Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępnie,, będzie wymiana wzmaka. Kolumny w drugiej kolejności. Na wzmak powiedzmy 800zł szukamy więc czegoś używanego. Muzyka - house, pop, latowe wokalowe w stylu duffy etc.

 

Na dzisiaj pcm, wharfedale 9.1, real cable tdc 300. Docelowo - jakieś większe kolumny w budżecie do ok 2000-2500, audioacademy phoebe III ?

 

A więc wzmacniacz..

 

Xindak - XINDAK A06 (903309906) - Aukcje internetowe Allegro

Audiolab 8000a - audiolab 8000 A (903788131) - Aukcje internetowe Allegro

arcam alfa 8 - Arcam Alpha 8 z PILOTEM!!! (903470744) - Aukcje internetowe Allegro

 

Xindak ?:>

 

Audiolab i Arcam to tzw. "angielska" szkola brzmienia (duzo srednicy najkrocej rzecz ujmujac) i moga fajnie zagrac w tym czego sluchasz - oczywiscie z odpowiednim zrodlem :)

Blizej byloby mi do Audiolaba - nie sluchalem co prawda tej integry tylko zestawy pre + power z serii 8000, ale zbiera ona dobre recenzje i kilka osob ktore ja kupilo jest z niej zadowolone - :)

Arcam bedzie bardziej "pro elo" audiofilski ;) Znajdziesz w nim wiecej smaczkow, wiecej sie bedzie dzialo na gorze pasma, inaczej buduje scene niz audiolab - ale czy jest lepszy nie powiem :) Mnie nie urzekl niczym specjalnym, a troche czasu z nim spedzilem.

Na koniec zostawilem xindaka :) Hmmm... napisano o tym wzmaku juz wszystko, powiedziano wszystko wylano tony pomyj i ozlocono tysiace razy :D moja prywatna opinia - energia i muzykalnosc :) W tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic bardziej energetycznego i muzykalnego niz ten chinczyk :)

 

Slowka ad. kolumn - blagam, tylko nie audioacademy do xindaka :) Mozesz je zestawic z anglikami jesli chcesz i Ci sie to spodoba, ale nie z xindakiem :P Ten wzmak az prosi o energetyczne kolumny z jajami :) Czesto jest zestawiany z Paradigm - IMO slusznie. Sluchalem zestawu A06 + moje Paradigm i bylo naprawde fajnie, duzo sie dzialo :) BTW - Twoje Wafle calkiem fajnie graja z tym audiolabem, sluchalem tego na jakims znosnym okablowaniu bez wydziwien i z CD audiolaba i bylo naprawde milo. Szukasz wiekszej podstawy basowej w kolumnach i dlatego maja byc wieksze czy Wafle juz Ci nie wystarczaja :) ??

 

Pamietaj jeszcze o tym, ze obojetne na co sie zdecydujesz - posluchaj, najlepiej w domu :) O tym ze kable (glosnikowe, interkonekty) tez moga duzo dac/zabrac nawet nie pisze, bo przeciez o tym wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem jak forest kila zbila. Posiadam Wharfedale 9.1 i potrzebuje do nich wzmacniacz. Chciałbym, aby był nieco "przyszłościowy" bo pewnie kiedyś zrobie sobie lepsze kolumny. Myślałem o T-AMP-ie, czyli HLLY TAMP-90 lub MUSE na TA2022, oba dostępne na ebayu.

Co o nich myślicie, który jest lepszy, a może macie jeszcze jakieś inne pomysły.

Mój budżet to ok. 600zł

 

pozdrawiam

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może RELOOP HA-210b?

 

Z tego co mi wiadomo to to samo co KODA KD261, a ta wg. Marcina_gps została "zjedzona" przez T-ampa (co prawda słabszego, co nie znaczy, że znacznie lepszego) Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to to samo co KODA KD261, a ta wg. Marcina_gps została "zjedzona" przez T-ampa (co prawda słabszego, co nie znaczy, że znacznie lepszego)

 

Jak chce Ci sie/umiesz/masz kogos kto umie podlubac w reloopie/kodzie - to uzyskasz fajny wzmak za fajna kase.

Jesli jednak powyzsze Cie nie dotyczy mozna rozwazyc T-amp - ale wszystko ma swoje "ale" :)

Pytanie czego chcesz od wzmaka i ile mozesz na niego wydac - IMO wydaje mi sie ze mozna lepiej za proponowany budzet.

Zreszta - i na temat reloopa i na temat kody znajdziesz sporo na audiostereo, T-amp tez raczej jest tam znany, wystarczy poszukac, a potem... Potem wybrac lepiej za osiagalny budzet ;)

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci sie/umiesz/masz kogos kto umie podlubac w reloopie/kodzie - to uzyskasz fajny wzmak za fajna kase.

Jesli jednak powyzsze Cie nie dotyczy mozna rozwazyc T-amp - ale wszystko ma swoje "ale" :)

Pytanie czego chcesz od wzmaka i ile mozesz na niego wydac - IMO wydaje mi sie ze mozna lepiej za proponowany budzet.

Zreszta - i na temat reloopa i na temat kody znajdziesz sporo na audiostereo, T-amp tez raczej jest tam znany, wystarczy poszukac, a potem... Potem wybrac lepiej za osiagalny budzet ;)

 

hmm...

1. Mógłbym podłubać w reloopie, ale specjalnie nie chce mi sie w to bawić.

2. Na temat wzmaków trochę czytałem (głownie o różnych t-ampach)

3. Czego oczekuje? - Maksymalnie wysokiej jakości dźwieku i naturalności. Małe wymiary t-ampa też są dla mnie zaletą. W przyszłosci chciałbym zasilać nim jakieś lepsze monitorki (jaki i za ile -jeszcze nie wiem)

4. Co do budżetu to maksymalna kwota, w planach były słabsze T-ampy np. Topping tp-20 czy HLLY TAMP-20, ale mam mocne obawy co do ich mocy. Nie wiem czy słusznie, ale ~10w/kanał bez zniekształceń przy efektywności wafli chyba na głośniejsze granie nie pozwoli (a czasem chce sie "przekręcić potencjometr")

5. Czy jest może coś co oferuje podobną jakość dźwięku za mniejsze pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

1. Mógłbym podłubać w reloopie, ale specjalnie nie chce mi sie w to bawić.

2. Na temat wzmaków trochę czytałem (głownie o różnych t-ampach)

3. Czego oczekuje? - Maksymalnie wysokiej jakości dźwieku i naturalności. Małe wymiary t-ampa też są dla mnie zaletą. W przyszłosci chciałbym zasilać nim jakieś lepsze monitorki (jaki i za ile -jeszcze nie wiem)

4. Co do budżetu to maksymalna kwota, w planach były słabsze T-ampy np. Topping tp-20 czy HLLY TAMP-20, ale mam mocne obawy co do ich mocy. Nie wiem czy słusznie, ale ~10w/kanał bez zniekształceń przy efektywności wafli chyba na głośniejsze granie nie pozwoli (a czasem chce sie "przekręcić potencjometr")

5. Czy jest może coś co oferuje podobną jakość dźwięku za mniejsze pieniądze?

 

O naturalnosci - prawdziwej, a nie "na swoje ucho" zapomnij :) Nie w Tampach wszelkiej masci :)

10 watt na kanal powinno grzmocic z waflami solidnie - przeciez monitorami nie naglosnisz salonu ;) Ale mocniejszy bedzie gral hmm... swobodniej, to chyba dobre okreslenie...

Zaraz poszukam czegos ciekawego, jak znajde to podlinkuje :]

Nie myslisz o porzadnych uzywkach ?? Marantz, Denon - od tego bym zaczal... Potem NAD, Audiolab, Arcam, Rotel i inne wyspiarskie wynalazki (nie marudz, jak sie pilnuje ebaya to i taniej mozna wyrwac :P) Moze vintage ?? Sony, Kenwood i inne ciekawe starocie, Pioneer ??

EDYTA

Lecimy:

http://cgi.ebay.ie/PIONEER-SA-708-INTEGRATED-AMPLIFIER-IN-BOX-EX-COND-1980_W0QQitemZ330412297273QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item4cee1b8c39 - nice, jesli chcesz starszy sprzet, wiekiem sie nie sugeruj, lodzio-miodzio IMO

http://cgi.ebay.ie/VINTAGE-NAD-3020B-STEREO-INTEGRATED-AMP-PHONO-MM-MC_W0QQitemZ160409974401QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item25592df681 - wzmak legenda

http://cgi.ebay.ie/CAMBRIDGE-AUDIO-A5-AMP-PAIR-CELESTION-F1-SPEAKERS_W0QQitemZ310205053412QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item4839a979e4 - fajna kambodza z fajnymi celestynkami za fajna kaske :)

http://cgi.ebay.ie/NAD-3020-SERIES-20-INTEGRATED-AMPLIFIER-IN-BOX-VG-1980_W0QQitemZ330412936061QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item4cee254b7d - znow legenda, w pieknym stanie

http://cgi.ebay.ie/Arcam-Alpha-2-Integrated-Amplifier_W0QQitemZ150421277192QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers?hash=item2305ce8a08 - moze zapoluj na to, baaardzo porzadny sprzet :)

END EDYTA

 

To tak na szybko - wystarczy przeszukac ebay do powiedzmy 150 E, masz wszystko - od porzadnych Tampow, przez bardzo dobre uzywki, po ciekawe vintage - od tranzystora, przez lampe, co tylko zechcesz :) Jak sie cos spodoba poszukaj info w sieci - na 90% zaryzykuje stwierdzenie ze kazdy z powyzszej listy zagra lepiej niz to co chcesz kupic, ale... Kazdy lubi inny dzwiek ;)

Jakby co - wal na PW, pomoge jak umiem :)

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Czego oczekuje? - Maksymalnie wysokiej jakości dźwieku i naturalności. Małe wymiary t-ampa też są dla mnie zaletą. W przyszłosci chciałbym zasilać nim jakieś lepsze monitorki (jaki i za ile -jeszcze nie wiem)

 

Głośnik/wzmacniacz może być neutralny ... a to czy głos wokalisty będzie grał naturalnie to już kwestia zamiaru realizatora (+ neutralnego sprzętu). ;)

 

Tak więc jeśli szukasz neutralności to raczej rozglądaj się za aktywnymi monitorami studyjnymi.

 

Wzmacniacz + pasywne kolumny z pasywną zwrotnicą to bardzo nieekonomiczne rozwiązanie (siłowe - wsp. tłumienia spada wielokrotnie, char. fazowa też jest kiepska, o marnowanej energii na ciepło nie wspomnę).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik/wzmacniacz może być neutralny ... a to czy głos wokalisty będzie grał naturalnie to już kwestia zamiaru realizatora (+ neutralnego sprzętu). ;)

 

Tak więc jeśli szukasz neutralności to raczej rozglądaj się za aktywnymi monitorami studyjnymi.

 

Wzmacniacz + pasywne kolumny z pasywną zwrotnicą to bardzo nieekonomiczne rozwiązanie (siłowe - wsp. tłumienia spada wielokrotnie, char. fazowa też jest kiepska, o marnowanej energii na ciepło nie wspomnę).

 

Tak, wiem, że zapewniają to studyjne głośniki, ale naprawde dobre monitory kosztują za dużo jak na moje obecne możliwości.

 

@Yamnick

Używki są w porządku, ale nie mam przekonania do starszych sprzętów - powiedzmy do 10lat.

Szukam, ale narazie nie mam pomysłow - możesz zaproponować coś świeższego?

Pamiętam jeszcze o Reloopie.

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że zapewniają to studyjne głośniki, ale naprawde dobre monitory kosztują za dużo jak na moje obecne możliwości.

 

@Yamnick

Używki są w porządku, ale nie mam przekonania do starszych sprzętów - powiedzmy do 10lat.

Szukam, ale narazie nie mam pomysłow - możesz zaproponować coś świeższego?

Pamiętam jeszcze o Reloopie.

 

Kambodza + celestynki chyba nie maja >10, zapytaj wujka gugle... Z tego co podlinkowalem to albo polowalbym na to, albo na arcama (ten juz niestety >10)

Sprobuj znalezc wzmak ktory mam w sigu (C315BEE) - w PL nie kupisz go za 600 PLN, ale na ebay jak najbardziej, wystarczy chwila cierpliwosci. Poczytaj testy - w swojej klasie wychwalany, troche zamieszal kiedy sie pojawil i jest jak na Twoje wymagania nowy :)

Jesli chcesz sprzet <10 w tej cenie to w PL raczej nie bedziesz mial zbyt wielkiego wyboru - Marantz, Denon, czasem jakis NAD, Rotel, albo inny angol, czasem trafi sie jakas perelka, i trzeba tylko miec nadzieje ze zaden domorosly "ynzyner" nie ulepszal konstrukcji . Tak jak napisalem - polowanie na ebay ma wiekszy sens, wiek sprawdzisz w gugle, tak jak info o tm jaka to szkola/typ grania, a i o zdjecia srodka mozna prosic swobodnie i sobie sprawdzic czy wsio wyglada jak fabryka dala.

W Irlandii jest jest pare miejsc/stron gdzie mozna wyczaic dobry sprzet za male $$, ale platnosc gotowka przy odbiorze wiec raczej odpada, chyba ze masz tu kogos kto moglby zrobic deal za Ciebie :)

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krótkie pytanie:

Czy głośniki aktywne (genius 1250x) można podłączyć do wzmacniacza?

 

Kolumnę pasywną podłączysz ... a aktywna trzeba by przerabiać ... ale zamiast się z tym babrać to albo siedź normalnie na 1250x albo dociułaj do np. Wharfedale 9.1 i dopiero łącz ze wzmacniaczem (choć i tak bym wolał aktywne KRK RP5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam dwa źródła dźwięku i jeden zestaw głośników, a nie chcę się bawić w ciągłe przepinanie kabli.

Dlatego też pomyślałem o wzmacniaczu, ale skoro pomysł odpada to zostaje mi kombinować dalej. Będę wdzięczny za tipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam dwa źródła dźwięku i jeden zestaw głośników, a nie chcę się bawić w ciągłe przepinanie kabli.

Dlatego też pomyślałem o wzmacniaczu, ale skoro pomysł odpada to zostaje mi kombinować dalej. Będę wdzięczny za tipy.

 

... przełącznik z kilkoma wejściami 2xRCA (siakiś przedwzmacniacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego:

PRZE��CZNIK RCA 3 WEJ/1WYJ TRAPEZ 3950

?

Domyślam się, że jakaś strata jakości będzie ale czy głośniki nie będą "buczały"? Kombinowałem z rozdzielaczem RCA jednak pojawiło się w/w buczenie (na elektrodzie doczytałem, że wynika to z różnicy mas urządzeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziska!

 

Przyznam się bez bicia że nie przejrzałem całego wątku, dlatego nie linczujcie mocno jeśli podobne pytania już były.

 

Chciałbym skompletować jakiś niedrogi zestaw stereo (głośniki podstawkowe + wzmacniacz), wstępnie czytałem co nieco ale jestem zielony w tym temacie więc bardzo proszę o pomoc/poradę.

 

Moje wymagania:

 

- pokój ok 10m2

 

- muzyka: głównie rock we wszystkich odsłonach, blues, pop, chillout, trochę jazzu - i wszystko inne oprócz rapu i techno.

 

- Cichy odsłuch (mieszkanie w bloku)

 

- Brak Bass Rreflexu w tylnej ściance głośnika, muszą stać blisko ściany.

 

- Jako że to mój pierwszy zestaw stereo, nie chcę szaleć, założyłem że wydam 1000-1500zł ale nie jest to kryterium aż tak istotne.

 

 

 

 

Głośniki:

 

Myślałem wstępnie o często tu polecanych Wharfedale Diamond 9.1, jednak nie jestem przekonany czy spełnią one moje wymagania. Naczytałem się również dużo dobrego o Missionach 700/701 ale będzie ciężko je upolować :-) Czy możecie mi coś doradzić w tej kwestii?

 

Wzmacniacz:

 

Co będzie dobre do takich głośników i takiej muzyki? Naczytałem się trochę ciepłych słów o Harmanach Kardon 645/650/655 i Yamahah AX-5xx, ale zdaje sobie sprawę że ciężko kupić takiego starocia w dobrym stanie.

 

Będe baardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiolab i Arcam to tzw. "angielska" szkola brzmienia (duzo srednicy najkrocej rzecz ujmujac) i moga fajnie zagrac w tym czego sluchasz - oczywiscie z odpowiednim zrodlem :)

Blizej byloby mi do Audiolaba - nie sluchalem co prawda tej integry tylko zestawy pre + power z serii 8000, ale zbiera ona dobre recenzje i kilka osob ktore ja kupilo jest z niej zadowolone - :)

Arcam bedzie bardziej "pro elo" audiofilski ;) Znajdziesz w nim wiecej smaczkow, wiecej sie bedzie dzialo na gorze pasma, inaczej buduje scene niz audiolab - ale czy jest lepszy nie powiem :) Mnie nie urzekl niczym specjalnym, a troche czasu z nim spedzilem.

Na koniec zostawilem xindaka :) Hmmm... napisano o tym wzmaku juz wszystko, powiedziano wszystko wylano tony pomyj i ozlocono tysiace razy :D moja prywatna opinia - energia i muzykalnosc :) W tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic bardziej energetycznego i muzykalnego niz ten chinczyk :)

 

Slowka ad. kolumn - blagam, tylko nie audioacademy do xindaka :) Mozesz je zestawic z anglikami jesli chcesz i Ci sie to spodoba, ale nie z xindakiem :P Ten wzmak az prosi o energetyczne kolumny z jajami :) Czesto jest zestawiany z Paradigm - IMO slusznie. Sluchalem zestawu A06 + moje Paradigm i bylo naprawde fajnie, duzo sie dzialo :) BTW - Twoje Wafle calkiem fajnie graja z tym audiolabem, sluchalem tego na jakims znosnym okablowaniu bez wydziwien i z CD audiolaba i bylo naprawde milo. Szukasz wiekszej podstawy basowej w kolumnach i dlatego maja byc wieksze czy Wafle juz Ci nie wystarczaja :) ??

 

Pamietaj jeszcze o tym, ze obojetne na co sie zdecydujesz - posluchaj, najlepiej w domu :) O tym ze kable (glosnikowe, interkonekty) tez moga duzo dac/zabrac nawet nie pisze, bo przeciez o tym wiesz ;)

 

dzięki za info :) na prawdę obszernie i o to chodzi :))

 

wafle zmieniam bo im się powierzchnia zmieniła i 40m2 nie nagłośnią. lubie te kolumny, pohałasować mogą ale basu nie udźwigną. za to zadziwiająco dobrze radzą sobie z filmami ;)

 

arcam zdaje się jest najsłabszy czy też najbardziej podsączony własnym charakterem.. pozostając przy urokliwych brytach pomyślę chyba nad audiolab + może diamond 10.3,4,5, może mission m64. Paradigm + xindak będzie drogo, bronze ponoć nic specjalnego a silver, no właśnie.

na dziś sytuację mam taką że zdecydowanie zmieniają mi się priorytety (za 5mcy będzie dzidzi! :))) i zakladając pół roku temu że spokojnie okolice 5k i kilka lat względnego spokoju z audio dziś muszę to sobie zrewidować na pewnie 3k za coś przyzwoitego i to o ile się zdecyduję ;]

 

źródło masz u mnie w podpisie, na pewno będzie do zmiany na coś nowocześniejszego, z czasem, kable pewnie też zostaną, realcable tdc300, ic klotz..

 

ciekawostka, zrobiłem bi-wire waflom na wspomnianym kablu, bez woodoo gadania, działa polecam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kupione (http://www.aurumcantus.com/aurumcantu-loudspeaker/loudspeaker_v3m.htm), teraz pora na zmianę wzmacniacza, bo Trends niestety jest trochę za słaby i brakuje mu dołu, nasycenia średnicy i ogólnie gra to za lekko. Barwowo odpowiada mi granie Tripath, chciałbym tylko dopalić dół, lekko dosłodzić środek, poprawić scenę i separację - ożywić dźwięk. Nie wiem, czy w kwocie do 5000zł znajdę coś, z czego będę zadowolony, ale szukam uparcie i liczę na Wasze wskazówki. Z tego co wiem, z moimi kolumnami lepiej od lamp grają tranzystory, zresztą na lampy jeszcze przyjdzie czas ;) We Wrocławiu mam dość ograniczone możliwości odsłuchowe. W moich wstępnych badaniach wyłoniłem takich kandydatów:

 

1) Krell KAV-400xi

2) Audionet SAM v2 (tego mogę posłuchać w domu)

3) Accuphase E-211

4) Audiomatus AM250R (monobloki)

5) Virtue Audio Sensation M901

 

Ten ostatni korci mnie najbardziej, bo to Tripath, ale z jajami (87W /kanał). Zbiera bardzo pochlebne opinie w prasie i na forach. Nie wiem, na jakim poziomie są powyższe tranzystory i ICEBlock Audiomatus, ale dla porównania - miałem przed Trendsem Kodę KD-261, tak zachwalaną na audiostereo (niby lepsza od NAD-a C325BEE), a Trends ją po prostu ośmieszył, rozjechał w każdym aspekcie. Dźwięk wylazł z szafy, bas zszedł nisko, kontrolowany za pysk, a to raptem z mydelniczki dającej mizerne 2x10W !!! (Koda miała 2x110W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to brzmienie bardzo detaliczne, ale lekko wycofane, co sprawia, że można słuchać godzinami bez zmęczenia. Dźwięki nie atakują słuchacza, raczej otaczają. Podejrzewam, że dla Ciebie lepszym rozwiązaniem są klasyczne kopułki, bo z tego, co się orientuję lubisz studyjne brzmienie, a jeśli chodzi o punktowość, separację, to w mojej opinii wstęga ustępuje pola metalowym i jedwabnym przetwornikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie widzę zmiany, zmiany, zmiany :)

Beresforda zastępujesz onkyo z podpisu?

chciałbym tylko dopalić dół, lekko dosłodzić środek, poprawić scenę i separację - ożywić dźwięk

Chyba zbytnio nie pomogę. Mało słyszałem. Zresztą z tych co wymieniłeś połowy nawet nie znam z nazwy;)

Ale proponuję ci odsłuchać coś z marki xindaka. Ja mam praktycznie najniższą wersję wzmaka tej firmy, a z tych co słuchałem do 2kzł wygrywał z każdym. I myślę, że charakterystyka brzmieniowa xindaka jest zbliżona do tego czego szukasz.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo jeszcze nie przyszła, będzie lada dzień, ale nawet jak będzie gorsza od Beresforda, to i tak zostawiam, ponieważ potrzebuję przyzwoitych wejść m.in. do robienia pomiarów sprzętu. Beres idzie w odstawkę, bo niedługo kup[uję nowego DAC-a, mam już kilka tropów (Metric Halo ULN-2, Antelope Zodiac, Wavelength Brick, Berkeley Alpha DAC), w sumie to za te pieniążki można już kupić nienajgorszy samochód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to brzmienie bardzo detaliczne, ale lekko wycofane, co sprawia, że można słuchać godzinami bez zmęczenia. Dźwięki nie atakują słuchacza, raczej otaczają. Podejrzewam, że dla Ciebie lepszym rozwiązaniem są klasyczne kopułki, bo z tego, co się orientuję lubisz studyjne brzmienie, a jeśli chodzi o punktowość, separację, to w mojej opinii wstęga ustępuje pola metalowym i jedwabnym przetwornikom.

 

Studyjne brzmienie to też długie słuchanie bez zmęczenia (brak męczących rezonansów HF które mają miejsce w niskiej jakości głośnikach z metalowymi kopułkami np. Monitor Audio RS1). No i oczywiście bez innych podbić.

 

ps. separacja poszczególnych dźwięków/minimalne maskowanie - tak ... tego zdecydowanie szukam

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kupione (http://www.aurumcantus.com/aurumcantu-loudspeaker/loudspeaker_v3m.htm), teraz pora na zmianę wzmacniacza, bo Trends niestety jest trochę za słaby i brakuje mu dołu, nasycenia średnicy i ogólnie gra to za lekko. Barwowo odpowiada mi granie Tripath, chciałbym tylko dopalić dół, lekko dosłodzić środek, poprawić scenę i separację - ożywić dźwięk. Nie wiem, czy w kwocie do 5000zł znajdę coś, z czego będę zadowolony, ale szukam uparcie i liczę na Wasze wskazówki. Z tego co wiem, z moimi kolumnami lepiej od lamp grają tranzystory, zresztą na lampy jeszcze przyjdzie czas ;) We Wrocławiu mam dość ograniczone możliwości odsłuchowe. W moich wstępnych badaniach wyłoniłem takich kandydatów:

 

1) Krell KAV-400xi

2) Audionet SAM v2 (tego mogę posłuchać w domu)

3) Accuphase E-211

4) Audiomatus AM250R (monobloki)

5) Virtue Audio Sensation M901

 

Ten ostatni korci mnie najbardziej, bo to Tripath, ale z jajami (87W /kanał). Zbiera bardzo pochlebne opinie w prasie i na forach. Nie wiem, na jakim poziomie są powyższe tranzystory i ICEBlock Audiomatus, ale dla porównania - miałem przed Trendsem Kodę KD-261, tak zachwalaną na audiostereo (niby lepsza od NAD-a C325BEE), a Trends ją po prostu ośmieszył, rozjechał w każdym aspekcie. Dźwięk wylazł z szafy, bas zszedł nisko, kontrolowany za pysk, a to raptem z mydelniczki dającej mizerne 2x10W !!! (Koda miała 2x110W)

 

Glos na Krell-a :] Hektary sceny w kazda strone, moc, moc, moc i chyba jeszcze ... moc (nie bez kozery mowi sie i pisze o tym jak wydajny pradowo jest ten wzmacniacz), swietna rozdzielczosc i separcja sekcji na scenie, bajeczna kontrola i barwa basu IMO, tylko ... Nie wiem czy spodoba Ci sie co robi ten wzmak z dzwiekiem, taka troche "sekcja zwlok" jednak sie zaczyna :P

Dla przykladu - ten wzmak z CD Krell, XLR i glosnikowe Nordost Red Dawn, B&W 805S spowodowal dwie podstawowe rzeczy w odsluchu - dobrze nagrane plyty brzmia tak, ze tylko siasc i sluchac... Slabiej nagrane plyty brzmia tak, ze nie koniecznie jest to przyjemnosc z odsluchu, raczej radocha w wylapywaniu bledow realizatora/wokalisty/zespolu/itp (niepotrzebne skreslic), ale to sie wkoncu nudzi. Slabo nagrane plyty omijaj z dala z takim zestawem...

Bardzo trafnie ktos opisal ten wzmak kiedys: idealna precyzja, zero przeklaman i podbarwien, zagra to co podales bez zadnych zmian od siebie - wiec jeszcze raz polecam, ale trzeba ostroznie dobierac reszte toru zeby uszy nie bolaly (powyzsza przykladowa konfiguracja jest bardzo precyzjna i jasna podstawowe wady i zalety podalem).

 

Accuphase warte rozwazenia - w swojej klasie/cenie jest porzadna propozycja, zawsze niezla, moze nawet dobra, ale... IMO ten wzmak nie ma tego czegos... Brak mi w nim emocji, czasem nawet mieska... Ot - nie wybija sie zbyt wysoko ponad bardzo porzadna poprawnosc...

 

O reszcie nic nie powiem, bo nie slyszalem oprocz Audiomatusa, a tych zbyt krotko zeby je zganic/pochwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź. Audionet z tego, co zdążyłem się zorientować, podobnie jak Krell, jest wzmakiem bardzo transparentnym, zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień. WIzualnie podoba mi się bardziej od Krella, no i mogę go w każdej chwili wziąć na odsłuch do domu :)

Accuphase to podstawowy model, nic więc dziwnego, że bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź. Audionet z tego, co zdążyłem się zorientować, podobnie jak Krell, jest wzmakiem bardzo transparentnym, zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień. WIzualnie podoba mi się bardziej od Krella, no i mogę go w każdej chwili wziąć na odsłuch do domu :)

Accuphase to podstawowy model, nic więc dziwnego, że bez rewelacji.

 

O Audionet tylko czytalem, nikt ze znanych mi audiomaniakow ani sklepow w ROI (raptem 2 w porywach do 3 :P) nie ma tego na stanie, wiec nie poslucham zeby porownac opinie :)

Jak mozesz to wydus z siebie ceny - chcialbym porownac do tych osiagalnych tutaj - Krell z Twojej listy to w tym momencie ~1200 E w stanie idealnym.

Dazysz do idealnej przejrzystosci w torze, czy akceptujesz wzmaki z wlasnym (nie przesadnym oczywiscie) charakterem ?Jesli dopuszczasz to moze warto by rozwazyc oferty jeszcze kilku firm? Zastanawialbym sie nad tym:

Audio Analogue Verdi Settanta & Rossini VT - Audio Analogue Valve Amplifier | Stassen Hifi - jak mniemam marna szansa zeby posluchac, ale przyjrzyj sie blizej temu zestawowi i ogolnie ofercie firmy

GoodSound! Equipment Review - Anthem Integrated 225 Integrated Amplifier (3/2009) - mocarz i pieknie gra, sprawdzane empirycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów zetknął się może z systemami mini Classic od Yamahy? Interesuje mnie takie cuś:

 

YAMAHA AX-10 TX-10 CDX-10 KX-10 mini HI-END (998193981) - Aukcje internetowe Allegro

 

Bardzo mało informacji w necie o tym cacuszku, znalazłem jedynie kilka w sumie pozytywnych opinii o samym wzmacniaczu. Czy warto inwestować w takiego staruszka, czy lepiej dać sobie spokój?

 

Będe wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Audionet tylko czytalem, nikt ze znanych mi audiomaniakow ani sklepow w ROI (raptem 2 w porywach do 3 :P) nie ma tego na stanie, wiec nie poslucham zeby porownac opinie :)

Jak mozesz to wydus z siebie ceny - chcialbym porownac do tych osiagalnych tutaj - Krell z Twojej listy to w tym momencie ~1200 E w stanie idealnym.

Dazysz do idealnej przejrzystosci w torze, czy akceptujesz wzmaki z wlasnym (nie przesadnym oczywiscie) charakterem ?Jesli dopuszczasz to moze warto by rozwazyc oferty jeszcze kilku firm? Zastanawialbym sie nad tym:

Audio Analogue Verdi Settanta & Rossini VT - Audio Analogue Valve Amplifier | Stassen Hifi - jak mniemam marna szansa zeby posluchac, ale przyjrzyj sie blizej temu zestawowi i ogolnie ofercie firmy

GoodSound! Equipment Review - Anthem Integrated 225 Integrated Amplifier (3/2009) - mocarz i pieknie gra, sprawdzane empirycznie

 

Obczaję, ale mam już swoich faworytów.

 

1) Usher R1.5 + Cairn Nanda jako pre

2) NVA AP70 i to mnie kusi najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów mnie naszło na zakup jakiegoś stereo za niedużą kwotę. w oko wpadły mi używane Kef'y Q5 i NAD C315BEE. o ile kolumny mogę odsłuchać to wzmacniacza raczej nie (chociaż po opiniach można raczej brać go w ciemno). miał ktoś styczność z takim zestawem? czy do 2000zł znajdę coś ciekawszego? pokój ok 20m2, muzyka różna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...