Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

znów mnie naszło na zakup jakiegoś stereo za niedużą kwotę. w oko wpadły mi używane Kef'y Q5 i NAD C315BEE. o ile kolumny mogę odsłuchać to wzmacniacza raczej nie (chociaż po opiniach można raczej brać go w ciemno). miał ktoś styczność z takim zestawem? czy do 2000zł znajdę coś ciekawszego? pokój ok 20m2, muzyka różna .

 

Nie oczekuj zbyt wiele od tego zestawu w dolnych podzakresach - bas bedzie poprostu szczuply, niezbyt zwarty i niezbyt szybki. Reszta pasma OK. Uwaznie dobierz okablowanie - jak za mocno rozjasniasz dzwiek, mozesz miec wrazenie, ze gra "bez jaj". Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi składających sobie kabelki. Neutrik stworzył sobie podbranda - REAN. Chcą tym samym podzielić rynek bardzo wysokiej jakości od takiego, który trafi do większości. Tym samym zmianie uległy też bardzo popularne wtyki NYS373. Zamiast sprężyny w zestawie, na stałe przymocowana jest do korpusu wtyczki guma uszczelniająca. Jak się dobrze ułoży kabel to sądze, że będzie dawała radę.

Zdjęcia zapodam we wtorek / środę, bo w krakowskim Amperku ktoś zjadł całą dostawę Conducfila 8896 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Zastanawiam się nad zakupem 2.0 Stereo do kompa ale z głównym zastosowaniem muzyka plus wzmacniacz mogę przeznaczyć max. 800zł czy to się w ogóle opłaca inwestować do średniego pokoju mając tylko tyle w kabzie :D ?? Rozważam też zakup czeskich Redstar 5.1 ale wiem że to typowy zestaw do kina domowego a ja takim melomanem nie jestem...Chciałbym mieć dobre brzmienie do muzyki rock i elektronicznej.Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to piszcie. :wink: Jest dużo Tonsil ale z tego co czytałem to te tańsze kolumny są głównie do kina domowego a nie muzyki...A moim priorytetem w temacie jest stereo+wzmacniacz = muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Zastanawiam się nad zakupem 2.0 Stereo do kompa ale z głównym zastosowaniem muzyka plus wzmacniacz mogę przeznaczyć max. 800zł czy to się w ogóle opłaca inwestować do średniego pokoju mając tylko tyle w kabzie  :D ?? Rozważam też zakup czeskich Redstar 5.1 ale wiem że to typowy zestaw do kina domowego a ja takim melomanem nie jestem...Chciałbym mieć dobre brzmienie do muzyki rock i elektronicznej.Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to piszcie. :wink: Jest dużo Tonsil ale z tego co czytałem to te tańsze kolumny są głównie do kina domowego a nie muzyki...A moim priorytetem w temacie jest stereo+wzmacniacz = muzyka

 

Sam nie tak dawno złożyłem moje pierwsze klocki pretendująca do miana hifi ;-) Kosztowało mnie to mniej więcej 800zł (to co w sygnaturze), przesiadałem się z głośniczków komputerowych Creative p5800. W odsłuchu muzyki to jest różnica kilku klas, nawet nie ma co porównywać bo to zupełnie inny wymiar dźwięku. Niestety dla laika z początku jest ciężko przebrnąć przez temat - bo sprzętu jest od groma, a trzeba go sensownie wyselekcjonować i spasować by być zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie tak dawno złożyłem moje pierwsze klocki pretendująca do miana hifi ;-) Kosztowało mnie to mniej więcej 800zł (to co w sygnaturze), przesiadałem się z głośniczków komputerowych Creative p5800. W odsłuchu muzyki to jest różnica kilku klas, nawet nie ma co porównywać bo to zupełnie inny wymiar dźwięku. Niestety dla laika z początku jest ciężko przebrnąć przez temat - bo sprzętu jest od groma, a trzeba go sensownie wyselekcjonować i spasować by być zadowolonym.

 

 

ja właśnie mam te pchełki p5800... <_< do filmów jeszcze ok ale do muzyki to niski poziom...napisz co udało ci się zmontować w tej granicy cenowej. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie mam te pchełki p5800... Dołączona grafika do filmów jeszcze ok ale do muzyki to niski poziom...napisz co udało ci się zmontować w tej granicy cenowej. :rolleyes:

 

Moja sygnaturka 2-ga linijka. Pomijając zakup dźwiękówki to i za 600-700zł można złożyć bardzo przyjemne stereo na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D aha widzę :D :wink: A co myślisz na temat GLIWICE SALON FIRMOWY JBL KOLUMNY ES 20 RATY 0% (1026340396) - Aukcje internetowe Allegro

 

i czy warto kupować używany sprzęt w takich cenach ? czyli do 700zł za Stereo.

 

Jakoś większe zaufanie (w kwestii brzmienia) mam do Wharfedale ... np. 9.1 a jak chcesz więcej basu do 9.2 ... ew. coś z serii 10 - 10 nie słuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D aha widzę  :D  :wink: A co myślisz na temat GLIWICE SALON FIRMOWY JBL KOLUMNY ES 20 RATY 0% (1026340396)  - Aukcje internetowe Allegro

 

i czy warto kupować używany sprzęt w takich cenach ? czyli do 700zł za Stereo.

 

Używany sprzęt zawsze warto kupić :) pod warunkiem że jest tani i w dobrym stanie ale to chyba ogólna zasada.

 

 

Niestety w kwestii co jest dobre a co nie ciężko mi powiedzieć, jestem początkujący i zupełnie nie osłuchany, zdaje się na informacje i opinie innych z forów audio.

 

W moim przypadku brałem pod uwagę między innymi Missiony 700/701, Wharfedale 9.1 Diamond, Eltax Liberty +1, Totem Mite Klon i kilka innych - a to dlatego że można je dostać w bardzo dobrych cenach i są to raczej uniwersalne głośniki nadające się do niewielkiego pomieszczenia, cieszące się względnie bardzo dobrymi opiniami w swojej klasie.

 

Co do JBL-ów, niestety nie wiem jak się mają te z serii ES, ale seria E cieszy się dobrymi opiniami - szczególnie polecane E30.

 

Jeśli chcesz kupić nowe niedrogie głośniki, to bierz Wharfedale 9.1 - nówki można znaleźć za 450-500zł na allegro, w tej cenie z nowych raczej nic lepszego nie dostaniesz   :rolleyes:

 

A tak wyglądają moje Missiony :-) Są piękne poprostu, grają bardzo ładnie cukierkową górą, basu im nie brakuje w pokoju 12m2 (porównywane na forach z popularnymi Tannoy M2), a ich dodatkowym atutem są Bass Reflexy umieszczony z przodu, dzięki czemu nie trzeba ich odsuwać od ściany.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mission tłumaczy jakoś ten wysokotonowiec na dole ?

 

Nie chce pokrecic, ale z tego co pamietam w ukladzie odwroconym w wykonaniu Mission wysokotonowiec nie jest mocowany do obudowy, tylko do ramki glosnika srednioniskotonowego (w tym wypadku chyba do ramki z bassreflexami) - wg. firmy ma to pozytywny wplyw w postaci zmniejszonych zaklocen mechanicznych oraz (cytat za audio.com.pl):

"Odwrócona konfiguracja głośników, charakterystyczna dla prawie wszystkich konstrukcji Mission (poza układami symetrycznymi, gdzie zawsze jeden z głośników nisko-średniotonowych musi znaleźć się powyżej wysokotonowego) producent tłumaczy dążeniem do "wyrównania czasowego - ustaleniem podobnych odległości od obydwu przetworników do słuchacza".

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, bo na razie nie miałem styczności z amplitunerami. Chodzi o funkcje automatycznego włączania i wyłączania przy podaniu sygnału na wejście np. cyfrowe optyczne. Są w ogóle takie funkcje dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: wyszperałem coś takiego ->> Stereo Tannoy Revolution R1 Nagroda EISA !! Fotki !! (1053883715) - Aukcje internetowe Allegro

 

Warte są uwagi ?? i czy brzmienie będzie dobre do muzyki instrumentalnej B-) ??

I do szybkich riffów muzyki metal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: wyszperałem coś takiego ->>  Stereo Tannoy Revolution R1 Nagroda EISA !! Fotki !! (1053883715)  - Aukcje internetowe Allegro

 

Warte są uwagi ?? i czy brzmienie będzie dobre do muzyki instrumentalnej  B-) ??

I do szybkich riffów muzyki metal :D

 

Akurat słyszałem niedawno te Tannoye, IMHO do ciężkiej i dynamicznej muzyki zupełnie nie dadają się - za to w lżejszych kawałkach np Dire Straits to jest świetny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytanie i liczę na pomoc.

1. Kupuję amplituner Onkyo 308 i chciałbym do niego kupić na razie parkę kolumn do stereo (potem kupi się 5.1). Jakie polecacie kolumny do stereo tak do 1200-1300zł.

2. Co muszę kupić/zrobić aby mozna było słuchać muzyki w formacie FLAC przez ten amplituner? Czy jedynym wyjściem jest ASUS O!Play Full HD RMVB MKV DIVX HDMI NAPISY PL (1086827849) - Aukcje internetowe Allegro i podpięcie pod HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odrazu powiem, że jestem zielony w tych sprawach więc chciałbym się Was poradzić.

Posiadam 2 kolumny amphitone AC 022 moc 200W impedancja 8ohm, i teraz miałem stary wzmacniacz unitry, ale on prawdopodobnie nie ma wyjścia do PC, mógłby mi ktoś polecić jaki wzmaczniacz najlepiej kupić, mniej więcej cena/jakość.

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

 

Wzmaczniacz unitry to Unitra ŁZR PW3015 ma wyjście AUX ale tego kabla nie ma do kupienia z przejsciowka na mini jack.

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał zestawu Harmann Kardon HKTS 7? Potrzebuje nie dużych kolumn (do nie dużego pokoju ok 12m2) oczywiście do kina domowego. Filmy i TV 90% reszta muzyka.

Ciekawią mnie też Klipsch HD-500 i JBL SCS 178.

 

Planowany ampli to Marantz 1501 lub 1601 lub Onkyo TX-SR607 lub Denon 1611

 

Wszelkie opinie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Szanownych Użytkowników.

 

Ostatnio spłonął kumplowi zestaw Creative g500 (głośniki komp. 5.1)

Wpadłem na pomysł żeby zamiast nowego zestawu głośników komputerowych kupił sobie na Allegro jakiś amplituner do kina domowego i podpiął stare głośniki pod amplituner.

 

Za 350 PLN kupiliśmy jakąś Yamahę, podłączyliśmy satelity - problem mamy z subwooferem.

 

Z G500 został subwoofer pasywny i potrzebujemy do niego jakiś tani wzmacniacz mono z filtrem dolnoprzepustowym.

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co kupić aby grało to w miarę przyzwoicie.

Nie jesteśmy pedoaudiofilami więc cena nie powinna przekraczać 100 PLN

 

Chodzi o to żeby ten sub zaczął grać przyjemnym basem.

Moc tego ustrojstwa szacuje na ok. 30W

 

EDIT:

 

Czy jeżeli podłącze coś takiego to da radę?

WZMACNIACZ MONO 100W TDA 7294 (1486517294) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Nie mogę się zdecydować który model Yamahy wybrać: RX-V1067 czy RX-V2067. Może starsze modele RX-V1065 i RX-V2065? Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, ale też cieszyć się jak najbardziej realistycznym dźwiękiem. Ampli będzie służył do oglądania <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ie filmów HD z mkv, ale też w jakichś 30% do słuchania muzyki.

Druga sprawa to cena, czy warto dopłacić około 800zł do pełnej 3 letniej gwarancji u oficjalnego dystrybutora? W sklepach "z ceneo" można wyrwać taniej, ale bez polskiej instrukcji, a podobno 3 letnia gwara u nich to pic na wodę. Przynajmniej tak wyczytałem z komentarzy.

 

edyta: dylemat rozwiązany.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wzmiacniacz ONKYO a-9510 do tego podłogówki Stx-f200, wzmiacniacz jest podłączony z kolumnami cienutkimi przewodami 1-1,5mm2. Chciałbym poznać waszą opinię o przewodach, które powinienem zastosować, może ktoś mógłby podsunąc jakis domowy sposób pomiaru ich rezystancji. Przewody mają około 5 metrów. Może ktoś ma materiały związane z tematyką "Prawda i mity o przewodach w audio".

Proszę o zaproponowanie jakichś przewodów i fachowe uzasadnienie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze doradzic jakis niedrogi wzmacniacz ktory bedzie wspolgral z STX F-110 ?

 

Sprzet bedzie wykorzystywany od czasu do czasu w pracy do roznego rodzaju konferencji, przemowien:D, prezentacji itp. Czyli ogolnie nie bedzie puszczana zadna muzyka.

 

Jesli to ma jakies znaczenie w tym przypadku to glos bedzie sie rozchodzic po pomieszczeniu 200m2 (+- 50m2)

 

Oczywiscie w gre wchodza tylko nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawił się ciekawy innowacyjny stereofoniczny model amplitunera firmy Onkyo z funkcją obsługi pików, DAC-a dla kilku zewnętrznych źródeł i radia int po sieci.

 

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Amplitunery_Hi-Fi/TX-8050

 

Amplituner stereofoniczny obsługuje radio internetowe, obsługiwane typy plików to MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, i audio LPCM. Ampli może pracować jako DAC dla plików po sieci jak i zewnętrznych źródeł w rodzaju DVD,konsola,cyfrowytuner sat itp:

 

>wejście ethernet

> 4 Digital Audio Inputs (2 Optical and 2 Coaxial)

>wyjście na sub aktywny

>wyjście na tv dla wyświetlania nawigacji po plikach i radiach int

 

Fotka wnętrza tego ampli:

 

http://www.jp.onkyo.com/audiovisual/purecomponents/network_stereo/tx8050/img//tx8050_3l.jpg

 

Poniżej można zobaczyć jak wygląda nawigacja konwencjonalnym pilotem po plikach z wyjścia tv (bo takie również ten ampli posiada) w ampli Onkyo podłączonym do telewizora oraz jak wygląda interfejs do nawigacji plikami za pomocą ipoda :

 

http://www.phileweb.com/review/article/image.php?id=284&row=4

 

 

I jeszcze nawigacja po radiach internetowych:

http://www.youtube.com/watch?v=RLtWf9xIYJg&feature=related

 

Poniżej jest jeszcze kilka informacji o sterewaniu za pomocą ipoda:

 

http://www.onkyo.pl/pl/O_nas/Technologie

 

I jeszcze kilka fotek na żywo tego ampli z Japońskiech stronek:

 

http://www.phileweb.com/review/article/201104/18/284.html

http://www.phileweb.com/review/article/201104/21/289.html

 

Dołączona grafika

 

No i na koniec cena, która jest mniej więcej taka jak za somodzielne ampli/wzmaki bez funkcji sieci i DAC dla kilku zewnętrznych źródeł :

 

http://blueaudio.pl/onkyo-tx8050-p-2794.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piszę z prośbą o pomoc w wyborze nowego wzmacniacza stereo (mam dosyć używanych) do głośników Eltax Monitor III, aktualnie siedzę na Denon PMA 250, wcześniej był Denon PMA 300V a jeszcze wcześniej jakaś stara Unitra, wzmacniacze zmieniałem tylko dlatego że poprzedni padał... i doczekało to też mojego PMA 250 z którego byłem do tej pory bardzo zadowolony, chciałem przeznaczyć na wzmak 500zł, zależy mi na wyjściu słuchawkowym na panelu czołowym, miły by był wzmacniacz o zbliżonej charakterystyce do 250-tki, domyślam się iż cud sprzęt to nie będzie za takie pieniądze,

 

czy może ktoś jednak poleci wskrzeszenie Denona? - często zanikają mi wysokie tony bez powodu, czasami 1 kanał gaśnie i 2 w tym momencie zwiększa swoją głośność - kręcenie Volume zaczyna coś zmieniać w sposób taki, że się uspokaja albo symptomy się zmieniają, czasami włączenie i wyłączenie z guziora wzmaka pomaga a czasem trzeba go "tyrpnąć" ręką, ktoś coś podejrzewa? jak mi się go uda naprawić do kwoty 150zł to bym chętnie przy nim został ;<

 

z góry dziękuje za pomoc,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy wzmacniacz Denon czyli PMA 510 kosztuje w najtańszym sklepie 759zł. Co do wskrzeszania starego - wolałbym już doskładać i kupić nowy, niż inwestować w 20 letni zabytek.

 

 

oo Kolego nie masz racji,nowy tzn. jaki ? za 759zł ? Bo np. ja jestem zwolennikiem starszych sprzętów stereo (czysty analog) czysty ? bez mieszania,przetworników cyfrowo-analogowych.Pomijając to,inwestując częsciej w używany sprzęt nawet ten 10-letni lub więcej może zagrać lepiej od nie jednego wzmaka na czasie.

 

Jeśli jest zadowolony z dzwieku w tym Denonie to jak najbardziej sie opłaca go naprawiać,nie wiem czy wiesz ale także tuningują wzmacniacze jak i amplitunery.

 

Jak już wspominałem często jest tak i sami możecie zauważyć,że nowy sprzęt jakosciowo wcale nie musi wypadać lepiej od staruszka a wręcz przeciwnie grają nie które gorzej.Jedynie podzespoły są zminiaturyzowane,bo dzwięk stereo się nie zmienia.I mowa o sprzęcie w kwotach dostępnych dla zwykłego Kowalskiego.

 

Jako,że amplitunery mnie nie interesują zbytnio to jeśli chodzi o wzmacniacze stereo + kolumny-proponuje używki np. alegro.Jeśli miał bym polecić jakiś wzmacniacz do muzyki to super wzmachole są Sony od 500ES wzwyż. efektem końcowym będzie dobranie tylko pod dany rodzaj słuchanej muzyki kolumny.

 

Nowe wzmacniacze z dolnej a nie kiedy ze średniej półki najczęsciej są drogie i nie oferują (dobrego brzmienia) co kilku letni sprzęt np. mój Sony TAF700ES + MissionM34.Jest dużo takich ludzi którzy mają,złożone zestawy stereo podobne do mojego.

 

Oczywiscie jak ktoś uparcie chce nowe to możemy pisać np. o rotelu RA06 który pierwszy od dołu chce nam coś przekazać,tylko cena to 2999zł.Dla tego zamiast badziewia nowego i najtańszego,kupmy coś z używek a dobrego,a co do gwarancji jak ktoś ma obawy hm. mój ma ponad 20lat wzm. i potencjometry jak reszta sprawuje się wyśmienicie,po prostu igła. odp. nasuwa sie sama w tym przypadku.

 

A i przypomne,że kupujemy na własny odsłuch a nie ktoś nam poleci-owszem ale przetestując je osobiscie.

 

I z okablowaniem też,nie dajmy sie oszukiwać,bo ten to już całkiem naciąganie ludzi na dodatkowe koszta.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to wykruszyła się cyna na płytce pod potencjometrem, chwila z lupą i lutownicą i wzmak śmiga aż miło - 2 razy go rozbierałem i dopiero za 2 razem to zauważyłem... okablowanie mam do zmiany i chyba zaraz poszukam :]

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba o pomoc

 

Jestem w trakcie wykonczenia mieszkania, takze siedze "na walizkach" i korzystam z internetu w telefonie, co skutecznie ogranicza mozliwosc wyszukania sprzetu a musze cos zamowic.Chce napedzic w domu glosniki samochodowe 2x35W 4Ohm, no i zapewne nie moge tego podpiac do zwyklej wiezy? Swoja droga wieza napedza glosniki 6Ohm, wiec moze 4 Ohm tez da rade ? To pierwsze pytanie, kluczowe pytanie.

 

Druga sprawa to prosba, czy znalazlby mi ktos jakis wzmacniaczyk samochodowy (maly gabarytowo) do napedzenia tych glosnikow z gniazda 230V . Cenowo max 150pln ? Glosniki nie maja dawac extra jakosci, po prostu chcialem, aby gralo to glosniej niz telefon. ;) Swojego czasu widzialem cos takiego na allegro, jesli ktoś bylby tak uprzejmy, prosze o linki, bo internet na telefonie to masakra.

 

Pzdr.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo np. ja jestem zwolennikiem starszych sprzętów stereo (czysty analog) czysty ? bez mieszania,przetworników cyfrowo-analogowych.

Denon PMA 5xx 7xx 15xx 2xxx nie ma przetworników cyfrowo/analogowych (ani w drugą stronę). Większość wzmacniaczy stereo dzisiaj produkowanych to jak to nazwałeś "czysty analog".

 

ps. choć osobiście wolałbym model z cyfrowym sterowaniem głośności - nie ma problemów z balansem przy regulacji

 

oo Kolego nie masz racji

 

Co do racji - przekonaj zwolennika samochodów używanych że lepiej kupować nowe / przekonaj zwolennika "nówek" że lepiej kupować używane ... tutaj mamy sytuację analogiczną.

 

Co do naprawy starego wzmacniacza - może nieco za bardzo uogólniłem ... dokładnie to wiele zależy od jego stanu i ogólnej "klasy/jakości". Warto jest naprawiać Accuphase w świetnym stanie ... ale nie za bardzo jest sens naprawiać jakiegoś 20 letniego, najniższego Tachnics, który wygląda jak po nalocie III Rzeszy.

 

Swoja droga wieza napedza glosniki 6Ohm, wiec moze 4 Ohm tez da rade ?

Przy niższej impedancji wzmacniacze się bardziej grzeją. Jeśli byś cicho słuchał to wszystko powinno być OK. Z resztą dzisiaj z tą impedancją to i tak zwykle kłamią (głośniki z napisem 8Ohm będące realnie zdecydowanie 4 Ohm) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...