Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was :)

 

Chciałbym sobie kupić jakieś niedrogie kolumienki, kasy mam mało,

więc planowałem narazie zakup jednej, za jakis czas dokupienie drugiej,

z tego powodu uzywane nie wchodzą w gre.

 

U naszego rodzimego producenta wypatrzylem takie coś. Fenix Front - te większe ;)

Dołączona grafika

 

http://www.tonsil.com.pl/products/speakbox/fenix.htm

 

Dane techniczne są w linku.

 

Docelowo takie dwie kolumienki mają nagłosnic pokoj o pow ok 15 m2.

Nie powinny miec z tym problemu :) . Od czasu do czasu jakąś imprezke 8) :D

Wszystko będzie podlaczone do starszego wzacniacza Philipsa

o mocy ok 80W na kanal.

 

Powiedzcie prosze czy te glosniki są warte swej ceny ( ok. 330 zł/szt ),

jakie mają wady i zalety, ewentualnie czy mozna znalezc w tej cenie cos

lepszego? :)

 

Dzięki

 

Pozdrawiam.

twin

 

PS. Przepraszam za tematykę "trochę" oderwaną od kompów ;)

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat znacznie oderwany od komputerowych tematow.

 

Zapytaj raczej na tym forum

 

http://audio.lukar.net/forum.html

 

Ciekawy pomysl zakupu najpierw jednej a potem drugiej :D - no coz jak tam chcesz. Wg mnie te kolumny to kicha i do takiego pokoiku kup sobie jakies monitorki np Tannoya (razem wyjdzie ok 700 zl). Na w/w forum dowiesz sie o nich wielu rzeczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny super, a jakoi że tonsil jest własnością którejś z renomowanych firm (chyba pioneer ale nie jestem pewien) to jakość głośników jest świetna.

ty pytasz czy warto dać 330 zeta za sztukę ??? jasne że warto

ostatno starsi kupili jakieś JAMO na tył po 400 sztuka w MM (podczas tej przeceny o 50% bo normalnie były po 800/sztuka).

 

ja bym kupił właśnie tonsile bo grają super i kosztują niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE jakieś JAMO, to dobra firma a jeśli chodzi o głośniki to za tę cene warto brać te tonsile , chyba ze masz dostęp do głosników firmy KODA kiedyś widziłem zestaw kina domowego tej firmy za 2500zł. z subwoferem , dostał on bardzo dobre recenzje w pismach o audio i kine domowym(sklasyfikowany ze sprzętem za ponad 5000zł.) , a jeśli cie stać na coś wiecej to polecam tobie zestawy firmy TANOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny super, a jakoi że tonsil jest własnością którejś z renomowanych firm (chyba pioneer ale nie jestem pewien) to jakość głośników jest świetna. 

ty pytasz czy warto dać 330 zeta za sztukę ??? jasne że warto

ostatno starsi kupili jakieś JAMO na tył po 400 sztuka w MM (podczas tej przeceny o 50% bo normalnie były po 800/sztuka).

 

ja bym kupił właśnie tonsile bo grają super i kosztują niewiele.

no i znowu wpierd...... sie w temat gdzie nie masz zielonego pojecia ,walisz posty jeden po drugim i na dodatek gowno sie znasz ..

te kolumny nadaja sie jedynie do kina domowego no i sa za duze jak na pokoj 15m2 (beda ci dudnic - chyba ze lubisz tylko umc umc umc =])

lepszym wyborem sa jakies monitory np tak jako wspomnial P_i_t_t - tannoy m2 albo mx2

 

A co do pytania Nimrod'a to tak bedziesz potrzebowal wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FENIX'y rzeczywiście są tylko do kina domowego gdzie wspomaga je SUB. Slyszałem je na własne uszy i gwarantuje że do słuchania muzy się nie nadają zbytnio :/

dobrze muwisz Kwiecień najpierw trzeba odsłuchać na własne uszy (MUZE I FILM )a potem stwierdzić czy ci odpowiada dany sprzęt , a nie na szbcika kupować w markecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz rozmowa na tematy audio sie rozpoczęła to powiedzcie mi co sądzicie o tym :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16608707

zastanawiam sie nad tym ... tylko w celu kina domowego a nie odsłuchiwaniamuzyki (no moze wyjątkowo raz na jakis czas).

BTW : slyszeliscie kiedys o taj firmie CAT (bo ja nie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny super, a jakoi że tonsil jest własnością którejś z renomowanych firm (chyba pioneer ale nie jestem pewien) to jakość głośników jest świetna

Hehe - Tonsil własnościa Pioneera :). Oj szefowie we Wrześni naprawdę by się ucieszyli. Ale chyba tylko z budżetu firmy a nie zaplecza technicznego - bo w kwestii kolumn firma Pioneer na pewno nie wzniosla sie na wyżyny.

Coz - Tonsil produkuje sprzęt stosunkowo nienajgorszy, ale w porownaniu z inwazją zagranicznej taniochy nie sprzedaje się zbyt dobrze. Myśle ze ciąży nad nią rowniez "Altusowa klątwa" i wielu ludzi to odtrąca.

 

   

dobrze muwisz Kwiecień najpierw trzeba odsłuchać na własne uszy (MUZE I FILM )a potem stwierdzić czy ci odpowiada dany sprzęt , a nie na szbcika kupować w markecie

Kwestia kupowania - cóż - kolumny jak i caly sprzet audio powinno sie przede wszystkim sluchac a nie oglądać. Tyle tylko że nie tak jak w Media Markt :) - gdzie bez przerwy ktoś chodzi wokół nas , gra jakaś muzyczka ze sklepowego radio-węzła , a "wykwalifikowany personel" :lol: raczy nas bezmyślną rabanką albo przebojami Stachurskiego - no offence :) - myśląc że im więcej hałasu tym lepiej.

Do czegoś takiego są specjalne sklepy - gdzie można spokojnie usiąść , posłuchac tego co nam się akurat podoba - sprawdzić różne kombinacje itp. Jest tylko jeden problem - wąski zakres sprzetu - bo mini-wiezyczek tam się nie uświadczy - a co za tym idzie - ceny też nie są najniższe (ale idąc przykładem wiertarek marki Agojama - gów** dasz gów** masz).

 

 

To czy będa dudnić zależy od ustawienia ich w pomieszczeniu !!!! Na wzmaku masz pokretlo BASS i TREBLE więc wystarczy wszystko dokładnie wyregulować.

Końcżac - kwestia ustawienia kolumn w pokoju - zgadza się , ale wstawiając duże skrzynki pokroju Tannoy M4 aby nie było nadmiernego dudnienia musiałbyś je chyba ustawić na środku a pokrętłem wszystkiego nie wyregulujesz.

Monitory w zupełności wystarczą - u mnie w 22m2 moje spisują się znakomicie (zdjęcia niestety w kiepskiej jakości, bo taki miałem aparat)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Tobie sie podobaja to chyba najwazniejsze. Mialem do czynienia z drozszymi modelami Bowersa i trzeba powiedziec ze to swiatowa czolowka. DM302 to chyba jakis starszy model - obecnie najmniejsze z serii 300 to DM303 (byly swego czasu w okazyjnej cenie 900zl - teraz ok 1200zl - oczywiscie za komplet), ale z pewnoscia reprezentuja poziom godny tej firmy. A cena jaka dales - naprawde atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FENIX'y rzeczywiście są tylko do kina domowego gdzie wspomaga je SUB. Slyszałem je na własne uszy i gwarantuje że do słuchania muzy się nie nadają zbytnio :/

Naprawde jest tak źle?

Bas jest b. slaby? ( techna nie slucham :lol: , ale dobry basik sobie cenie :D )

Jest bardzo źle :( Ja słucham głównie ciężkiego rocka i tam też się przydaje spora dawka basu. Śmiem stwierdzić że grają gorzej od Altusów 140 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo widze, że znalazł sie na forum jakis konkretny audiofil! :D

P_i_t_t spoko sprzecik sobie poskladales, musisz mieć niezły basik... AMC+Monitor 3... A i mam nadzieje, ze to nie ten najnizszy (3000).

Mi w tej chwili czas umilaja M1, ale to tylko do jutra, bo wreszcie niedlugo skoncze moje kolumny ktore zajely mi kuupe czasu, ale sa bezkompromisowe! :twisted: Na Vife! :) M18WO + D25AG...

A co do B&W to srednio przepadam... jakos tak dla mnie za ostre, szczegulnie te wyższe modele....

 

A co do topicu to w sumie Twin jesli masz odrobine checi i mozliwosci, złóż sobie sam kolumny, na jakims gotowym projekcie np: Visatona. Wyjdzie cie taniej, a efekt moze byc rewelacyjny, a poza tym dopasujesz kolumny do twoich potrzeb i wymagan...

No i ta satysfakcja! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budowy wlasnych kolumn to lepiej korzystac z gotowcow bo samemu zaprojektowac dobra bude jest naprawde ciezko.

Moj kolega sam sobie budowal kolumny (cos obliczal dobieral zwrotnice) lecz graja tragicznie - dzwiek jest brudny i taki jak by sie wydobywal zza cienkiej scianki.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie kolumn samemu raczej nie wchodzi w gre z powodu braku

czasu, ktorego dłuższą chwilę będę miał dopiero na Święta :(

 

Istnieje dla nich jakaś alternatywa do 400 zł?

( w sklepach internetowych Tannoy widzialem tylko w parach :( )

 

Pozdro.

 

kiedyś ktoś pisał o kolumnach z www.akustyka.com.pl

lecz zapomniałem kto, za to opinia była pochlebna :), może się ujawni

ten "ktoś" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to , ze duze kolumny beda dudnic w malym pokoju (chociaz po czesci jest to prawda). Przede wszystkim sa duzo trudniejsze do ustawienia i gorzej "znikaja" przy sluchaniu.

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze duzy moze wiecej. Wczesniejsze Altusy 200 pod wzgledem basu znacznie ustepowaly Monitorom 3 - poczatkowo tez wydawalo mi sie to zaskakujace, ale tak jest (z takiego glosnika bas powinien byc atomowy - tymczasem nie zchodzil tak nisko i byl wyjatkowo kluchowaty). To od konkretnego modelu bedzie zalezalo jak zagra - np Paradigmy wlasnie slyna z dynamicznego dzwieku. Poza tym kwestia ich ustawienia jest chyba najwazniejsza - nie ma nic gorszego niz ustawienie glosnikow w rogach pokoju , albo postawienie ich gdzies wysoko powyzej glowy. W tym przypadku niewatpliwie docenia sie wlasnie monitory.

Co do porownania ich mozliwosci z duzymi podlogowcami - to na wlasne oczy i uszy widzialem w akcji niewielkie monitorki Audiowave na Audio Show w W-wie i bylem zdumiony , ze taki maluch potrafi tak zagrac. W kwestii droznosci - coz idealem bylo by gdyby kolumna byla jednodrozna (spojnosc fazowa dzwieku i ideal punktowego zrodla dzwieku). Niestety nie ma takiego glosnika , ktory mialby tak szerokie pasmo przenoszenia. Generalnie dzielenie przez zwrotnice - owa "droznosc" wprowadza niepotrzebne znieksztalcenia i stad trudnosc w budowie kolumny, w ktorej wszystkie pracujace glosniki polaczy sie w spojna calosc.

Podsumowywujac - nie kirowalbym sie droznoscia w wyborze kolumn - tylko konkretnym brzmieniem modelu. Czasem mozna sie naprawde zdziwic.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinus- mam nadzieje ze dasz recke Swoich kolumn na strone igoda :), pochwal sie, ja czekam z niecierpliwoscia :)

 

Kwiecien, moze w swoich kolumnach sprubuj zmodyfikowac zwrotnice, moze obcina za wysoko, jak te kolumny maja grac z subem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tych kolumn trójdrożnych, to przede wszystkim tak jak juz pisal P.I.T.T. znacznie trudniej "znikaja" a poza tym w przypadku 3 głośników musisz byc znacznie od nich odsuniety, zeby zrodla dzwieku zdazyly sie "ztopic" w jedno, jesli do tego doliczysz odleglosc od scian z tylu kolumn... To 15 m2 to stanowczo za malo!

Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bylyby Tannoye M1, a jeszcze lepiej M2, ale nie wiem, czy moc ci wystarczy...

Ja ich slucham w pokoju 25m2 z jednym subem na 18cm Vifie, i jakos graja... :)

A co do strony Igoda, to chetnie, ale najpierw musze dokonczyc skrzynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...