Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

I o to wlasnie mi chodzi, ma byc glosno i grubo :) 

szukam glosnika srednica 30 cm, 4-8ohm, 100-200W RMS ~ 150zł

jak znacie jakis taki w tych parametrach to napiszcie tutaj. dzieki

... mi nie chodzilo o sieczke, tylko o ladny dzwiek, ale z zapasem mocy i z rozmachem, duuuuzo czasu posiewcilem na strojenie kolumn, tak zeby bas nie wypychal sie na pierwszy plan, zeby sie stopil z reszta, ale jak trzeba zeby zagrzmial a nie tylko piescil uszy barwa brzmiania :).

Proximo, na basowkach nie oszczedzaj, nie kieryj sie szpanerskim wygaldem niektorych konstrukcji, porozgladaj sie za jakimis stx'ami, teslami. Wazne jest zebys mial parametry glosnika a nie tylko wielgachny napis 500Watt MAX.....

 

Wunat: wysokotonowe to sa jakies starsze tonsile, nie pamietam symboli, a basowki odkupilem od kolegi, z tyly pozdzierane nalepki oryginalne, przyklejone karteczki z parametrami. Mialy byc tylko "na chwile" bo nagiolem za mocno budrzet na te kolumny, ale bardzo mi sie spodobalo ich brzeminie, konstrukcja dosc porzadna, spore piankowe zawieszenie, papierowa membrana uszttywniana, duzy uklad magnetyczny o takiej konstrukcji ze cewka nie udeza o koniec nawet przy duzych wychyleniah. przy durzych glosnosciach nie zniekrztauca - nie ma charczenia.

mimo wszytko zamierzam je wymienic na cos innego, dogadalem sie ze sprzedawca w sporym sklepie audio, zrobionym w starym mieszkaniu w kamienicy z pokojem odsluchowym ze przywioze swoj sprzet i bede mogl dobrac sobie cos odpowiedniego :)

 

kazdy kto sie zna na aduio zawsze robi wielkie oczy jak z nim rozmawiam o moich kolumnach, ale duze kolumny nie musza z zasady robic tylko "umcy umcy" ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz najwazniejsze ze Tobie sie podoba ja mam inny punkt widzenia (a wlasciwie slyszenia :D ) ale nie mam prawa krytykowac. no moze poza tym ze ja bym sobie STX-y darowal ... na allegro widzialem vistationa 30cm ale chyba po 150PLN *2=300 no i na 2 gwizdki i obudowy zostaje 200PLN ... jakos tego nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Proximo i PakerWolus

 

a nie lepiej chociazby w cos takiego zainwestowac:

http://allegro.pl/show_item.php?item=23746173

 

mysle ze bys byla bardziej zadowolony niz z jakisz badziewnych catow czy audiomega...

 

jak chcesz cos wiekszego to np to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=23642909

 

wydaje mi sie ze nigdy nie sluchaliscie naprawde dobrych kolumn... zdziwilbyscie sie na 100% jakbyscie uslyszeli jak Tannoye M2 w 15m pokoju radza sobie z basem z o wiele wiekszym rozmachem niz te badziewne audiomegi (pomimo ze sa 5x wieksze)

 

btw sluchalem tannoyi M1 w 25m pokoju... dobrze ustawione podpiete pod creeka4330 no i radzilo to sobie calkiem calkiem a z ilosci basu jaki budowaly sam sie zdziwilem... teonsile soundfinder 250 pod wzgledem basu odpadly przy tannoyach M1 wtedy w przedbiegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie miescza z tych co podal pakerwolus to jedna stoi 450zl za sztuke a druga 570zl tez za sztuke tak wiec te missiony sie mieszcza tymbardziej tannoye :)....

 

tannoye M2 napewno potrafia lepiej rozbujac pokoj jak altusy 200 (pokoik 25m^2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o takich kolumnach:

http://www.audiomega.pl/produkt.php?cat=19

mam zamiar kupic 2 takie sztuki co wychodzi kolo 500zl. cena jest atrakcyjna wzgledem parametrów :) co wy na to?

kierowalem sie tym cytatem. i Im chyba chodzi o taki hmmm pieszczacy bas, wiesz o co chodzi :D spojrz tez na pw :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tannoye M2 napewno potrafia lepiej rozbujac pokoj jak altusy 200 (pokoik 25m^2)

Hmm - tu już bym był ostrożny. 25 metrów to kawał pokoju. M2 są dzielne nad wyraz, ale tu można już usłyszeć pewne niedostatki wynikające z gabarytów.

Altusy 200 mają czym pompować powietrze. Nie jest to wiadomo dzwięk ze wszech miar przyjemny :) ale w kwestii ciśnienia nie podlega dyskusji iż malutkie M2 nie mają tu żadnych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wiecej nie zrobia, ale napewno bardziej efektowny bedzie bas z M2... ktory to porfi sie poczuc brzuchem i pod stopami (dziwne ale prawdziwe:) ) 

 

btw. sluchales M2 ??

tak, sluchalem i jasne ze bym je wzial zamiast takich wynalazkow ale

I o to wlasnie mi chodzi, ma byc glosno i grubo

moze zle zrozumialem ale chyba temu Panu chodzi o cos innego ... moze sie myle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak DIY to wtedy jakies dwa male dobre monitorki (tannoy m1, wharefedale 8.1) i do tego tani i konkretny subik (GDN 20/80/2 + TDA7294 w 35-40l strojone na jakies 35Hz) o wiele lepsze rozwiazanie niz jakis szajs bo ma sie przestrzen, ladne wysokie i srednie, szybki i kontrolowany wyzszy basik oraz solidne trzesienie ziemi przy niskim basie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem M2 w pokoju ok 16m2 - było jak najbardziej poprawnie, niemniej 25 metrów - jakoś tego nie widzę. Chodzi mi oczywiście o taki bas i wrażenia jakich panowie oczekują - tzn tego też tylko mogę się tylko domyślać. Dla kogoś super bas może być już z zestawiku Creativa :) a komuś z kolei PW2200 nie wystarczy :P (ale to musiał by być prawdziwy twardziel :)).

 

Fakt, że Altusy na płaskiej charakterystyce grają niemrawo w niskim paśmie i trzeba go dopiero podbić, aby głośniki zaczęły się co nieco ruszać.

M2 to model bardzo udany, niemniej subsonicznych atrakcji się nie uświadczy - co jest jak najbardziej zrozumiałe.

 

Kamien - miałeś Monitor 3, więc masz jakieś porównanie co do głebokości basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitorki http://www.hifimarket.cz/magnat/mot22.htm juz mam teraz cos na niski bass potrzebuje. Wezme sie za samoroba albo wstawie jakiegos stxa albo alpharda sie zobaczy jeszcze :]

 

wunat: sprawa jest taka ze szukam sprzetu dla ojca (cos do 250zl/sztuka) a dla siebie suba jakiegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem monitory3... to kolumny wybitne pod wzgledem basu... tylko ze kosztuja ponad 1500zl za pare :? no ale wymiataly heheh :D

 

btw pakerwolus ma pokoj 12-15m^2 wiec Tanoye M2 by tam podzialaly sobie juz odpowiednio :)

 

ide spac bo jeszcze troche i obydze sie z klawiatura odbita na twarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupić dobre monitorki i ewentualnie suba niż pakować się w takie lipne kloce - nie żebym miał coś przeciw dużym kolumnom - nic z tych rzeczy. Znam bardzo wiele świetnych konstrukcji podłogowych - ale to zdecydowanie nie ten przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o obudowach labiryntowych ? gdziess czytalem o tym materialy, podobno zasada jest taka ze obudowama w srodku ma takie przedialy ktore tworza tunel. i najlepiej jakby on mial dlugosc 2, 4, lub dalsza wielokrotnosc metrow. wylot tunelu o powierzchni membrany usytuowany na wysokosci glosnika, oczywiscie po przeciwnej stronie. ( normalnie to przeciez przeciwne fazy ... )

Z wazniejszych szczeolow pamietam jeszcze to ze ten kanal wewnatrz powinien byc bardzo solidnie wytlumiony, wedlug opisu do tej obudowy nadaje si eiemal kazdy glosnik nie potrzeba zadnych obliczen, bo teoretycznie ma grac w obudowie o niekonczonej pojemnosci. na mysl przychodzi mi to ze dobrez by bylo zastosowac glosnik o dobrej wytrzymalosci mocowej.

 

co do odsluchu to super niziutkie partie - 30, 35 hz..., asuper mieciutki pieszczocy uszy pomruk, moze to byc swietny dodatek do kolumnienek podsawkowych.

 

glowna wada jest siodlo pasma w okolicach 60 hz ...... ale ma to zwiazek z nalozeniem sie fal... no i efektywnosc na bardzo srednim poziomie.

 

gdybym mial jakis glosniczek 20 cm to bym sobie majstrowal przy takeij obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS:

Chodzi Ci zapewne o tzw "Linię transmisyjną"

 

To skomplikowana sprawa i jej konstrukcja przeprowadzana jest na zasadzie prób i błedów, gdyż obliczenia komputerowe się nie sprawdzają.

 

Koncepcja linii transmisyjnej zakłada częściowe wytłumienie - w długim labiryncie obudowy - fali promieniowanej przez tylną stronę membrany, a częściowe jej wypromieniowanie. Chodzi o to, że trzeba tak dobrać parametry labiryntu (długość, zmieniający się przekrój, sposób wytłumienia - rodzaj, ilość i miejsce jego umieszczenia), aby pozwolić na wypromieniowanie tej części energii, która może zostać oddana w fazie zgodnej z fazą pracy przedniej strony membrany (w zakresie bardzo niskich częstotliwości - kilkudziesięciu Hz), i aby zapobiec wypromieniowaniu poprzez labirynt fal wyższych częstotliwości (stu kilkudziesięciu, kilkuset Hz), które wywoływać mogą podbarwienia i nierównomierność charakterystyki.

 

Niestety wiele kolumn z liniami transmisyjnymi ma problemy w przetwarzaniu tzw. wyższego basu, gdzie w przypadku zbyt słabego wytłumienia labiryntu ujawniają się szkodliwe rezonanse. Z kolei silne wytłumienie osłabia również efektywność przetwarzania najniższych częstotliwości.

 

Jak widać nie jest to prosta sprawa i wymaga sporego kompromisu przy fazie projektowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie dobre rozwiazanie :] nawet juz znalazlem odiare do mojego przyszlego DIY http://www.stx.pl/glosnik.php?nr=93 moze byc?

Ja mam kolumny zrobione na tym samym modelu tylko rozmiarze 38cm :D i szczerze mieszkam w domu prywatnym wiec s sąsiadami niemam problemów. Jeśli włożysz to do dużej skrzynki ja mam 170l. To bass bedzie cie wypychał z pokoju. W całym domu daje sie wyczuwać wszcząsy na ścianach i podłodze. Tylko zapewnij sobie raczej dobry wzmacniacz coś koło jak na 30cm to 70w 8OHm a na 38 ponad 100.

 

A co do tych kolumn Audiomegi to zależy mi aby to było coś w ich stylu w tym przedziale cenowym. raczej nieinteresuje mnie nic mniejszego :D

Więc prosze doradźcie mi coś w tym stylu. bassi musi być minimum 2x25cm najlepiej 2x30 na kolumne cena do 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie dobre rozwiazanie :] nawet juz znalazlem odiare do mojego przyszlego DIY http://www.stx.pl/glosnik.php?nr=93 moze byc?

Ja mam kolumny zrobione na tym samym modelu tylko rozmiarze 38cm :D i szczerze mieszkam w domu prywatnym wiec s sąsiadami niemam problemów. Jeśli włożysz to do dużej skrzynki ja mam 170l. To bass bedzie cie wypychał z pokoju. W całym domu daje sie wyczuwać wszcząsy na ścianach i podłodze. Tylko zapewnij sobie raczej dobry wzmacniacz coś koło jak na 30cm to 70w 8OHm a na 38 ponad 100.

 

A co do tych kolumn Audiomegi to zależy mi aby to było coś w ich stylu w tym przedziale cenowym. raczej nieinteresuje mnie nic mniejszego :D

Więc prosze doradźcie mi coś w tym stylu. bassi musi być minimum 2x25cm najlepiej 2x30 na kolumne cena do 1000zł.

spodobal mi sie ten stx :twisted:

ale podobno ciezko jest dostac te glosniki, mimo ze polska firma.... w szczecinie w sklepie tonsila - maja tez sprzet inych marek, spytalem sie o stx, to facet ogolnie dobrze obeznany w sprzecie audio, nie widzial o co pytam 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...