Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm tak sie ladnie mowi o okablowaniu, a jakby spojrzec na temat od strony fizyki, to przeciez kabel ma swoj opor, pojemnosc, indukcyjnosc ? nie pamietam dokladnie...

zamiast kupic kable za 1000 zl i miec teoretyczna poprawe brzmienia, nie lepiej dolozyc tego tysiaka, do sprzetu... a podlaczyc to grubymi miedzianymi kablami, nieoc ocynowanymi na koncach topnikiem ze srebrem, zeby nie sniedzialo.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak sie ladnie mowi o okablowaniu, a jakby spojrzec na temat od strony fizyki, to przeciez kabel ma swoj opor, pojemnosc, indukcyjnosc ? nie pamietam dokladnie...  

zamiast kupic kable za 1000 zl i miec teoretyczna poprawe brzmienia, nie lepiej dolozyc tego tysiaka, do sprzetu... a podlaczyc to grubymi miedzianymi kablami, nieoc ocynowanymi na koncach topnikiem ze srebrem, zeby nie sniedzialo.....?

Tak - tylko zauważ że kabla za 1000 zł nie kupuje osoba mająca zestaw "z marketu" (czy jakiś inny budżetowy) - a coś bardziej wyrafinowanego. Przy drogich konfiguracjach rzędu 20tys zł i więcej można się bawić w testowanie kabelków, gdyż mają one wpływ na brzmienie całości - wtedy sens kupienia np. interkonekta za 1 tys zł jest jak najbardziej na miejscu.

Oczywiście wiem, że wiele osób kupuje kable na zasadzie "bo polecali w Hi-Fi i Muzyce" a także opiera się na myśleniu droższy=lepszy, bez wcześniejszego przetestowania - to jest zupełny bezsens.

 

Najważniejsze jest samemu doświadczyć różnicy i mieć poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Nie każdy słyszy tak samo, nie każdemu podoba się to, co drugiemu - możliwości jest wiele - limituje je jedynie posiadana gotówka.

 

W przypadku rozważanego zestawu w zupełności wystarczą np wspominane kable Cordiala (a propo's tych kabli jest całkiem ciekawa historia związana bodajże z firmą Sound Project, która sprzedawała swój kabel zbudowany na polskim Cordialu w cenie prawie 100-krotnie przekraczającej jego wartość).

Dużo bardziej istotne wydaje mi się zainwestowanie w stabilne standy do tych kolumn - na pewno różnica będzie wyraźnie słyszalna, a i wizualnie to ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to albo mamy tu doczynienia z klasa A albo wzmak byl naprawiany i zle zostal wyregulowany prad spoczynkowy.. no chyba ze ktosik podpiol glosniki o zamalej impedancji i jakas para tranzystorow sobie poszla w las. a trafa wygladaja identycnzie jak w sony F 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak w stereo nie oplaca sie przeznaczac wiecej jak 1/10 ceny kolumn na kable... w kinie domowym 5.1 to chyba 1/50 sie nie oplaca ;) poprostu nie bedzie slychac roznicy a jezeli nawet bedzie to nie warta ona jest poswieconych srodkow... tak jak mowi P_i_t_t lepiej zainwestowac w osprzet bardziej poprawiajacy brzmnienie w stosunku cena/jakosc... btw. interkonekty o wiele bardziej wplywaja na jakosc dzwieku jak kable glosnikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcem zaczac skladac kino domowe. Narazie kupic 2 kolumny i amplituder ) Chodze po stronach internetowych i chodze i znalzlem kilka opcji : b&w 602, paradigm monitor 3 v.3 lub v.2., Tannoy m2, Cabasse Antiqua 220. Narazie przez dlugi czas bede mial tylko te 2 kolumny dopiero puzniej cos do nich dokupie, maja mi sluszyc glownie do sluchania muzyki, kino domowe to tak przyokazji. Pomozecie mi sie zdecydować ?. No i do tego np AMPLITUNER-DVD KODA DRA-660(pisze ze ma na wyjsciach moc 5x30w +60w, a glosniki maja 100w kazdy , wiec wystarczy takie dvd? czy wzmaczniacz jakis potrzebny, narazie beda w pokoju 17m2 ale moze puzniej beda w wiekszym) p.s. Warto kupywac uzywane glosniki ?

kolumny bierz Cabasse Antique 220 (polecam i to bardzo) a amplituner... poszukaj czegos od yamahy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu mam te Genius'y. I powiem jedno - REWELACJA !! Nie spodziewałem się że z głośników za 570zł może wydobyć się tak bogaty, dynamiczny dźwięk !! Głośniki te potrafią zagrać BARDZO głośno praktycznie bez zniekształceń (pół gwizdka i ciężko usiedzieć) Scena dźwiękowa z pewnością gorsza niż w M2 ale prezentuje bardzo wysoką klasę. Daje sobie głowę uciąć że głośniki te są porównywalne z Logitechami/Creativami za 1500zł !! Basior potrafi sięgnąć naprawde nisko (~40Hz jeszcze w miare dobrze słychać) a to zasługa GIGANTYCZNEGO subwoofera na 16cm głośniku i z potężnym otworem bass reflex (na dodatek "cichym"). Satelitki prezentują dźwięk lekko ocieplony z niewyrywającą się górą (prawie jak M2 :) ) No ale basu nie można się po nich spodziewać no bo to w końcu tylko 10cm głośnik i malutki B-R, ale zawiać potrafi :D Tylnie satelitki... cóż tu dużo mówić :) Wszystko OK. Nie brakuje im niczego, ładnie przenoszą efekty.

 

A teraz podsumowanie - jeśli masz jakieś 1500zł na głośniki to nie zawracaj sobię [gluteus maximus] Logitechami czy Creativami tylko kup te Geniusy !! Napewno nie będziesz zawiedziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze Kwiecien sobie kpi z nas i to bardzo mocno:PPP.

 

 

btw potrzebuje plyte na ktorej by nagrane byly dzwieki ktore powoli schodza i wchodza. chcialbym sobie przetestowac ile wyciagne na moich tannoykach:P / i mojego sluchu:)

 

nie kazdy slyszy 20HZ^)^

 

ktos wie gdzie cos takiego sciagnac? albo ma (najlepiej we flacu) i mogl by udostepnic? gdzies?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mogę znaleść mojej płytki testowej :? . Póki co możesz pobawić się jakimś generatorem na komputerze (np w Sound Forge, Cool Edit). Tworzysz sobie dowolny sygnał o dowolnej częstotliwości - w sam raz do tego tyou testów.

Ewentualnie coś takiego : http://www.innerworlds.50megs.com/shakti/m...ech/1to66hz.htm

Oczywiście takie testowanie nie jest jakoś specjalnie wiarygodne, ale daje pewien przybliżony obraz sytuacji.

 

PS. Na 20Hz to bym nie liczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje takiego prostego tweaka - nalezy zakupic plyte MDF (medium density fibreboard), najlepiej po jednej na kazdy klocek. Osowiscie uwazam grubsze za lepsze. Nastepnie stawiamy klocki na tych plytach i voila, co slyszymy? Radze kazdemu sprobowac, wbrew pozorom roznica jest odczuwalna, a koszt w miare niski - okolo 40 zl za plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje takiego prostego tweaka - nalezy zakupic plyte MDF (medium density fibreboard), najlepiej po jednej na kazdy klocek. Osowiscie uwazam grubsze za lepsze. Nastepnie stawiamy klocki na tych plytach i voila, co slyszymy? Radze kazdemu sprobowac, wbrew pozorom roznica jest odczuwalna, a koszt w miare niski - okolo 40 zl za plyte

To już lepiej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24849115 trochę więcej ale jak wygląda :)

 

Btw najlepsze są płyty granitowe - do zamówienia u kamieniarza za w sumie niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem o standach pod glosniki, tylko o polkach pod elektronike. Zreszta te standy tez maja plyty z mdfu. A co do sprawy MDF vs granit - jest to kwestia gustu - trzeba sobie skolowac takowe plyty, porownac i wybrac ladniej grajaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowilem o standach pod glosniki, tylko o polkach pod elektronike. Zreszta te standy tez maja plyty z mdfu. A co do sprawy MDF vs granit - jest to kwestia gustu - trzeba sobie skolowac takowe plyty, porownac i wybrac ladniej grajaca

Wiem że standy są z mdfu :D

 

Różnica granit-mdf nie podlega tylko na stronie wizualnej (chociaż najlepszy i tak był by marmur) a na znacznie lepszym eliminowaniu wibracji przez granit - a to o to chodzi.

 

Zdaje się że różnica występuje w rozumieniu słowa "klocki" - dla mnie to wszystko, dla ciebie tylko elektronika. Ok :)

 

Wracając do tematu - całkowicie się zgadzam - przestawiłem kiedyś cdka i wzmaka na grubą i solildną (ma tak z 5cm) płyte paździerzową i różnica jest całkiem znacząca i zauważalna od razu. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie fakt (ale ze bardziej jak tannoye?? ;) )

 

Nigdzie nie pisałem że Geniusy bardziej podobają mi się od Tannoy. Tannoy był zapupisty w stereo ale niestety był za duży do pokoju gdzie mam kompa. A te Geniusy sprawują się wyśmienicie w 5.1. Wczoraj oglądałem LOTR 3 i nie moge wyjść z podziwu 8O Grają na 100% lepiej niż te pierdziawki LG czy Sony za 2000zł :lol:

 

Vengeance ---> Wykonanie nie jest najlepsze ale dotyczy się to tylko maskownic (i to po wew. stronie) :wink: Głośniki są wykonane bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...