Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

w salonie Audiofil w Białymstoku :wink:

http://www.meloman.lublin.pl/kolumny.htm

ogolnie ciezko bedzie dostac M71 bo juz jej nie produkuja

 

co jednak na kolumienki sie decydujesz?? tannoy m1 latwo na allegro dostac.. Wharfedale Diamond 8.1 tez widzialem

 

a widze okazje niezla http://www.agdrtv.com/kolumny_glosniki/elt..._liberty_1+.php

eltax liberty 1+ za 711zl za pare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym bral te eltaxy liberty 1+ co podalem w poprzednim poscie, mysle ze to dobra promocja z 950zl na 711zl za parke :) pozatym kolumienki naprawde super.. szczerze polecam

 

z tego co pamietam to dostaly wyroznienie roku 2001 w magazynie hi-fi i otrzymaly w ocenie koncowej same szosteczki - jak tannoy m2

 

sluchalem je rozniez w salonie, gora podobna do tannoyi, moze bardziej ostra, bas w moca prawie jak w M71, srednica calekiem ladna nie krzyczaca, naprawde za ta cene sprzet bez wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT

mam pytanie, jaki jest wzor na obliczanie czestotliwosci rezonansowej kolumny ?

gdzies mi sie zgubil.. a moze ktos ma namiary na odpowiedni programik...

mam parametry glosnika, obudowa gotowa, tylko trzeba dobrac srednice i dlugosc kanalu bassreflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://subwoofer.t17.ds.pwr.wroc.pl/articles.php?id=18 - tu masz wszystko potrzebne do wyliczenia obudowy, wzor na czestotliwosc rezonansowa tez... ale o wiele szybciej srobisz to programikiem WinISD -->http://www.ifb.pl/~mateo/car-audio/exe/winisd.exe

korzystam z winisd, ale tam nie ma obliczania czestotliwosci rezonansowej oudowy, w zakladce "box" trzeba to pole uzupelnic - Tuning freq

Moglby kto s mi jeszcze powiedziec co to jest za wartosc "Ql" w zakladce BOX w winisd ?

 

UPDATE

Juz policzylem sobie, w tej chwili pasmo wyglada w ten sposob:

Dołączona grafika

 

 

Moja ulubiona czestotliwosc 35hz :) -2,5db

impuls przy 35 hz 17ms, przy 60hz juz 10ms

 

co o Tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm miodzio, zebys jeszcze zliwkwidowal tego garba przy 60-70Hz bo przez to dzwieki w zakresie 30-40 Hz beda wydawac sie duzo cichsze, mysle ze z 10l mniej by pomoglo i strojenie obnizyc do 35Hz, moze tam przy 35Hz mialbys -3dB ale bylo by to lepiej slyszalne no i impulsik by sie moze poprawil, chodz i tak jest dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem strojenien a 30hz garba na wykresie nie bylo, ale sredni bas sie przyciszyl, pogorszylo to wedlug mnie odsluch muzyki metalowo rockowej hm takie odczucie ze czegos brakuje w pasmie, mialem wrazenie ze za duzo za bardzo krzykliwa jest srednica, ale to tylko wrazenie bylo... teraz jest wporzadku , zdaza mi sie sluchac live setow techno to te oppdbicie 40-60 mi nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przebrnalem przez caly topic :wink: Duzo sie dowiedzialem i przy okazji narobiliscie mi smaka na dobre audio :wink:

 

W najblizszym czasie mam zamiar przesiasc sie z wysluzonej wiezy Sony (5 glosnikow, zreszta na wyrost) na jakies dobre stereo + sub.

Moj pokoj to ok 13m^2, ale za niedlugo przeprowadzam sie do wiekszego (ok. 17m^2) :wink:

 

Buszowalem tu i owdzie i moj typ padl na takie komponenty:

 

ampli :arrow: Harman/Kardon AVR 2550 [ok 1750zl] lub Yamaha RX-V530RDS [ok 1350zl]

monitory :arrow: Tannoy M2 [w MM zdaje sie po 700zl wolaja] - mysle ze na poczatek wystarcza, chociaz nie wiem czy nie szarpne sie na Paradigm Monitor 3v3 :wink:

sub :arrow: tu nie mam pojecia :? Cos konkretnego co nie zmiazdzy sasiadow - co polecacie :?:

 

 

Co w ogole sadzicie o takim zestawieniu :?: Oplaca sie brac H&K czy lepiej zaoszczedzic i brac Yamahe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: turzol

dlaczego akurat chcesz kupic amplituner (kino bedziesz budowac)?? wedlug mnie to nie najlepsze rozwiazanie, radzilbym zakupic dobry wzmacniacz i do tego tuner jak juz chcesz sie bawic w dobre audio, co do kolumn to wydaje mi sie ze na 13-17m^2 Tannoye M2 z powodzeniem wystarcza, tymbardziej ze planujesz dokupic suba, szukaj czegos na ksztalt Tannoy M2/Paradigm Titan/ Mission M71, do tego dorzuc wzmacniacz: Rotel Ra921/931, Yamaha AX496 (jak masz kase to szarpnij sie na Creeka4330 :) ), z subkow to polecam Koda SW1000 (ok 1000zl) w swojej cenie bezkonkurencyjny... gra jak o polowe drozszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przebrnalem przez caly topic  :wink: Duzo sie dowiedzialem i przy okazji narobiliscie mi smaka na dobre audio  :wink: 

 

W najblizszym czasie mam zamiar przesiasc sie z wysluzonej wiezy Sony (5 glosnikow, zreszta na wyrost) na jakies dobre stereo + sub.

Moj pokoj to ok 13m^2, ale za niedlugo przeprowadzam sie do wiekszego (ok. 17m^2) :wink: 

No to trzeba by się zdecydować - albo rybki albo akwarium :). Wszystko zależy od tego, co jest Ci bardziej potrzebne. Kupowanie sprzętu "na zapas" nie jest akurat rozsądne (jeśli przyjdzie Ci obejrzeć jakiś film sporadycznie).

 

PS. Masz akurat całkiem niezły sklep w swoim mieście (Hi-Fi Luzak), więc z testowaniem nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przebrnalem przez caly topic  :wink: Duzo sie dowiedzialem i przy okazji narobiliscie mi smaka na dobre audio  :wink: 

 

W najblizszym czasie mam zamiar przesiasc sie z wysluzonej wiezy Sony (5 glosnikow, zreszta na wyrost) na jakies dobre stereo + sub.

Moj pokoj to ok 13m^2, ale za niedlugo przeprowadzam sie do wiekszego (ok. 17m^2) :wink: 

No to trzeba by się zdecydować - albo rybki albo akwarium :). Wszystko zależy od tego, co jest Ci bardziej potrzebne. Kupowanie sprzętu "na zapas" nie jest akurat rozsądne (jeśli przyjdzie Ci obejrzeć jakiś film sporadycznie).

 

 

PS. Masz akurat całkiem niezły sklep w swoim mieście (Hi-Fi Luzak), więc z testowaniem nie powinno być problemów.

Nie jest rozsadne, ale czasem konieczne - nie mialem nigdy dobrego audio wiec trudno mi oceniac... w kazdym razie uwazam, ze tyly sa potrzebne do pelnego oddania sceny audio danego filmu.. Przeciez nikt nie kaze mi sluchac muzy w trybie 5.1 i wyzszym - od tego jest amp zeby przelaczyc w tryb stereo i rozkoszowac sie dobrym brzmieniem - jezeli tak nie jest to popraw mnie

 

BTW

Wlasnie sie wybieram do Luzaka za pare chwil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale amplituner i wzmacniacz stereo za taką samą cenę reprezentują inny poziom jakościowy - co jest chyba logiczne (bo tutaj 5 kanałów a tu 2 - a cena ta sama, więc jakiś kompromis musi być).

 

Miłego słuchania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest rozsadne, ale czasem konieczne - nie mialem nigdy dobrego audio wiec trudno mi oceniac... w kazdym razie uwazam, ze tyly sa potrzebne do pelnego oddania sceny audio danego filmu.. Przeciez nikt nie kaze mi sluchac muzy w trybie 5.1 i wyzszym - od tego jest amp zeby przelaczyc w tryb stereo i rozkoszowac sie dobrym brzmieniem - jezeli tak nie jest to popraw mnie 

amplituner 5.1 w cenie do 2k zl w trybie stereo gra jak najtansze wzmacniacze... czyli nienajlepiej szczerze powiedziawszy, ale skoro myslisz glownie o filmach to wporzadku... ja bym wybral jednak Yamahe bo w danych klasach cenowych zawsze wiedzie prym w jakosci dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tannoye M2 w tej chwili sa do kupienia tylko jako używaki - no chyba ze gdzies zostaly, ale podejrzewam ze szybko znikają :)

 

Sub do 16m2? Bez przesady :D wrzuc wiecej pieniedzy w kolumny na przód.

Heh dokladnie - bylem dzis w sklepie, ktory sie zajmuje sprzetem audio z prawdziwego zdarzenia i sprzedawca powiedzial mi, ze Tannoy z serii Mercury nie jest juz produkowany :( Zaproponowal mi Infinity (monitory - nie pamietam oznaczenia) za 900zl za pare..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tannoye M2 w tej chwili sa do kupienia tylko jako używaki - no chyba ze gdzies zostaly, ale podejrzewam ze szybko znikają :)

 

Sub do 16m2? Bez przesady :D wrzuc wiecej pieniedzy w kolumny na przód.

ja bez problemu kupilem w Media Markcie - W ladnym kolorze ( przynajmnie mi taki pasuje) Shadow Beech kjiedy pytalem sie o inne facet powiedzial ze juz tylko takie produkuja. W salonie audio w ktorym sluchalem tez mieli wiec odsluchalem tam a kupilem w mm:) po co mam bulic 150 zl wiecej^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze poecam kupowanie audio w MM ( oczywiscie nie ze wzgledu na odsluch) ale ceny maja bardzo bardzo atrakcyjne (10-20% taniej niz w salonach audio w szczecinie. A asortyment dosc rozbudowany przynajmniej w segmencie low-mid byly kolumny Tannoy m1 , m2 liberty +1 Diamond 8.1 nawet chyba byly missiony :) czyli dokladnie te pomiedzy ktorymi wybieralem:)))

ale odsluchy w salonie audio :) mnie przkonal;y do Tannojek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity sobie odpusc, na taki pokoj to Paradigm Monitor 3 v.3 w zupelnosci wystarcza, na tyl Atomy centralny z tej samej serii, ampli jakis w pasujacej tobie cenie od yamahy... w przyszlosci sobie Kode SW1000 dokupisz i bedzie systemik dobrze grajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity sobie odpusc, na taki pokoj to Paradigm Monitor 3 v.3 w zupelnosci wystarcza, na tyl Atomy centralny z tej samej serii, ampli jakis w pasujacej tobie cenie od yamahy... w przyszlosci sobie Kode SW1000 dokupisz i bedzie systemik dobrze grajacy

Na sprzet Yamahy to wiekszosc dobrych sklepow w wawie narzeka ( mowie o amp i to tej sredniej klasy ) .

A szczegolnie na to ze przeklamuja moc ich sprzetu , podaja jakies wielkie parametry , a pobor mocy maja 2 x mniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzet Yamahy to wiekszosc dobrych sklepow w wawie narzeka ( mowie o amp i to tej sredniej klasy  ) . 

A szczegolnie na to ze przeklamuja moc ich sprzetu , podaja jakies wielkie parametry , a pobor mocy maja 2 x mniejszy .

To prawda też o tym słyszałem. Pytanie:

 

1. czy to nie sa plotki rozsiewane przez konkurencję ;-)

2. Czy tylko Yamaha tak robi ;-)

 

Ale Yamaha to najbezpieczniejszy wybór. Wyważone brzmienie, może bez jakiejś szczególnej finezji, ale na tyle efektowne ze ludziom się podoba. W tej chwili to najpopularniejsze ampy.Zwłaszcza po padzie technisca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzet Yamahy to wiekszosc dobrych sklepow w wawie narzeka ( mowie o amp i to tej sredniej klasy  ) . 

A szczegolnie na to ze przeklamuja moc ich sprzetu , podaja jakies wielkie parametry , a pobor mocy maja 2 x mniejszy .

xan a kogo obchodzi moc ?? bardziej chyba sie liczy brzmienie... ostatnia rzecza na ktora zwracam uwage jest moc, moze mi pisac ze ma 500W przy rzeczywistych 20W aby tylko dobrze brzmialo :wink: a Yamaha w sprzecie 5.1 pod wzgledem jakosci przekazu w wiekszosci przypadkow jest duzo przed konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda też o tym słyszałem. Pytanie:

 

1. czy to nie sa plotki rozsiewane przez konkurencję ;-)

2. Czy tylko Yamaha tak robi ;-)

 

Ale Yamaha to najbezpieczniejszy wybór. Wyważone brzmienie, może bez jakiejś szczególnej finezji, ale na tyle efektowne ze ludziom się podoba. W tej chwili to najpopularniejsze ampy.Zwłaszcza po padzie technisca.

-1.) To prawda i to nie tylko w najtańszych

-2.) Nie tylko - w amplitunerach wielu renomowanych firm jest to na porządku dziennym. Przede wszystkim Japończyki tak mają - stąd powiedzenie "japońskie waty" :P .

 

Zgadza się - Yamaha w sektorze kina domowego to bardzo dobry wybór za przyzwoitą cenę. Brzmienie o tyle efektowne , gdyż jest odpowiednio "mięsiste" - co większości się podoba - jak również dobre pod względem przestrzennym. Ja jednak i tak wolę kino Rotela :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...