego.

 

Mam taki sprzęt:

 

Amplituner - Technics SA-AX7

 

kolumny:

 

Przody - Heco (cantaro)

Tyły - Heco (cantaro)

Centralna - Heco (cantaro)

 

no i szukam subwoofera, wypadało by kupić również - Cantaro

 

Troszkę tu poczytałem i kilka opinii mnie nie zaspokoiło, ogólnie jestem zadowolony z mojego sprzętu (może to dlatego że nie miałem okazji posłuchać innych niż zestawy oferowane z DVD w marketach) tym bardziej że do kasiastych nie należę.

 

Proszę o informację czy warto kupić ten Głośnik czy poszukać czegoś innego, dodam że obecna cena tego suba to 480zł.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Szczęśliwego nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się bardzo ciekawy wzmacniacz cyfrowy z wbudowanym DAC oraz z wejściem USB do podłączenia komputera , cena to $269.95 :rolleyes:

 

http://www.obadimports.com/catalog/item/4377302/4902090.htm

http://www.obadimports.com/catalog/item/43...090.htm#image_1

 

review :

 

http://www.6moons.com/audioreviews/kingrex2/u.html

 

http://www.kingrex.net/

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2702E i OPA2604A hehe, skąd ja to znam

w połączeniu z t-ampem może być ciekawie i cena nie zabija

Tylko nie wiadomo czy dołączają do kompletu uniwersalny zasilacz tak jak jest np w przypadku T-amp ,bo ten zewnętrzny jest trochę drogi <_< .

 

EDIT:

 

Jednak jest zawarty w komplecie standard AC/DC adapter :wink: ale z dedykowanego zewnętrznego zasilacza jakość pewnie będzie nieco lepsza B-) .

http://www.obadimports.com/catalog/item/4377302/4902126.htm

 

No i op-ampy są w podstawkach :D

 

Click!

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie zakupilem amplituner Denon AVR-1800 (nie wiem czy przypadkiem nieprzeplacilem 450 zl ) i mam na razie pozyczone kolumny AVANCE EPSILON 930. Co sadzicie o tych kolumnach ? ile mozna za nie zaplacic ? (kolumny w stanie idealnym, pytam bo koles zaplacil niby 3500 a nigdzie uzywek cen niemozna znalezc) . W planie jest zakup mission m32i lub m33i teraz prosba czy sa lepsze glosniczki w tej klasie cenowej ? czy moze do tego Denona cos innego lub zostawic AVANCE ?. Pokoj 14 m2. Kable do glosnikow sa monstera wiec chyba dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tego Denona chce dokupic glosniki. Wiec chyba zostawie te Avance (cena 1000 zl) najwyzej na przod kupie lepsze podlogowki (szykuje sie zmiana mieszkania na wieksze). Glosniki maja byc 50/50 film i muza. Muzyki slucham roznej od jazzu do trance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, by nie zakładać nowego tematu podłączam się do tego.

 

Mam taki sprzęt:

 

Amplituner - Technics SA-AX7

 

kolumny:

 

Przody - Heco (cantaro)

Tyły - Heco (cantaro)

Centralna - Heco (cantaro)

 

no i szukam subwoofera, wypadało by kupić również - Cantaro

 

Troszkę tu poczytałem i kilka opinii mnie nie zaspokoiło, ogólnie jestem zadowolony z mojego sprzętu (może to dlatego że nie miałem okazji posłuchać innych niż zestawy oferowane z DVD w marketach) tym bardziej że do kasiastych nie należę.

 

Proszę o informację czy warto kupić ten Głośnik czy poszukać czegoś innego, dodam że obecna cena tego suba to 480zł.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Szczęśliwego nowego roku.

 

Witam ponownie, bardzo proszę o radę w sprawie SUBA. Naprawdę potrzebuję pomocy czy czasem za podobną cenę nie znajdę czegoś lepszego, AUDIOFILEM nie jestem więc nie musi to być jakiś wypas.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUB

 

Zestaw Denon 500, czyli wzmak i cd (po kilku godzinach pracy) + Canton GLE 407 (po około 1,5h grania) ostra góra, mało niskiego basu, bez powietrza i przestrzeni, po prostu fatalnie, a niby Denon promuje te połączenie jako wspaniałe do muzyki <_<

Podłączyłem Dali Concept 6 (wyciągnięte od razu z pudełek) i przeżyłem prawdziwy szok, w końcu zagrało jak się tego spodziewałem za takie pieniądze a nawet lepiej. Był bas, miłe ocieplenie dźwięku, lekko wysunięty środek, dźwięczna i nie ostra góra. Jedyna wada jaką stwierdziłem to słaby timming i trochę zbyt rozlazły bas, ale to pewnie dało by się załatwić innymi kabelkami. Słucham bardzo różnej muzyki i wkładałem do cedeka między innymi płyty takich zespołów jak Metallica, Mile Davis, Hans Zimmer, INXS, Apocalyptica, Rob Zombie, Massive Attack, Richard Bona i wszystko grało fenomenalnie, nie było utworu który by zagrał dobrze czy poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi pomoże wybrać amplituner+głośniki?Kupiłem niedawno DVD,Pioneer DV300,mam telewizor CRT 29 cali,teraz chce kupić amplituner +głośniki(najlepiej 5.1),słyszałem,że warto rozglądać sie za czymś z Yamahy albo Kody?Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze tylko jaki masz budżet i jak duży pokój.

Pokój to tak około 25-30m2,a budżet to tak do 1000zł,możesz podać też takie tańsze wersje,nie mam duzych wymagań,obejrzeć film na dvd,do zwykłej kablówki,czasami puścić muzyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milion razy lepszy jest Denon 1707.

 

ps. miałem Yamaha RXV-350 i jestem pewien że model 361 gra dokładnie tak samo beznadziejnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko cena prawie 1000zł...

Chcesz dać 800 PLN za złom a żałujesz na dobry sprzęt 1000 ? - wybacz stary ale nie rozumie Cię.

 

ps. kiedy kupowałem Yamahę 350 też chciałem max zaoszczędzić - skończyło się na tym że sprzedałem ją po 3-ech miesiącach od zakupu

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...