Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma że lepsze i gorsze. Zalezy do jakiego glosnika. Sa plusy i minusy. Do porządnego niskotonowca zasilanego wzmakiem 200W tylko gumowe, do sredniotonowcow moze byc pianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No ok, mi chodzi o Altusy 140... One maja chyba od poczatku piankowe wiec jak to bedzie, raczej luzik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ;)

Chcialbym sie podzielic kilkoma spostrzezeniami na temat moich nowych kolumienek i na koncu zdac kilka pytan ;).

 

Wiec do niedawna mialem w domu altony 110 - bezposredni konkurent altusa 140 :P + unitra pw9013.

Razem wszystko gralo niezle - tak mi sie przynajmiej wtedy wydawalo, jednak postanowilem ze nadeszla pora na zmiany.

 

Sprzedalem altony (troche ponad 200 zl) i jakis czas uzywalem diy monitorkow na 16 cm stxach + jedwabne kopolki cantona. Budowalem je jako tylnie monitorki a nie pelnoprawne koolumienki przednie i przez co w porownaniu do altonow zniknal bas, soprany jakies takie ciche ...

 

Dzwiek mi nie odpowiadal i przestalem sluchac muzyki zeby sie nie meczyc ;).

Troche poczytalem, i z ograniczonym budzetem zaczalem przegladac allegro - jako ze slucham muzyki roznej od jazzu, bluesa, poprzez rock, do metalu szukalem czegos uniwersalnego i nastawilem sie na eltaxy.

 

Ostatnio trafily sie eltaxy symphony 6.4 niestety recenzji brak jako ze jest to nowa seria w porownaniu do uznanej starej 6.3, ale mialem nadzieje ze nie zagraja gorzej niz stara i kupilem.

 

Kolumny byly jeszcze w oryginalnym kartonie, z kolcami w komplecie, praktycznie nowki.

 

Podlaczylem do unitry, odpalilem muzyke i pierwsze wrazenie - szok ile basu potrafi dac 16 cm wooferek. Soprany w porownaniu do monitorkow bardzo czyste, slychac mase szczegolow, brak szumow czy takiego piaskowego dzwieku jak na tych jedwabnych cantonach, w porownaniu do altonow graja cudownie ;] koniec z tssss tssss tsss.

Kolumna ma efektywnosc 90 db i na mojej unitrze potrafi glosno zagrac, jednak nie nadaje sie raczej do naglosnienia domowych imprez - jedyne w czym ustepuje altonowi ;).

 

Bas jest dobrej jakosci, napewno nie taki rozlazly jak w altonach, barwa ciemniejsza niz na altonach, tzn wydaje mi sie ze te same partie na altonach byly jakby grane z wyzsza czestotliwoscia, tu schodza nizej.

 

Jedyne do czego nie moge sie przyzwyczaic to srednica. Tzn im dluzej slucham tym bardziej mi sie podoba, ale jest calkowicie inna niz na altonach, czy monitorkach.

Napewno bardziej szczegolowa, niektore kawalki brzmia fenomenalnie, ale inne kiedys podobaly mi sie bardziej ;) chyba jest troche bardziej uwydatniona.

 

Ocena koncowa - jestem mega zadowolony

 

Teraz wyjasnienie - nie mialem okazji sluchac do tej pory niczego porownywalnego w klasie, wiec moja ocena jest ocena czlowieka ktory niczego lepszego jeszcze nie sluchal - wiec nie mam porownania - wiec prosze sie nie sugerowac ;D

 

Teraz nadeszla pora na pytania

 

Jako ze uzywam unitry pw9013 - wiec z polskich wzmakow w sumie nie najgorszy to czy do 300 zl dostane cos co zagra na tyle odczuwalnie lepiej ze bedzie sie oplacalo doplacic te 200 zl ?

Czy moze zainwestowac kilkadziesiat zl w tego wzmaka i poprawic w nim co nieco ?

Kolejne pytanie jezeli juz zmieniac wzmaka to na jakiego - co najlepiej zagra z tymi eltaxami ?

Dzieki !

 

Acha mam tez w domu wzmaka samochodowego jakiejs wloskiej firmy ale zbudowanego na koncowkach mocy identycznych jak w jednym z topowych wzmakow rotela - ra-1062 http://www.audioholics.com/productreviews/...-RCD1072p2.html

Koncowki sa w identycznym ukladziie po 2 na kanal , jednak wzmak ma spalony uklad przetwornicy ;]

Zastanawialem sie czy nie przerobic by go na 230v na wzmacniacz domowy i czy zagral by znosnie - co o tym sadzicie ?

Ewentualnie chce go naprawic i uzywac w aucie i sie wlasnie wacham - nie jest to jakas tandeta z tego co wiem kosztowal kiedys kupe kasy.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No tego z samochodowym nie polecam...Za 300zł to nie ma za bardoz wyboru. Też chcialem kupić do kolumn przyszłych jakiś wzmak do 300zł i do wyboru mam tylko jakies Radmory,Unitry,jakiś technics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł już coś można wyszperać na allegro: NAD 7020, 3020, 7220, 302, 3220, Cambridge Audio A4, Proton 520, Luxman 230, 430, DENON PMA-280. To tak pierwsze z brzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghazi... za 300zł nie zrobisz raczej LMa, który będzie poprawnie grał - bynajmniej nie w wersji "Lukarowej" :lol:

 

Ale na pewno za 300zł mozna poskładać całkiem ciekawą konstrukcję - o ile ktoś się nie boi lutownicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

A za 350zł jaki wzmak (nie samochodowy)? Denon/Luxman/technics/Yamaha??? Taki ok.2*100W (8 OmH czy jak to sie pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jako do znawcow małe pytanko.

 

Mam amplituner Sony Str-d565 i przy nim jakieś badziewne moniotrki chyba unitry. I teraz moje pytanie czy przy tym wzmacniaczu odczuje wielką różnice miedzy głośnikami KODA AV-737 T a używanymi Tannoy'ami M2 shadow, bo róznica w cenie to 200 zł które są dla mnie niemałym pieniądzem (moja własna krwawica :P).

 

Muzyka jakiej słucham to głównie trance ale po trochu z kazdego rodzaju muzyki, nie lubie głosnej muzyki tylko z ładnym czystym ciepłym basem ważne też wysoki tony.

 

Z góry dzieki

 

edit

 

lub ewentualnie czy w tych pieniadzach da sie kupic cos innego dobrego

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł to może też Unitra WS504/WS704, Denon PMA-250[sE], 260, 280... Jest z czego wybierać :)

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Siema mam Altusy 140 i wzmak Telefunken HA 900, jak podłączyć to do pc?Możliwości to :Phono,Sat/tuner,Cass.1/Dat,Cass.2/video,reserve,cd. Ktore wybrac?Mam karte muzyczna ceative sb live 5.1 digital. Nie wiem czy tu jest wejście liniowe czy wyjście, oczywiście ja musze mieć wyjście ale nie wiem czy to wyjście czy wejście. A i w pc jak winampa skonfigurować, tzn jaka wtyczka? Ja mam Direct Sound narazie, a sterowniki do karty to orginalne z CD czyli ten Creative Mixer surround itd.Przez to liniowe nie grają głośniki, gra tylko przez przednie albo tylne.

 

EDIT/ No wiec tak: gra na reserve,tuner/sat,cd ale pod wyjściem na przednie głośniki, na liniowym nie gra wcale... to jest dobrze ? Mam podlaczone oczywiście 2*cinch to minijack.Co do wtyczki to caly czas nie wiem i jakis efekt dsp czy co zeby to extra gralo bo wzmak jest raczej wporzo 2*100/150w , pobor mocy ~800W

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Makar

 

Najpierw kup sobie jakiś wzmacniacz, chyba, że chcesz koniecznie mieć dolby pro-logic. Ten amplituner to shit do potęgi. Dobre amplitunery to się robiło kiedyś. Taki Sony STR-4800 (radio analog) jest o kilka klas lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Panowie i Panie postanowiłem zmienić swój sprzęcik,

tzn. chcem dalej poeksperymentować z brzmieniem :)

Obecnie posiadam Tannoye M1 kolumeniki bardzo dobre

jednak nie są zbyt odpowiednie do muzyki której głównie

słucham czyli trance i house.

 

Czy znajdzie się coś ciekawego do 600zł?

Głównie czego mi brakowało to głębszego basu.

Pomieszczenie 20m2.

Kolumienki będą grały z amplitunerem stereo Denon DRA-435R.

 

ps. Może ktoś skusi się na te Tannoye odbiór we Wrocławiu :) cena 430zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No pomożcie i mi :) Nie wiem dalej jaki plugin na altusy 140 ... podłączone na zielone wyjście i chyba tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu1777: najlepiej przejdz do dzialu OPROGRAMOWANIE i tam jest temacik "super dzwiek dla wszystkich". Masz dokladny opis konfiguracji i instalacji dla najlepszych sterownikow dla kart Live/Audigy pod wzgledem jakosci dzwieku. Do tego pelna konfiguracja foobara. Zadnych plug-inow, ktore sztucznie podkoloryzuja dzwiek nie uzywaj.

 

qwe: Moze cos w klimatach Paradigma (titan na przyklad, albo uzywane Monitor 3 ale nie wiem jak z cena obecnie) - maja dobry bas, z wykopem, powinno sie podobac przy takiej muzyce ;) Ewentualnie, jesli podoba ci sie dzwiek tannoy'a, sprobuj przesiasc sie na M2, albo M2.5 - maja wieksze obudowy i mocniejszy bas. Masz dosc duzy pokoj jak na M1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosiłbym o rade bo na sprzęcie audio to się nie znam. Dysponuje kwotą max 400zł i chciałbym za to kupić wzmacniacz i jakies nieduże kolumny (fajnie by było jakby wzmak miał max 13cm wysokości i ogólnie teź nie był duży). W jednym z watków znalazłem takie kolumny >>click<< - czy to dobry wybór za tą kwote. No i jeszcze wzmacniacz (lub amplituner). Głównie słucham rock/metal. Zależy mi na czystym dźwięku a nie na głośności (choć czasem fajnie by było sprowadzić wkur... sąsiadke z nieba na ziemie bo tego jej dudnienia to mam już dość). Do tego planuje kupić karte dźwiękową Audigy 1/2. Lepiej jest kupić lepsze głośniki czy raczej wzmacniacz :?:

 

PS: Sprzęt do małego pokoiku 12m2 (z meblościanką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa z taka kwota. Do metalu pasuje cos od Harmana, ale dysponujac 400 zlotymi, wydasz prawie wszystko na piec :/ Na pewno nie dasz rady nieco wiecej wydziergac pieniazkow?

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa z taka kwota. Do metalu pasuje cos od Harmana, ale dysponujac 400 zlotymi, wydasz prawie wszystko na piec :/ Na pewno nie dasz rady nieco wiecej wydziergac pieniazkow?

Niestety nie :-| (wymagań nie mam jakichś wysokich moze coś doradzicie). Jeszcze chciałem zapytać czy w tej cenie idzie kupić wzmacniacz 2.1 - o ile takowe są - ale widze że może być ciężko.

 

click znalazłem temat o głośnikach o które pytałem w poprzednim poście, sądząc po opiniach powinny być ok. Tylko jaki wzmacniacz do nich :?:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

|Falcon| :Ale ten opis to jest raczej na głośniki 5.1, Kx'y do SB Live! itd...a ja mam Altusy 140 i jakiś plugin chce na którym bedzie dobrze grało (narazie Direct Output), nie mówie że gra źle ale może na czymś będzie lepiej. A czy opłaca się kupować jakies korektor/EQ do tego wzmaka żeby podpiąć?A i czy zmiana karty muzycznej by coś dała?Jeśli tak to na jaką (bez X-Fi i tych drożyzn, max ok.100zł myśle...zalezy jak to sie uklada cenowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie 5.1 W pierwszym poscie masz konfig dla stereo, ktory jest w pelni zadowalajacy. Na poczatku moze wydawac ci sie nieco dziwny ten dzwiek (nie stosujemy zadnyc EQ, ustawionych zazwyczaj w ksztalt literki V), ale "pomecz" sie tak przez tydzien - tylko uczciwie ;) a zobaczysz, ze nie bedziesz chcial wrocic do poprzednich ustawien.

 

co do karty, to gdyby sprzedac Live'a i dorzucic ta 100, to masz jakies 130 - moze by wystarczylo na karte na PCM2702 pod USB (watek w Elektronika / Audio) ;) Powodzenia

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Falcon: na PCM2702... ja sie nie znam tak bardzo. Możesz model podać jakiś z czego wybierać i najlepiej kupić ? No nawet to 150zł może coś wybuje od babki czy starych :D A SB Live! 5.1 Digital nie sprzedaje, daje siostrze + 5.1 creative inspire....A byłaby różnica duża?Caly czas mowa o 2*Altus 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Makar

 

Najpierw kup sobie jakiś wzmacniacz, chyba, że chcesz koniecznie mieć dolby pro-logic. Ten amplituner to shit do potęgi. Dobre amplitunery to się robiło kiedyś. Taki Sony STR-4800 (radio analog) jest o kilka klas lepszy.

 

Z czystego lenistwa nie bede go zmieniał nie mam jakiś specjalnych wymagań co do dżwieku (półgłuchy jestem :D) więć soniak zostaje. Chyba dozbieram kase do tych tannoy'ów albo przyczaje gdzieś m1.Dzieki wszytkim za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

100 RAZ POWTÓRZE: NIe znam się i nie złoże sobie sam karty muzycznej. Chyba że gotowe sprzedają gdzieś...A jak nie to jaką ? Kupie za 150zł coś lepszego od Audigy 2?

 

EDIT/ Czy coś takiego będzie dobre http://www.allegro.pl/item105159681_promoc...y_4_eax_ss.html ?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...