Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam coś takiego chętnie doradze początkującym co kupić jak ustawić i czego słuchać na takim sprzęcie bo wiadomo że nie techna ani muzyki w formacie mp3:)

http://www.youtube.com/watch?v=AwIcQmvSZo4

 

fajnie ci to idzie :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=8L1lvTbd9js

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

ktoś pomoże ??

 

wharfedale 9.1 + dual pa-5030.

 

Jedna z kolumn gra wyraźnie ciszej, po podkręceniu voluma wyłącza się wzmacniacz (pewnie przeciwprzeciążeniowe..)

 

od czego się zaczęło =-> Pożyczyłem kolumny na wieczór koledze, podłączył je pod aplituner techhics 2x80w na przodzie ustawiony na low load (niskie ohmy..) i zadzwonił do mnie że ma taki właśnie objaw czyli jedna ledwo gra i overload mu się włącza.. Wcześniej grały u mnie perfekt i regularnie były przewietrzane, bez żadnych problemów.

 

Czy coś mogło paść w czasie transportu ?? Czy mogły się usmażyć na techniksie przy ustawieniu na low ohm (kolumny wg producenta 6ohm..)? Pewnie to jakiś typowy objaw czegoś tylko czego ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz generatora sin, sprobuj po prostu zmierzyć rezystancję obu kolumn. Potem sprawdzaj to porównawczo, testuj elementy (przetworniki, zwrotnice) parami, z obu kolumn. W końcu znajdziesz element uszkodzony (albo wyraźnie się różniący od drugiego), i będzie wiadomo co robić. Najprostsza metoda jak nie ma sprzetu pomiarowego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra będzie rozkręcanie..

 

czy ma sens to co robię: puściłem cicho muzykę i na gniazdach sprawdzam opór (ohmy, na mierniku na skali '20' bez k ;)

 

dla 'dobrej' kolumny odczyt między 4.1 a 4.5, dla cichej 1 - 0,1 , opór jest niby we wzorze na impedancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem 2 monitory Tannoy M1, niestety w jednym z nich stopiony jest głośnik niskotonowy, na co można by go podmienić po kosztach ? B-)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooopaku szukaj odpowiedzi na audiostereo.pl Ja osobiście chce odświeżyć wzmaka Toshiby z przed jakiś prawie 30 lat i szukam części, poradników właśnie na takich forach.

A te Tannoye są zajjefajne, grają mmmmmmm yyyy super moim zdaniem i zaopiekuj się nimi jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marantz5003?? do mnie zagadujesz?? Jeśli tak, to Ci powiem, że specjalisty nie trzeba. Trochę chęci i zdobytej wiedzy, wiedzieć co wymienić, gdzie i na jaki inny elektroniczny szit oraz kawałek zdolności z lutownicą (co mi nie brakuje) i wsjooo. Jak narazie, to tylko dzieje się cuś z potencjometrem od wysokich tonów, a tak wszystko git. Orginalnie na podzespołach Senkena, gra miodzio :)

Co pół roku czyszcze spirytem, by był świeży i pachnący :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooopaku szukaj odpowiedzi na audiostereo.pl Ja osobiście chce odświeżyć wzmaka Toshiby z przed jakiś prawie 30 lat i szukam części, poradników właśnie na takich forach.

A te Tannoye są zajjefajne, grają mmmmmmm yyyy super moim zdaniem i zaopiekuj się nimi jak trzeba :)

 

czytałem, że ponoć nawet grają, amplitunerek jeszcze do tego dostalem yamaha cośtam 430rds

 

oddaj go do regeneracji profesjonalistą pokaż zdjęcie jak to wygląda

 

właśnie już się tym zainteresowałem, jest tu jakiś magik we wrocławiu, na zdjęcia już za późno

 

Mam tannoy m2, czym się różnią od m1?

 

a zebym się ja to znał...

 

a ogólnie, za wiele nie chcę w to inwestować, do disco polo mi tam wiele nie potrzeba :lol:

może podmienię na tonsil gdn 13/50, tylko nie wiem czy rozstaw otworów mi przypasuje ?

te moje mają 6 otworów, tonsile 4

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie sprzedać posiadanych Dali 505. Stan b.dobry, od dłuuuugiego czasu po prostu stoją nie używane. Ile to może być obecnie warte? Niestety na Allegro brak, a ja się raczej kiepsko orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Marka jest znana i ceniona. Nie znam akurat tych konkretnych kolumn ale wszystko zależy jak mocno chcesz się ich pozbyć. Jak zapewne wiesz, cena czyni cuda.

;)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markę to i ja znam, chodziło mi bardziej o to jak się mają te ceny za jakie wystawili do faktycznej wartości takich używanych kolumn. Jeśli to są realne do osiągnięcia kwoty to raczej byłbym zadowolony. Zresztą na razie tylko "się rozglądam" ;)

 

edit.

 

Udało mi się popędzić kolumny za 1250 poza Allegro także myślę, że deal całkiem niezły, a przynajmniej w zupełności mnie satysfakcjonujący.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się części sprzętu audio (warunki lokalowe i zaparkowany w mieszkaniu rower nie pozwalają na wiele :) ), teraz jedynym źródłem ma stać się pecet.

e

Na chwilę obecną mam:

- wspomnianego wyżej peceta :),

- monitory Infinity Alpha 20 (z poprawioną zwrotnicą - głównie lepsze elementy),

- Realteka 889 na płycie,

- wzmacniacz na TDA2050 (DIY z zamierzchłych czasów) ze zbyt małym trafem.

 

Potrzebuję:

- w miarę niewielki objętościowo wzmacniacz (ma stać na biurku, obok monitora),

- k. dźwiękową lepszą od Realteka, USB lub niskoprofilowa PCIe. Myślałem o Xonarze, ale cena wersji PCIe jest trochę przesadzona...

 

 

---

Edit: sam sobie odpowiem. Wydałem ~220zł, więc niewiele, a poprawa wyraźna.

 

Stary tranzystor Onkyo (2x 20W/6om) - jak będzie za mało, to wykorzystam obudowę (mała, ładna) ;). Do środka wsadziłem Behringera UCA202, czyli PCM2902E. Zasilanie ze wzmacniacza (prosty stabilizator), nie z USB. Przy okazji wlutowałem sensowniejsze kondensatory.

Trochę posłuchałem i stwierdzam, że Realtek 889 nie jest taki zły, jak go malują. PCMka jest tylko nieznacznie lepsza.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam w pokoju starą wieże Sony LBT-V102 którą podpinam do laptopa (zintegrowana karta dźwiękowa)

 

Chce zakupic Microlaby Solo 6c (460zł) + karte MAYA U5 (240zł).

 

Czy to się wogóle opłaca ?

Czy zakupic samą karte?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Amber96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac po, ale lepiej późno, niż wcale ;)

 

Widzę, że wieża nieco już oldschoolowa, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli masz do niej rozsądny zestaw głosnikowy, nie regnerowany etc. to IMO nie opłaca się brać Microlabów. Miałem te głośniki z niższej serii i wieją masówką, tzw. "uśmiech DJ'a" - podbite basy i wysokie tony. O ile zmianę wzmacza i lub głośników zauważysz od razu, tzn. stwierdzisz, że sprzet gra wyraźnie inaczej, to zmiana karty dzwiękowej nie robi aż takiego szału. Oczywiscie poruszmay się w gronie przeciętnych zjadaczy chleba i rozsądnych cenach. Także jeśli ktoś ma dylemat, czy kilkaset złotych wydać na dźwiękówkę, czy na coś mądrzejszego, ew. dołożyć do lepszego wzmaka/głośników, to polecam zawsze to drugie :) Taka rada inż. akustyka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat.

 

Wraz z remontem miejsca zamieszkania i zamiarem kupna nowego TV pomyślałem o jakimś systemie audio. Potrzebuję nagłośnienia do TV które podłączone bedzię do HTPC. Interesuje mnie tylko stereo, 5.1 czy więcej nie będzie jak rozsądnie zagospodarować. Myślałem nad jakimis kolumnami, ale do tego chyba musi dojść amplituner. Kompletnie nie znam się na systemach audio. Nie jestem audiofilem, ale też nie głuchy.

 

Zastosowanie to w większości czasu filmy oraz muzyka. Nie wiem czy jest możliwe zamknąć to w kwocie ok.1500-2000zł aby to jakoś grało i wyglądało. Miłym atutem byłoby jakby kolumny można było zawiesić na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę odnośnie pilota wiem, że to nie do tematu, ale... Dostałam pilot EMMERSON U-1 (Universal tv remote Control) i chciałabym prosić o kody oraz jak zainstalować pilota do tv SHARP - bardzo proszę o pomoc w jak najszybszym czasie! Dziękuję pozdrawiam Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat.

 

Wraz z remontem miejsca zamieszkania i zamiarem kupna nowego TV pomyślałem o jakimś systemie audio. Potrzebuję nagłośnienia do TV które podłączone bedzię do HTPC. Interesuje mnie tylko stereo, 5.1 czy więcej nie będzie jak rozsądnie zagospodarować. Myślałem nad jakimis kolumnami, ale do tego chyba musi dojść amplituner. Kompletnie nie znam się na systemach audio. Nie jestem audiofilem, ale też nie głuchy.

 

Zastosowanie to w większości czasu filmy oraz muzyka. Nie wiem czy jest możliwe zamknąć to w kwocie ok.1500-2000zł aby to jakoś grało i wyglądało. Miłym atutem byłoby jakby kolumny można było zawiesić na ścianie.

 

Podepnę się, bo czas na zmiany: na tą chwilę mam z-2300 thx i przydałoby sie coś lepszego (nadal są dobre, ale chciałbym coś mocniejszego do salonu). Po głowie chodzą mi kolumny 5.0 lub 5.1 + amplituner (obsługa 3d i 1080p, ale to czywiste), tylko nie mam pojęcia jak ugryźć temat, co wybrać? Największa wada aktualnego zestawu, to tylko jedno wejście i przewodowy pilot, co już mnie mega wqr.

 

Info:

 

Co będzie podłączone? Tv + pc + ps3 + netbook + i może jeszcze coś...

Do czego będę używał? 70% muzyka, 20% gry, 10% filmy.

Nie jestem audiofilem i nie mam zamiaru wydawać 10tyś, bo i tak nie usłyszę pewnie różnicy :)

Budżet? Ok. 2tyś, ale ma to być zakup na dłuższą chwilę, więc może być więcej (jak mnie przekonacie, że warto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzebny wzmacniacz do 500zł-600zł, obecnie mam Harman Kardon PM635 i przez 2 tygodnie grał na prawdę świetnie ale fju... jakiś z allegro mi musiał jakiś szajs wcisnąć bo teraz czyli mam go około miesiąc już gra masakrycznie. Kupiłbym HK 980 nowego ale budżet nie pozwala. ;/ Poradźcie mi coś do 500-600zł używane ale z dużą szansą że posłuży jeszcze kilka lat bez problemu. Kolumny to Tannoy Mercury VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzebny wzmacniacz do 500zł-600zł, obecnie mam Harman Kardon PM635 i przez 2 tygodnie grał na prawdę świetnie ale fju... jakiś z allegro mi musiał jakiś szajs wcisnąć bo teraz czyli mam go około miesiąc już gra masakrycznie. Kupiłbym HK 980 nowego ale budżet nie pozwala. ;/ Poradźcie mi coś do 500-600zł używane ale z dużą szansą że posłuży jeszcze kilka lat bez problemu. Kolumny to Tannoy Mercury VR.

Z czystym sumieniem mogę polecić Yamahe A-700 http://allegro.pl/yamaha-a700-630w-japan-klasa-a-potega-i3936046123.html

Sam go używam od kilku i miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Ewentualnie jak chcesz coś bardziej wyrafinowanego to:

Arcam Alpha 7R http://allegro.pl/arcam-alpha-7r-i3933040726.html

Rotel RA-971 http://allegro.pl/rotel-ra-971-gwarancja-i3932800396.html

 

Ale jak lubisz efektowny dźwięk i dużą przestrzeń to zdecydowanie bierz Yamahe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Yamahe A-700 http://allegro.pl/yamaha-a700-630w-japan-klasa-a-potega-i3936046123.html

Sam go używam od kilku i miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Ewentualnie jak chcesz coś bardziej wyrafinowanego to:

Arcam Alpha 7R http://allegro.pl/arcam-alpha-7r-i3933040726.html

Rotel RA-971 http://allegro.pl/rotel-ra-971-gwarancja-i3932800396.html

 

Ale jak lubisz efektowny dźwięk i dużą przestrzeń to zdecydowanie bierz Yamahe

Dzięki za rady, niestety interesuje mnie tylko kolor czarny, a dźwięk ma być szczegółowy/naturalny i bez przesadzenia wysokich jak i niskich tonów (neutral). Bo to co teraz na tym HK PM635 słyszę to mnie już do kur... doprowadza wysokie takie trzeszczenie, średnie też trzeszczą co jedyne to na razie żadna klątwa nie dotknęła niskich tonów ale co mi z niskich sprawnych jak wysokie trzeszczą jak hole_a. Zawiodłem się strasznie 200zł w du... szkoda ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewny jestem niestety. ;/ Muszę się zdecydować na jakiś wzmacniacz/amplituner nowy tylko moje wymagania to STEREO i wejście na 4 głośniki (2 komputer, 2 telewizor). Max do 1000zł tak myślę i konieczne nowe (chyba) bo ci sprzedawcy w konia robią jak jasna cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...