Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zasilić jakieś porządne podstawki/podłogowe, musiałbyś jeszcze wliczyć w koszty wzmaka/ampli. Zakładając, że 1k z całej kwoty poszedłby na kolumny, to dobrym wyborem byłyby tu np. Magnat Quantum 673, lub też podłogowe 657. Zostaje Ci wtedy ok. 500zł na wzmacniacz. Dobry, mocny bas generuje Yamaha, wiec można poszukać czegoś z tej marki, np. to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny podobają mi się, widzę dużo pozytywnych opinii na ich temat więc je bym wziął, ten wzmacniacz na pewno będzie ok? Nie ma sensu czegoś innego szukać do 5 stów? Rozumiem, że podstawkowe tylko na podstawki, nie ma co myśleć nawet o stawianiu ich na biurko? Za 1,6k miałbym też mackie mr8 ale nie wiem czy w tej kwocie opłaca się monitory kupować.

Edytowane przez Mikul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dammeron, kupie to co poleciłeś, mam jeszcze pytanie, wzmacniacz do kompa podłącze kablem rca rca a kolumny gdybym chciał przez bi-wire to potrzebuje jakieś specjalne kable? Jako że teraz mam r2600 i mają głośnik niskotonowy 6,5 cala to nie odczuje spadku basu przy magnetach w których jest 5,25 cala(różne strony podają różne informacje raz, że jest 5,25 cala a raz, że 170mm czyli 6,5 cala) ?

Edytowane przez Mikul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawki stawiasz, gdzie chcesz - biurko, regał, uchwyty na ścianę... to tylko nazwa na kolumnę 'nie-wolnostojącą'.

 

Ja bym tak nie bagatelizował rozmieszczenia kolumn. Tym bardziej monitorów. Dobrze rozstawione kolumny to połowa sukcesu. Jeśli jest trochę przestrzeni to warto zainwestować w podstawki bo znacząco poprawiają odsłuch. Jeśli komuś oczywiście zależy na uzyskaniu dobrej stereofonii oraz budowania przestrzeni.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,6k miałbym też mackie mr8 ale nie wiem czy w tej kwocie opłaca się monitory kupować.

 

Nie kupowałbym monitorów z tak dużym wooferem jak 8"+ z tylko dwoma drogami (słabe promieniowanie pod kątem w średnicy, co widać w pomiarach). Wolałbym już Yamaha HS7 . ... tylko do aktywnych monitorów lepiej mieć jakiś zewnętrzny regulator głośności, bo sterowanie ich przez systemowy mikser moze być kłopotliwe (czasem wręcz miałbyś brak kontroli nad głośnością).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także monitory odpadają, yamahe hs7 nawet bym nie podłączył chyba, że kablem rca xlr, do tego dochodzi regulator głośności i już sporo kasy wychodzi. Co do wzmacniacza i kolumn to też ciężko znaleźć coś dobrego z używek, często zajechane, ubite, wymieniane głośniki, trzeba mieć szczęście żeby dorwać fajną sztukę i jeszcze się na tym znać, może altusy w bardzo dobrym stanie się w tej cenie kupi ale dyskoteki nie mam zamiaru w domu robić. Coraz bardziej zastanawiam się nad słuchawkami jednak to nie to czego chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie wzmacniacza stereo. Aktualnie mam harman kardon hk6100. Chcę go zmienić z powodu takiego, iż sprzęt ten nie posiada pilota, a takowy by się przydał, no i poza tym już zaczyna trzeszczeć, wiek robi swoje, wiem, można go reanimować, ale już to robiłem kilka razy, a jakichś większych funduszy nie opłaca się w niego ładować. 

 

Sprzęt jakim dysponuję, to cd sony cdp xe520, tuner jvc fx330l, oraz kolumny tannoy m2 mercury. Słucham muzyki różnej, od elektroniki pokroju jean michel jarre, przez klasykę rocka jak pink floyd, czy queen, trochę nowszy rock jak rammstein, do muzyki klasycznej. Na pewno nie słucham techno i rapu. 

 

Czy jest sens zmieniać tego mojego klocka na coś innego w cenie do 400 zł z allegro? Więcej nie chciałbym wydawać. Znalazłem fajny wizualnie i mocowo wzmacniacz sony, ale z tego co czytam, to jak sony, to tylko wysokie serie. Z harmana jestem zadowolony, ale znów w takiej kasie niczego z pilotem się nie znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... poszukaj wydajnego prądowo wzmacniacza w dobrym stanie. Coś co Ci się spodoba. Najlepiej z możliwością odbioru osobistego. Odzywam się bo cisza nastała, a szkoda.

 

 

 

 

 

 

... może ktoś z kolegów się jeszcze odezwie i coś podpowie.

 

Twój aktualny wzmak ma tylko 30W na kanał. Monitorki może niepozorne ale z mocniejszym wzmacniaczem zdecydowanie pokażą więcej.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Może poniżej wskazówkę znajdziesz.

 

http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-do-tannoy-mercury-m2_115793.html/page__hl__+tannoy%20+m2%20+mercury

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kurde czytam i czytam i sam nie wiem co zrobić. Bo tak, kwotę jaką dysponuję mógłbym podnieść, ale to można robić w nieskończoność, bo i tak już kwotę zwiększyłem z 200 zł :D

 

Te dwa modele przypadły mi do gustu:

 http://allegro.pl/sony-ta-fe610-wyzszy-model-legnica-i4959232471.html

http://allegro.pl/piekny-i-mocny-sony-ta-fe500r-pilot-bdb-stan-i4950368816.html

 

Cena zbliżona, wizualnie mi pasują, ale znów ten wyższy model nie ma pilota w zestawie, a znalezienie takiego może być trudne. 

 

Tak spoglądam w stronę tego sony, bo pasują mi wizualnie oraz cenowo. Kurde, może zaryzykować i wybrać jeden z tych wyżej pokazanych? Ciężka decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tego soniacza: http://allegro.pl/piekny-i-mocny-sony-ta-fe500r-pilot-bdb-stan-i4950368816.htmludało mi się delikatnie zejść z ceny. Stan faktycznie jest całkiem fajny, a w miejscu w którym sprzęt u mnie stoi to wzmacniacz wygląda jak nowy. Co do dźwięku. Podłączyłem go, wsadziłem płytkę do cd i się zaśmiałem :) Na moje ucho gra ten wzmacniacz, jak by to określić, bardziej sterylnie, w kilku utworach usłyszałem nowe dźwięki, co mnie trochę zadziwiło, bo w końcu ten harman aż taki tragiczny nie był. Bas jest trochę słabszy, ale mi to pasuje w sumie, bo kolumny muszę mieć dość blisko ściany i na harmanie czasem dudniło zbyt mocno, teraz jest lepiej. Harman w połowie skali zaczynał się gubić(?) z dźwiękiem, nie wiem jak to dokładnie opisać, ale po prostu przy połowie skali dźwięk robił się jakiś taki płaski i wszystko zlewało się w jeden hałas, tutaj tego nie ma. 

 

Wiem, że ten wzmacniacz to żaden cud techniki, nawet w swoim czasie nie była to nawet średnia półka, ale za taką cenę swoje założenia spełnia moim zdaniem: 

1. gra lepiej od harmana

2. ma pilot

3. jest mniej wymęczony życiem :)

 

Muszę jeszcze pokombinować z ustawieniem kolumn, ale na chwilę obecną wymagało by to mocnego przemeblowania, a nie chce mi się tego robić, bo w planach jest remont mieszkania i wtedy wszystko się ustawi tak jak być powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare audio do posiada tylko jedno chinch a mam TV 3D i chce puścić po optyku  żeby oglądać filmy z dźwiękiem 5.1, posiadam natomiast drugi amplituner Pioneer VSX-D510 tylko potrzebował bym do niego zestaw kolumn, pokój ma 4m na ok 4.5m w kwadracie co proponujecie ?

 

Edit: stare audio jest mocno budżetowe, wiec lepiej będzie nowe głośniki do tego Pioneera

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę jeszcze pokombinować z ustawieniem kolumn, ale na chwilę obecną wymagało by to mocnego przemeblowania, a nie chce mi się tego robić, bo w planach jest remont mieszkania i wtedy wszystko się ustawi tak jak być powinno. 

 

Gwizdki na wysokości głowy, kolumny z miejscem w którym słuchasz ustawione w trójkącie równobocznym, subwoofer nie ma znaczenia gdzie postawisz, trzeba tylko odpowiednio skompensować filtr DP w zależności od ustawienia tego suba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być w rogu, nie ma znaczenia gdzie on będzie - pod sufitem, na podłodze, za drzwiami... jak jest w rogu to się odpowiednio kompensuje około -4dB 

tu gość go np. zawiesił i widać gdzie pracuje membrana - 1:16

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Marantz. Model znajdziesz bez problemu w przedziale cenowym. Jak dałbyś odrobinę dołożyć do tej kwoty to tegoroczny 1506. Zeszłoroczny taniej ale bez wifi. Oba zagrają bardzo fajnie ale nowszy nowocześniejszy, czyta także DSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam maly problem z podlaczeniem suba. Sprzet jaki posiadam to aplituner Pioneer VSX-529-K a glosniki Taha Harmony 606. A teraz dokupilem suba Magnat 302A.

W Instrukcji sa 2 opcje podlaczenia suba do ampli. 1. kablem RCA / 2. Kablem glosnikowym.

 

rzecz w tym ze potrzebuje 15m kabla.

1 opcja to RCA - w ampli mam 2x RCA wyjscie, w subie 1RCA wejscie. Czyli kabel potrzebny RCA Y 2-1 / 15m koszt 330zł (na alledrogo)

2 opcja to kabel glosnikowy (2 odcinki), pierwszy podlacza sie do lewego przedniego glosnika a drugi do prawego przedniego glosnika - koszt 75zł (za 2x15m x2,5mm)

 

pytanie: ktora opcja bedzie lepsza, bo w zasadzie szkoda mi 300zł na kabel przy subie za 600zł

 

PS. 3 opcja: ampli ma 2x wyjscia RCA - sub 1 wejscie = moze wystarczy kupić 15m 1RCA-1RCA, bo skoro sub ma jedno wejscie to moze wystarczy z ampli puścić 1RCA do suba 1RCA - czy dobrze myśle??? bedzie jakas różnica w dzwieku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście trzecie. :) Twój ampli ma 2 RCA do podłączenia dwóch subów, a nie stereo. Tylko nie bierz takiego kabla za 20zł, tak z 40-50 to minimum.

pięknie, wezme za 100zeta zawsze 200zeta w kieszeni tak czy inaczej :) jeszcze 400 doloze i bedzie drugi sub :P

 

OMG! 2 suby mozna podlaczyc? powaznie?

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 suby są zupełnie zbędne, chyba, że masz salon 70-100m2, ale wtedy sam ampli będzie za słaby dla odpowiednich kolumn, by to nagłośnić. Tak więc moim zdaniem zbędna funkcja, ale za to jak ładnie wygląda w specyfikacji. :P

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dzisiaj mi się nudzi chyba. Za dużo wolnego czasu...

:)

 

Takie połączenie nowego z trochę nmiej nowym.

 

DSC00464.jpg

 

Fajnego zakupu ostatnio dokonałem.

 

To jest coś co będzie łączyło obie technologie zamieszczone na zdjęciu.

 

:D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zestawu kolumny 2.0 do tego wzmacniacz. Mój budżet to około 700 zł. 
Jak na razie znalazłem takie coś: 
http://allegro.pl/wz...77.html#thumb/1 
http://allegro.pl/cz...iant=6669845285 
Lecz nie jestem pewny co do tego wzmacniacza. Nie mogłem znaleźć jakiś opini na jego temat. 
I tu moje pytanie: 
-Czy ten zestaw da radę, czy poszukać innego wzmacniacza/ kolumn ? 
-Czy w tej cenie dorwę coś lepszego ? 
Zestaw będzie używany w średniej wielkości pokoju oraz na imprezach w plenerze. 
Zależałoby mi na czymś bardziej wysokim niż szerokim.
Myślę jeszcze alternatywnie nad takim rozwiązaniem: 
https://www.morele.n...8850195-322000/ 
Z góry dziękuję za pomoc bigsmile.gif 
PS>. Jeśli czegoś zapomniałem dopisać to przepraszam wink.gif 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta para nowych kolumn podłogowych za 235zł będzie grała generalnie fatalnie (nie słuchałem, ale za 235zł to ciężko komplet samych dobrych 6-ściu głośników kupić, a co dopiero złożyć z nich dwie kolumny podłogowe).

 

Co do Microlab 7 to do imprez w plenerze też obawiam się, że będą za słabe. NA dużych przestrzeniach, z tego co doświadczyłem na jednej z imprez, trzeba sporo dB by sensownie imprezę nagłośnić, a te microlab, to nie kolumny estradowe.

 

Za 700zł nie wiem co można kupić, by nagłośnienie imprezy na wolnym powietrzu było na przyzwoitym poziomie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...