Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie je chwalą? No offence - po prostu gdzie nie spojrzę na opinie ludzi, którzy mają trochę suchu, to odradzają Kody - owszem, ścianami to może potrafi zatrząść, ale z czystością dźwięku to już nie jest tak różowo.

Mimo to wielu ludzi je kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam bym kupil te kody :) bo uwazam ze w tej cenie nie ma nic lepszego ... ale to tylko moje skromne zdanie :)

No OK, nie słyszałem, nie wypowiadam się, może faktycznie dobrze grają, ale pytanie jeszcze czy pomieszczenie, które mają nagłośnić, jest wystarczająco duże. Bo podłogówki do pomieszczenia mniejszego niż 30m2 to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie , syzbkie pytanie szybka odpowiedz . Czy model DENON DRA-285RD moze sie duzo roznic od DRA-385RD ?? CHodzi mi o jakosc dzwieku. CZy jest wart nawet 200 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, nie słyszałem, nie wypowiadam się, może faktycznie dobrze grają, ale pytanie jeszcze czy pomieszczenie, które mają nagłośnić, jest wystarczająco duże. Bo podłogówki do pomieszczenia mniejszego niż 30m2 to nieporozumienie.

mam ok 25m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ok 25m2

Operam się na opinii człowieka sprzedającego różne modele kolumn na allegro. Pomieszczenie, w którym u mnie stoi sprzęt ma ok. 19m2 i miałem zamiar kupić Wharfedale Diamond 9.2. Sprzedawca powiedział mi jednak, że w zupełności wystarczą 9.1, mimo, że pewnie na 9.2 zarobiłby więcej. Dlatego myślę, że coś wielkości Diamondów 9.2 z przyzwoitymi standami do pokoju 25m2 w zupełności wystarczy i pewnie będzie grało czyściej niż Kody. W każdym bądź razie ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operam się na opinii człowieka sprzedającego różne modele kolumn na allegro. Pomieszczenie, w którym u mnie stoi sprzęt ma ok. 19m2 i miałem zamiar kupić Wharfedale Diamond 9.2. Sprzedawca powiedział mi jednak, że w zupełności wystarczą 9.1, mimo, że pewnie na 9.2 zarobiłby więcej. Dlatego myślę, że coś wielkości Diamondów 9.2 z przyzwoitymi standami do pokoju 25m2 w zupełności wystarczy i pewnie będzie grało czyściej niż Kody. W każdym bądź razie ja jestem zadowolony.

kurde moze i masz racje ... po co przeplacac jesli efekt bedzie taki sam .. no i taniej to wyjdzie a ladnie sie naglosni moj pokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie, w którym u mnie stoi sprzęt ma ok. 19m2 i miałem zamiar kupić Wharfedale Diamond 9.2. Sprzedawca powiedział mi jednak, że w zupełności wystarczą 9.1, mimo, że pewnie na 9.2 zarobiłby więcej.

A jak z basem ?

Występuje ona przy tych "maleństwach" - 9.1.

Średnice i góre Wafle 9.2 i 9.4 mają rewelacyjną, ale z basikiem to różnie - potrafi podudnić i pogubić się, a jak wygląda to w 9.1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z basem ?

Występuje ona przy tych "maleństwach" - 9.1.

Średnice i góre Wafle 9.2 i 9.4 mają rewelacyjną, ale z basikiem to różnie - potrafi podudnić i pogubić się, a jak wygląda to w 9.1 ??

Heh, ja się bałem, że przy tej wielkości basu wcale nie będzie. Ale bardzo się zdziwiłem, ile takie maleństwa potrafią z siebie dać. Nie dudni, nie łomocze, jest czyściutko. Opierałem się przed zakupem też na tym:

Audioreview.com

 

A co do góry, to w linku powyżej raczej do niej mają ludziska zastrzeżenia niż do basu, że za mało detaliczna, ale ja jakoś nie zauważyłem, a muzyki słucham różnej. Może nie mam tak dobrego słuchu.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie , syzbkie pytanie szybka odpowiedz . Czy model DENON DRA-285RD moze sie duzo roznic od DRA-385RD ?? CHodzi mi o jakosc dzwieku. CZy jest wart nawet 200 zl ?

Ponawiam prosbe , bo lekko mnie ignorujecie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jakiej ?

Klasyczna (Mozart, Grieg, Verdi), rock lżejszy (RedHot Chilli Peppers, Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Marillion), cięższy (Tool, Sepultura, stara Metallica), blues (polski i amerykański), trochę rodzimej muzyki (Coma, Kult, Piersi), ballady Brassensa. To to, co mi się przypomniało po jednym rzucie okiem na płyty ;)

 

Ponawiam prosbe , bo lekko mnie ignorujecie :/

A google użyłeś, może gdzieś na stronach denona jest specyfikacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kax z tego co wiem to przedrostek RS w technic'sie maja tylko odtwarzacze kasetowe wiec nie wiem gdzie znalazles taki model.

To jest cała wieża, ale interesuje mnie z niej tylko wzmacniacz, jest na nim napisane "...Amplifier RS-CH510..." i ewentualnie głośniki, mam ją tanio do kupienia ale nic o niej nie wiem po za tym, że kiedyś kosztowała ponad 3K zł....

 

moze i mały OT ale.... jakie sluchawki douszne polecacie w cenie ok 50-60 zł ? pytam bo Cresyny z mojego irivera wlasnie zaczely pierdziec na lewym kanale :/

Sennnheiser MX 350...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mial 450 i wlasnie przed chwila sie dowiedzialem ze strasznie wieszał psy na nich....

Ja mam MX 350 do Creative MuVo TX i w porównaniu do słuchawek z zestawu jakośc na tych słuchawkach jest o niebo lepsza...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kax z tego co wiem to przedrostek RS w technic'sie maja tylko odtwarzacze kasetowe wiec nie wiem gdzie znalazles taki model.

Masz racje :oops: Wieża nazywa się SC-CH510 i jedyne co na jej temat znalazłem to ruski manual http://www.panasonic.ua/data/manual/file/176994/SC-CH510.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem kolumny z allegro mission for denon pewnie wiekszosc wie o co chodzi... generalnie głupie pytanie... czy mi sie wydaje czy z godziny na godzine bas sie pogłębia ?? pierwsze doświadczenia z nowym fabrycznie sprzętem... odpaliłem pierwszy raz i byłem mocno zaiwedziony puściłem muzyczke poszedłem do kuchni obiadek machnalem... wracam i o kur...... co jest ?? Grają coraz lepiej naprawde jestem pod wrażeniem co te maleństwa potrafią... czy one naprawde grają coraz lepiej czy to jakaś auto sugestia ?? :)

Edytowane przez $migacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem kolumny z allegro mission for denon pewnie wiekszosc wie o co chodzi... generalnie głupie pytanie... czy mi sie wydaje czy z godziny na godzine bas sie pogłębia ?? pierwsze doświadczenia z nowym fabrycznie sprzętem... odpaliłem pierwszy raz i byłem mocno zaiwedziony puściłem muzyczke poszedłem do kuchni obiadek machnalem... wracam i o kur...... co jest ?? Grają coraz lepiej naprawde jestem pod wrażeniem co te maleństwa potrafią... czy one naprawde grają coraz lepiej czy to jakaś auto sugestia ?? :)

Tak to jest. Zobaczysz po tygodniu, jak się porządnie wygrzeją. Poza tym jeśli wzmacniacz był "zimny" to też miało wpływ na jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z każdym głosnikiem. Ja nawet kiedy kupilem glosniki do samochodu, przez zamontowaniem podlaczylem je pod domowy wzmacniacz, zrobilem male obudowy z tekturowych pudelek i zostawilem na kilka dni, aby sie wygrzały. Mineloby zbyt duzo czasu, zanim w aucie wyrobily sie do takiego stanu, bo nie jezdze tak duzo.

 

Moze to niezbyt audiofilski sposob, ale skuteczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...